Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-07-2017, 21:54   #46
dusan021
Iskusan član

dusan021's avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 276
Pohvaljen: 87
Nivo reputacije: 27
dusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svimadusan021 je poznat svima
Uobičajeno Re: Vejp- potreba, zavisnost ili hobi?

Ne znam ljudi sta je , ali da je bila zestoka kriza , bila je ...kakva kriza i od cega jbl ga !!! Ja preneo svoja iskustva !!!

Sent from my windows 10 phone using Tapatalk.
dusan021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2017, 22:00   #47
Freshflash
Veteran

Freshflash's avatar

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 484
Pohvaljen: 866
Nivo reputacije: 209
Freshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvaluFreshflash je za svaku pohvalu

Ако те још увек лупа криза пробај да ублажиш са парацетамолом, витаминима и никако не заборављај пуно течности... Тело избацује токсине (хтели ми ил не - има их у е циг).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Freshflash nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-07-2017, 23:47   #48
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,826
Pohvaljen: 12,802
Nivo reputacije: 1990
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Vaistinu 🍻
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2017, 14:10   #49
Jagodinac
Iskusan član

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 180
Pohvaljen: 46
Nivo reputacije: 25
Jagodinac je na dobrom putuJagodinac je na dobrom putuJagodinac je na dobrom putuJagodinac je na dobrom putuJagodinac je na dobrom putu

Pušenje sam ostavio nakon što sam shvatio da imam preko 20 godina pušačkog staža a tek sam zagazio u tridesete....
Ali je osnovni razlog bio zbog bebe i zbog smrada koji je postao ne samo smarajući za mene već nezdrav po bebca. Nije dete krivo što ja imam potrebu da dimim.
Recimo dostigao sam i preko 2 pakle drine bez filtera uz kombinaciju sa duvanom za motanje, dnevno!

Onda sam video te elektronske cigarete i ušao u tu priču. Od kad sam prešao na e cigare, nisam zapalio. A još kada mi se pojavilo čulo mirisa i kada sam shvatio koliko duvan zapravo smrdi, nije mi palo na pamet da zapalim.

Nije me ni vuklo sad nešto posebno, jedino bi me zagolicalo ako neko u mom prisustvu mota cigarete. Ali to resavam tako što zamolim da ja smotam, onda smotam 2, 3 cigarete i dam toj osobi i prođe me. Van Nelle, Virginia....

Probao sam da ostavim i ove e cigarete. Izdržao sam 3 dana i morao sam opet da parim inače bi u kući izbio rat, mojom krivicom i zbog moje nervoze.

Dakle, zavisnost pre svega! Međutim, parenje je za razliku od pušenja, pozitivan hobi koji nikoga ne ugrožava.
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-10-2017, 02:03   #50
Zoran123
Iskusan član

Registrovan: May 2016
Pohvala: 78
Pohvaljen: 44
Nivo reputacije: 18
Zoran123 je na dobrom putuZoran123 je na dobrom putuZoran123 je na dobrom putuZoran123 je na dobrom putuZoran123 je na dobrom putu

Parim 3 godine, nedavno sam bio na putu i ostao bez struje za bateriju. Kupio cigare i popusio 3 pakle za 4 dana. Vratio se kuci ponovo poceo da parim, ali koja kriza bez cigara gore nego kad sam ostavljao cigare pre tri godine. Srecom sve je proslo za 3-4 dana.
Definitivno zavisnost!!!
Zoran123 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-10-2017, 00:05   #51
vukpavlovic74
Banned

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 160
Pohvaljen: 197
Nivo reputacije: 0
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Zavisnost od pare je većinski psihička. Postoji i fizički deo i on se uglavnom odnosi na nikotonsku zavisnost (ali taj deo se uglavnom prebrodi za dve nedelje, s tim što su prva dva dana najteža).
Ali psihička komponenta je ključ, jer svako bi mogao da stisne zube dva dana...ali...
svi ti trenutci opuštanja, uživanja, uzimanja pauze zarad parenja, pojačavanja koncentracije tako što se dohvati mod...sva ta sitna ali česta uslovljavanja koja nastaju tako što se parenje asocijativno vezuje za brojna pozitivna psihička stanja, čine da ideja o prestanku (kad se ozbiljno donese) izaziva osećaj nesigurnosti ili u najmanju ruku osećaj neizvesnosti, kod većine ljudi.
Sve što veliki broj puta izaziva osećaj zadovoljstva menja strukturu neurotransmiterskih odgovora.
Kod parenja se javljaju i klasično i instrumentalno i emotivno uslovljavanje.
Neki ljudi osete paniku čim im se neurotransmiterski odgovori promene, drugi to iskuliraju neopisivo lako...al to je već neka dubinska psihologija...
Stvar je u tome da većina nas nije ni motivisana da ostavi, jer ako se setimo šta smo sebi radili cigarama, parenje nam dođe kao planinski zrak...
Zato ja uglavnom razmišljam kako da mi parenje bude što lepše (potraga za idealnim vape-om) a odnedavno i kako da bude što bezopasnije po zdravlje...
Inače dok se nisam uključio u potragu za idealnom parom, palio sam do 5 (ređe 10) cigara na dan...sad ni jednu...potrebno je zainteresovati se, uplesti se i uključiti u zajednicu (manijaka )
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-10-2017, 12:09   #52
Lukal
Senior

Lukal's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 626
Pohvaljen: 97
Nivo reputacije: 57
Lukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svima

Oralni karakter
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije
Oralni karakter je tip karaktera koji nastaje usled fiksacije na oralni stadijum u razvoju libida. Crte oralnog karaktera nastaju preradom oralnog nagona mehanizmima pomeranja, sublimacije i reaktivne formacije i ispoljava se uvek kada je u pitanju davanje – uzimanje. Te crte, kada je osoba iskusila intenzivno zadovoljstvo na oralnom stadijumu su: samopouzdanje, velikodušnost, veselost i optimizam ili, u slučaju frustracije oralnog nagona: nesigurnost, sumnjičavost, cinizam i pesimizam.

Literatura[uredi]
Ovaj članak, ili jedan njegov deo, izvorno je preuzet iz knjige Ivana Vidanovića Rečnik socijalnog rada uz odobrenje autora.

Lukal nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-10-2017, 12:31   #53
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,821
Pohvaljen: 883
Nivo reputacije: 183
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

moj tip karaktera zato imam 115 kg

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-10-2017, 20:54   #54
vukpavlovic74
Banned

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Šta vam se dešava kad odete negde na par sati (na posao, u goste il da zlo ne čuje - u kafanu?) a pritom ste zaboravili e-cig? Ili kao Zoranu123, kad ostanete par dana bez e-cige?
Ja od kad sam samo na elektronskim, nijednom nisam popustio (što je čudo nad čudima, jer sam sklon flertu sa zlom, do krajnjih granica )
Staro 15-10-2017, 21:31   #55
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Retko zaboravljam jer sam jako pedantan što se tiče spremnih modova i punih atomizera... Ali par puta sam zaboravio. Uživao sam u kafi i piću bez ecig i bez bilo čega. Ali posle skoro 5 god. nije ni čudo...
Zahvalili :
Staro 15-10-2017, 22:00   #56
vukpavlovic74
Banned

Nikad nisi zaboravio na posao? Svaka čast...
Staro 15-10-2017, 22:07   #57
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Kako?

Staro 15-10-2017, 22:18   #58
Kinkel
Banned

Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

.. skromna kolekcijica .. ono pocetak
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-10-2017, 22:37   #59
vukpavlovic74
Banned

@C Hell
Sve što sam ikad loše rekao za KF-ove, za ove tvoje apsolutno ne važi...ovo je više od umetnosti!!!
Staro 15-10-2017, 22:55   #60
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Vidim temu galerija opreme niste nikada ni otvorili 😊
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:46 sati.