Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-12-2013, 21:03   #166
NeptunZuti
Senior

NeptunZuti's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 43
Pohvala: 420
Pohvaljen: 441
Nivo reputacije: 100
NeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Nemesis clone

Stigao je danas i moj primerak nemesisa. Pored reci hvale imam i par zamerki. Prva je nedopustivo los navoj na locking ringu. Uopste nije "buttery smooth". Kad sam ga izvadio iz kutijice bio je "otkljucan" i veoma tesko se okretao. Posle ciscenja i podmazivanja je odlucio da saradjuje, ali i dalje zapinje malo kada je skroz u gornjem polozaju (otkljucan).

Druga i najveca zamerka se odnosi na podesavajuci plus kontakt. Na njemu su navoji krupniji nego na tubama. Kada sam pokusao da rasklopim mod da bih promenio bateriju naleteo sam na problem: ni jedna tuba niti prekidac nisu hteli da se odviju! Sve je blokiralo! Posle kraceg razmisljanja sam skinuo atomizer i srafcigerom otpustio plus pol. Onda je hteo da se rasrafi. Naime, dok pokusavate da odvijate tubu, baterija unutar moda pocne da okrece podesavajuci plus konektor, koji stvara sve veci pritisak na bateriju jer se odsrafljuje vise (ima krupniji navoj) od tuba. Da se ovo ne bi desilo i vama, preporucujem da dobro zategnete plus pol na kapi moda kad stavljate atomizer.

NeptunZuti nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-12-2013, 22:47   #167
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 146
Pohvaljen: 301
Nivo reputacije: 85
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

Probaj da ne okrećeš locking ring na silu, samo ga ovlaš uhvati sa dva prsta i okreni. Kad deluješ na njega sa više sile izgleda da se zbog sitnih navoja javlja trenje pri najmanjoj promeni ugla između njih. Kad ga lagano okrećeš navoji zauzimaju spontano odgovarajući položaj.
Max Damage nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-12-2013, 22:56   #168
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

I ja sam se danas ponovio sa fasttecha, 35 dana od dana slanja mi je stigao mesingani nemesis.
Izgleda da meni uvek zapadne najsporije magare, nema ni kaje ni pulse g-a, a krenuli su dosta ranije nego ostalima jer osvezavam stranicu new arrivals na ft-u svakih 5. min i kada mi se nesto svidi narucujem odmah, bas da bi sto pre poslali.
Kao sto vidite ljubomoran sam i mrzim vas, svi vi koji ste dobili kajfun i pulse g :P
Za razliku od SS varijante koja ima malo nepravilnosti u prelazima izmedju tuba, ovoj verziji ne mogu da nadjem apsolutno nijednu manu. Svi navoji su perfektni, svi prelazi izmedju tuba idealni, blago zaobljene ivice da nema ostrih delova. Verovatno i pri masovnom stancovanju mesing odrade bez problema i ne dolazi do gresaka u proizvodnji.
Mod je kao i SS varijanta bio izuzetno prljav od masti i posle polasatnog tretiranja deterdzentom za sudove i cetkicom za zube mislim da sam uspeo da skinem 90% prljavstine, jako je zeznuta mast koju koriste.
Svi delovi su zamenljivi sa SS varijantom tako da mogu da se prave razne kombinacije (npr. 2 x kick ring + 2x beauty ring + 1 x 3cm tuba + 18650 sklopljena varijanta za 2x18650, 16cm ukupna duzina ).
Ostaje da Bet izmeri sa svojim Sony baterijama da li ima razlike u dropu izmedju mesingane i SS varijante.
Evo 2. slicice:

Zadnjih 7 dana koristim iskljucivo nemmy, prekidac se razradio i nemam uopste vise zelju za magnetima, nema vise ni dropa, pranje je izgleda pomoglo, ovaj klon vredi sve pare.

Neptune, kao sto ti je Max napisao, locking ring je jako tanak i kada se pritisne hoce da se spljeska i teze se okrece, obrati paznju. Meni su svi navoji sto bi rekao jedan drugar biciklista "kao mleko" . Isto i za postavljanje atija, to si vec ukapirao, ali prvo ide ati gore, pa se zategne plus pol lagano bez neke sile, pa tek onda se sve zajedno srafi na mod. Ja nikada ne skidam ati pre nego sto odsrafim glavu, pa onda otpustim plus pol, pa tek onda odsrafljujem ati. Znam da drugi to ne rade tako.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-12-2013, 23:05   #169
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 146
Pohvaljen: 301
Nivo reputacije: 85
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od zogu Vidi poruku
Ja nikada ne skidam ati pre nego sto odsrafim glavu, pa ona otpustim plus pol, pa tek onda odsrafljujem ati. Znam da drugi to ne rade tako.
Rade
Max Damage nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-12-2013, 00:14   #170
desha.va
Iskusan član

desha.va's avatar

Registrovan: May 2013
Pohvala: 221
Pohvaljen: 96
Nivo reputacije: 40
desha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svimadesha.va je poznat svima

Iza nemesisa R2D2 MOD
desha.va nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-12-2013, 00:28   #171
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od desha.va Vidi poruku
Iza nemesisa R2D2 MOD

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 04-12-2013, 18:41   #172
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,921
Pohvaljen: 16,814
Nivo reputacije: 2742
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Koliki Kick treba za R2D2? :-D

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-12-2013, 18:43   #173
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,601
Pohvaljen: 4,621
Nivo reputacije: 761
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

The Force is strong with this one

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-12-2013, 21:19   #174
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 552
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Danas sam dobio "Smiljketove magnete" (hvala Smiljke) odlični su,taster se sad dosta lakše pritiska za razliku od opruge,što mi i odgovara,sa 18350 baterijom ne okida sam kad stoji uspravno otključan ali sa 18650 okida,mada nikada ga i ne bih sa 18650 baterijm stavio uspravno.
Probao sam i kombinaciju dva magneta u tasteru šiti i uži i jedan na mesinganom delu,tada se okida još teže nego sa oprugom .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-12-2013, 14:14   #175
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 765
Pohvaljen: 1,308
Nivo reputacije: 195
sasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputaciju

stigli su i na fasttech magneti....

Kod:
http://www.fasttech.com/products/1/10005773/1558900-switch-magnets-for-nemesis-mod-2-pack

sasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2013, 11:52   #176
zogu
Moder

zogu's avatar

Ko se nije uzeleo new arrivals na fasttechu (par dana nista nije stizalo), pa jos nije video:

Kod:
https://www.fasttech.com/products/1/10005773/1568200-nemesis-style-mechanical-mod-mixed-edition

Zanimljivo da je cena kada se pojavio bila 19usd

Subtank mini

Staro 17-12-2013, 12:12   #177
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,538
Nivo reputacije: 1172
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Gde je nestala ona neuspesna mix verzija koju su ranije prodavali. Povukli su je?
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2013, 12:27   #178
zogu
Moder

zogu's avatar

Ne secam se te verzije? Mislim da nije bila, obicno ako nesto povuku napisu discontinued.

Subtank mini

Staro 17-12-2013, 12:29   #179
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
E-cig: ProVari procyon, SX Mini Ml Class, SXMini M Class
Pohvala: 733
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 191
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju

Ovaj baš izgleda jako lepo, lepše nego brass i ss verzija i imam utisak da će se kroz mesec ipo dana pojaviti kod mene na stolu
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2013, 12:35   #180
zogu
Moder

zogu's avatar

Bice, bice na stolu

Subtank mini

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi

Pošalji link

Tagovi
nemesis clone

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:35 sati.