Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-10-2016, 22:04   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,210
Pohvaljen: 1,379
Nivo reputacije: 213
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Vijanje oblaka

Citao sam temu u kojoj jedan clan ovog foruma,zadivljen klipovima na yt, gde recezenti u svojim testiranjma opreme, prave oblake pare. I on bi da radi to isto na modu i atomizeru za koji u ovom slucaju nije ni vazno koji su. Ne znam da li je kolega pocetnik ili nije ali pre ce biti da jeste cim ne zna kako da napravi impozantne kolicine pare. Ne zna cak ni koju tecnost da koristi a kamoli koje atije i grejace. Ne znam ni ja sam mnogo toga zato se time niti igram. Koliko sam uspeo da procitam koristi mod na 40+w i nije zadovoljan sto ne moze da postigne isto kao neki likovi na yt.
I po mom misljenju covek koji nije savladao ni osnove ovog sporta (sam tvrdi da ne zna da smota grejac na odredjenu omazu,kojom zicom i koliko namotaja oko cega) a isto tako tvrdi da je drugarima smotao more grejaca onako mehanicki opet gledajuci na yt; postavlja pitanje o oblacima. Ja se sada tu pitam (bez namere da ikoga uvredim) o kakvim oblacima se ovde radi? Koliko ljudi koji prave oblake imaju iskustva u odnosu na njega, koju opremu koriste, koje tecnosti koriste... I opet bez namere da ikoga uvredim, nisam procitao niti jedan post u kome neko pokusava da ga odvrati od te namere. Naprotiv cak dobija i savete od kolega koji svojim znanjem i iskustvom treba da ga od toga odgovore. Niko izricito i jasno da mu kaze da je takvo igranje u najmanju ruku opasno i da sa sobom nosi i odredjene rizike i konsekvence.
Ovo pisem zbog toga sto me takvo razmisljanje pomenutog clana ostavilo u nedoumici koliko jos takvih ljudi ima i tako se igra ne razmisljajuci o posledicama.
Jedina ispravna stvar u pomenutoj temi (a nadam se da se zna o kojoj temi je rec) sto je je moderator zakljucao do daljnjeg, a po mom misljenju trebalo bi je i obrisati. Ako se neko nasao prozvan u ovom mom pisanju ja mu se izvinjavam, ali isto tako mislim da nije u redu da coveka koji nije savladao ni osnove a kamoli procitao forum savetovati kako da pravi oblake.
Ja licno se divim ljudima koji mogu da pare na 20,30,40,50,pa i vise w. Ali isto tako smatram da je to njihov licni izbor i da ga ne treba nikome preporucivati. Licno ja pravim oblake i na max 10w i sve preko toga mi je previse. Parim da bih uzivao a ne da se takmicim sa nekim istetoviranim Amerikancem ko ce da napravi veci oblak.
Znam da ce ovaj moj post naici na mnoge negativne komentare (a trebalo bi da bude suprotno). Bolje nekome objasniti posledice i rizike nego mu objasniti nacin da do njih dodje. I jos jednom se izvinjavam ako sam ovim svojim postom nekoga uvredio i prozvao.
Naravno reci cu i ja parite bezbedno,ali se isto tako potrudite da neko ko je tek poceo i ko jos ne zna ni osnovne stvari isto tako pari bezbedno.
Nadam se da smo se razumeli i da nece biti ljutnje,jer ipak je sve ovo sto sam rekao samo iz jedne dobre namere. Parite bezbedno i naucite druge da pare bezbedno

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-10-2016, 22:22   #2
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 287
Pohvaljen: 196
Nivo reputacije: 47
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Vijanje oblaka

Ne znam o kojoj je temi rec ali svako nek pari kako voli.

Ako neko postavi pitanje "kako praviti oblake" valjda je ok i da mu se da odgovor mislim da je to cilj svakog foruma pa i ovog. Razmena misljenja.

Sve sto neko pokusava radi na svoju odgovornost pa nismo deca???
Ako postavi pitanje o bezbednosti to je vec druga prica.

Sto bi sad svako od nas nekog upozoravao??? Valjda ce taj ko nesto pokusa da uradi da se informise iz vise izvora pa na kraju probati onako kako sam misli da bi trebalo.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-10-2016, 22:33   #3
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,662
Pohvaljen: 1,303
Nivo reputacije: 294
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ta tema je zaključana jer bi moglo doći do nezgode, pa da se posle kaže "pročitao sam/rekao mi taj i naj na forumu".
Ne krivim kolege koji su hteli da pomognu čoveku, ne sumnjam da su imali dobre namere i nemam nameru da ikoga kritikujem, jer su i oni sami upozoravali da treba biti pažljiv, i zaista su se trudili da upute čoveka.
Problem je bio što je inicijator teme bio protivrečan sam sebi i to mi je probudilo sumnju da bi mogao biti neodgovoran iz čistog neznanja i prevelike želje da dođe do cilja. Takođe, pomenuti autor teme nije napisao ni slovo na forumu od zaključavanja teme.

@ljubaVR
Postavi pitanje kako praviti oblake a ne zna kako da izmeri otpor, ali je "motao razne grejače, i claptone za drugare"? Šio mi ga Đura. Problem je u tome što IPAK ima (i biće) likova koji su juče položili vozački pa misle da mogu da voze kao Šumaher. Isto važi i za ecig tematiku. On će verovatno naći način da pravi oblake, ali na svoju odgovornost.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-10-2016, 22:37   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Bas zato sto nismo deca... I ne bih ja to bas tako usko gledao. I moje je misljenje da treba da pari svako kako voli ali treba da savlada neke osnove i da se ne samo informise, nego dobro da se informise i da nauci nesto iz tih informacija. Nije isto ne znati napraviti grejac od xy ohma koju tecnost koristiti na kojoj opremi i traziti savet kako praviti oblake i imati znanje, iskustvo i adekvatnu opremu za isto. A tema je u podforumu "saveti i iskustva". I ako vec nekome i zelimo da pomognemo u nekim po mom misljenju extremnim nacinima ovoga hobija, bio bi i osnovni red i da ga upozorimo da ti extremi mogu da nose i odredjene posledice.

---------- Post dodan 23-10-2016 u 22:52 ----------

Edit. Mozda se ja nisam dobro izrazio u vezi kolega koji su mu odgovarali na pitanja i nadam se da se oni zbog toga ne ljute, ali moje i samo moje misljenje je da na takve postove ne bi trebalo ni truditi se odgovarati. Ipak nemada najbolje namere se na kraju pokazu kao nesto sto pokusavas objasniti nekome ko ne zna ni najprostije stvari koje u startu treba savladati, a da to niti pomene, a hoce nesto sto se iz njegovog kasnijeg pisanja vidi da definitivno nije za njega.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Zahvalili :
Staro 23-10-2016, 22:56   #5
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

@Estariol
Ne bih ja bas tako poredio voznju 200km/h sa ovom nasom tematikom. Slazem se da treba biti oprezan ali mislim da kad su u pitanju ecig, modovi i sve sto prati tematiku od strane mnogih preozbiljno shvaceno sto se tice bezbednosti.

Ako je neko kreten da spoji + i - ili popije 100tku nikotina onda ... Pa takav ce izaci na ulicu i pregazice ga autobus ili ce spaliti kucu dok przi jaja za dorucak
Zahvalili :
Staro 23-10-2016, 23:04   #6
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ili spaliti kucu dok puni mod preko noci..

---------- Post dodan 23-10-2016 u 23:24 ----------

A i ne mora covek biti kreten da spoji + i -, i da ga zgazi autobus. To moze svakome da se desi.

Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 08:02   #7
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ako neko popije stotku? I voznja 200km/h. I po meni nisu dve stvari koje mogu da se porede ali bezbednost i kod jednog i kod drugog slucaja,po meni jeste ono o cemu treba razmisljati. I mislim da nisam jedini na ovom forumu koji misli da je bezbednost ovog hobija na prvom mestu. Naravno posledice ova dva slucaja ne mogu nikako biti iste, bar se tako misli, ali ipak sve je to mnogo drugacije kada se ima iskustvo i znanje i kada se nema nista od toga a hoce covek (vise nije bitno koji ) da pravi oblake jer je video na yt. Ako ovaj forum postoji da bi se na njemu delila misljenja,saveti i iskustva izmedju ostalog i o bezbednosti, daj da se bar tu iskristalise stav da je ipak bezbednost i zdravlje na prvom mestu.
Svi smo mi u pocetku pravili greske, ja ih i dan danas pravim i svrstavam sebe u pocetnika, ali sam ioak za ovih nekoliko meseci shvatio da ipak treba dosta racuna da se povede i o samoj bezbednosti parenja, kao hobija ili pak kao sredstva za ostavljanje pusenja.
I opet cu da citiram:"parite bezbedno". Kada se sve savlada i nauci onda tek treba da dodje na red "vijanje oblaka". Parite da biste uzivali a ne da biste licili na recezente sa yt.

Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 08:21   #8
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,662
Pohvaljen: 1,303
Nivo reputacije: 294
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ne mora da popije 100ku ili napravi kratak spoj. Može da sprži jezik ili grlo, npr. Meni se desilo, zbog nepažnje, nisam pogledao na koju snagu je podešen mod na koji sam navrnuo atomizer kom ne treba velika snaga. Gušio sam se pola sata kao astmatičar. UVEK će biti likova koji precenjuju sebe na neki način.
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 08:42   #9
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

E zato sam ja i otvorio ovu temu procitavsi one ranije navedene postove. Da bi ovakvi slucajevi bili svedeni na najmanju mogucu meru, posto je definitivno da ce se ikada u potpunosti moci iskoreniti. Uvek ce biti onih koji kupe mod,ati,sipaju tecnost,odvrnu na 50w...pa tek onda pitaju na forumu "gde gresim?". A mozemo da se potrudimo da je takvih sto manje. Bar mislim da mozemo.

Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 09:16   #10
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Barlog70w+Kayfun v5, iJust2 mini
Pohvala: 480
Pohvaljen: 492
Nivo reputacije: 126
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Tema bi mogla biti konstruktivna i poucna samo ako se decidno iopisu slucajevi koji se ne smeju raditi. Tako ce jedino neki pocetnik shvatiti da to ne treba raditi. Ukoliko se krene sa standardom : TO je vec obradjeno , procitaj Link1, Link2, Link3, Link4 ... a tamo 1000 tekstova. NOrmalno da ce vecina takve tekstove da neprocita.
E onda se javi takav problem. Video sam da onaj koristi mod na 100W a sto ne bi i ja.

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 09:44   #11
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Upravo tako kolega @nikouro. Opisati pocetnicima sta ne bi trebalo raditi i kakve sve to posledice moze da nosi sa sobom.
Ja sam u pocetku cinio veliku gresku time sto sam ostavljao mod da se puni preko noci i to u spavacoj sobi. Cisti trenutci nerazmisljanja i skroz nepromisljenog ponasanja. Sada vise ni mobilni ne punim preko noci.
Kolega @estariol je napisao sta mu se desilo usled jednog trenutka nepznje iako je iskusan i potkovan znanjem.
Verujem da vecina nas ima gresaka koje ipak dovode samu bezbednost korisnika, koje je ucinila, da li zbog neznanja, neinformisanosti ili u nekim trenutcima nepaznje. Svakome moze da se desi ali ovaj forum bi trebalo da pomogne da do takvih gresaka i postupaka sto redje dolazi.
Svestan sam da je ovde napisano mnogo stvari na ovu temu i da se svakim danom pise sve vise i vise. I naravno nekome je tesko da to sve isprati i razume na samom pocetku. A svakim danom je sve vise novih clanova, a vecina njih bi odmah ono sto vide da neko radi na yt ne ratmisljajuci o posledicama istog.
Mozda bi trebalo otvoriti temu tipa "postupci i posladice" u kojoj bi trebalo izneti negativna iskustva clanova od raznih negativnih postupaka do posledica koje su isti ostavili.

---------- Post dodan 24-10-2016 u 09:53 ----------

I mislim da bi takva tema trebala da bude lisena svih diskusija,polemika i suprotstavljanja ratlicitih misljenja, nego da vodi u jednom pravom i pozitivnom smeru korak po korak da bi neko zbog sebe samog naucio nesto iz tudjih gresaka.

Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 14:07   #12
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 258
Pohvaljen: 380
Nivo reputacije: 97
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Mislim da bi trebalo postaviti neke standarde u pogledu oblaka. Nismo više na mehaničkim modovima. Sada modovi imaju zaštitu i to dobru. Recimo, poručiti početniku da, ukoliko ima pristojan mod, uzme slabiju tečnost, otpor postavi na 0,5 oma i stavi npr 30W. Po meni to nije strašno, pa on nek dalje isprobava sam. Napomenuti da što je manji otpor to treba veća snaga i postaviti neku osnovnu orijentacionu tabelu za SS i Kantal u zavisnosti da li mu treba TC ili obična snaga.

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 14:10   #13
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

I dalje stojim iza svega sto sam gore rekao ali potrudio sam se da prelistam forum i pronadjem famoznu zakljucanu temu i mogu reci da delimicno razumem potez moderatora.

Pravdajuci postavljanje pitanja o pravljenju velikih oblaka, pretpostavljao sam da je lik pocetnik ali da bar poznaje osnove materije zato mi nije bilo jasno cemu tolika frka o “bezbednosti”???
Citajuci pocetnicka pitanja, clana sa nikakvim osnovnim predznanjem shvatio sam o cemu pricate. Decko bi da pravi oblake sa atomizerom i grejacem koji je vise za m2l i koriscenjem do 20w a hoce Rip-ove oblake. Da je bar odgledao YT klipove video bi na kakvoj opremi prave oblake, nego je i to verovatno premotao. Motao claptone i aliene drugovima a za sebe ne zna da smota CLR grejac koje bi dete od 3 godina smotalo??? Ali da ne ozivljavam sad ovde zakljucanu temu.

Znam das u mnogi na forumu stara skola Kaya m2l i sl. ali posto je tema vise nego aktuelna jer noviteti iz vaping sveta se sve vise okrecu D2L, modovima sa 200w i pravljenju oblaka mozda ne bi bilo lose da neko od moderatora ili clanova otvori temu gde bi sve objasnio kako bi novi korisnici na forumu iz prve pronasli trazene informacije bez postavljanja nebuloznih pitanja.
Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 14:12   #14
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Barlog70w+Kayfun v5, iJust2 mini
Pohvala: 480
Pohvaljen: 492
Nivo reputacije: 126
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Ovo je vec konkretno. Znacilo bi dosta nekome ko pocinje sa boljim modovima tj prelazi na nizim otporima. Jedna tabela u kojoj ima pola podforuma.

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-10-2016, 16:30   #15
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Eto konacno smo se nasli sa istim misljenjima. Ja mozda nisam uspeo iz prve da objasnim obo sto sam zeleo, ali smo ipak dosli do istog zakljucka. Posto sam ja "juce" poceo da parim nisam kompetentan da govorim o nekoj bezbednosti jer mi moje skromno poznavanje ove materije to ne dozvoljava ali znam da na ovom forumu ima ljudi sa jako velikim znanjem i iskustvom sto im daje za pravo da iznesu stavove i savete u ovakvim i slicnim slucajevima.

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:05 sati.