Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-11-2014, 22:45   #511
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,455
Pohvaljen: 4,442
Nivo reputacije: 605
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pomoc za pocetnike (sta kupiti itd.)

Citat:
Originalna poruka od alansi Vidi poruku
@dacha, moj predlog je VV/VW sa 1600mah: Vpulse VV / VW eGo baterije - 1600 mAh Vapeonly - to baš nije neki mališa.

Aham, meni je izgledao kaood vPulse od 900mAh koji izgleda isto
Kod:
http://www.vapeonly.com/p22/vPulse-Starter-Kit
Mada sad kada pogledam dimenzije vidim da samo zvuci manje zbog manjeg kapaciteta, otprilike je ista kao Spinner 2 po velicini, tako da u pravu si nije malisa definitivno, bez obzira na kapacitet

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2014, 23:22   #512
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 46
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 827
Nivo reputacije: 163
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

@admiral .. Ono, 6 manje "udara" od 36, to stoji. A sa početka što rekoh - samo smanjiš i posle par dana (što može biti i dan-dva nekome) - sve bude normalno što se "gladi" tiče.
Kreni sa manje samo ujutru. Tada najviše treba nikotina, pa je telu "daj šta daš" (i manje je u principu dovoljno, ako više nema).
Kada promeniš klir (noviji dizajn/rešenje) - sve što ti više bude pružao - sve je bonus.

Ne znam. Ima ljudi kojima TH znači sve. Ja nisam takav. Meni je TH, tačnije nikotin - začin u pari. A nisam znao to. Dugo, godinu+ dana nisam ni pomišljao da idem ispod 24. Probao 18 na sat vremena, pa se vratio na 24. Međutim, kada mi dosadilo - 18, 9 na kratko i sada 6 dugo vremena. Koristio i 1 i 3, 4, 5.. neko vreme - i na kraju mi danas 6 odgovara, ono - kao "začin". Plus, ne želim da živim bez njega, a ta šestica mi je taman ni jako ni slabo.
Tako da, ko zna kako je kod tebe dok ne probaš. Možda ni tebi neće faliti TH18 i biti ok TH6
Daj mu samo dan, dva, tri vremena.. pa vidi gde ste.
A idi prvo na 11, recimo.

Jednog dana 0 - zašto da ne.. (od viška (u ovom slučaju, manjka) - glava ne boli )

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-11-2014, 23:38   #513
Vlada
Senior

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 411
Pohvaljen: 179
Nivo reputacije: 66
Vlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosi

Hvala Avansi i Dachi

meni je 1600 neki min. koji gledam. Video na Ft i 2200, 3200, 4500 i o tome sam razmisljao. Mada VV/WW je ipak znacajniji od ogromnog kapaciteta. Na FT sam video i ovo, samo ne znam vredili nesto.
Kod:
https://www.fasttech.com/products/3031/10007241/1796201
Vlada nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-11-2014, 23:44   #514
admiral
Senior

admiral's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 276
Pohvaljen: 167
Nivo reputacije: 60
admiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosi

"A nisam znao to" - mi mnogo znači
Ovakve poruke kao tvoje spadaju u one koje mi, apsolutni početnici, čuvamo u posebnom folderu pa kad zaškripi iščitavamo opet i opet. Ne znaš koliko si mi pomogao, druže
admiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-11-2014, 00:48   #515
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,604
Pohvaljen: 2,302
Nivo reputacije: 394
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Admiral ako već toliko puno želiš da smanjis nikotin a zadrzis TH jednostavno moraš uzeti jaču opremu, čisto radi primera, kaya naspram t2 daje minimum 50% više svega, s njom bi recimo automatski smanjila nikotin na nekih 9mg, posle toga možeš svaki mesec smanjivati za 1-2mg u zavisnosti kako ti organizam dozvoljava.

Ja dok sam bio na t2 i pt2mini furao sam 24 i 18mg, prešao na kayfune i meh modove smanjio automatski na 9, trenutno sam na 5mg, mogu smanjiti još al mi lakše za mixanje s 5mg. Kako god parim 30-70pg-vg tečnost, s 50-50 mogu opušteno 4mg s 70-30 3mg.

Naravno ovo zavisi i do otpora i drugih nekih stvari.

E sad koji je " trade off" u mom slucaju.

S prosecnih 2.2-2.4oma na t2 I pt2mini I nekih 7-8 do 10w presao sam na 0.5 do 0.4 oma iliti 30-40w što je ogromna razlika.

S 4-5ml na ovim klirovima prešao sam na 15-20 ml što je takodje ogromna razlika.

I na kraju s nekih 2 punjenja eGo baterije od 1000 mAh prešao sam na 4-5 punjenja baterija od 2500-2900mAh.
Evo ti i jedno kratko poređenje, imam par prijatelja pare 18-24mg na pt2mini i taman im je, kad probaju moju opremu s 5mg hoće oči da im ispadnu koliko kaslju od jačine TH-a, kad im kažem da je samo 5mg ne veruju mi.

Dakle zaključak je ako želiš da smanjis nikotin moraš nešto žrtvovati. Uglavnom je većina povećala potrošnju tečnosti i svega ostalog zarad smanjivanja nikotina.

Sad kad recimo sagledam situaciju smanjio sam drastično nikotin al sam dosta povećao potrošnju svega
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-11-2014, 03:09   #516
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 998
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

I na kraju se unese isto nikotina.
Tako da se vracamo na pricu da sve zavisi od navika, ko je pusio puno, njemu vise prija veca potrosnja tecnosti sa manje nikotina.
Ko je pusio manje od pakle dnevno, za njega je bolja tecnost sa vise nikotina i standardni klirovi.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-11-2014, 06:42   #517
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 65
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,184
Nivo reputacije: 515
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Vlada Vidi poruku
Hvala Avansi i Dachi

meni je 1600 neki min. koji gledam. Video na Ft i 2200, 3200, 4500 i o tome sam razmisljao. Mada VV/WW je ipak znacajniji od ogromnog kapaciteta. Na FT sam video i ovo, samo ne znam vredili nesto.
Kod:
https://www.fasttech.com/products/3031/10007241/1796201
Ova sa Fasttecha nije 1600, nego 1300 - i moraš prihvatiti, da je ovaj tip baterija ograničen sa svojim 2,5A limitom, što znači da je deklariranih 15W više teorija, nego praksa, realnost kod korištenja je maksimum 9-10W.

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 12:19   #518
admiral
Senior

admiral's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 276
Pohvaljen: 167
Nivo reputacije: 60
admiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosiadmiral ima čime da se ponosi

zogu Ja sam trošila manje od jedne kutije cigareta, a najviše do jedne, ali ću ipak probati da sa ovim običnim hardverom smanjim nikotin, baš da vidim hoću li povećati potrošnju tečnosti što će mi opet dati odgovor na pitanje koliko sam zavisna od nikotina.
Možda i nisam toliko, a ne znam da nisam...
A ako bude da jesam i da ne mogu da se priviknem na slabiji th onda ću morati da se žrtvujem kako reče Sava89.
Mislim da u ovom hobiju treba ići polako i strpljivo i ne dozvoliti da nam oprema, ukusi, th, ovo, ono postanu opsesija veća nego što su nam bile cigarete.
Jer... htedosmo da se rešimo zavisnosti, zar ne?
admiral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 12:53   #519
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,120
Nivo reputacije: 413
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Ne ,ja se nisam hteo rešiti zavisnosti Isto kao i što nisam nikada pokušao da ostavim cigarete , no to sam ja

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 12:57   #520
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,667
Pohvaljen: 16,614
Nivo reputacije: 2703
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Narkomani!

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 13:12   #521
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Drogiranti! Gutači tableta

Sent from SlimDroid_Slim_House
Using parče plastike

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 13:22   #522
sneza
Aktivan član

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 6
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 24
sneza je na dobrom putusneza je na dobrom putu

ovo moram pitati šta se dogodilo?
Parim 2,5 meseca, pre toga nisam čak ni probala ecigaretu. Kupila sam baterju ego od 1100 mAh, klir evod metalni i tekućinu gy4. nakon par dana kupila sam još jedan klir za nedaj bože onaj najeftiniji c 4. i tako sam počela vukla, parila i mislila dobro je. onaj c4 sam imala malo veći otpor, što mi se svidelo, ali je brzo krepao, a ovaj evod sam vukla ko konj
danas sam kupila c5 i to je nešto što nisam do sad osetila, prvo jedva povučem i odmah osetim grebanje u grlu i peckanje u ustima, a tekućina ista. šta se dešava? ovo je pozitivno i ja sam srećna.
sneza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 13:30   #523
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Začepile rupe na evodu? Ako si redovno čistila glave ne bi trebalo da bude problema....

Sent from SlimDroid_Slim_House
Using parče plastike

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 13:35   #524
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,667
Pohvaljen: 16,614
Nivo reputacije: 2703
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Jokjuare kako si shvatio koje je pitanje? Ja čit'o par puta... Jel EVOD radi bolje od C5 ili obrnuto???

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-11-2014, 13:37   #525
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,455
Pohvaljen: 4,442
Nivo reputacije: 605
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Drogiranti! Gutači tableta

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
kupovina, pocetnici, saveti

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:00 sati.