Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-11-2011, 01:37   #1
Para
Senior

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 43
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 0
Para je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putu
Uobičajeno Koliko se nalivamo nikotinom?

Izračunao uz pomoć formule sa teme Merenje atomizera unimerom.

Ako moja baterija radi efektivno 22 minuta, to znači da ako parim 12 sati imam po satu oko 120 sekundi efektivnog uvlačenja ili oko 40 dimova što je opet ekvivalent za oko 3 cigarete. Ukupno 36 cigareta dnevno, odnosno dve paklice?

E sad ako trošim 2 ml tečnosti sa 18 mg nikotina, to je ukupno 36 mg nikotina. Pušio sam cigare sa 0,8 mg nikotina oko 30 komada, to je onda 24 mg nikotina. Znači treba da pređem na tečnost od 12 mg nikotina.

Ali pušenjem cigareta manja je apsorpcija nikotina jer sagorijevanjem se jedan deo uništi, dok parenjem je sagorevanje manje i apsorpcija je veća.

ZAKLJUČAK: tečnosti sa 9 mg nikotina su prava mera za mene.

Ima li kave logike u ovome ili sam puko?

Ako nisam pukao, kakva je vaša računica?
Para nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 08:25   #2
Che Guevara
Senior

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 105
Pohvaljen: 70
Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima
Uobičajeno Re: Koliko se nalivamo nikotinom?

Dosta sam citao po forumima na tu temu i vecina se slaze oko jedne stvari a to je da tek 30% nikotina iz jednog dima dospe u organizam.Osecaj grebanja grla prilikom uvlacenja dima (TH) je usko povezan sa kolicinom nikotina u tecnoscu,bas kao i kod obicnih cigareta.Recimo one light koje kad zapalis i povuces ko da i ne gori nista ne osecas i tek kad vidis dim skontas da je upaljena.U celoj frci oko stetnosti duvana nikotin je najmanje stetan.On jeste opasan u velikoj kolicini npr ako bi popio celu flasicu od jednom ali ovako u pari i nije.Deluje kao stimulans u mozku slicno kofeinu u kafi.Sve dok ne osecas nikakve simptome tipa drhtavica,haldnog znoja,lupanja srca opusti se i uzivaj u parenju,nisi se predozirao nikotinom
Che Guevara nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 11:13   #3
Para
Senior

Para je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putuPara je na dobrom putu

Nemojmo baš tako olako o nikotinu, jer organizam se postupno privikava na nikotin i definitivno smo ovisnici. Kod nepušača doza od 5 mg uzrokuje simptome akutnog trovanja, a pojedinačna letalna doza iznosi 40 do 60 mg nikotina. S jednom popušenom cigaretom resorbira se 1,5-2,5 mg nikotina, koji se u organizmu relativno brzo razgrađuje, pa pušač tokom dana može konzumirati veće količine nikotina bez znakova otrovanja. Nikotin neposredno u malim dozama potstiče, a u velikim inhibira nervne impulse. U centralnom nervnom sistemu nakon početne ekscitacije, porastom doze slede tremor i konvulzije, a zatim paraliza i smrt. Nemojte pričati o ispijanju bočice, to znači siguran smrtni ishod a ne tamo neko trovanje trovanje.
Moj Vam je savet, smanjujete dozu ispod 12 mg, što pre, inače sleduje druga krajnost.
Nemojmo zaboraviti o delu sagorelih tvari koje udišemo, pogotovo na MOD-ovima. Te pare su karcinogene definitivno. Jedno je parenje, a sagorevanje je nešto sasvim drugo.
Budite oprezni: ne snažne baterije, ne prečesto parenje i ne prenizak otpor atomizera.
Staro 17-11-2011, 14:00   #4
opushteno
Senior

opushteno's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 20
Nivo reputacije: 43
opushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putuopushteno je na dobrom putu

potpuno se slazem sa tobom , ja sam uzeo 30ml bez nikotina i 50 ml sa 9 mg , ne treba mi jace , mada bez nikotina fali malo grebanja al nista strasno , ja pomijesam pola pola i to je super . E cuo sam da ima i neki mix po imenu ZARA , totalno bez nikotina , hvale ga bas svi , ima i udar na grlo , ima sve ....probacemo i to vrlo brzo .
opushteno nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 14:52   #5
Che Guevara
Senior

Che Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svimaChe Guevara je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Para Vidi poruku
Nemojmo baš tako olako o nikotinu, jer organizam se postupno privikava na nikotin i definitivno smo ovisnici. Kod nepušača doza od 5 mg uzrokuje simptome akutnog trovanja, a pojedinačna letalna doza iznosi 40 do 60 mg nikotina. S jednom popušenom cigaretom resorbira se 1,5-2,5 mg nikotina, koji se u organizmu relativno brzo razgrađuje, pa pušač tokom dana može konzumirati veće količine nikotina bez znakova otrovanja. Nikotin neposredno u malim dozama potstiče, a u velikim inhibira nervne impulse. U centralnom nervnom sistemu nakon početne ekscitacije, porastom doze slede tremor i konvulzije, a zatim paraliza i smrt. Nemojte pričati o ispijanju bočice, to znači siguran smrtni ishod a ne tamo neko trovanje trovanje.
Moj Vam je savet, smanjujete dozu ispod 12 mg, što pre, inače sleduje druga krajnost.
Nemojmo zaboraviti o delu sagorelih tvari koje udišemo, pogotovo na MOD-ovima. Te pare su karcinogene definitivno. Jedno je parenje, a sagorevanje je nešto sasvim drugo.
Budite oprezni: ne snažne baterije, ne prečesto parenje i ne prenizak otpor atomizera.
Ne znam samo gde je nasla da je i tecnost kancerogena ali dobro.To sto ostane na grejacu je suva materija koja ostane kada tecnost ispari,kao i kamenac na casi kada se voda osusi.Ako ona pari suv atty onda i razumem da joj ne prija.Sagorevanja nema u vlaznom okuzenju.Ok je da se smanji nikotin jer dize krvni pritisak ali bez paranoje,trebalo bi se smanjiti i kafa,stres,sex....

Zara ti je miks 80% PG 20% VG i u tu smesu dodas aromu po zelji i 3-4 kapi etil alkohola od 98% probao i odustao jer to nije to sto pusac zeli.
Staro 17-11-2011, 15:15   #6
Para
Senior

Čuj Che, ja bih možda više voleo od tebe da si u pravu, ali nisi. Očito si mlad. Ajde ako ti nije mrsko proguglaj malo najnovija istraživanja u Americi. Na žalost stvari sa E-cig nisu baš tako sjajne kako se čine. Kanada, Australija, Argentina su zabranili upotrebu e-cig. SZO je upozorio na štetnost e-cig i e-cig nikada neće dobiti sertifikat za odvikavanja od zavisnosti nikotinom. Pazi, nikada.
Sagorijevanje nikotina, propilen glikola, glicerina i ko zna čega što sadrže arome je KANCEROGENO a to se upravo nalazi na grejačima naših atomizera. Zašto je pola evropskih zemalja zabranila uvoz tečnosti iz Kine? Šta misliš da se dešava sa gareži koju spržiš sa 5V na užarenoj žici, pa to udahneš, Dobat TH, ajde!

To ti je kao sa kolom. Popij jednu ništa ti neće biti. Pij svaki dan po jednu, e odoše džigarice. A mi, mladi moj prijatelju parimo svaki dan.

Ja pozivam na umerenost u parenju i na što manju koncentraciju nikotina u tečnosti, nikako preko 12mg. Ako parite preko 12 mg, pa šta ste napravili, drogirate se i dalje, samo žešće.

Umereno, umereno, mladi moj prijatelju, umereno.

Posle 30 dana, apstinencije od smrdulja, parim 1 ml jačine 12 mg dnevno. Sledeći mesec idem na 9 mg ...

@ Che?
Kamenac i garež na grejaču je tebi isto?
Kažeš, nema sagorevanja u vlažnom okruženju?
Pa jesi li ti normalan čoveče ???
Staro 17-11-2011, 15:32   #7
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Citat:
Kanada, Australija, Argentina su zabranili upotrebu e-cig.
Kanada ih je zabranila 2009. a Australija još 2008. Očigledno je zabrana došla kao rezultat duge i detaljne analize, plus to što su tada zabranili (e-cig koje su tada postojale) i ovo što sada parimo su gotovo pa ista stvar
Argentinu kao zemlju sa preterano razvijenom zdravstvenom zaštitom ne bih ni komentarisao.

Citat:
SZO je upozorio na štetnost e-cig i e-cig nikada neće dobiti sertifikat za odvikavanja od zavisnosti nikotinom.
SZO je upozorila na to da za e-cig još uvek nije zvanično dokazano da nisu štetne. Ogromna razlika: sa jedne strane nešto što je dokazano štetno i što osećam da je štetno. Sa druge: nešto što nije dokazano da nije šteštno, a ne osećam da mi škodi. Moj izbor je vrlo jednostavan

Citat:
Sagorijevanje nikotina, propilen glikola, glicerina i ko zna čega što sadrže arome je KANCEROGENO
Ovo je izvučeno kao rezultat nekog nadgledanog medicinskog eksperimenta, ili je to odokativna ocena? Sve i da je tačno(a još uvek nije), veštačka para koje sam se nagutao po diskotekama svih ovih godina će mi sigurno doći glave pre elektronki.

Citat:
Zašto je pola evropskih zemalja zabranila uvoz tečnosti iz Kine?
Za ovo nisam čuo

Citat:
Šta misliš da se dešava sa gareži koju spržiš sa 5V na užarenoj žici, pa to udahneš
Znam šta se dobija sa svinjskim mesom koje spržim na užarenoj žici pa ga pojedem: prokleto dobar ukus! Sada bi mi neki vegan rekao kako je i to kancerogeno, ali ne marim: dobar ukus je ono što život ćini lepim.

Na kraju savet: batalite paranoju i forumske ekspertize, parimo se!
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 15:36   #8
Che Guevara
Senior

E cigareta je greskom na samom pocetku i pocela da se rekalmira kao sredstvo za odvikavanje od pusenja pa ih je FDA za to jako ocepila i nije dala licencu.SZO-FDA ili duvanski lobi sta vise da kazem....zbog tog lobija i nema onih grozota na paklicama duvana iako je sve na tim slikama direktna posledica kozumiranja cigareta.Kad vec googlas,de vidi koliko USA i EU zemlje godisnje ubraju poreza samo na prodaji cigareta i naravno da se tog debelog parceta kolaca nece odreci pa ni po cenu zdravlja svojih stanovika.Posto si tek poceo da paris verovatno nisi primetio da na usijanoj zici ne paris vec na dovoljno vrucoj da moze poceti proces isparavanja.Na 5V ili LR taj proces pocinje mnogo brze te se krace uvlaci para.Nikotin je najmanji problem u cigaretama,problem je u katranu,ugljen monoksidu,raznoraznim aditivima i gomili drugih opasnih i radioaktivnih supstanci.Ako podrzavas umerenost trebalo bi da smanjih parenje uopste a ne samo nikotin jer kao sto si vec i pisao nije toliko opasan.Da li se tebi nekad desilo da dodjes do tremora???Ja nisam ni posle 3 paklice cigareta ili 5ml tecnost sto opet ne znaci da nekome takva kolicina nece prijati ali to je sve individualno,nikako generalno.

Kad smo vec kod stetnosti e-cigareta zar do sada vec ne bi izasao neki zvanicni dokument koji to i dokazuje?To sto pisu kako traze potencijalno stetne supstance to je samo mazanje ociju javnosti i preporuka da se one ne koriste,bolje da koristite one obicne koje su sigurno stetne nego one za koje jos uvek ne mozemo da dokazemo da su stetne,mozda nikad i ne dokazemo ali zaboga kvarite nam ekonomiju!!!Ekonomija i zdrav razum retko kad su na istom koloseku

Citat:
Originalna poruka od Para Vidi poruku
@ Che?
Kamenac i garež na grejaču je tebi isto?
Kažeš, nema sagorevanja u vlažnom okruženju?
Pa jesi li ti normalan čoveče ???
Nije garez vec suva materija iz tecnosti,arome,secer... koja ostane kada ona ispari kao sto ostane i kamenac kada voda ispari....
Da sagorevanja nema u vlaznom okruzenju jer je potrebna mnogo mnogo veca temperatura od one koju prozivodi atty...
Staro 17-11-2011, 16:14   #9
Para
Senior

Ne mogu da verujem šta sam pročitao šta ste vas dvojica napisali.
Da polemišem, ne pada mi na pamet.

Obraćam se početnicima i onima koji bi da ostave smrdulje putem E-cig.
Samo oprezno. Efikasno je za prelazak sa analognih, ali??? Umereno.
Koliku štetu proizvodi e-cig, za sada na žalost ne možemo da znamo. Potrebna je vremenska distanca kao za cigarete. Ali ono što pouzdano znamo - stvar je malo sumnjiva i niko, baš niko u svemiru se nije usudio da kaže da je zdravo pariti.

Ja sam odabrao parenje jer verujem da je mnogo bolji izbor od furnjanja.

Oni koji počinju pariti, ponavljam, samo umereno! Krmetina sa žara, OK, ali umereno jednom mesečno i organizam će se izboriti.
Jel vi shvatate o čemu mi pričamo?
Joj Che ja opet nisam skontao ovo da je SZO duvanski lobi, pa nije valjda da stvarno tako misliš. Je si li bio u Americi. Pa ne možeš vidjeti nikoga, bre da puši. Baš oni imaju najbolje rezultate u kampanji.
Na onim kineskim sajtovima imate spisak zemalja u koje ne isporučuju tečnosti. Zašto?
Nemam volje objašnjavati da sagorijevanje bilo čega ima kancerogene supstance, u najmanju ruku visoko toksične.

Evo malo teksta za one koji hoće malo da mućnu glavom:

Grčki naučnici Andres Floris i Dimitris Oikonomu napisali su da su dosad sprovedene svega tri studije o električnim cigaretama.

U prvoj, američka administracija za hranu i lekove izrazila je zabrinutost nakon što je otkrila da se u e-cigaretama različitih proizvođača emituju različite količine nikotina u svakom udisaju. SZO je u njima takođe pronašla i tragove snažnih kancerogenih hemikalija.

U drugoj studiji, grčki zdravstveni istraživački institut Demokritos zauzeo je neutralan stav prema tim proizvodima.

U trećoj studiji, novozelandske privatne zdravstvene kompanije "Health", takođe su pronađeni tragovi kancerogenih hemikalija. Ipak, zaključeno je da, u poređenju sa pravim cigaretama, električne cigarete svakako treba preporučiti jer su zdravstveni rizici manji.

Nemojte, bre da ste tvrdoglavi. Ceo svet upozorava na oprez sa ovim stvarčicama. Šta ste se odmah nadigli, ako sam preporučio da i mi budemo oprezni dok nam zvanično relevantne institucije ne saopšte koje ****** udišemo.

Umereno i oprezno, i u čemu je problem?
Staro 17-11-2011, 16:23   #10
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Ja te nisam napao, samo sam na svaku tvoju tvrdnju dao argument. Sa kineskog HG-a se tečnosti(kao i e-cigarete) isporučuju celom svetu. Na ovom linku:
heaven-gifts.com/page-Tax+Related+Issues.html
možeš videti probleme koje korisnici mogu imati prilikom poručivanja. Kao što se lako da zaključiti, eventualni problemi nemaju nikakve veze sa poreklom samih tečnosti nego sa zakonskom regulativom te zemlje: neke zemlje ne dozvoljavaju ili ograničavaju uvoz tečnosti sa nikotinom.

Niko ovde, ja pogotovo, ne savetuje nikoga da se davi u pari e-cigareta. Ali sam još manje za tvoje odokativne mere: "sve preko 12mg je trovanje", "sve preko ove količine ne valja" i slično... ko je to merio, ko je odredio kolika je količina štetna ili nije kada ama baš nikakvih relevantnih podataka o tome nema?
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 17:47   #11
Para
Senior

Zaista nisam rekao da me neko napada, a i zašto bi?
Nemoj da se ljutiš, moje obrazovanje mi dozvoljava da razmišljam ovako. Ti to možeš nazvati odokativnim proseravanjem ili bilo kako, ne smeta mi. Nemam problem te vrste. Kada sam bio mlađi, imao sam taj odnos kada mi nešto nije po volji, ja sam to ignorisao.
Ja vam lepo napišem israživanja koja ukazuju na prisustvo karcenogenih supstanci u e-cig, ali vi to ne želite da vidite. Nije mi jasno zbog čega?

I šta je odokativno, aman, ako kažem da je bolje pariti manje, nego više nikotina.
Onda, kada staviš nešto pod navodinike to znači da nekoga citiraš, koga si ti citirao kada si napisao "sve preko 12mg je trovanje". Mene nisi, jer ja to nikada nisam nigde napiso.

Neke evropske zemlje ne dozvoljavaju uvoz tečnoszi iz Kine jer je dietilen glikol, koji je veoma sličan propilen glikolu veoma otrovan. Smrtonosan, a daleko jeftiniji. Sipa se u antifriz.
Neki austrijski proizvođači vina su 1984 godine, da bi poboljšali ukus i čistoću vina dodali dietilen glikol i potrovali ljude. Kinezi u lekove (sirup) su umesto propilena stavili u jednu isporuku dijetilen i potrovali decu u Južnoj Americi. Kontigenti kineskih igračaka su vraćeni u Kinu, jer sadrže teške metale. Eto, zbog toga neke zemlje kažu, ma neću da ispitujem svaku kinesku bočicu, a ne zbog zakonske regulative.
Znaš šta, možemo do ujutu o ovome, ali je najbolje da ti teraš po svom a ja ću po svom.
Jer ako nisi shvatio poentu mog predhodnog posta, šta da pričamo?

Nekima je nikotin OK, meni nije i hoću da se skinem sa tih govana.
E-cig proizvode u svojim parama i kancerogene supstance, i to je dokazano. Kolika je koncentracija tih supstanci? To ne znamo još uvek.
Pa satojak svih prehrambenih artikala u kojima se nalazi konzervans je KANCEROGEN. To nije tajna i dalje je na spisku jer nema adekvatne zamene.

Da se pokušamo na kraju razumeti.

1. E-cig je najbolji način da se bace smrdulje.
2. E-cig ispuštaju KANCEROGENE supstance. Koliko? Ne znam, istraživanja su u toku.
3. Propilen glikol i Glicerin, kao i nikotin uz aromu pri visokim temperaturama postaju mutogeni, menja im se molekularni sastav. A šta je to? Ne zna se.
4. Nikotin je jedan od najjačih otrova koji se upotrebljavao i kao pesticid.
5. Nikotin je jedna od najačih droga.
6. Nikotin stvara ovisnost, čak i posle 30 min ne konzumiranja.
7. Propilen glikol je toksičan. Kolko? Veoma niska toksičnost, ali je toksičan.
8. Ovisnost je bolest. Da li sam ja bolestan? Jesam!

I želim da se izlečim. Odabrao sam ovaj put, preko e-cig, jer nemam dovoljno veliku volju i karakter da kažem NE. Svestan sam da se trujem i dalje, ali se tešim jer je to manje nego kada sam gario smrdulje.

Niko ne kaže da E-cig nije štetna, nego kažu "manje je štetna od cigareta". Ili "električne cigarete svakako treba preporučiti jer su zdravstveni rizici manji", ne kaže nema ih, nego su manji.

Ako sad nije jasno, e ***** li ga!
Staro 17-11-2011, 18:34   #12
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Godine: 40
Pohvala: 110
Pohvaljen: 216
Nivo reputacije: 71
Danilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosi

digitalno ili analogno ... hm, uzimajuci u obzir da analogne imaju 847389479834793847 necega sto UBIJA provereno kako mene tako i moju okolinu izabrao sam da trujem sebe.
Sa digitalnim nisam poceo da bi prestao jer one i nisu za odvikavanje vec za zamenu. Vremenom mozda spustim miligrame nikotina , mozda i ukinem, ali mi se ukus (arome) mnogo dopadaju.
Sto se tice toksicnosi komponenti ... hmm diskutabilno ali ajde da postavimo ovako, fondan za torte sadrzi veliki procenat PG-a - a deca jedu, svaki tecni sapun, ulja za masazu i 1000 drugih proizvoda sadrze kako PG tako i VG narocito razne kreme za telo jer HIDRIRAJU. Opet .. taj isti PG se nalazi i u SVAKOM antifrizu ali to ne znaci i da je otrovan.
Sto se tice "zabrana" vecine zabrana nemaju veze sa svim gore vec sa oporezovanju nikotinskih proizvoda ili sa direktnim uticajem duvanskog lobija kome e-cig. nikako ne ide u prilog.

ala sam se n***o. To je onako kako ja gledam.

Tebi je možda, kada te mnogo ljudi hvali i preporučuje, znak da su oni kokošari. Meni je to znak vrednosti i poverenja.
Danilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2011, 19:05   #13
Para
Senior

@ Danilo, brate po parenju, kako bre možeš da kažeš da propilen glikol nije toksičan. Pa popij jednu bičicu pa ćeš da vidiš. Šalim se, nemoj molim te, otrovno je. Ali je veoma niskog nivoa toksičnosti na način na koji ga mi unosimo u organizam Da ne davim, imaš na netu kolika je dnevna doza PG-a po kilogramu dozvoljena kao granica toksičnosti. Istina, ono što mi unosimo kroz e-cig zaista nije ni blizu te granice. U antifriz se stavlja dietilen glikol, jeftiniji je, ko stavlja propilen taj se razbacuje. Upotrebljava se u ishrani i propilen i glicerin, ali u dozvoljenim dozama po proračunu po kilogramu težine, pa onda nadam se dosta ispod te granica. Naravno da znam to, i nisam sretan zbog toga. Stavljaju ga čak i u sladoled. Ali to nije problem.
Problem je prokleto sagorijevanje. Ono proizvodi kancerogene mutante. Slanina nije kancerogena, ali baci je na roštilj, ona mast koja se isparava sa uglja i ponovo lepi na slaninu ili ćevapčiće, jeste. Jel znaš da je obolelim od kancera zabranjeno da jedu roštilj?!
Zaista ništa ne pišem napamet, kao što Shaka tvrdi, sve ovo je i vama dostupno da proverite. Pitajte nekog kolegu hemičara šta se događa prilokom bilo kakvog sagorijevanja. A u e-cig na žalost, pored pare ima i sagorevanja.
Ja se samo nadam da je to minimalno. Da je toksičnost e-cig toliko niska da nema preterane bojazni uz umereno korištenje. Tako i ja, umereno dok ne saznam više uz što manje nikotina. Nikotin je zlo, jer ne možeš kontrolisati koliko ga unosiš. Nemoguće je.
A, da li volim da parim? Obožavam i to me brine , uz sve ono što znam.
Staro 17-11-2011, 19:12   #14
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Godine: 40
Pohvala: 110
Pohvaljen: 216
Nivo reputacije: 71
Danilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosi

Ma sve zivo je toksicno , pa danas i skoro svaki drugi dan pojedem olova koliko nije dozvoljeno za ceo zivot samo dok prodjem kroz teraziski tunel, a zamisli da jos i zapalim analognu. To ti je kompromis , zlo je i jedno i drugo , ali ajmo na ono manje, kao sto sam i rekao , ako sam se pomirio sa tim da se trujem, daj da tujem sebe a ne i okolinu. A zamisli sta sve sagoreva u analognim pa to ni hemicari ne mogu da razdvoje i ustanove . A sto Gos. Zuluf rece, slaninu volim pa neka me sutra ubije

Tebi je možda, kada te mnogo ljudi hvali i preporučuje, znak da su oni kokošari. Meni je to znak vrednosti i poverenja.
Danilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-11-2011, 19:43   #15
Para
Senior

Ma tako je. Ima li šta bolje od slanine sa roštilja, ali ne svaki dan. Sve se svodi u meri koju imamo. Organizam deo otrova preko one jadne jetre i bubrega izbaci, ali ako pretrpamo, jbg.

Znaš zbog čega sam ovo napisao o e-cig? Ranije smo svi furnjali smrdulje, a sve smo znali o njima, a furnjamo. Nekada sam znao reći, ma preteruju, a znam da ne preteruju. A opet znam kada sam razmišljao o štetnosti cigara, nisam razmišljao ja nego nikotin. Ne razmišlja narkoman, niti upravlja svojim postupcima, nego druga koju konzumira. Isto je sa ćeifom.

Neka ljudi pročitaju i šta ja mislim, i ti Danilo i Shaka i Che i ostali, pa neka početnici odluče. Ja ću im uvek savetovati, ako ne možeš ostaviti cigare, pokušaj sa e-cig.

Sad idem da malo parim 12mg
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:51 sati.