Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-02-2020, 22:57   #46
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,534
Pohvaljen: 2,153
Nivo reputacije: 418
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju
Uobičajeno Re: U Australiji veliko testiranje stetnosti e-cigareta.

Zao mi je ali ne mogu da cutim...
Prvo kratka analiza zakona o vapingu koji je na snazi u pojedinim drzavama Australije:

Zapadna Australija
Prodaja i isporuka elektronskih cigareta kao i prodaja i isporuka nikotina su nezakonita ali je upotreba elektronskih cigareta sa ili bez nikotina legalna.

Queensland
Prodaja i isporuka elektronskih cigareta je legalna medjutim upotreba elektronskih cigareta koje sadrže nikotin je nezakonita.

Itd..nidje veze ali evo pogledajte i sami OPSIRNIJE:
Kod:
https://www.vapingmad.com.au/vaping-ecig-nicotine-laws-australia/
U sustini uvoz nikotina za ličnu upotrebu je legalan sa trenutnim australijskim medicinskim certifikatom sta god to bilo , trt mrt...poenta ?

Pa jedan od ovih zakona je usvojila upravo ta vlada koja se sad zabrinula kao za zdravlje svojih gradjana ne bi li uvela vrv totalnu zabranu jer zasto da se pusaci okrecu ka manje stetnoj alternativi kad na svakoj trafici ima cigareta u raznim jacinama zar ne ...i onda neko kaze ...ma jok ta vlada nije potplacena od strane duvanske industrije, ne nikako oni bi samo da dokazu ako ikako mogu da je e-cig stetniji od klasicnih pa da mogu...
Citat:
Originalna poruka od Vlajko76 Vidi poruku
posle toga da krenu milionske tuzbe prodavcima vape opreme i tecnosti

Znaci.. u Australiji ima 3000 vapera problema sa plucima i cak je bilo nekoliko smrtnih slucajeva...ovo jeste zaista zabrinjavajuci podatak ukoliko nemate internet i niste u stanju izguglati sledece:
Bolesti povezane sa pušenjem ubile su preko 4400 Viktorijanaca u 2011. To je više od tri puta nego Viktorijanskih
smrti usled alkohola u istoj godini.
Neverovatno jel ? OPSIRNIJE
Kod:
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/HealthyLiving/smoking-statistics?viewAsPdf=true
Dakle svake godine umre preko tauzen alkoholicara u jednoj drzavi ali ni to ne brine vladu te i dalje ima alkohola u prodavnicama ali e-cig, nikotin ..nikako ,to je bljak...

E moj Vlajko....kao , nama nije stalo...sram te bilo za tu rec

No , kad sam vec poceo da jedem govna jescu ih do kraja..
Prvi ja volim razna testiranja i laboratorijska ispitivanja , secam se pre par godina bilo neko ispitivanje i rezultati merenja kancerogena iz pare koju je proizveo neki protank ili sl bili katastrofa a recimo iz nekog DL atomizera skoro pa nista, vazduh...rezultati objavljeni i to je to, slikajte se ,medjutim...
Imam objasnjenje...kako je testiranje radjeno masinski tako je i protank radio na granici zagorakisa i izbacivao zagoretinu koja je merena i naravno mediji jedva docekali...
Od tada sam nepoverljiv s razlogom ali verujem da je e-cig 95% manje stetna od cig jer suprotno nije dokazano...

Naravno bilo je vise identicnih testova da bi se potvrdio takav zakljucak i pri tome su merenja bila orijentisana na ispusnu paru a sada se spominju zivotinje i uticaj te pare na organizam sto je naravno mozda i zanimljivije a da ima tu i robijasa ...bas su ih zeznuli , dali im da pare umesto da puse
Nego razmisljam , dosta pocetnika ima pocetnickih problema sa uredjajem , malo prenatapa pa malo ne natapa pa na kojoj snazi da pare ,koju jacinu i koliko tecnosti dnevno nije previse ...ma bezbroj pitanja i problema pa pomoc prijatelja-foruma pa i kad ne ide lako se odustane ALI NEEE robijas ima da mu oci iskacu od peckanja, grlo upaljeno ,kaslje ko konj ali ima da cuti i da pari , jel ta fora ? Ili , das simpanzi i on pari bez ikakvih problema...
jel to mene neko pravi ludim ovde ?

Vlajko dobrovoljno se javljam da budem pokusni kunic, u narednih 20-30-40 godina kazi sestri iz Australije da mi salje modove ,atomizere i tecnosti 3mg pa kad zveknem ,nadam se prirodnom smrcu ,nek izvrse obdukciju i napisu istinit laboratorijski nalaz kakav god da je Ostale nasilne eksperimente koji se vrse ubrizgavanjem i tutkanjem kojecega kazi sestri i njenom timu da zaboravi...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2020, 00:25   #47
Vlajko76
Aktivan član

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: eVic-VTC Mini, Gaxi UD...
Pohvala: 38
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 35
Vlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putu

Nije bas sve tako kako mislis,
AU vlada ove godine dize cenu cigareta(pomocu akciza, naravno) na oko 40-50$ po pakli(sto je oko 2800-3600din) da bi destimulisala pusenje, mislim da su oni prvi uveli fotografije pluca pusaca na pakovanju, tako da ne vidim bas neku spegu te iste vlade i duvanske industrije. Do sada su imali lepog uspeha sa smanjenjem broja pusaca. U principu se bore protiv duvana ali ipak ne smeju da ga ukinu, verovatno zbog radnih mesta, poreza i eventualnih protesta pusaca. Kada sam bio tamo, najjeftinije paklo koje sam nasao je bilo oko 25$ (1800 dinara), nisam kupio, nego sam razvlacio dva boksa koja sam preneo. Ionako sam doosta manje pusio tamo jer nigde ne smes da palis a i kada zapalim, svi me gledaju kao kretena.

Bogami, ima i nesto gde si u pravu.
Sada sam pricao sa sestrom, istrazivanja se rade sa opremom koja je dostupna u AU, BEZ SAVETA VEJPERA jer bi to bio sukob interesa, sto se meni ne svidja, nego ce tu opremu koristiti onako kako pise u uputstvu da bi se priblizili prosecnom korisniku parenja. Sada kako ce se oni snaci u tome i kako ce davati misevima paru, to se jos ne zna.
Ali ima jedan podatak koji mi se svideo,
Napravice neku vrstu konkursa gde ce dobrovoljci vaperi moci da se jave (scooter, trazi vizu), vrsice istrazivanja i na tim dobrovoljcima. Bice podeljeni u grupe gde svaki clan grupe ima priblizne karakteristike. Parioci dobijaju besplatne mesecne lekarske preglede(magnetna, skeneri...)koji su vraski skupi tamo, a doktori dobijaju najbolje i najrealnije rezultate zauzvrat. Ne smeju niposto da placaju dobrovoljcima i ni na sta ne smeju da ih primoraju, samo dobrovoljni mesecni pregledi. Mislim da ce to biti sjajna stvar za nas kada se formira grupa bivsih pusaca koji su poceli pariti i da ce ti rezultati moci da nam budu adut u rukavu.
I jos nesto,
Ljudi, ja sam parioc, bez cigara sam tri sedmice i zahvalan sam onome ko je ovo izmislio. Nemam nista protiv parenja, naprotiv. Samo zelim da znam koje su moguce posledice ovoga jer ipak zelim da znam sta udisem. Neki se ponasaju kao da sam dirnuo u osinje gnezdo od kada sam ovo objavio i vidim da su mnogi previse skepticni kada je sve ovo u pitanju.
Ko zna, mozda ovo istrazivanje za godinu-dve budemo pokazivali kao adut nekome ko je protiv parenja, ja na to tako gledam. Ipak je ovo nezavisno istrazivanje i mislim da ce neki rezultati biti svetla tacka kao zvanican argument protiv napaljenih antivapera i duvanske industrije. Isto tako kako oni napadaju vapere, tako se i neki vaperi fanaticno brane ali i napadaju sve sto moze da ugrozi njihova uverenja pa makar taj kojeg smatraju pretnjom bio i dobronameran.

PS:Ovom prilikom zelim da se izvinim scooteru za onu opasku pre par postova, i ja sam reagovao kako nije primereno a ni meni svojstveno i to zato sto nisam lepo procitao njegov post i shvatio sam ga kao provokaciju.
Vlajko76 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2020, 10:57   #48
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 2,453
Pohvaljen: 1,111
Nivo reputacije: 208
nikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputacijunikolaang ima reputaciju

Ljudi, videćemo kroz par decenija pa ko prekostane neka sudi.

nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2020, 11:11   #49
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,788
Pohvaljen: 2,206
Nivo reputacije: 312
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@Vlajko76 nemoj da brines o bezbednosti elektronskih cigareta
Dokazano je da su najmanje 95% sigurnije od analognih
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2020, 12:38   #50
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 686
Pohvaljen: 910
Nivo reputacije: 162
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

obožavam rečenicu pušača koji pređu na paru, "voleo bih da znam šta udišem"

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2020, 14:48   #51
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+berserker V1
Pohvala: 654
Pohvaljen: 3,537
Nivo reputacije: 650
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@CatVape
+1
Dok smo svi "varili" smrduše, nikoga nije bilo briga za milion dokazanih testova da su analogne štetne po naše zdravlje, a i za ljude u našoj okolini.
Sad se svi nešto "bacamo u frku" zbog jednog najavljenog testa elektronskih cigareta.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2020, 22:35   #52
Vlajko76
Aktivan član

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: eVic-VTC Mini, Gaxi UD...
Pohvala: 38
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 35
Vlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putu

Nekim ljudima zaista nista ne treba objasnjavati, ne citaju ili ne shvataju poentu mojih postova, nego samo zele diskreditovati sa recenicama izvucenih iz konteksta.
Toliko od mene u ovom topicu.
Vlajko76 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2020, 23:36   #53
tasicss
Aktivan član

tasicss's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 7
Pohvaljen: 16
Nivo reputacije: 27
tasicss je na dobrom pututasicss je na dobrom putu

Citat:
Nekim ljudima zaista nista ne treba objasnjavati
+1

When you dream there are no rules. People can fly. Anything can happen. Sometimes there's a moment as you're waking and you become aware of the real world around you, but you are still dreaming...
tasicss nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2020, 23:48   #54
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+berserker V1
Pohvala: 654
Pohvaljen: 3,537
Nivo reputacije: 650
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Citat:
Nekim ljudima zaista nista ne treba objasnjavati, ne citaju ili ne shvataju poentu mojih postova, nego samo zele diskreditovati sa recenicama izvucenih iz konteksta.
Toliko od mene u ovom topicu.
Ne treba nikome ništa da objašnjavaš, svi imaju svoja shvatanja i svoj stav, kakav god on bio.
Ali bi me jako zanimao tvoj stav:
1.Da li će to istraživanje, kakve god rezultate dobili, uticati na tvoju odluku u vezi elektronskih cigareta?
2. Da li je milion naučno dokazanih istraživanja o štetnosti duvanskog dima i cigareta, uticalo na tvoju odluku da ostaviš iste.
3. Ako jeste, posle koliko vremena, ili zašto si uopšte počinjao sa pušenjem kad si znao koliko su štetne?

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-02-2020, 20:56   #55
TanjaN
Nov član

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 5
Pohvaljen: 8
Nivo reputacije: 23
TanjaN je na dobrom putu

Novi dokazi menjaju pogled na manje štetne duvanske alternative

Australija elektronske cigarete proglasila za proizvod smanjenog rizika. Kraljevski australijski koledž lekara opšte prakse čak podržao upotrebu vejping proizvoda kao legitimnu opciju pri odvikavanju od pušenja!

Evo,stigle vesti iz Australije....Ima jos....
TanjaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2020, 14:43   #56
vladannik
Nov član

Registrovan: Apr 2016
Pohvala: 5
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 16
vladannik je na dobrom putu

Svaka cast statistici i svima koji vrse eksperimente. Sa mog stanovista, ostavio sam cigarete pre oko 7 godina i non stop koristim elektrosnke cigare, razne vrste. Trenutno koristim pod sistem i nic salt.

Osecam se odlicno i nastavicu da vejpujem, a statistike neka cita neko drugi.
vladannik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:04 sati.