Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-05-2014, 14:54   #31
dejaspo
Nov član

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 13
dejaspo je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Pomoc za pocetnike ( sta kupiti itd )

@Savo, imam T2 i MT3 uz eVod bateriju, plus dve rezervne pijačarke, neznane šlj klase Grejač na T2 mi je rikavela i bojim se da za njega nema spasa Imaš li neki predlog? Ne za grejač, već u vezi dodatne opreme. Ajde, javi mi u poruci (PM/PP), gde bih mogao da kupim FT fiber i kantal. Planiram da probam da motam grejače sam. Uz to, treba mi neka pouzdana radnja sa opremom, gde bih mogao da naručim grejač za T2
dejaspo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-05-2014, 14:56   #32
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,436
Pohvaljen: 1,576
Nivo reputacije: 298
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Katy pricamo o tome koliko se koj grejac prlja na istoj tecnosti , stavi bilo koju tecnost u t2 i PT2mini ili pt3mini ili eVod , T2 ce brze da se isprlja od ova 3 , to je u sustini iz razloga jer na T2 grejac nije konstanto natopljen kao na klirovima sa BC. Ovako se barem pokazalo iz mog iskustva sa ovim klirovima.

Pre 2 dana sam poceo sa kafom na T2 i potrosio oko 2.5 tanka grejac zagoreo + je meni kapica skracena radi boljeg dovoda tecnosti sto dodatno usporava zaprljanost , na pt3 mini sam takodje nalio kafurinu preko max blenda bez pre toga da operem tank ili grejac ( 8 dana na max blendu pre toga bio ) grejac i dalje nije prljav ni priblizno kao na T2 koj sam malo pre spaljivao na plin xD radi probavanja DIY tecnosti sto dobio na poklon , ima nesto u tom BDC i micro coil. Definitivno se manje prljaju od single coil i duze traju.

Inace kad sam vec spomenuo DIY vidim da si ti dosta iskusna oko toga pa me zanima sta mislis o bazama od tottally red + max blend aroma? Zeleo bih da smuckam tecnost priblizno slicnu FA maxu ili ako bas moram da koristim bazu od Totally + Gotov max blend pa da mixam. Hvala unapred !
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-05-2014, 17:06   #33
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 348
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Opet cu da kazem da nije samo do toga da li je BDC (mada svakako stoji i to sto kazes) ima tu jos mnogo faktora, pre svega otpor, napon (tj ako koristis razlicite baterije...) cak ima veze da li je micro coil uradjen sa manjim razmacima izmedju, u tom slucaju grejac se npr opet manje prlja jer se garez teze zadrzava izmedju navoja... da ne duzim njie neka poenta svi grejaci se prljaju onoliko koliko ih koristimo a i ako ih redovno cistimo nema problema, nije neki posao odraditi dry burn...

Sto se tice Hellas baze imala sam samo priliku da probam tecnosti na toj bazi, ali je licno nisam koristila za spremanje svojih tecnosti, meni se cini kao potpuno dobra baza za pripremu tecnosti, a i cula sam samo pozitivne utiske! Sto se max blenda tice napisala sam detaljni dozivljaj arome, mozes je naci u temi arome hellas, da ne ponavljam ovde !

Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-05-2014, 17:11   #34
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Hvala za iskustvo sa hellas i na temi katy ! u pravu si sto se tice grejaca mnogo je tu faktora, u svakom slucaju pise da pricamo o fabrickim glavama ne custom :P
Staro 10-05-2014, 16:24   #35
bla truc
Iskusan član

bla truc's avatar

Godine: 35
Pohvala: 132
Pohvaljen: 64
Nivo reputacije: 27
bla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svima

Moje skromno iskustvo kaze da vise snage (watt) drzi grijac cistijim, ali ako pretjeras zna i te kako zasmrditi... Opet kontra toga: manje snage - lijepi. Tu se komplikuje stvar kako dobiti idealnu snagu, pod jos jedno 3-4-5 uslova. Cini mi se da se jednostavnije ne moze objasniti rad e-cigarete.
Mnogo toga zavisi i od gustine tecnosti (sastava), kao i ko je i kako mijesao (pa nadjes dlaku, nokat, dijelove razne iz nosa.....)
Salu na stranu! U pravu ste oboje da je tu mnogo faktora, ali globalno gledano, nema toga sto se nece pretvoriti u paru ili prah pod odredjenom snagom isijavanja. U biti, ni e-cig nije nuklearna fizika. Primjera u svakodnevnom zivotu ima... pih.....
Za sve preko ovoga (modovi, setup-i, DIY, itd.) prelazi se u zonu entuzijasta, kolekcionara, ljudi kojima je ovo vrsta hobija, majstora zanata... Njima skidam kapu za volju, trud i nesebicnost.

EDIT: Onaj ko misli da ce mu e-cig pomoci da ostavi duvan, dovoljno mu je da zna kako ocistiti grijac, napuniti ...mizer i kako odrzavati spravu u kondiciji. Kad skonta da duvan vise ne fali, moze se pozabaviti komplikovanjem zivota samom sebi I sam prelazak na e-cig je uspjeh sto zdravstveno sto finansijski (mada ovo drugo kod mene nema prodju jer sam motao duvan), ostale ustede mogu, a i ne moraju
bla truc nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-05-2014, 20:16   #36
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Lep post bla truc, upravo kako si i rekao mnogo stvari utiče na sve ovo. Ma najbitnije da radi i da zadovoljava naše potrebe lako ćemo ga očistiti / zameniti.

Inače ja sam se navadio na paru i nemam nameru da prestanem iako bih verovatno mogao sa postepenim smanjivanjem nikotina. Lepo mi i ne vidim razlog zašto uskratiti ovakvo zadovoljstvo 😝

Sent from my HTC One using Tapatalk
Staro 11-05-2014, 11:02   #37
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Smanjivanje nikotina ide jako lepo do odredjene miligramaze, posle se izgubi zelja za smanjivanjem, vrlo slicno kao za prestankom pusenja. Ali zasto se muciti i izbaciti, nikotin je lep

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-05-2014, 15:16   #38
bla truc
Iskusan član

bla truc's avatar

bla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svimabla truc je poznat svima

Pa na kraju krajeva: mora covjek od necega i da umre
Staro 11-05-2014, 16:10   #39
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 151
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu

Mora al' od nikotina se ne umire (sem ako nije u pitanju trovanje od istog).Umire se od katrana,CO,amonijaka i milion drugih stetnih sastojaka analogne cigarete.

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-05-2014, 16:14   #40
bla truc
Iskusan član

bla truc's avatar

Da... Tacno! Mada mislim da se indirektno umre... Kao ono pugla mi guma i sletio sa ceste i jbg
Ali to je daleko vec u ofsajdu
Staro 25-06-2014, 21:00   #41
cacanin
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 3
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 14
cacanin je na dobrom putu

Druagri moze li jedna pomoc...
Moram da zamenim klir na kisobranu prestige enerdy jer je skroz prsao, curi na bateriju kao lud, curi sa strane ...

Nadam se da vidite...

Koji klir mi preporucujute na postojecu bateriju, da moze da se menja grejac naravno...

Ima li nesto da valja u e-feel-u jer imam distributera(prodavnicu) u gradu zbog kasnije nabavke...poz.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
cacanin nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 21:04   #42
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 293
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

e-feel je u zadnje vreme,sto se tice kvaliteta,u rangu sa umrelom...
mozda je najbolje da porucis neki PT2mini. ima ih u prodavnicama koje se reklamiraju na forumu

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 21:07   #43
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,495
Pohvaljen: 4,453
Nivo reputacije: 730
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ako ćeš nešto jeftinije, probaj evod, novu verziju sa staklenim tankom...

Сент фром друго парче пластике...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2014, 21:08   #44
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Moj glas isto ide pt2 mini-u :P
Staro 25-06-2014, 21:21   #45
cacanin
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 3
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 14
cacanin je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od 5thREON Vidi poruku
e-feel je u zadnje vreme,sto se tice kvaliteta,u rangu sa umrelom...
mozda je najbolje da porucis neki PT2mini. ima ih u prodavnicama koje se reklamiraju na forumu
Hvala moze li link za taj pt2...

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Ako ćeš nešto jeftinije, probaj evod, novu verziju sa staklenim tankom...

Сент фром друго парче пластике...
Hvala ...

Citat:
Originalna poruka od Sava.shan Vidi poruku
Moj glas isto ide pt2 mini-u :P
Ne mogu da nadjem... bitno mi je da kasnije imam gde da kuoim grejace ili sta vec... gde da ga pazarim.

Ostavio bih svoju bateriju jer je dobra pa mi treba kao sto rekoh klir koji ide na nju...

Evo sta sam ja gledao...
http://cigarete-elektronske.com/proizvod/protank-2-2/

http://cigarete-elektronske.com/proizvod/unitank/

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
cacanin nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
kupovina, pocetnici, saveti

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:47 sati.