Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-07-2019, 22:54   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 565
Pohvaljen: 1,242
Nivo reputacije: 234
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Geekvape aegis solo kit

Aegis solo colors:

- Orange
- Blue
- Black
- Green
- Red
- Gunmetal

Specification:

- Height: 128.9mm
- Width: 41.2mm
- Depth: 31.5mm
- Atomizer capacity: 5.5ml / 4ml / 2ml
- Atomizer diameter: 25mm

In the box:

- Aegis solo mod
- Spare parts
- Super mesh x2 coil
- Spare regular glass tube 4ml / 2ml
- Cerberus tank with x2 mesh coil and bubble glass tank
- Battery door assist tool
- Usb cable
- User manual

Cerberus sub ohm tank:

Ranije sam vec pisao za ovaj atomizer pa cu samo prekopirati tekst sa malim izmenama. Cerberus atomizer se posebno moze kupiti u vise boja. Moze se kupiti sledecim bojama:

- Plava
- SS
- Gunmetal
- Crna
- Dugine boje

Zaista odlican kvalitet izrade atomizera, sve je na svom mestu i nikakvih problema nema oko izrade, navoji su svuda odlicno uradjeni. Takodje je atomizer stigao skroz cist. Moj primerak je u crnoj boji sa plavim o ringovima kako bi lepo izgledao sa modom, takodje boja deluje prilicno kvalitetno.
Visina ovog atomizera ja 46.8mm a precnik je 25mm. Sto se detalja tice, top cap i prsten za protok vazduha imaju odlican dizajn sto veoma olaksava odvrtanje samog top capa i podesavanje vazduha. Od gravura na top capu postoji gravura "Cerberus", odozdo jos jedna takva gravura kao i "Designed by Geekvape". Atomizer se vrlo lepo uklapa sa modom iz pakovanja.

Sa gornje strane se nalazi 810 drip tip koji je prilicno nizak, deo koji ostaje iznad top capa je svega 5mm. Sasvim je okej za koriscenje. Drip tip nema gumicu na sebi ali ga drzi gumica koja se nalazi u top capu, ovde mogu da se koriste drugi 810 drip tipovi problema.
Atomizer se puni odozgo, a top cap se skida jako prosto, samo se okrene za nekih pola kruga i to je to, kad se skine top cap mogu se videti zarezi koji "zakljucavaju" top cap kao i dve rupe gde se sipa tecnost i rupe su velike pa necete imati problema sa bilo kakvom bocicom i po meni je punjenje lepo reseno.

Atomizer dolazi sa bubble staklenim tankom, a takodje se dobija jos jedan obican tank. Uglavnom kao i svaki drugi atomizer meni izgleda lepse sa bubble tankom, sa ovim tankom na najsirem mestu precnik atomizera je 27mm. Kapacitet bubble tanka je 5.5ml, a sa obicnim tankom kapacitet je 4ml. Takodje postoji mogucnost da kupite ovaj atomizer sa tankom koji ima 2ml kapacitet. Gumica koja drzi tank je vrlo dobra i tank stoji odlicno.

Uz atomizer stizu dva grejaca, grejaci su isti, a u pitanju su x2 mesh grejaci koji imaju otpor 0.3ohm, a na grejacima pise da se mogu koristiti od 30-45w, a preporuka je da se koriste od 30-40w zato sto tako najbolje rade. Vrlo dobra stvar je to sto je ovaj atomizer kompatibilan sa gomilom grejaca, neki od tih grejaca su recimo grejaci za smok tfv8 baby, tfv12 baby, aero atomizer, shield atomizer, procore i jos mnogi drugi.
Kada se prvi put koristi grejac obavezno prvo sipati par kapi tecnosti na grejac pa tek onda sklopiti atomizer i sipati tecnost u tank. Ovaj grejac ima cetiri mesta za natapanje i dosta fino natapa sa tecnostima 70-30 vg-pg.

Na bazi se nalazi prsten za protok vazduha kao i dve velike rupe za vazduh. Ovde se nalazi granicnik pa prsten ne moze da se vrti beskonacno, a sta se podesi na jednoj strani isto ce biti i na drugoj strani.

Kako atomizer radi i moje misljenje:

Kvalitet izrade atomizera je odlican, sve je uradjeno kako treba, a boja je takodje prilicno kvalitetna. Drip tip iz pakovanja je meni odlican za koriscenje ali bi bilo fino da su ubacili jos jedan drip tip u pakovanju. Tecnost se sipa lako i bez ikakvih problema, nema curenja kada se tecnost sipa sto je vrlo dobro. Uz atomizer stize bubble glass tank koji ima 5.5ml kapacitet i to je zaista odlican kapacitet za ovaj atomizer. Svidjaju mi se i plavi o ringovi jer se lepo uklapaju sa modom.
Kolicina pare je ogromna zaista i tome ne treba puno pricati. Aroma je sasvim okej sa mesh grejacima iz pakovanja, moram da priznam da mi se vise svidja aroma sa grejacima za ovaj atomizer sa manjim otporom, ali svidja mi se sto je otpor ovih grejaca 0.3ohm jer je to dobar otpor za mod sa jednom 18650 baterijom i nikako nisu pogresili. Takodje je vrlo lepo sto se na ovom atomizeru mogu koristiti i drugi grejaci pa mozete izmedju dosta grejaca da izaberete. Po meni cerberus je jedan vrlo kvalitetan sub ohm tank i sa mesh grejacima se postizu solidni rezultati.

Mane:

- Nema jos jednog drip tipa u pakovanju

Dobre strane:

- Kvalitet izrade je dobar
- Bubble glass tank sa 5.5ml kapaciteta
- Boja je dobra na atomizeru
- Svidja mi se sto je drip tip nizak
- Grejaci sa otporom 0.3ohm
- Dva grejaca u pakovanju
- Dobra aroma
- Nema curenja

Aegis solo mod:

Aegis solo je najnoviji mod iz aegis serije modova. Kao i prethodne verzije moda ovaj mod je vodootporan, otporan na prasinu i otporan na udarce. Aegis solo je veoma slican kao aegis mini, najveca razlika je u tome sto ovaj mod koristi izmenljivu bateriju. Aegis solo koristi jednu 18650 bateriju i radi do 100w. Mod se moze kupiti u crnoj boji sa razlicitim ramovima. Po meni dizajn moda je vrlo lep, svidja mi se sam oblik moda, mod je mali i mod veoma lepo lezi u ruci i udoban je za koriscenje. S obzirom na glavne prednosti ovog moda, kvalitet izrade je odlican i sve je kako treba da bude.
Od detalja na modu imamo sa jedne strane gravuru "Geekvape", a sa druge strane takodje imamo gravuru "Aegis". Mod je prekriven gumom, a takodje na modu se nalazi metalni ram i vestacka koza.

Sa gornje strane moda se nalazi stainless steel konekcija koja je usrafljena odozgo i deluje prilicno kvalitetno. Navoji su ovde dobri, nisam imao problema i ovde imamo pozlacen samopodesavajuci pin. Na ovom modu mozete da koristite atomizere do 28mm u precniku bez da atomizer visi sa strane sto je vrlo lepo. S obzirom da je kompletan gornji deo prekriven nece se tako lako oguliti od stavljanja atomizera na mod sto mi se veoma svidja.

Sa donje strane moda se nalazi poklopac za bateriju, poklopac je vrlo lepo uradjen imate deo koji se povuce i zatim odvrnete poklopac za bateriju. U pakovanju se dobija i alat za to ukoliko vam je nezgodno da otvorite poklopac rukom, mada nije uopste nezgodno, poklopac se vrlo lako skida sa moda. Na poklopcu se nalaze dve rupice za ventilaciju. Kada skinete poklopac mozete videti obelezeno kako se stavlja baterija. Kada stavite bateriju u mod i protresete mod apsolutno nema nikakvog zveckanja sto je vrlo dobro.
Na jednoj strani moda se nalazi usb ulaz koji sluzi za punjenje baterije i za upgrade software-a. Preko usb-a se nalazi poklopac od gume koji je tu kako bi zastitio uredjaj od vode.

Sa prednje strane ovog moda se nalazi prekidac, plus i minus dugmici i ekran.
Prekidac je malo drugacijeg oblika nego prekidac kod prethodnog modela. Prekidac i dugmici prilicno strce, a takodje su veoma kliktavi. Prekidac je po meni udoban za koriscenje i prekidac radi bez ikakvih problema.

Ekran je okej velicine i sve se lepo i jasno vidi na ekranu kao i kod prethodnih modela. U power rezimu na ekranu se nalazi sledece:

- Power
- W
- Battery indicator
- Coil resistance
- AMP
- Volt
- Puff

Uredjaj se pali i gasi standardno na pet klikova na prekidac, a ovaj uredjaj takodje moze da se zakljuca kada zadrzite plus i minus u isto vreme, na ovaj nacin zakljucavate plus i minus dugme, a bez problema mozete da koristite prekidac. Takodje mozete da menjate osvetljenje ekrana, kada zadrzite prekidac i plus dugme osvetljenost ekrana ce se povecati, a kada zadrzite prekidac i minus dugme osvetljenost ekrana ce se smanjiti.
Kada kliknete tri puta na prekidac mozete da menjate rezime rada i to:

- Power
- Bypass
- Vpc
- Tc tcr
- Tc ti
- Tc ss
- Tc ni

Kako mod radi i moje misljenje:

Aegis mini je jedan vrlo kvalitetan mod, najvece prednosti moda su te sto je otporan na vodu, otporan na udarce i otporan na prasinu, tako da ako se odlucite za ovaj mod u principu ne treba da brinete da cete mod da polomite sto je vrlo lepo. Dimenzije moda su sasvim okej, mod nije veliki i oblik moda je dosta dobar, prilicno je zgodan za koriscenje odnosno lepo lezi u ruci. Prekidac radi sasvim korektno, ja nikakvih problema nisam imao. Ekran je dobar kao i na prethodnom modelu, na ekranu imamo dosta informacija i sve se lepo vidi, a uz to postoji mogucnost da se smanji odnosno poveca osvetljenost ekrana.
Mod radi okej, nisam imao nikakvih problema u radu, radi sasvim lepo, ali bih da napomenem da mod ima preheat, odnosno uvek pusta malo vise nego sto ste mu zadali, to verovatno ima veze s tim sto su hteli da prekidac odreagauje veoma brzo. S obzirom da je mod oblozen gumom skuplja se prasina na modu ali mod uvek mozete i da operete s obzirom da je vodootporan. Ako imate atomizere sa vecim precnikom ovde ih mozete koristiti i atomizeri do 28mm nece strcati sa strane sto je dobro. Takodje bih voleo da kazem da se mod dosta lepo ponasa sa atomizerom iz pakovanja i drago mi je sto su ubacili 0.3ohm grejac u pakovanju koji je odlican za ovaj mod. Sto se mene tice, mogu da kazem da je aegis solo jedan od boljih modova sa jednom 18650 baterijom, a najvise zbog same udobnosti koriscenja i glavnih prednosti koje ovaj mod ima.

Mane:

- Bilo bi odlicno da je kompatibilan sa 21700 baterijom

Dobre strane:

- Dobar kvalitet izrade
- Vodootporan
- Otporan na prasinu
- Otporan na udarce
- Veoma udoban za koriscenje
- Ekran je dobar i moze da se podesi osvetljenje
- Prekidac i dugmici rade odlicno
- Lak za upotrebu
- Mogu da se koriste atomizeri do 28mm precniku

Kod:
https://www.geekvape.com/store/aegis-solo-kit.html

shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2019, 10:52   #2
CatVape
Senior

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 358
Pohvaljen: 405
Nivo reputacije: 76
CatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Geekvape aegis solo kit

ovaj aegis bi još više počistio sve na tržištu da 21700

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2019, 13:06   #3
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 116
Pohvaljen: 475
Nivo reputacije: 105
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Dobar je aegis solo ali ga jackaroo bije na svim poljima. Veci je, tezi, deluje ozbiljno, ostalo sve kao i solo, vodotporan itd, i na sve to chip mu bolji, jednostavno bolje radi, bar meni. Imam oba i jackaroo mi je deluje kao ozbiljna sprava naspram aegis solo koji deluje kao igracka pored njega.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2019, 13:18   #4
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 827
Pohvaljen: 1,140
Nivo reputacije: 204
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Uhhh, sa nekim stvarima ne mogu nikako da se slozim, poput ergonomije, pre svega.
Mod uopste nije mali, posebno u odnosu na druge modove sa 18650 baterijom, i poprilicno, barem meni, nezgodno lezi u ruci, mada je verovatno i do navike.
Poklopac baterije me je u sekundi iznervirao, jer zahteva prilicno paznje prilikom hvatanja prvog navoja i podsetio na paklene muke sa VT75 nano iz prvih serija (u kasnijim serijama je ovo znacakjno poboljsano, posto imam i silver nano gdese poklopac baterije vrlo lako odvrce i zavrce.
Za prekidace se slazem, fenomanalni su, dok me ugradjena preheat opcija po malo nervirala, ali nije strasno.
Ono sto me je stvarno obradovalo je odlican kvalitet izrade kao i vrlo mala tezina, posebno u odnosu na dimenzije, a obzirom da je zapravo uvecana verzija Aegis minija, ocekujem i trajnost boje, jer za 3 meseca koliko je mini kod mene, izgleda bukvalno kao nov.
U svakom slucaju, odlican mod, koji ce pre svega perfektno leci, po mojoj proceni, ljudima sa vecim sakama.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:53 sati.