Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2020, 11:19   #121
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,882
Pohvaljen: 1,123
Nivo reputacije: 207
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Na koliko menjate grejace tj setup-ove.

Ok. Hvala obojici
Svakako sam planirao da nekada probam grejač od ove žice, a sa razmaknutim namotajima. Deluje mi kao jednostavniji za pravljenje, a kako je žica dovoljno čvrsta, neće se pomerati prilikom zamene pamuka.
Takođe, imam još jednu vrstu Clapton žice, čiji grejači mi nisu odgovarali kada se namotaji dodiruju.. pa mi je ideja bila da probam razmaknuto.
Haha, a i pbusardo na YouTube mi stalno pravi zazubice njegovim grejačima, iako su za potpuno drugu priču pravljeni.
Sve u svemu, od jutros sam razdvojio namotaje na već korišćenom grejaču. Možda nije savršeno, nova žica bi bila verovatno žilavija dok nije grejana, pa i razmak ujednačeniji, ali ovo je za probu, a i grejač je samo jednom čišćen/korišćen..

Nisam dodavao više pamuka u samom grejaču, hteo da prvo probam ovako. Ali ima nešto više - duže i deblje nego inače. Pa videću kako će proći.
Ovako na prvu.. ne znam.
Nekako mi para pomalo ima "šuplju" notu. Kao da je ukus manje intenzivan. Ali i to ću videti u toku dana kako se razvija.
U startu mi je bila hladnija na dosadašnjih 60, pa povećao na 70W. Možda se grejači sada hlade brže, tj zagrevaju sporije i/ili manje, kada nisu iz jednog dela (pod strujanjem vazduha). Ali rade fino, izdašno kako ja volim da kažem. Lep pucketavi rad.. (što je bilo i ranije, više ili manje, kako kad)

Vapor running through my veins
PøisøN je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2020, 14:00   #122
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Postovi su mi otišli u off, ali samo kratak update:
Neću moći da vidim kako bi ispalo sa razmaknutim namotajima, jer.. već korišćeni grejači koji sam prepravio, sada su bili postavljen niže, pa je verovatno zbog toga para bila manje intenzivna na ukusu. Tako da napravio novi setup od početka i iako je lepo izgledao i izdašno radio, meni tu nešto nije odgovaralo. Jednostavno, para je bila nekako.. oštra.
Umislio ili šta već, ali nisam bio za pronalaženje i navikavanje na novo, pa sam uveče vratio sve na staro. I.. toliko za sada sa ovakvim grejačima.
A novi sa sastavljenim namotajima sam gledao da napravim što bolje. Na suvo nema hot spots, pa ću videti.
Pozdrav i hvala još jednom..

Zahvalili :
Staro 24-12-2020, 09:02   #123
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
E-cig: iKuun i200+MD rta
Pohvala: 585
Pohvaljen: 779
Nivo reputacije: 186
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od PøisøN Vidi poruku
.....
Umislio ili šta već, ...
Na svakom atomizeru koji duze koristim tacno znam sta mi odgovara od grejaca. Posle nekog vremena spopadne me zelja da promenim vrstu grejaca, nacin ... al veoma brzo vratim sve po starom. Sta god da je, navika, umisljenost, neka psiha ali tako je kako je.

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-12-2020, 11:06   #124
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Istina.
A ono.. trudimo se da napravimo setup najbolje što umemo, pa valjda je zato kasnije teško napraviti nešto bolje.
Jedino, ako u međuvremenu ne steknemo novo iskustvo i sl.
Eto, kratak izlet u drugačiji setup meni je pokazao da može i bolje od onoga kako je bilo - Dead Rabbit V2 RDA koji koristim, ima vazduh koji dolazi do grejača pod uglom. Tako da i milimetar ili dva visine na kojoj je postavljen grejač igra ulogu. Sledeći Heathen prezentaciju (on je konstruisao taj atomizer), on je grejač postavljao uzdignuto, i meni je to odgovaralo. Ali sam video kod drugih, a i ja sam, kako sam ranije spomenuo, tada postavio grejač niže nego obično i - iako mi razmaknuti navoji nisu odgovarali, sada kada su spojeni, meni para više odgovara. I potrebna snaga je povećana sa 60 na 70W.. (što je izgleda zbog toga što vazduh sada direktnije stiže do grejača).
I opet - sada će to biti to do daljnjeg

Inače, koristeći samo jedan atomizer, nisam sklon isprobavanju raznih mogućnosti. Ali mi baš zbog toga uvek u uglu stoji nesigurnost i pitanje da li je ovo sada dovoljno dobro. Odnosno, da li mi odgovara samo zbog navike ili zbog toga što je stvarno odgovarajuće.
Ali ok. Ponekad i napravim nešto drugačije kada mi, što se kaže, "dođe"..

PS
Evo kako izgleda pamuk ovih dana u vreme zamene, kada je količina odgovarajuća..

Sada više nema tamnih delova na mestima gde se brže osuši ili šta već.
Koristim pamuk koji je već isečen na trake, ali pojedine trake su tanje nego što je potrebno, pa se tada javlja taj problem.
Mislio sam da razlika nije toliko bitna, ali sve ulazi u jednačinu.. opet se pokazalo

Zahvalili :
Staro 14-02-2021, 23:33   #125
Jaguarp
Aktivan član

Jaguarp's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 49
E-cig: Topside Lite+Haku Riviera
Pohvala: 6
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 37
Jaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putuJaguarp je na dobrom putu

U početku sam (normalno) koristio klirove, posle tankove sa fabričkim grejačima a onda RBA. Takoreći od početka sam premotavao glave za klirove (imao sam neko zanatsko predznanje), u to vreme (2012. - 2013.) većina glava koje sam koristio mogla je da se premota i promeni fiber ako imaš debele živce. Glave i grejači su trajali dve - tri nedelje, onda tečnost promeni boju i ukus pa premotam. Poslednji bottom coil RBA mi je bio kaya V4, i on me usmerio na RDTA. Ko god je rasturao kayu za premotavanje a prethodno služio vojsku video je da se automatska puška Zastava M70 rasklapa lakše od kaye. Posledica je bila da sam, usled lenjosti, po mesec dana trpeo tečnost odvratnog ukusa i braon boje. Tad sam već prestao da eksperimentišem sa aromama i ustalio se na jabuci, u to vreme 12mg a danas 3mg. Od tada koristim samo RDTA (i jedan GBA - Wismec Theorem, da nisam polomio sva tri tanka i dalje bih ga koristio), namotaj nije uronjen u tečnost pa suvi ostatak ostaje na namotaju i ne kvari tečnost u tanku. S vremena na vreme, kad vata ozbiljno promeni boju, kad se grejač udeblja od naslaga pa kad pritisnem "fire" a on se tek za par sekundi zagreje i tečnost počne da isparava, ja izvučem vatu, spalim grejač, malim šrafcigerom odvalim naslage sa njega i protnem drugu vatu. Tek kad grejač ozbiljno zabagri, da ne mogu da ga očistim, namotam nov. Ne mogu da odredim vremenski period jer imam više setova opreme koje paralelno koristim, ali nema šanse da je jednom mesečno, samo ređe. RDTA bih preporučio svim lenjim ljudima na prvom mestu zbog lenjosti, ali takođe i zbog količine i kvaliteta pare. Dva napredna korisnika sa kojima se povremeno družim ne mogu da se načude kako ja sa 25 - 35 W pravim veće i ukusnije oblake nego oni sa 50 - 60W. Napominjem da nisam cloud chaser, koristim ecig kao oni uspešni heroinski zavisnici koji ne traže kick nego samo zadovoljavaju fiziološku potrebu. Svi namotaji (single i dual) su mi po 1,4 - 1,6 oma (duali daju 0,7, -0,8 ali oni su na dual modovima i daju više pare ali ih koristim samo kod kuće), uvek kantal 0,4mm 10 namotaja prečnika 3,5 - 4mm, tečnost je uvek Daliborova, smućkam jabuku 3mg, i trošim oko pola litra mesečno, nekad malo više. Snaga na singlovima mi je 25 - 35W, na dualima 40 - 60W.
Jaguarp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-02-2021, 14:11   #126
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 3,055
Pohvaljen: 1,624
Nivo reputacije: 282
nikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputaciju

Sve ,sve ali samo jabuka - fascinantno.

nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-02-2021, 18:53   #127
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 126
Pohvaljen: 502
Nivo reputacije: 115
nirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalunirvana je za svaku pohvalu

Kada sam krenuo sa ovim, mogao sam i po 10 puta menjati grejace, nije me mrzelo, sada vec retko kada.
Dok parim, ako osetim da vise nema snage, garez uspori zagrevanje, obicno tada, ili cekam jos malo dok se ne smilujem. Vata aut, dry burn, nova vata i teraj. Kanthal, kada se setim, uglavnom jako dugo ga drzim. Probao sam sve moguce zice i kanthal je jedino sto koristim. Sto se tice komplet setup-a, znam na svakom atomizeru sta mi treba, vatu uvek odvojim bas koliko treba, postavim i sve to bez ikakvog lickanja, dakle grejac zasrafim, vatu provucem, isecem, stavim u kanale i sve to bez ikakve greske, cak i ako mi se ucini na oko da ne valja nesto, ne obracam paznju jer znam da umisljam i naravno sve ispadne savrseno. Neko ce reci radis bez volje a ustvari posle ovoliko godina parenja radim sve napamet, ruke same rade, mislim da mogu i zmureci. Verovatno iskustvo, ne znam, ali sam siguran da svi koji pare koliko i ja ili duze, sve vec imaju u rukama tako da nije ni potrebno ukljucivati mozak, vec sve ide samo od sebe.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-02-2021, 22:20   #128
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 3,055
Pohvaljen: 1,624
Nivo reputacije: 282
nikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputaciju

Ja lickam u večnost, cicam svaki navoj, svaku vlas vate, oko 15 min. za jedan setup, sve je na stolu, čitava kutija, pun protokol. Sve, kao, biće brzo - nikad nije.
I opet jednom sedmično, sednem, smotam ako se zalepim za jednu tečnost tih dana. Doduše, 5 Atty-ja u rotaciji pa i nije baš često ako se sve vreme vrte. Uvek sam tu pravio paralelu sa motanjem pljuga ono kao malo manufakture i uživanje kao prizvod na kraju.

nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-02-2021, 23:26   #129
mmladen
Senior

Registrovan: Jan 2018
E-cig: sta do'vatim
Pohvala: 191
Pohvaljen: 943
Nivo reputacije: 146
mmladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalu

upravo sad na galaxies rta sam promenio pamuk...unutra je cavendish pa mora na max 5ml da se menja...trebalo mi nekoliko minuta (nisam merio).....
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-02-2021, 05:52   #130
Nedefinisani covek
Iskusan član

Nedefinisani covek's avatar

Registrovan: Feb 2020
E-cig: joyetech espion tour 220w
Pohvala: 14
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 14
Nedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putu

Ja na Innokin Zlide menjam na 2-3 nedelje, a ponkead izgura u mesec dana

Ostacu nedefinisan uvek
Nedefinisani covek nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-02-2021, 09:31   #131
hekata
Senior

Registrovan: May 2018
Godine: 50
E-cig: Aspire zelos+zenith
Pohvala: 566
Pohvaljen: 367
Nivo reputacije: 67
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

Verovatno koristimo iste grejače (Zenith), moje promenim čisto zato što tako treba, ne zato što kao nešto smrde ili prestanu da funkcionišu, 1.5 mesec mi traju, ko zna koliko dugo bi mogli da rade.
hekata nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-02-2021, 15:54   #132
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,346
Pohvaljen: 688
Nivo reputacije: 138
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

@Nedefinisani covek @hekata koje z-coilove koristite?U cemu je razlika izmedju ovih 1.2ohm i 1.6ohma?
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-02-2021, 16:12   #133
mmladen
Senior

mmladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalu

Od njihovih grejaca...0,5 su uzas, 0,48 losi, 1,2 nisam probao, 1,6 suplja para...jedino 0,8 valjaju...
Zahvalili :
Staro 26-02-2021, 16:23   #134
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,346
Pohvaljen: 688
Nivo reputacije: 138
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Probao sam ja 0.5 , 0.8 i 1.6.Ne znam je li do ovog sto sam dobio uz Kroma Z ali mi je na 0.8ohm bio jaci troathit i toplija para nego sto volim pa bih da probam 1.2ohm.0.5 mi ne odgovara,a 1.6 mi nisu losi ali bi mogla biti bolja aroma...
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-02-2021, 16:29   #135
mmladen
Senior

meni su 0,8 najbolji (mada su losiji od aspire bvc ili nicolas grejaca...mozda ne losiji vec daju drugaciju aromu), ali ja i volim topliju (ne vrucu) paru za mtl...

I malo, malo poletim da uzmem nesto od innokin-a a sve do sad sto sam imao njihovo nije bilo bog zna sta...korektno i nista vise od toga i uspem da se suzdrzim od kupovine...
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:01 sati.