Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-01-2017, 09:03   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,182
Pohvaljen: 1,354
Nivo reputacije: 210
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Tecnosti i naocare

Ovo je tema za one koji nose naocare da li dioprijske ili pak suncane.
U nekoj temi, cini mi se o udelu vg-a u tecnostima sto kupovnim, a sto onim koje sami mixamo sam procitao da para koju izbacujemo prilikom koristenja elekricne cigare, u prostoriji, ostavlja "masne" tragove na prozorima i namestaju, pa i na ekranu mobilnog telefona, koliko sam ja primetio.
Posto ja nosim dioptrijske naocare ceo dan, jer bez njih ne vidim bas najbolje, primetio sam da i na staklima naocara takodje ostaju tragovi od pare. Brzo se "zamascuju" te sam "primoran" cesto da ih brisem kada koristim e-cig. Posto ne mogu lepo da ih obrisem suvom krpicom za naocare, moram koristiti prvo krpicu nakvasenu alkoholom pa tek onda suvu. Posto se prilikom brisanja suvom krpicom stakla naocara samo jos vise razmrljaju, a alkohol ih sasvim lepo obrise, dosao sam do prostog zakljucka da se i tu nagvataju tragovi ili ostatci iz same pare tecnosti.
Da li je jos neko ovo primetio?

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-01-2017, 09:08   #2
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 160
Pohvaljen: 756
Nivo reputacije: 182
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Tecnosti i naocare

Не носим наочаре, тако да ту нисам приметио. Зато у ауту у ком проведем xy времена, приметио сам да добро замашћује, сваких две недеље детаљно брисање.

Послато са Леново П70А уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 09:24   #3
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,529
Pohvaljen: 3,277
Nivo reputacije: 545
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

E-juice i staklo... Odavno dovedeno u vezu... Dal su naocare, soferka, kucni prozori ili sl isti simptomi...

PS Ima tema i o brzem mascenju koze lica i kose

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 09:38   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Znam za kosu i lice. Sreca pa i nemam nesto kose a koza mi je i inace suva tako da od kada parim trosim manje "Nivea" kreme.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 18-01-2017, 09:52   #5
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,258
Nivo reputacije: 502
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od AntonToni Vidi poruku
Posto ne mogu lepo da ih obrisem suvom krpicom za naocare, moram koristiti prvo krpicu nakvasenu alkoholom pa tek onda suvu. Posto se prilikom brisanja suvom krpicom stakla naocara samo jos vise razmrljaju, a alkohol ih sasvim lepo obrise, dosao sam do prostog zakljucka da se i tu nagvataju tragovi ili ostatci iz same pare tecnosti.
Da li je jos neko ovo primetio?
Nosim naocare dok citam i dok radim za kompom. Da, maste se stakla od VG-a.
Nego, imam jedan savet za tebe - i meni suva krpica nije zavrsavala posao pa sam koristio alkoholne maramice za ciscenje... dok nisam otkrio papirni ubrus (najobicniji), moze i toalet papir. Vec duze vreme uopste ne koristim ni vlazne maramice ni suve krpice, vec samo papirne ubruse i prezadovoljan sam.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 09:59   #6
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,234
Pohvaljen: 1,505
Nivo reputacije: 367
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Ne pravim oblake, a tecnost mi je vecinski PG, pa mi krpica manje vise radi posao, a koristim i mokre maramice za brisanje naocara.

Povremeno uradim ovo:

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 10:14   #7
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,610
Pohvaljen: 1,278
Nivo reputacije: 286
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ne pravim oblake, tečnosti 50/50, ne maste mi se naočare ništa više nego ranije.
Papirni ubrusi, maramice i toalet papir NIKAKO za plastična stakla! Ostavljaju mikro-ogrebotine, koje vremenom postaju sve vidljivije, i zbog kojih sam morao da menjam stakla posle godinu dana. To mi je optičar rekao. Od kad brišem pamučnim ili mikrofiber krpama, već 6 godina nemam problema.
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 10:49   #8
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

I ja koristim pamucnu krpicu iz tog razloga. Posto su mi "stakla" multifokalna napravljena su od plastike zbog tezine. A vg ih "masti" poprilicno. Naravno i ja moje skoro svaki dan operem sa tecnoscu za sudje (po savetu opticara).

Staro 18-01-2017, 14:20   #9
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

@Estariol
Plasticna "stakla", preko 2 godine svakodnevno po vise puta papirnim ubrusima (neki dvoslojni "mekani"), sve u redu, nema bukvalno nikakvih vidljivih tragova.
Ne znam cime si ti i kako cistio ako si imao posledica.

Staro 18-01-2017, 14:24   #10
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,610
Pohvaljen: 1,278
Nivo reputacije: 286
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Mozda mi je optičar uvalio neka nekvalitetna stakla, ko zna? Ne bih rekao to što jesam da nije bilo tako.
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-01-2017, 14:29   #11
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Pazi, verujem da postoji opasnost sa nekim grubljim ubrusima/papirima, tipa reciklirani papir i sa nekim meksim staklima, pa su generalizovali da nebi morali da cinculiraju u detalje
Mene pitali u opticarskoj radnji da li hocu jeftina "stakla" od 2000din ili kvalitetnija od 5000din.

Staro 18-01-2017, 15:09   #12
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

I? Sta si uzeo? Carl Zeis?

Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 15:24   #13
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Ma jok, Vario Tessar

Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 15:57   #14
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Heheheee... Za pretpostaviti je bilo da polazes mnogo na staklice

Zahvalili :
Staro 18-01-2017, 16:37   #15
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

A koja su onda moja? Prosle godine samo stakla, posto sam ram imao, 7500, pa opet mi opticar rece da ih brisem samo krpicom za naocare.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:25 sati.