Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-05-2012, 23:12   #31
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ima li neko bilo kakvih smetnji?

FA Burley aroma ne sadrži diacetil. Uglavnom su izmenili sastav svih aroma koje su ga sadržale. Tamo gde ga još uvek ima jasno je naznačeno da te arome nisu za e-cig, kao npr :
Kod:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=69"
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 23:18   #32
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,580
Nivo reputacije: 552
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od duracos Vidi poruku
Ja sam pre nedelju dve primetio to da me steze u grlu i ispod..i da nemam toliko vazduha da ne mogu da udahnem....i to mi se desavalo kada sam intezivno pario burley...i video posle na FA sajtu da neka vrsta burley-a ima onaj diacetil...mislim da se tako zove koji izaziva taj efekat...kako sam njega izbacio iz upotrebe sve je ok

Kod:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=pages.view&page_id=19
Evo linka...ali neznam gde nestade spisak aroma koje sadrze diacetyl...uglavnom su arome sa ukusom kostunjavog voca ,sira...butera...neznam dalje bio je neki spisak ako ga neko nadje neka ga okaci pozzzz!

Koliko ja znam FA je kao kompanija, odluchila da izbaci diacetyl iz mnogih aroma, i to upravo iz onih koje su opisali kao bezbedne za e-cigarete i parenje. Neke arome i dalje sadrze tu supstancu, ali se one ne preporucuju za e-cig korishcenje. Chak mislim i da ni jedna aroma koja se preporucuje za ovaj vid koriscenja, ne sadrzi tu supstancu, upravo zbog mogucih disajnih poteshkoca...

Evo ga i video o tome:

Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 23:31   #33
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 124
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Pise da Burley nema diacetila....nego Burley malt....probacu opet test ovih dana sa burley...pa da vidim sta ce biti pozzzz!
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 23:37   #34
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 425
Nivo reputacije: 124
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Koliko ja znam FA je kao kompanija, odluchila da izbaci diacetyl iz mnogih aroma, i to upravo iz onih koje su opisali kao bezbedne za e-cigarete i parenje. Neke arome i dalje sadrze tu supstancu, ali se one ne preporucuju za e-cig korishcenje. Chak mislim i da ni jedna aroma koja se preporucuje za ovaj vid koriscenja, ne sadrzi tu supstancu, upravo zbog mogucih disajnih poteshkoca...

Evo ga i video o tome:

Da to je tacno ali neznam zasto i dalje drze te arome i prodaju ih pored upozorenja da nisu preporucene za parenje....onda neka napisu gde da ih stavljam u kolace ili slicno...tako jedino vidim svrhu prodaje isih...na FA sajtu
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2012, 23:40   #35
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Pa FA prvenstveno i jeste firma za pravljenje veštačkih ukusa i aroma - za hranu, kolače, itd... svemu što se nalazi na njihovom sajtu originalna namena i nije bila dodavanje u e-tečnosti. Zar bi neko pario tečnost sa ukusom bosiljka, tunjevine ili paprike babure
Kod:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.view&category_id=2
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2012, 02:20   #36
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,015
Pohvaljen: 1,190
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

mislim da je shaka u pravu, ja sam video spisak aroma koje sadrze diacetil, i nishta nisam video shto bih i pomislio da parim...

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-05-2012, 02:34   #37
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
na to sam mislio
shta je katrana sa 350 pljuga, ja sam za 3 meseca parenja izbegao 2700 pljuga! koliko je to asfalta na plucima

Staro 25-05-2012, 09:21   #38
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 53
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

pozdrav svima.
Evo naprimer ja. ostavio sam cigare pre 7 godina. pusio sam 1 do 2 kutije i odjednom ostavio. imam 40 god.
I nesto mi se javi zelja da probam ove elektronske,kupim onu obicnu. OK slabije radi. ukapiram da dripujem.procitam sve i svasta i ovde i na stranim forumima.
trosim mozda 1/3 mL dnevno. bez nikotina ili neke sa minimum 6mg.
Ima neki Grcki Kardiolog,gledao sam ga na youtube sinoc.Lepo je prikazao da je e-cigara neuporedivo manje stetna.to jest nije maltene nimalo stetna sto se tice srca i krvnih sudova.
Ali..
mene grlo , a sve vise i pluća ubiše. kao da imam astmu. grlo peče. jezik. pluća suva.kašljem ujutro i preko dana. a nisam kašljao kada sam pušio,ni kad sam ostavio cigarete nisam kašljao.
Potrebno je da neki Pulmolog izvrši detaljno istraživanje kao što je i ovaj kardiolog uradio. mislim da je vaping-parenje opterećujuće za pluća. probo sam pg i vg i slično je. PG me više peče i češem se ko šugav. a VG me guši sve više,a parim strašno malo 5-7 puta dnevno uz kafu 10 dimova.
i tako..
ja ću da batalim,dok sam još svež da se ponovo skinem sa nikotina. pa možda budem pario ,kad smisle neki bezazleniji način-tečnost za prenos nikotina arome.
pročitao sam da su i ova gušenja sve češći razlog što neki bataljuju vaping.
kako tamo neko napisa : postoji ' pušačka noga' za duvan.. da ne bude za par godina daleko bilo i izraz ' vaperska pluća'. ?!
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 09:41   #39
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,453
Nivo reputacije: 1154
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Bataljuj odma'. Ako ti ne prija onda nema nikakvog smisla.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 19:52   #40
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

ako ti neprija batali, mi koji smo zavisnici sa veceg zla preshli smo na manje zlo, ti ako si vec prestao da pushish, nema potrebe ni da parish, osim ako mislish da cesh upaliti pravu cigaru, onda bolje zapari.
sve u svemu ni parenje nije najbolje reshenje, najbolje je bataliti sve!

Staro 25-05-2012, 21:22   #41
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu
Uobičajeno

Ti priiatelju imas 40 godija i u tim godinama si poceo da pusis. Kazem poceo jer posle pauze od 7 godina je isto kao da si poceo prvi put. Ljudi pocinju da puse u mladim godinama, 13-14-15, pa svakome cigara u pocetku smeta, ali se mlad organizam mnogo lakse adaptira. Nama koji smo presli sa analognih na e organizam je bio priviknut na otrove pa je ovo manje zlo opusteno prihvatio. Potpuno razumem reakciju tvog organizma, jer ti ga prisiljavas da se u tim godinama navikava na nesto slicno onome od cega se on oporavio pre 7godina. Jos nisam cuo da je neko poceo da pusi sa elektronikom, uglavnom smo korisnici mi, teski nikotinski zavisnici.

Послато са HTC EVO 3D X515m користећи Тапаток 2
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 21:55   #42
DHM011
Senior

Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 53
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

bacio sam danas sve, i hardver i softver.
a kakav je tek osecaj,kad sam pre par godina maznuo zeni cigaru i potegao punim plucima ,kao sto sam nekad pusio... zamalo sto nisam riknuo. znoj,bol u grudima ,slabost, teska mucnina,haos. tek onda vidis sta si konzumirao godinama.

sad bas nesto citam na ECF. kako se glicerin na temperaturama preko 280 c pretvara u acrolein , koji je naprimer koriscen u WWI kao bojni otrov.i da je on taj koji daje TH bez nikotina.
/wiki/Acrolein

ecf/forum/modding-forum/284030-wick-materials-safe-vs-dangerous-7.html

a da sam kreten sto sam uzimao bilo sta posle 7 god .tu nema sta da se doda.
ne kriziram sad.uglavnom sam pario 0 nic.i jednu flasicu sam uzeo mentol sa low nic.
tako da nece biti problema.plutja i dalje neprijatno osecam.ali procice.
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 22:28   #43
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,260
Nivo reputacije: 502
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od DHM011 Vidi poruku
sad bas nesto citam na ECF. kako se glicerin na temperaturama preko 280 c pretvara u acrolein , koji je naprimer koriscen u WWI kao bojni otrov.i da je on taj koji daje TH bez nikotina.
/wiki/Acrolein
Procitaj: http://www.e-cigserbia.com/showthrea...light=acrolein
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 22:50   #44
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 77
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Na tu temu je pisano i na ovom forumu, sad vidim da ti je čovek već ostavio link.

Moj utisak je da tečnost u kontaktu sa grejačem ne postiže kritičnu temperaturu, jer mislim da bi u tom sličaju para koju udišemo bila više nego topla. Zato je bitno da atomizeri/kartomizeri uvek imaju dovoljno tečnosti jer se na taj način sprečava značajnije zagrevanje grejača, što uzrokuje pojavu zagorelog ukusa, pa i mogućnost za nastanak acroleina. Možda grešim...

Inače od kada sam počeo da koristim E-cigarete osećaj, pogotovo jutarnji, je više nego dobar. Više nema one težine u plućuma kad se probudim, a i ženi konačno uspeva da preživi cveće u stanu.
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-05-2012, 19:28   #45
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

MilosNS bi trebao da je u pravu, barem po mnogobrojnim istrazivanjima. Duvanska industrija sigurno ulaze mnogo napora da dokaze ljudima da e cigarete nevaljaju, zashto? nevalja duvan nevalja elektricna, onda bolje da pushim duvan manje se cimam, otvorim paklu i zapalim, nema kapanja, punjenja, punjenje baterija, cishcenje i svi znamo koliko josh cimanja. Mi to radimo jer smo zavisnici od nikotina, i ocemo zdravije da pushimo. Dokazano je da grejac nestrava toliko temperaturu i to je koliko ja znam zvanicno.
Ako se otkrije neshto shtetno, duvanska industrija ce objaviti to dok kazesh shisharka

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:25 sati.