Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-10-2016, 18:45   #316
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 455
Pohvaljen: 804
Nivo reputacije: 149
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Grejna žica

Svaki dek ima optimalan build, pre svega zbog kolicine vate koja je potrebna za dobro natapanje i velicine komore koju treba popuniti tako da protok vazduha bude sto efikasniji. Znaci za neki dek je optimalan coil od 2mm a za neki "moderni" 3.5mm. Tu mozes da odstupis 0.5mm.

Ako je dek Kayfun/Subtank Mini tipa, onda si dodatno ogranicen po pitanju sirine kalema, pa ako hoces veci otpor moras da koristis tanju zicu.

Deblja zica ima vecu kontaktnu povrsinu i pravi vise pare. Ima veci presek i nizi toplotni fluks sto znaci da se sporije zagreva. Na istom otporu i snazi ce biti hladnija para sto je deblja zica.

Meni licno je mnogo bolji ukus sa debelom zicom. Mikro navoje od AWG28 u principu ne volim. Previse se greju za moj ukus.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2016, 19:31   #317
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 4,514
Nivo reputacije: 744
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ja sam se našao sa 27 awg, ili 0,36 A1 kantalom za kajfune. Osam spojenih namotaja oko 2.5 prečnika daje oko 1.3 oma. Isti setap za sve, uključujući i V3 mini. Jedno vreme sam ga motao sa 28 awg, ali iz istog razloga kao placebo sam uzeo da probam deblju žicu i to mi je to. Ne menjam više...

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2016, 19:46   #318
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 47
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,345
Pohvaljen: 1,449
Nivo reputacije: 225
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

I ja sam na Tajfunu zadovoljniji debljom zicom (0.40). Danas kada sam dobio Goblina nikako nisam mogao da spakujem drugi grejac u slotove tj spakovao sam ga ali nisam imao cime da odsecem jedan kraj viska. Pokusao sa grickalicom ali mi nije uspelo. Zato sam pravio grejace od 0.25. Sutra cu da napravim ponovo od 0.40 setup posto danas nisam imao vise zivaca da se patim u zelji da sto pre isprobam ati.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2016, 19:53   #319
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,545
Pohvaljen: 4,514
Nivo reputacije: 744
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ja na Tajfun stavljam setup manjeg prečnika, oko 2 mm, isto 0.36 kantal.

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2016, 20:04   #320
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ja sam u pocetku probao na manjim precnicima ali mi je zadnji oko burgije 3,5mm 0.40 kantal D i radi savrseno. Stane dosta vate, odlicno natapanje, hladna i gusta para sa puno arome. Nema curenja ni zagorevanja.

---------- Post dodan 18-10-2016 u 20:12 ----------

Samo ja licno volim veci otpor pa idem sa vecim precnikom i vise namotaja. Negde izmedju 1.5-2.0 ohma. Jos uvek ne bih da idem na neke velike snage (tu sam na nekih 8-10 eventualno 12 w) i tako mi sasvim odgovara.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 18-10-2016, 20:39   #321
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,537
Nivo reputacije: 1093
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

A1 0.32 kanthal žica u odnosu na deblju meni radi kao preheat, baš zato što se brže greje. Na kyfunima sa 2.5mm grejacem i otporom 1.4 sve do 1.8 ohma (Na Target Mini, 9w štedi bateriju).

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2016, 20:43   #322
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 260
Pohvaljen: 383
Nivo reputacije: 101
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Koliko smo poslednjih godina praktikovali razne setupove kayfun-a, trebalo bi da dobitna kombinacija (najčešća) bude otprilike:

-Kantal 0,32mm (28 AWG),
- prečnik šrafcigera 2,5mm,
- 7-8 namotaja,
Daje otprilike 1,5 oma

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2016, 21:05   #323
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,537
Nivo reputacije: 1093
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Amin.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2016, 21:10   #324
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Znaci sto se tice grejne zice sve smo apsolvirali.

Staro 24-10-2016, 13:42   #325
tomican
Iskusan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 34
Pohvaljen: 40
Nivo reputacije: 26
tomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom pututomican je na dobrom putu

Ajd' jedna pomoc, jer do sada nikada nisam koristio drippere, tako da ne znam ni koju zicu, koliko namotaja i ostalo. U pitanju je Origen dripper, nesto nasao netu ali to su sa dva grejaca ali ja ne bih, ako moze dva vec sa jednim, cisto da probam.
Ako ide OK, ako ne ide napolje.
pozz

Eh al se nekada dimilo!

tomican nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-10-2016, 12:22   #326
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,173
Nivo reputacije: 995
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Baci pogled na ovu temu:

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=9097

Meni nikada nije proradio kako treba, ali @milutko1 je bio jako zadovoljan.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-10-2016, 04:24   #327
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 659
Pohvaljen: 498
MacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvalu

Ja ne mogu da zivim bez njega.

Nekako mi je najbolji odnos aroma/potrosnja/kapacitet i uvek mu se vracam. Grejac moze svakakav, odnosno kakav tebi odgovara i inace. Meni malo deblja zica (AWG 26) jer je izdrzljivija. Oko 1,2-1,4 oma za MTL, na najvecoj rupi. Single coil, horizontal. Malo mi je troma na niskim vatima, ali nista strasno, trpi vise dry burnova.

Tajna je u poziciji grejaca:

1. Da bide sto blize rupi za vazduh, i to bukvalno. Mnogo puta je dodirivao komoru pri prvom buildu (ili posle dry burna kada sam ga poremetio, i na ovoj slici je spreman za dry burn i nenamerno udaljen), pa je mod spalio zicu. Zato koristim Yihi cip jer nece da pregori pri tome (treci mod je samo za slikanje ). A pametnije bi bilo da prvi pritisak na dugme bude kratak, samo da izmeri otpor.

2. Povezano sa time, pri pravljenju grejaca vrlo je vazno isplanirati duzinu nozica, jer od toga zavisi da li ce biti blizu rupe ili ne (ili dodirivati komoru). Uci se posle 2-3 namontirana grejaca. Ako su preduge, ne samo sto ce dodirivati, nego ce i smetati pri pozicioniranju. Ja ih pravim trunku prekratke, pa onda kada je sve montirano, istezem grejac sipkom na kojoj je motan. Ponekad (kada mi se pogodi delic milimetra tanja sipka od originalne) nozice se previse izduze i onda u letu prekomandujem horizontalni grejac u vertikalni. Ni vertikalni nije lose, ali nemam kontrolu pri provlacenju vate i nikad nisam siguran je li dosta ili previse, ali cini mi se da vertikalni trpi malo veca odstupanja pri kolicini.

3. Ponovo o poziciji, kada se pozicionira grejac preko srafa, idealna pozicija bi bila da dodiruje sraf (da bude nisko). Pre prva dva-tri dry burna to stvara spoj, pa ga minimalno udaljujem, a potom je kantal dobro oksidiran i ne pravi. I obozavam njegove srafove, drze zicu kao zabetoniranu.

4. Na centralnom srafu prvo provucem kantal kroz rupu, dobro odmerim duzinu, presavijem kantal na izlazu nadole, zavrnem rukom kapicu dokle ide i onda klestima jos malo (ne ko sivonja). Pri tome se cesto zavrti i celi sraf, pa u zadnje vreme planiram i to.

MacVap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-10-2016, 08:54   #328
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 44
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,919
Pohvaljen: 3,716
Nivo reputacije: 613
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Jel to v2?

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-10-2016, 19:41   #329
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 659
Pohvaljen: 498
MacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvalu

Jeste, SKU 1716601. Radi neprekidno sigurno vise od godinu dana (kod kuce, a vecinu vremena u danu sam kod kuce). To je moja procena totalnog vremena koriscenja, imam ga skoro 2 godine i kad dobijem novi atomizer ga isprobavam, ali uvek se vracam ovom za svakodnevno/normalno koriscenje.

Donji izolator malo popustio, pojacao sam ga o-ringom i teflon trakom, mozda se zato vise okrece sraf u zadnje vreme. Drugih problema nikad nije imao. O-ringovi na kapi su tako jaki da su vec celi iskrzani, ali jos uvek drze dobro.

Trojka SKU 2330500 isti, samo ima malo tanje o-ringove na kapi i ona se lako vadi (ali ne previse da bi bilo problem).

SKU 1743800 je rezerva i identican je sa 1716601, samo malo grublji navoji i obrada. Nisam ga upogonio da vidim kako ce se drzati izolatori.

MacVap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-11-2016, 03:31   #330
Anomaly
Iskusan član

Registrovan: Nov 2016
Pohvala: 200
Pohvaljen: 70
Nivo reputacije: 27
Anomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svima

koju zicu za pt2 preporucujete? sto se tice omaze motao bio od 1.5 do 2.0
Anomaly nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Ostala oprema

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:37 sati.