Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-05-2017, 11:31   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,208
Pohvaljen: 1,368
Nivo reputacije: 212
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Vejp- potreba, zavisnost ili hobi?

Vec dugo vremena mi se jedna ovakva tema mota po glavi. Nista revolucionarno i novo, ali je pitanje za koje mislim da nam je vecivvni bar jednom proslo kroz glavu. Uglavnom smo pocinjali sa ovime da bi ostavili cigarete dok je ,sa druge strane, neko poceo a da nikada nije ni pusio.
Ostavljanje pusenja je malte ne, poznato svim clanovima foruma. Neko je prestao samo dobrom voljom, neko iz zdravstvenih razloga, neko uz pomoc el-cigarete. Postoji i par clanova sa foruma koji su na kraju ostavili i vejp.
Kod pusenja je, po meni, stvar veoma prosta: trafika, upaljac i to je sve sto je neophodno. Ovde je stvar veoma komplikovana. Narocito kada provedete mnogo vremena u ovim vodama. Mnogo stvari je u opticaju: razna oprema, zice, vate, fiberi, alati, baze, arome, alhemija u kucnoj radinosti, forumi, sajtovi, druzenja...i ko zna sta sve jos sto nisam nabrojao. I naravno; covek sa cigaretom u nasoj okolini je sasvim normalna pojava, dok je vejper izvanzemaljac koji sam sebe truje nekakvim uljima cuclajuci, srcuci,pijuci,sisajuci i sta ti ja znam sta jos sve ne radeci iz tamo nekih cudnih bocica nasarafljenih na kojekakve cevke i kutijice. Sem toga tu je i vreme posveceno svemu ovome, da se sve isprati, da se odrzava oprema, da se motaju i repariraju grejaci, atomizeri, prave i popravljaju modovi, muckaju tecnosti, pise na forumima... Veoma, veoma komplikovano. Neko bi rekao jedna zavisnost zamenjena drugom. Neko drugi; hobi, neko treci ko zna sta bi rekao.
I namece mi se zakljucak da sve ovo i nije tako prosto kao sto se ucini u pocetku. Ponekad kada mi kroz glavu prostruji misao da sve to ostavim, jave se i misli sta bih sa time sve ostavio. Nije niti malo prosto kao kod cigareta. Ostavis pusenje okrenes se drugim stvarima i to je to. Ovde se ostavlja mnogo toga. Ostavlja se citav jedan svet skriven u pari raznih aroma. Divim se ljudima koji su sve to ostavili iza sebe. Pusenje je lako ostaviti i to bi mogao svaki pusac uz malo napora i volje. Parenje moze da ostavi samo nekoliko ljudi koji su spremni da se odreknu mnogo toga, citavog jednog malog sveta.
Ne znam ni sam zasto sam sve ovo i pisao. Mozda je i dosadno, ali eto. Bar sa moje tacke gledista je tako, a i voleo bih da procitam i necije drugo misljenje o svemu ovome.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 11:40   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,833
Pohvaljen: 12,808
Nivo reputacije: 1992
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Vejp- potreba, zavisnost ili hobi?

Za nekoga prostiji, za nekoga komplikovaniji, za nekoga jeftiniji, za nekoga skuplji...............

način da ne ide na trafiku...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 11:59   #3
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,662
Pohvaljen: 1,301
Nivo reputacije: 293
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Pakleni sve rekao u jednoj rečenici.
Zavisi ko se u čemu pronašao. Ima onih koji su našli šta im odgovara i drže se toga, ima ih koji vole da eksperimentišu sa aromama, da uvek probaju nove ukuse, ima ih koji vole da menjaju opremu. Ima ih koji bi mogli da ostave i vejp ako im se ćefne ali neće jer im prija, ima ih koji ne bi mogli da ostave vejp, ima i onih koji su se navukli na pravljenje oblaka i d2L, ima i onih koji su zadovoljni i sa m2L... I tako u nedogled.

Ono što je neprocenjivo su zaista kvalitetni Ljudi koji su se upoznali zahvaljujući vejpu, a da nije toga pitanje je da li bi ikada u životu ostvarili kontakt.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 12:32   #4
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 418
Pohvaljen: 508
Nivo reputacije: 110
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Nije vape bas tako bezazlen. Znam primjera osoba koje nikad nisu pusile, poceli sa vape-om iz zabave, radoznalosti i na kraju presli na cigarete

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 12:32   #5
Kinkel
Banned

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 604
Pohvaljen: 518
Nivo reputacije: 0
Kinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvaluKinkel je za svaku pohvalu

Dobra tema, pitanje na mestu.
Kako tebi i meni se nesto slicno mota po glavi. Kao sto rece c-hell, jeste drzi me podalje od trafike (idem samo da uplatim bus plus .. kad bi i to nasao u tecnom stanju ). Mogu da kazem da se na cigarete sigurno necu vracati, NIKAD (poznavajuci sebe to znaci NIKAD, NIKAD!). Parenje mi je super, pravljenje setapa takodje, zatim menjanje modova i atomizera lepa stvar, ali potrosnja tecnosti je problem. To, kao ni broj cigareta ranije, ne mogu da kontrolisem i otisao sam u drugu krajnost (do duse oprastam sebi jer sam jos uvek u fazi eksperimentisanja) drugim recima - velika potrosnja, odnosno mnogo veca nego sto bih zeleo. Posto sam usao u zavrsnu fazu sa pronalazenjem onoga kakav sa parilac logican korak koji sledi bi bio kontrola parenja odnosno izbacivanje nepotrebnog i ne toliko uzivajuceg puftanja i navici se na nove "rituale". Shvatio sam da se i u parenju mora imati mera, ali za razliku od cigareta, recimo, pauze od 3-4h i vise ne parenja mi ne padaju tesko ni malo, i parenje posle duze pauze je jos lepse.
Moj krajnji cilj je da se oslobodim zavisnosti od nikotina. Prvi korak sam napravio i ostavio cigare .. IDEMO DALJE!
Kinkel nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 12:47   #6
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Parenje - hobi, zavisnost i teska smaracina.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2017, 13:05   #7
bullet
Aktivan član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 8
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Meni je kratkorocni cilj koji sam zadao sebi taj da ostavim cigarete, pa neka je cena i ta da do kraja zivota parim. Jos sam zelen, ali kapiram kako parenje moze da predje u maniju i da se ode u krajnost. Za sada mi je dovoljno oko 3ml tecnosti sa 1.2% nikotina i duvanskom sromom. U buducnosti cu valjda uspeti da smanjim nikotin, to mi je sledeci cilj, polako. Ne bih voleo da dodjem u fazu da trosim 10ml tecnosti i vise. Ono gde vidim potencijalno problem je sto sam slab na gedzete, vec razmisljam sts bih mogao jos da uzmem, a vec sam se solidno opremio za pocetak i realno nemam potrebe da uzimam vise bilo sta. No, moze i gore . Parenje je u svakom slucaju spas za nas hard core (bivse) pusace, oni koji mogu lako da ostave pljuge ili cak ni ne puse ne treba verovatno ni ovo da pocinju.
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 13:08   #8
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 418
Pohvaljen: 508
Nivo reputacije: 110
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Ja bih dodao jos i sekta

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 13:10   #9
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 468
Pohvaljen: 667
Nivo reputacije: 126
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Odlicna tema...
Kod mene je sve po malo, i zavisnost i uzivanje i hobi. Medjutim, kako je @kinkel lepo primetio jedino sto mi zaista smeta je navika da stalno puckam, pa se u tome izgubi deo uzivanja. Jos zanimljivije je da bez problema ostavim opremu kuci kad sa klincem idem u setnju, i za to vreme ne osecam nikakvu potrebu za parom, tako da mislim da bi i ostavljanje parenja moglo da se izvede mozda i lakse nego ostavljanje cigareta.
I jos jedna zanimljivost: posle 2 godine sam se vratio u teretanu, i posle nekih 20-ak dana na traci istrcim nekih 3 km, pri cemu sasvim normalno disem, bez borbe za vazduh, a trecina tog trcanja je brzinom 10 km na sat.
Pre 2 godine nisam mogao da disem ni ako samo malo ubrzam korak.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 13:56   #10
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Brisanje naloga nije moguće. Autobahn opcija u izradi 😂😂😂
Staro 16-05-2017, 13:56   #11
Guru
Banned

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Spoiler:
Yuuup
Nea'm tnx
Staro 16-05-2017, 13:57   #12
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,208
Pohvaljen: 1,368
Nivo reputacije: 212
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Zaboravih u naslovu da dodam i uzivanje. Mada svaki porok, hobi i zavisnost u sebi podrazumevaju uzitak. Ja sam jos davno objasnisnio sta meni sve ovo predstavlja. I naravno, dosadasnja vasa razmisljanja su veoma dobrodosla da jos u potpunosti dedinisem svoj licni odnos prema parenju i generalno prema e cigareti.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 13:59   #13
Guru
Banned

Tri moda, tri aromizera, tri tečnosti.
Cela mudrost.
Staro 16-05-2017, 14:00   #14
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Nedeljno? 😊
Zahvalili :
Staro 16-05-2017, 14:02   #15
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,711
Pohvaljen: 1,540
Nivo reputacije: 276
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

@AntoniToni bravo...Cigarete sam morao da ostavim zato sto su pocele da mi smetaju,a bio sam strastveni "cigaretaros",pusac...Vejp je tu uleteo nenadano,prvo egica,pa onda nesto malo naprednije i onda se tu otvori citav novi svet.Novi ljudi,oprema,tecnosti,razne zice,fiber,mesh,vata...Sve to te pomalo i zabuni pa ne razmisljas toliko o toj zavisnosti koju si ostavio iza sebe...Meni je bas to i pomoglo,okrenuo sam se necemu novom,skrenuo misli motajuci grejace,kupujuci opremu,arome,baze...i kada sam manje vise pronasao to sto mi odgovara,pogledao sam u nazad i shvatio da sam se toliko "zaludeo" vejpom da na cigarete uopste nisam ni pomislio...Ima tu svega po malo,i zavisnosti (psihicke i fizicke),i hobija i uzivanja (bilo ga je i sa cigaretama) i svega ostalog...Iskreno,nisam planirao da ostavim vejp,niti planiram.Za sada mi prija i sto se mene tice ako mogu bicu vaper do kraja zivota i sahranice me sa modom u kovcegu.Opet,ukoliko bude potrebno,iz bilo kog razloga,verujem da cu lako ostaviti vejp i pronaci nesto da sebe ponovo "zabunim" kako ne bih razmisljao o svemu tome.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:30 sati.