Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-01-2014, 23:00   #16
scorpion
Senior

scorpion's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 116
Pohvaljen: 155
Nivo reputacije: 55
scorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Caravela Clone

Sta bi preporucili koju verziju uzeti od ove dve
Kod:
http://www.fasttech.com/products/1411/10006839/1540703
ili
Kod:
http://www.fasttech.com/products/1411/10006839/1590300-caravela-style-mechanical-mod-full-kit
i zbog cega zanemarimo izgled.

scorpion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2014, 23:17   #17
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ovu drugu. Za manje para dobijes 3 grama vise.

Druga ima posrebrene kontakte cemu bih dao prednost. Ali to nije dovoljno da prevagne ako je ukupan kvalitet losiji. Trebalo bi sacekati da stignu prva misljenja. Dvobojna Caravela je dosta ranije izasla i prilicno je dobro sazvakana.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-01-2014, 23:26   #18
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 765
Pohvaljen: 1,307
Nivo reputacije: 186
sasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputaciju

Posrebreni su kontakti i na mixed (prvoj varijanti) nije mesing kao na slikama...
Odlicna je ako progutas manjak plus pinova i tesko uklapanje sa baterijama....

sasa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-01-2014, 23:57   #19
scorpion
Senior

scorpion's avatar

scorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosiscorpion ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od sasa Vidi poruku
Posrebreni su kontakti i na mixed (prvoj varijanti) nije mesing kao na slikama...
Odlicna je ako progutas manjak plus pinova i tesko uklapanje sa baterijama....
Koristio bi kick da li na ovom modu to moze, izgleda mi da moze samo u varijanti 18350 ako se ne varam i da li mogu da se koriste magneti na bateriji za produzetak baterije u kombinaciji sa kickom.

Staro 17-01-2014, 00:07   #20
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

sasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputacijusasa ima reputaciju

prekratke i presiroke su cevi za kick, samo mehanika ...
a opruga je dugacka a uska tako da su i magneti problem, verovatno mogu neki da se stave ali bili bi izuzetno tanki i ne verujem da bi imali dovoljnu snagu....
Ako oces kick i magnete Nemesis ti je najbolje resenje....

edit
a po obicaju nisam procitao kako treba poruku, ne razumem zasto bi stavljao magnete na bateriju?

Staro 17-01-2014, 00:21   #21
scorpion
Senior

scorpion's avatar

Uobičajeno

Pa vodio sam se nekom logikom, ako su kratki pinovi da bi ostvario kontakt trebalo bi da je bat duza ili pin sve jedno. Najlakse resenje mi je da se na bateriju stavi magnet i dobija se duza bat za debljinu magneta.

Npr. kod mene na nemesisu dok nema kicka sve se savrseno uklapa ali sa kickom, ako skinem onaj tanak prsten onda dole na prekidac se malo vidi onaj mesingani deo sto se srafi u tubu, ako stavim prsten i navijem do kraja nemam kontakt moram da odvrnem malo pin na prekidacu i tako imam kontakt ali tad prekidac nekako nije to to klimaviji je i ne radi dobro kao kad je taj pin stegnut do kraja na flat bateriji samo dodam jedan magnet od 1mm gore na + i sve se uklapa savrseno, samo se nadam da ne remetim rad kick-a nesto s tim magnetom.

Svidja mi se i ovaj mod zbog izgleda sam hteo da ga uzmem ali koliko vidim nije bas funkcionalan sto se tice podesavanja.

Ovo sa magnetom se odnosilo samo za 18650 varijantu ali sada sam video da je panasonic zelena bat koju sam koristio za tu varijantu gore na + polu bila malo ulubljnea ispravio sam to i sad radi bez ikakvih dodataka.

Staro 17-01-2014, 16:44   #22
sasa
Pipe MOD Master

sasa's avatar

Problem je sto neke baterije ne mogu ni da stanu ako se atty zavrne prvi i do kraja...
Imam i ja par ulubljenih baterija, one su se najbolje i pokazale sa originalinim plus polom mod-a ....

Staro 18-01-2014, 15:34   #23
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 85
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Za te stvari je super onaj 2cent osigurač. Koristi ga nekad za 18490 baterije kad mi treba da malo povećana visinu baterije. I još dobiješ malo vise sigurnosti uz njega.

Sent from my Touchpad using Tapatalk

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-01-2014, 23:57   #24
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-01-2014, 11:36   #25
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 45
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,195
Nivo reputacije: 345
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Iskreno, ne znam sta je ovaj lik hteo da dokaze prilikom uvrtanja + pina i zazora izmedju meh. MOD-a i dripera, a ujedno i cangrljanja baterije u tubi...
Valjda je trebao da uvrne + pin sa spoljasnje strane ka bateriji u tubi, a posle da navrne driper.

On je totalno kontra radio:
- imao je mali zazor i malo cangraljanje baterije
- uvrnuo je + pin sa unutrasnje strane
- dobio je jos veci zazor sa driperom i vece cangrljanje baterije

Pa, logicno je da je to i dobio...

?!?!?

Uskoro mi stize Caravela klon, pa cemo videti kako se sve uklapa...

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-01-2014, 14:21   #26
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,180
Nivo reputacije: 507
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Nadam se, da si poručio i ovo, vrlo pomaže kod problema sa baterijama u modovima:
Kod:
www.fasttech.com/p/1090500

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-01-2014, 15:34   #27
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Nisam narucio Neodymium disk magnete, ali ako ne mogu sam da resim probleme zazora, pa onda bolje da skocim u reku Savu i to zimi... (...kao sto je skocio i @bOlE82...)
U svakom slucaju, stavio sam ih sada u "Wishlist", pa u nekoj sledecoj turi ih mozda i uzmem ('leba i vode ne traze )...
Hvala na predlogu

Staro 19-01-2014, 15:57   #28
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Danas je Bogojavljenje i po starom Srpskom obicaju organizuje se trka za izvlacenje krsta iz reke, ti i Bole mozete da se prijavite
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-01-2014, 16:09   #29
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Na FastTech-u se pojavio i ovaj model Caravela klona:

NOVO!!! - Mixed Caravela Style Mechanical Mod (ja bih ovo prekrstio u "Caravela by Nemesis style")
Naime, nisu vise u pitanju pojedinacne tube koje odgovaraju dimenzijama baterije, vec je u pitanju spajanje tuba na odgovarajucu dimenziju baterije - Nemesis style...

NOVO!!! - Mixed Caravela Style Mechanical Mod - $21.36
Kod:
http://www.fasttech.com/products/1/10006839/1604900-mixed-caravela-style-mechanical-mod

Mixed Caravela Style Mechanical Mod Full Kit - $21.96
Kod:
http://www.fasttech.com/product/1540703-mixed-caravela-style-mechanical-mod-full-kit

Zahvalili :
Staro 09-02-2014, 17:54   #30
Attila
Moderator

Attila's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
E-cig: Provari P3
Pohvala: 4,765
Pohvaljen: 2,183
Nivo reputacije: 351
Attila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputacijuAttila ima reputaciju
Angry Re: Caravela Clone

Narucio ja 05.02. Mixed Caravela Style Mechanical mod full kit 21.96 $..i naravno sad Restocking

What it takes, who I am, where I've been belong
You can't be something you're not
Be yourself, by yourself
Stay away from me
A lesson learned in life
Known from the dawn of time
Attila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:12 sati.