Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-03-2018, 16:01   #1
Nenenesklad
Nov član

Registrovan: Feb 2013
Pohvala: 1
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 23
Nenenesklad je na dobrom putu
Uobičajeno Preporuka za duvansku aromu

Drugari, tek sam počeo da eksperimentišem sa tečnostima i ne bih da bacam pare na razne arome pa mi treba vaš savet za neku duvansku aromu bez imalo slatkoće tj. nešto najpribližnije pravoj cigareti? Uzeo sam već gotovu e feel bazu sa odgovarajućom jačinom nikotina i probao t svapo gold blend aromu koja mi je "preslatka". A inače od gotovih tečnosti mi jedino odgovara turkish tobacco...
Nenenesklad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-03-2018, 16:10   #2
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 202
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Preporuka za duvansku aromu

Nazalost, najpribliznije duvanu nema nista. Duvan nemoj dzabe traziti u tecnostima, a koristi arome koje ti se svide prema ukusu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-03-2018, 16:32   #3
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 582
Pohvaljen: 754
Nivo reputacije: 170
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Trazi Vaping Zone ili Juice Factory arome, iste arome pod razlicitim imenima. Probaj parliament, real cigar, tobacco light...

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-03-2018, 16:37   #4
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,029
Pohvaljen: 504
Nivo reputacije: 110
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Druže Niški, to što tražiš je toliko individualno... I sam sam mesecima u potrazi za duvanskom tečnošću koja mi prija i od 25+ tečnosti koje sam probao (mahom duvanske) za sada mi u potpunosti odgovara samo 1 - RY4 double od TPA i RY4 od FA.

E, sad da sam recimo samo slušao preporuke, RY4 double mi nikada ne bi bio primarni, jer većina kaže da je slatkasta i da ima pozadinski šmek suve šljive, a ja ništa od toga ne osećam...
Svako može da ti preporuči te ova aroma te ova tečnost - ništa to ne vredi, veruj mi, dok sam ne probaš i ne vidiš. Koliko slobode i mogućnosti pruža parenje, toliko ume da bude i prokletstvo... jer npr. (pričam iz sopstvenog iskustva) svima odgovaraju neke tečnosti, samo meni retardu ne da ne odgovaraju nego su mi mučne i gadne i odvratne...

Najviše ti se isplati da prvo probaš gotove DIY tečnosti dok ne nađeš one koje ti odgovaraju. Nije samo tu u pitanju novac koji daješ na arome, već i vreme, jer ni jedna duvanska tečnost ne sazreva manje od mesec dana. Ili ne bi trebao da ih koristiš ako zriju manje od mesec dana.
E, sad, i u tome da nabavljaš gotove DIY ima caka i fora, a to je sa koliko nikotina je neko pravio tečnost. Ako pariš na 12 mg (a i sam sam krenuo sa 12 kada sam počinjao da parim DIY tečnosti pa sam odmah spustio na 10mg jer mi je bilo kanda jako), neka tečnost će ti imati potpuno drugačiji ukus ako je na 6 mg.

Dakle, to zavisi od toliko faktora... Naravno, zavisi i od toga na koliko W pariš, koji atomizer, da li koristiš ati sa DIY postavkom (žica, vata) ili kupovnim grejačima... Pretpostavljam da pariš M2L (u usta pa u pluća), jer ako pariš DL (direkt u pluća) 12 mg onda si ili Hudini ili si pobeg'o iz Toponice i brzo ćeš da završiš u Knez Selu...

Prati malo ovu temu (između ostalih):
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=6128
često ima ljudi koji prijavljuju da dele tečnost...
Prati i oglase pa kupuj gotove tečnosti, ali od proverenih članova, pa zamoli da ti prodaju malo, čisto za probu. Verujem da će ti svako od iskusnijih članova foruma izaći u susret i poslati ti malo tečnosti za probu.

Imam nešto tečnosti koje sam dobio, ali i tečnosti koje sam pravim. Kad se vratim u Srbistan za 10 dana javiću se da se nađemo pa da ti dam za probu ono duvanskih tečnosti što imam.

I ne očekuj da kada praviš sam svoju tečnost dobiješ tečnost koja liči na gotovu kupovnu. To jednostavno nema.

Kod samog probavanja, preporučujem ti da ne probaš više od 2 ili 3 tečnosti dnevno sa razmakom, da ne zbuniš receptore. Najbolje 1 dnevno.
I kad probavaš, probaj da ispariš bar 2 tanka. Ako ti je baš baš odvratan ukus, onda se potrudi makar 1 do kraja. Tako ćeš biti siguran da li ti ukus odgovara ili ne.
I naravno, pre probavanja tečnosti, obavezno operi i osuši tank i promeni vatu, odnosno grejač (ako koristiš kupovne grejače...)

Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-03-2018, 09:56   #5
MiniM
Senior

MiniM's avatar

Registrovan: Jan 2017
Pohvala: 641
Pohvaljen: 364
Nivo reputacije: 85
MiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosi

Kao sto rece kolega gore, duvan nemoj traziti u tecnostima.

Meni je recimo aroma - Inhalika DIY Cured Air Tobacco - imala smek piksle i nisam mogla da je parim bas zbog toga.

Ako je - Turkish Tobacco - ono sto ti prija, pocni od te arome. To je neki duvan sa zacinima, ako se ne varam.
Vecina takozvanih duvanskih aroma ima jos nesto osim tog duvanskog dela (med, orah, cokoladu, przeni secer..)
Vidi koji proizvodjaci nude takvu aromu, prevrti deo foruma o razlicitim proizvodjacima aroma..iscitaj komentare kolega koji su probali redom sve..
Doziranje isto igra veliku ulogu, pa i tu treba da pronadjes koji je tvoj ukus..

Secam se da sam danima citala o aromama i doziranju..i isplatilo se!

Drzim fige da pronadjes aromu koja ce te drzati dalje od cigareta.
MiniM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-03-2018, 10:18   #6
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 737
Pohvaljen: 1,017
Nivo reputacije: 185
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Trazi real cig, cohibu, tobacco light, tobacco symphony, 555 gold, one su, po meni, nesto najpribliznije osecaju pusenja cigareta.
Kreni od toga, pa posle lagano istrazuj.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-03-2018, 17:02   #7
Nenenesklad
Nov član

Registrovan: Feb 2013
Pohvala: 1
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 23
Nenenesklad je na dobrom putu

Jagodinac, hvala unapred, čujemo se i vidimo. Hvala svima na savetima, vidim da će ovo biti zahebana misija ali probaćemo...možda je moja greška što nisam čekao dovoljno dugo sa gold blend-om nekih dva-tri dana, mada sam ovde na forumu pročitao da arome t svapo sazrevaju 48 sati. Da li sa svim preporučenim aromama da čekam 30 dana?
Nenenesklad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-03-2018, 17:33   #8
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 202
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Kakvih crnih 48 sati, to bez 15 dana sazrevanja ne moze da pipne aromu. Mozes da probas na sta lici posle 7 dana i onda da ostavis jos nedelju, dve da sazri kako treba.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-03-2018, 19:03   #9
Zoran123
Banned

Registrovan: May 2016
Pohvala: 192
Pohvaljen: 117
Nivo reputacije: 0
Zoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosi

Mislim da su tek posle mesec dana dobre za parenje.
Zoran123 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-03-2018, 19:21   #10
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 701
Pohvaljen: 315
Nivo reputacije: 72
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Minimum 3 nedjelje.Od ovih što sam ja probao jedino Pink Spot su iste posle 2 dana kao i posle 22.Mada ova jedna od njih(ry8)je loša i ne znam kakve su ostale.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-03-2018, 20:12   #11
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,029
Pohvaljen: 504
Nivo reputacije: 110
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Nenenesklad Vidi poruku
Jagodinac, hvala unapred, čujemo se i vidimo. Hvala svima na savetima, vidim da će ovo biti zahebana misija ali probaćemo...možda je moja greška što nisam čekao dovoljno dugo sa gold blend-om nekih dva-tri dana, mada sam ovde na forumu pročitao da arome t svapo sazrevaju 48 sati. Da li sa svim preporučenim aromama da čekam 30 dana?
Do sad sam miksao 5 vrsta duvanskih arom: RY4 od FA, aroma na 2,5% i 3%, TPA RY4 double aroma na 2,5% i 3%, M&P Virginia Fire Cured aroma na 3%, Inhalika Tabak Drum (samostalno na 0,9% i u miksovima po 0,5%) i KTS Reckless (na 5%).
Iako su skoro svi iskusniji govorili (naročito c-hell) da bez 30 dana ništa, sve sam probavao posle 10 dana, 2 nedelje i posle mesec dana. Hemijski ukus nisam više osećao tek posle 30 dana. I sve, osim Recklessa su mi bile spremne za parenje tek posle 30ak dana. Reckless tek posle 35+ dana.

Smatram da je za duvanske potrebno mesec dana. Možda je to nekom pogrešno, meni nije. Nisu ''starci'' džaba u pravu...

Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-03-2018, 20:21   #12
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 701
Pohvaljen: 315
Nivo reputacije: 72
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Ry4 double probaj na 5%.To je blaga aroma i da bi se parila treba joj 3 nedjelje.Posle mjesec se još pojača i baš je dobra svakodnevno za rotaciju sa nekim duvanom.
@Nenenesklad Probaj TFA Ry4 double na 5%i Cf Parliament na 2% i zaboravi ih minimum 3 nedjelje.Meni je to odlična kombinacija.A u međuvremenu koristi Liqua Traditional tobacco ako želiš nešto slično cigaretama.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2018, 01:11   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,673
Pohvaljen: 15,294
Nivo reputacije: 2454
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Evo šta sam večeras napravio kolegi koji je pocetnik a traži nešto slično duvanu/cigari/cigareti. Ako pomogne.

Flavour Art - Virginia
Flavour Art - Shade
Flavour Art - Latakia
Flavour Art - Perique Black
Flavour Art - SOHO
KTS - Dromedary
Vaporever - Tobacco
Vaporever - Tobacco Light
Vaporever - Prime 15
Vaporever - Tribeca

Sve arome mogu da se kupe u Srbiji.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2018, 01:37   #14
gojkov
Veteran

Godine: 51
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,432
Pohvaljen: 1,022
Nivo reputacije: 210
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

molim te napisi i % dozirannja

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2018, 01:38   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,673
Pohvaljen: 15,294
Nivo reputacije: 2454
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

2% sve. Daću mu EVOD ili T3S. Za microcoil sa vatom dovoljno.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:54 sati.