Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-06-2018, 12:10   #1
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 42
Pohvala: 536
Pohvaljen: 597
Nivo reputacije: 131
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu
Uobičajeno Ljubitelji vanila aroma

O ukusima ne treba raspravljati previse ali samo se nametnulo da licno najvise preferiram arome vanile, mikseve, custarde, kolacice i sl. na bazi vanile tako da polako svodim pricu na svega par duvanskih i nesto vocnih.
Ostatak su sve arome vanile, solo ili u raznim kombinacijama.

Kapiram da nisam jedini pa bih voleo da se ukljuce simpatizeri vanila ukusa sa licnim iskustvom, sta su koristli, koliko dozirali,na kojoj opremi, gde nabavili itd.

Dakle, u jednoj temi, na jednom mestu sve o vanili.😀😁
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 12:16   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,692
Pohvaljen: 15,316
Nivo reputacije: 2460
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ljubitelji vanila aroma

Kako ti se čine vanile u odnosu na recimo voćke što se tiče prljanja. Meni sve koje posedujem jako prijaju grejač. Navedi neku koja najmanje prlja 🍻

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-06-2018, 12:24   #3
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu

Pa prljaju.

Recimo na skali od 1-10 prljaju negde oko 6-7.Ako recimo duvanska S'Camel(Dromedary) prlja ili bolje receno ne prlja za 1 na istoj skali.
Nije toliko izrazeno solo ali ako idu u miksu onda je jos izrazenije.

U manjoj meri, ali zavisi i od vrste i proizvodjaca mada Cuatard vise prlja.
Staro 28-06-2018, 17:10   #4
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 403
Pohvaljen: 435
Nivo reputacije: 104
Danone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosi

Nabolja koju sam probao je bez sumnje :

Kod:
https://www.chefsflavours.co.uk/chefsvapour-concentrates/3780-nice-custard-cream.html
Mada je preporuka doziranja sumanutih 30 % radi ona lepo i na skromnih 12 %

Nije da ne prlja grejac ali nista strasno

Na siren 2 aroma je fenomenalna
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 17:29   #5
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 202
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Najbolja vanila koju sam probao je bila ritchy liqua gotova tecnost, ali nazalost nikad nisam uspeo da pronadjem DIY aromu sa istim ukusom. Za razliku od voca, prljaju grejac dosta, ali ako je aroma dobra, vredi cistiti grejac cesce.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-06-2018, 17:40   #6
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

RL vanila je ILI čista Vanilla Bourbon ili mešavina V. Bourbon i Classic od FA. Tako je bilo dok sam ja koristio fabričke tečnosti...

OT

Ove vanile imam

E sad ima još aroma poput npr Marshmallow koje ja osećam "vanilasto" ne znam da li sam negde opisivao... 😒

Nabavljano Đeneralni grupne, Mix & match i Šef...

Procente je nemoguće da navedem jer ih koristim isključivo za igrarije i pravljenje recepata, uvek u specifičnom miksu...

Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 19:14   #7
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 2,824
Pohvaljen: 2,416
Nivo reputacije: 439
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Od kako sam probao vanilu custard v2 od tada nikad nisam bez neke vanile. Sve su mi na svoj način odlične. Neke sladje, neke kolačastije, uglavnom najbolja do sad mi je vanila bin ice cream od TPA, pa vanila tahiti od FA. Ne znam da li je to nastranost ili hipsterstvo, ali do sad nisam ni na jednom drugom atomizeru probao vanilu sem u grifinu 22mm i to isključivo dtl uz jutarnju kafu koja je ili hladan nes ili 3/2 u 1 ne biram proizvodjača i tako više pd 2 godine. Svako jutro je isti ritual. Posle jutarnje kafe i još koji sat ne koristim više vanile, ne zato što mi ne prijaju, već ne želim da pokvarim jutarnji užitak uz kafu nekim drugim osećajem vanile u toku bilo kog dela dana. Ako se kafa pije popodne onda obavezna vanila, a ako odem negde da ne ponesem grifina sa vanilom, kafa je apsolutno nepoželjna.
Što se tiče prljanja grejača u mom slučaju su katastrofa, najviše su mi uništavale ribon žicu već posle 1ml crna kao gara, ali mi to ne smeta. Doziranje, sem custard v2 na 0.8 posto sve ostale sam dozirao izmedju 2 i 4 posto bez obzira koji je proizvodjač.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 20:21   #8
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Jeste li probali da mešate neke duvane (koje?) i vanile i da li ste imali uspeha?

Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 20:28   #9
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 708
Pohvaljen: 319
Nivo reputacije: 73
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Pokusao sam ja koncentrovani Blended Tobacco sa Capella French vanilla i V.Custard-om.Ogavno u oba slučaja.Cap F.Vanila mi je dobro isla uz KTS Reckless 0.5% i 4%.

---------- Post dodan 28-06-2018 u 20:44 ----------

Ajte neki predlog na kom procentu da smuckam jednu od ove 2 vanile sa cap sweet strawbery ili sa cap strawberies and cream a da se vise osjeti jagoda.Na 30/70 3mg.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-06-2018, 23:51   #10
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 202
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
RL vanila je ILI čista Vanilla Bourbon ili mešavina V. Bourbon i Classic od FA. Tako je bilo dok sam ja koristio fabričke tečnosti...
Probao sam tu classic sto je ambrela zove madagsacar, ali koliko se secam, nije bilo slicno po ukusu sa RL. Moguce da je RL mesavina ili nisam ubo pravi procenat.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-06-2018, 23:56   #11
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Bourbon je kao vanila za kolače tipa dr oetker...

Zahvalili :
Staro 29-06-2018, 00:19   #12
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

S obzirom da nisam do skora bio korisnik duvanskih aroma, nisam nešto sa tim imao iskustva, ali sam probao da poboljšavam neke voćke koje mi se nisu svidjale ili bile dosadne solo. TPA jagode i kem sa dodatkom vanile custard vrlo mali procenat 5/1, ništa. Tek tad više nema jagode, ubija je vanila fundamentalno. Kapela swit strawberry takodje. Najbolje mi legla vanila madagaskar u top kafi, vrlo blizu ukusa capeline praline&cream. Tpa banana sa vanilom tahit od FA žali bože katastrofa, FA malina žali bože sa istom vanilom FA.
Šta znam možda najbolje za voćke po dosadašnjem iskustvu je dolče de leče, kanem par kapi na 50ml i sve dodje na svoje, tu nisam promašio ni jednom.
Da pošto malo pre nisam spomenuo Capella praline&cream, ko voli vanile ta aroma je obavezna u arsenalu. Solo je odlična.
Edit
Zaboravio sam da spomenem capelina čokolada v2 sa dodatkom capela vanile custard 1:1 (mešao već zrele tečnosti) prava mlečna čokolada. Prlja grejač kao luda, zato sam vrlo malo koristio nekih 20ml i batalio zauvek. Nema svrhe, mnogo brzo mora dry burn.

Staro 29-06-2018, 00:29   #13
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Praline& cream Capela je kao mlad miks opako dobra ali kasnije sahranjuje grejac.Jedan tank i gotovo.
Steta...mada ume da bude i teska kad sazri.
Staro 29-06-2018, 00:30   #14
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

1 posto i uživaš shake and vape.

Zahvalili :
Staro 29-06-2018, 00:36   #15
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,320
Pohvaljen: 1,499
Nivo reputacije: 216
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

ja volim vanilu, i to mi je merak da parim

probao sam puno puno raznih proizvoda, neke su bile dobre neke odlicne, a bilo je i nekih losih

na kraju sam poceo da eksperementisem pravim svoje vaniline ukuse, bilo je sve i svacega nisam nikago uspeo da dobijem ono sto mi odgovara

tako da sam se predao i odlicio da koristim vaniline arome koje prodaje prodavnica kod mene, neznam ko je proizvodi, oni cuvaju tajnu jer je prodaju na merenje kupis koliko ti ml trebaju

e sad odem ja u prodavnicu da kupim neke namirnice za ishranu i slucajno primetim oni prodaju vanilla pods, meni odmah se vrati zelja ideja da probam jos jedan eksperimenat sa vanilinim aromama
imao sam vanilla custard koncetrisane arome i na brzinu napravim nekih60/70ml, zatim sam u bocici ubacio dodao vanilla pods
ostavio ja to da stoji i zaboravio skroz, jednog dana slucajno se setim i odlucim da probam

kada sam probao ovu tecnost nisam mogao da verujem, ukus aroma izvanredna dobra predobra, nesto neobjasnjeno koliko mi se dopada i odgovara

eto sad sam video ovu temu o vanilinim aromama, i nemogu da budem sebican, odlucio sam da vam odam svoju tajnu posto sam clan ovog foruma pokusam da pomognem kad nesto otkrijem

dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:03 sati.