Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-05-2017, 20:51   #1
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,536
Pohvaljen: 12,410
Nivo reputacije: 1910
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Koliko se nalivamo aromom?

U temi sličnog naziva se povela priča koja je razlog otvaranja ove teme.

Zdravstveni razlozi, hedonizam, koncentrisanost samih aroma od različitih proizvođača, sprženi receptori... su razlozi... ili nisu...

Ja:

12mg/ml 50pg/50vg oko 1,5 - 2%

6mg/ml 30pg/70vg oko 3%

Superkoncentrati 0,5 - 1%
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2017, 20:54   #2
nrock83
Senior

nrock83's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: Smok TFV8, Cuboid 200w
Pohvala: 150
Pohvaljen: 347
Nivo reputacije: 80
nrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Koliko se nalivamo aromom

Pakleni mozda je glupo pitanje ali kako ti licno racunas koliko procenata arome si stavio.

Sent from my SP6.2 using Tapatalk
nrock83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2017, 20:55   #3
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Koliko se nalivamo aromom?

Ehmmmmm.... Špricem... Kapima.... Elaboriraj pliz
Staro 22-05-2017, 20:58   #4
nrock83
Senior

nrock83's avatar

nrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosi

Fa ima svoju tabelu koliko kapi je x procenata, tpa ima svoju tabelu, inawera svoju tabelu. Zbog toga pitam. Diskusije radi da ne bude da kazem stavio sam npr. 8% arome pa da se objasnjavam kako sam dosao do cifre i kako nisam normalan.

Staro 22-05-2017, 21:01   #5
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ja imam svoju sliku na minimum 3 mesta na forumu... Na kojoj sam insulincem merio svaku 4 generacije fa ambalaže...

http://www.e-cigserbia.com/showpost....&postcount=349
Zahvalili :
Staro 22-05-2017, 21:09   #6
nrock83
Senior

nrock83's avatar

😵 ja licno merim u kapima. Do pre godinu dana sam stavljao 5 ml tpa arome na 100ml tecnosti. Pa sam presao na FA arome i poceo da merim na kapi (5 kapi na 10ml) kts kad mucakam 7 kapi na 10ml. Sve tecnosti su 70vg nic je na 2mg za d2l a 6mg za m2l. Sad sam na hardcore d2l smok tfv8 i ostale promaje.

Staro 22-05-2017, 21:22   #7
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
Pohvala: 1,437
Pohvaljen: 766
Nivo reputacije: 147
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Ja aromu doziram sličnom logikom kao i nikotin - smanjujem do granice kada prestaje da se oseća meni dovoljno. I to mu obično dođe 3-5x manje od preporučenog minimuma. Ali koristim, i oduvek sam koristio jedino TPA arome, tako da ne znam kako bi bilo sa ostalima.
Razlog zašto ovako - cena.
Bočica (10 ml) na litar (za 1%) je petina cene tog litra PG/VG-a. Ako bih pravio recimo 5% - aroma bi me koštala koliko i taj litar, tj. litar tečnosti bi mi bio skoro duplo skuplji.
E sada.. primetio sam da se pojedini ukusi menjaju u zavisnosti od procenta arome. Napravim sa recimo pola arome od prošlog puta, i ukus više nije taj. Kao da je druga aroma u pitanju.
Ako mi se tako dopada, ostavim. A ako ne - vratim na prethodno, ili nešto između.
Sve u svemu - retko koju koristim kako je preporučeno. Uvek je manje.
1 ili 2 procenata. 3 mi je već mnogo i takve arome i ne uzimam.
20/80 PG/VG.. ali zbog težeg natapanja od kako koristim RTA, od skora koristim 50/50.

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-05-2017, 21:30   #8
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Otrove, probaj Baker/Vaping Zone/Juice Factory Gourmet super koncenteate. Kupovaćeš na par godina 🙋
Staro 22-05-2017, 21:31   #9
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,174
Pohvaljen: 6,444
Nivo reputacije: 950
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ovako, ja licno sto se tice par poznatih nam sastojaka (PG, VG i nikotin) nemam nedoumica posto je njihov sastav poznat i transparentan.

Ono sto od samog pocetka parenja smatram kao veliku manu ecig proizvodjaca aroma je odsustvo spiska sastojaka.

Jasno naznacen sastav je neki standard u industriji hrane, pica, lekova, kozmetike itd, pa ne znam zasto bi arome za elektronske cigarete bile izuzetak.

Dakle, imam blagi strah sto ne znam tacno sta unosim u pluca u vidu arome te iz tog razloga gledam da procenat arome svedem na minimum uz koliko toliko prisutan prijatan ukus.

Konkretno, VZ Real Cig sam pario skoro godinu dana na 1,5% i sada oko godinu dana parim FA Perique Black isto na 1.5%.

Odmereno 3ml arome + 197ml baze jednom mesecno i to je to.

Slatkise i vocke 2-3% uz rizik da ne dozivim punocu ukusa. Sve preko toga ne bih na duze staze.

Jedna od ukupno 48 objavljenih studija Dr Farsalinosa se bavi delimicno i toksicnim materijama u ecig tecnostima. Sazvakano, mnogo ih manje ima u NET (naturally extracted tobacco) nego u ostalim neduvanskim ukusima. To je 27. po redu:

"Farsalinos, K. E., Gillman, I. G., Melvin, M. S., Paolantonio, A. R., Gardow, W. J., Humphries, K. E., Brown, S. E., Poulas, K., and Voudris, V. ( 2015) Nicotine levels and presence of selected tobacco-derived toxins in tobacco flavoured electronic cigarette refill liquids Int. J. Environ. Res. Public Health 12, 3439– 3452, DOI: 10.3390/ijerph120403439 [CrossRef], [PubMed], [CAS]"

Koga zanima, evo "lakog stiva" ove i svih njegovih studija (uz napomenu da je Farsalinos koliko znam kardiolog, a neke ozbiljnije studije pulmologa tek treba da se urade. Tu mislim da nije samo presudno odakle finansirati studije i koje kadrove ukljuciti, vec i samo vreme ispitivanja u kojem bi se videli dugorocni efekti. Ipak je vaping relativno mlada pojava):

Kod:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2017, 21:35   #10
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,245
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 465
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Isto ,ja kad chujem 10 posto meni se zeludac okrene,taman pravio sa cistim vgom,1-2max 3 % arome taman da je vanila custard ili neki sladoled,jednostavno mi ne pashe,da @Vlada kad mi pricha O PROCENTIMA NE VERUJEM....
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2017, 21:38   #11
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
Pohvala: 1,437
Pohvaljen: 766
Nivo reputacije: 147
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

@c-hell .. svakako ću se setiti da pogledam tvoju preporuku, onog dana kada budem imao mogućnosti da kupujem van zemlje (rekao bih da toga nema kod nas).
Za sada niti imam račun u banci (pretpostavljam da je to potrebno).. niti bih da tražim nekog ko bi uzeo za mene.
Ali, biće i toga jednog dana. A tada ću pogledati o čemu se radi.
Thanks!

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2017, 21:46   #12
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

O juice factory pisano i mnogi naručivali. Vaping Zone neki naručivali (poštarina) a Baker retki naručivali...

Kad smo kod Gourmet... Ja mnoge na 0,5-0,75%
Zahvalili :
Staro 22-05-2017, 21:50   #13
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ako su Baker oni rusi, zar gourmet linije VZ i JF nisu ustvari Baker arome?

Staro 22-05-2017, 21:53   #14
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

@Vapoholic

Jel ti kosa crta u mom postu znači nešto?

@Otrov

Juice factory ima i po oglasima, obrati pažnju

Kod:
http://www.juicefactory.com.au/gourmet-super-concentrates/
Staro 22-05-2017, 21:55   #15
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

/ znači ili ne =

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:09 sati.