Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-03-2017, 19:55   #391
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,432
Pohvaljen: 1,442
Nivo reputacije: 272
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju
Uobičajeno Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Hmm kažeš jedno misliš drugo druže. Upravo si rekao da 10 posto vode ne ide na ukupnu količinu tečnosni, nego ukupnu količinu VG. Znači 112.5 +12.5+125 je tačna računica. U tvom slučaju je računica pogrešna

Kad se vg smanji za 10 posto onda voda ide na njen račum. Onako kako si ti napisao, pitanje treba da glasi 45 10 45.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-03-2017, 20:02   #392
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 6
Pohvaljen: 100
Nivo reputacije: 26
mladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosi

Ti citaj pazljivije pa ces videti da je trazila odnos 50/40/10 na 250ml i ja sam joj dao taj odnos - 125/100/25. I reko da tim odnosom dobije 25% vode u celom mixu. Sto moze da zakljuci da je previse.

A ti si znao da se odnos vode vezuje za vg pa si joj dao odnos 50/45/5 gde je 10% voda u odnosu na VG.

Ali opet kazem, nije trazila odnos 50/45/5 nego 50/40/10 u odnosu na ceo mix.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 06:10   #393
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 1,355
Nivo reputacije: 210
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ja razredjujem Vg po "osecaju" , do one mere kada mi na oko bude prihvatljivo tecan. Nije nekakva nauka; u bocicu od 100ml (sa podeocima na svakih 10ml) naspem 10ml vode i onda do zadnjeg podeoka sipam Vg. U tako razresjen dodajem aromu i to bi bilo to. Ako dodajem Pg onda isto tako radim samo sto u ovom slucaju sipam razredjeni Vg i dodajem Pd u ml u nekoj okvirnoj meri koju bih zeleo da dobijem. Ispadne dobro bez prskanja i bilo kojih drugih problema.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 09:56   #394
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,612
Pohvaljen: 1,428
Nivo reputacije: 257
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

@Mladenke 25ml DV na 250ml je 10% a ne 25% ,25ml DV na 100ml je 25% 😇

@Jav74 ako si zelela da u celokupnom misku (bazi) imas 10%DV onda si dobro uradila 125ml PG-a/100ml VG-a/25ml DV .A ako si zelela 10% DV u odnosu na VG,trebala si da sipas 125ml PG-a/112.5ml VG-a/12.5ml DV sto bi na kraju dalo 5% DV u celokupnom misku (bazi),a 10% u odnosu na VG 😄🔫

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-03-2017, 10:23   #395
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 6
Pohvaljen: 100
Nivo reputacije: 26
mladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosi

mislio sam 25% vode odnosu na VG. Ja bi tu dodao jos vg-a da se malo zgusne mix ako je za m2l parenje, da ne bi bilo grgoljenja mozda.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-03-2017, 10:24   #396
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,109
Pohvaljen: 1,554
Nivo reputacije: 299
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Ma za m2l i ne treba voda ako je 50-50
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 10:36   #397
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Ja u svakom slucaju razblazim VG sa 10% DV (cisto zbog gustine) cim stigne i onda pravim odnos PG/VG koji zelim.Nikada ne idem ispod 60VG/40PG,a trenutni miksevi su mi 70VG/30PG tako da ako ne bih dodao vodu bilo bi jako gusto

Staro 19-03-2017, 10:43   #398
Rajko81
Nov član

Rajko81's avatar

Registrovan: Mar 2017
Pohvala: 2
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 3
Rajko81 je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od SljukaZr Vidi poruku
Ja u svakom slucaju razblazim VG sa 10% DV (cisto zbog gustine) cim stigne i onda pravim odnos PG/VG koji zelim.Nikada ne idem ispod 60VG/40PG,a trenutni miksevi su mi 70VG/30PG tako da ako ne bih dodao vodu bilo bi jako gusto

Ja pravim 70 30 i ne stavljam vodu.....nije puno gusto...lepo natapa cak i clr grejace...

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока
Rajko81 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-03-2017, 11:00   #399
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 835
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 138
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

ja razumem i znam da dosta nas razblazi otanji vg sa d vodom, a zatim koristi dodaje pg i arome nikotin kada pravi tecnosti za parenje, sad znam da neko kupi vg koji je veoma gust, ali taj vg nije za parenje to je nesto drugo, vg i njegova gustina treba biti slicna kao maslinovo ulje [znam da postoje gusca maslinova jeftina ulja, kao i vg koji je gust] sta pokusacam da kazem zasto vodu da dogajemo kada mozemo je zameniti sa pg [prednost je da PG bolje nosi aromu] ok znam razumem da ljudi pokusavaju da ustedi na bilo koji nacin [sta je razumljivo ali nevolim kada kazu da voda nosi bolje aromu od pg] znaci ako se moze nabaviti kvalitetan vg netreba voda jer kada se dodaje pg i arome nikotin te tecnosri su dobre [ dodas vodu gubis na aromi ustedis malo, sta je bolje sam odluci] parite bezbedno

Moderator poruka
Prepravljeno da PG nosi bolje aromu, cisto da neko ne kaze da je tako procitao. Sh

dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 11:11   #400
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 610
Nivo reputacije: 166
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
[prednost je da vg bolje nosi aromu]
Problem je sto VG ne nosi bolje aromu od PGa.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-03-2017, 11:16   #401
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 835
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 138
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@maestro dobro si video hteo sam da napisem prednost je da pg bolje nosi aromu, greska je moja ali nije bila namerna
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 11:30   #402
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 299
Pohvaljen: 610
Nivo reputacije: 166
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Generalno nema pravila oko gustine jer svako pravi po svom ukusu. Meni ne odgovara kad probam tecnost koja je na vecinskom VGu preko 70%, a da pritom nema nikako vode. U redu je to sto je ima 30% PGa i bolje zbog arome, ali opet ja bih pre dodao i 1% arome vise zbog 5% vode koje bih ubacio u mix nego da mi tecnost bude gusta kao puding (posebno zimi), a da ustedim 0.5ml arome.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 12:09   #403
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

@Dragon uopste nije stvar u stednji...
Svako pravi kako mu odgovara,meni PG smeta pa pravim vecinski VG i za m2l i za d2l,uglavnom 80VG/20PG,nekada 70VG/30PG sve zavisi...PG i dalje koristim cisto zbog arome inace ga ne bih ni stavljao u bazu...

Staro 19-03-2017, 17:09   #404
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,362
Pohvaljen: 2,142
Nivo reputacije: 380
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

@dragon - prepravio sam na PG, tj da on bolje nosi aromu, da se ne desi da neko kaze da je video da vg bolje nosi aromu.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-03-2017, 18:11   #405
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 159
Pohvaljen: 413
Nivo reputacije: 103
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Citam ovu temu i citam, vec par dana, i sve se mislim dal da nesto dodam ili da se ne petljam...jer cu se zapetljati previse a mrzi me.

Pa sam samo sakupio par citata po stazu starijeg i iskusnijeg vapera. Ovo pitanje se vuce po mnogim temama, i ima jos mnogo dobrih postova u raznim temama...ali radio sam search ogranicen po imenu clana, pa eto...da se ostali koji su nesto pametno napisali ne osete zapostavljeni.

Sve u svemu, mislim da se malo zalutalo po pitanju DIY osnova. Nepotrebno.

S obzirom da su ovo sve malo stariji postovi, moramo se ipak zapitati da li ono sto je vazilo pre 3 ili 4 godine vazi jos uvek ? Mislim generalno - da, s obzirom da je sve to u osnovi cista hemija.

Ali ima pretpostavljam i manjih promena, koja proizilaze iz promena u konstrukciji novijih atomizera. Pa nesto sto je pre bilo neprihvatljivo...sada moze da prodje. Sto ne znaci da je dobro i da tako treba ! Znaci to sto znaci - moze da prodje.

Dakle:

Kao prvo i pre svega, nije daleko - dobro procitati prvi post ove teme !

A zatim:

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Ako si narucio gotovu PG i VG bazu bez nikotina nema potrebe da dodajes vodu.

Obrati paznju na bitnu terminolosku razliku. Ako si narucio po 1l PG-a i VG-a, odnosno propilen glikola i glicerina, onda ces morati da dodas vodu. Cist VG i PG nisu baze nego su cista supstanca. Baze sadrze i vodu. Ovo narocito vazi za cist VG (glicerin) koji je previse gust (i ima previsoku tacku kljucanja) da bi se koristio kao baza. Bazu ces dobiti tek kad pomesas VG sa PG i/ili vodom u razmeri pogodnoj za parenje.

Dakle, ako si kupio po litar propilen glikola i glicerina, postupak koji si opisao je potpuno ispravan.

50/50 je sasvim uobicajen odnos PG/VG

Citat:
Ja uvek dodajem vodu u VG. Osim razredjivanja i zbog toga da bih oborio tacku kljucanja. Naime cist VG kljuca na oko 280C sto je veoma blizu tacke dekompozicije VG-a. VG sa 10% vode kljuca na oko 140C.

Istini za volju, dodavanje PG-a (koji kljuca na oko 190C) takodje snizava tacku kljucanja VG-a, ali nema podataka na koliko koji mix kljuca.

Citat:
Ja ne idem gotovo nikad ispod 12%, osim za neka driper napipavanja. Standardno mi je 15%. Ne volim da smanjujem vodu, svi klirovi rade bez curenja, a RBA setupi prate. Mislim da je bolje tacku kljucanja tecnosti drzati nize, narocito kod pumpanja snage. Cini mi se da je praksa zaguscivanja nastala pod genovima pa se prenela i na ostale setupe, kako bi se koristila uvek ista tecnost. Genove sam napustio pa mi to vise nije potrebno.

Citat:
Voda se u cist VG sipa ne samo zbog gustine nego i da obori tacku kljucanja i da te udalji od dekompozicije glicerina.

Ameri su posebna sorta. Njima se previse toga vrti oko kolicine pare, velike snage i cloud chasinga, a tu voda ne pomaze. Znatan uticaj imaju i revieweri cije je obrazovanje, a samim tim i razumevanje procesa, ponekad veoma sumnjivo.

Nemam pravo nikome da solim, svako svoje odluke donosi sam, a ja sipam vodu u VG.

Eto toliko...moj licni stav i zakljucak je ovo naglaseno u poslednjem citatu. Hvala @Finder, kako se to uobicajeno kaze: "+1".

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:13 sati.