Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-10-2018, 21:27   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 455
Pohvaljen: 771
Nivo reputacije: 166
shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Ijoy saber kit

Ijoy saber kit dolazi u sledecim bojama:

- Black
- SS
- Rainbow
- Gun metal
- Blue
- Red
- Purple
- Green
- Gold
- White

Specification:

Saber 100 MOD

- Size: 97 (Height) x 29mm (Diameter)
- Max wattage: 100W
- Output mode: VW Mode
- Resistance range: 0.05-3.0ohm
- Battery type:
20700 battery (continuous discharge current=40A, included),
18650 battery with adapter (continuous discharge current=25A, NOT included)
- Tank compatibility: No overhang with 25mm tanks
- Thread: 510 thread

Diamond Subohm Tank

- Diameter: 25mm
- Height: 56.5mm
- Capacity: 5.5ml (with 4ml regular glass tube) (Standard Version)/ 2ml (TPD Version)
- Coil: DM-Mesh Coil 0.15ohm (40-90W, Pre-installed)
DM-DM Coil 0.15ohm (40-90W)
- Drip Tip: 810 resin drip tip
- Thread: 510

U kutiji:

- IJOY SABER 100(100W)
- IJOY 20700 Battery
- 18650 Adapter
- DIAMOND SUBOHM TANK
- DM-Mesh Coil 0.15ohm (40-90W Pre-installed)
- DM-DM Coil 0.15ohm (40-90W)
- Replacement Glass
- Tool pack
- USB Cable
- Warranty Card

Diamond sub-ohm tank je atomizer koji ima precnik 25mm, visina ovog atomizera je 56.5mm. Atomizer se moze kupiti u 10 boja, a ja imam ss boju. Izrada atomizera je dobra, a izgled atomizera je vrlo slican kao baby verzija ovog atomizera, samo je ovaj atomizer naravno veci pa postoje i neke stvari koje nisu iste.
Od gravura na atomizeru, sa donje strane se nalazi gravura "Designed by Ijoy" kao i gravura "Diamond tank", na top cap-u takodje se nalaze dve gravure, jedna gravura "Ijoy", a druga je gravura dijamanta. Od ostalih detalja, ispod top capa se moze videti dizajn dijamanata, a poputno isti dizajn se nalazi i na prstenu za protok vazduha.

Atomizer dolazi sa veoma lepim drip tipom, drip tip ima dva o ringa i lepo stoji u mestu. Ovde se ne mogu koristiti 510 ili 810 driptipovi sto se moze uzeti kao potencijalna mana. Drip tip moze da se odsravi sa svoje baze. Po meni ovaj drip tip je dosta udobniji za koriscenje nego drip tip od manje verzije ovog atomizera, tako da sam ja zadovoljan sa drip tipom. Spoljni precnik drip tipa je 16mm, a unutrasnji precnik drip tipa je 10mm.

Atomizer se puni odozgo, a top cap se skida vrlo lako, treba ga odvrnuti nekih pola kruga i to je to, dakle, vrlo lako punjenje odozgo bez ikakvih problema, dve gravure koje su ovde pomazu da se top cap lakse uhvati i odvrne. Kad se top cap skine mogu se videti dve ogromne rupe za dosipanje tecnosti, tako da nece biti problema sa bilo kakvim bocicama.

Kad atomizer stigne na njemu ce biti bubble stakleni tank i taj tank ima kapacitet od 5.5ml pa ce tecnost da potraje malo duze. Bubble staklo je u boji i moze se videti na slici kako izgleda. Kod ovog atomizera obican stakleni tank ima kapacitet 4ml, sto je takodje vrlo dobro. Ja svakako vise volim da koristim sa bubble staklom. Atomizer moze i da se kupi sa tankom koji ima kapacitet 2ml.

Uz atomizer stizu dva grejaca, oba grejaca su mesh grejaci. Grejac koji ce biti u atomizeru kad stigne je DM - mesh grejac, otpor ovog grejaca je 0.15ohm, a preporucena snaga za ovaj grejac je 40-90w. Drugi grejac koji stize u pakovanju je DM - Dm grejac, otpor ovog grejaca je 0.15ohm, a preporucena snaga za ovaj grejac je od 40-90w. Pre sipanja tecnosti u tank, najbolje je prvo sipati malo tecnosti u grejac kako bi nakon sto se napuni tank odmah mogao da se koristi atomizer bez dry hit-a.
Takodje za ovaj atomizer postoji i rba glava ukoliko neko zeli da stavi svoje grejace unutra sto ce biti vrlo dobra stvar jer ako vam se svidja atomizer ne mora da se daju pare na fabricke grejace.
Ovaj atomizer je kompatibilan sa sledecim grejacima:

- X3 - C1, otpor ovog grejaca je 0.4ohm, preporucena snaga 60-90w
- X3 - C3, sextuple coils, otpor je 0.2ohm, preporucena snaga od 90-110w
- X3 - C2, otpor je 0.3ohm, preporucena snaga 60-100w
- X3 - C1S, wood pulp and cotton, otpor je 0.35ohm, preporucena snaga je 40-80w
- X3 - Mesh, wood pulp and cotton, otpor je 0.15ohm, preporucena snaga 40-90w
- X3 - RBA
- DM - C2M, otpor grejaca je 0.3ohm, preporucena snaga 60-100w
- DM - C1M, otpor grejaca je 0.35ohm, preporucena snaga 40-80w
- DM - DM, otpor grejaca je 0.15ohm, preporucena snaga je 40-90w
- DM - Mesh, otpor ovog grejaca je 0.15ohm, preporucena snaga je 40-90w

Navoji na bazi gde se grejac srafi su vrlo dobri pa se grejac menja bez ikakvih problema. Sa donje strane baze je pozlaceni 510 pin, a navoji su i ovde sasvim dobri.
Na bazi se nalazi prsten za podesavanje protoka vazduha, kao i dve rupe za protok vazduha. Vazduh se podesava bez ikakvih problema, a sta se podesi na jednoj strani bice isto i na drugoj strani.
Postoji razlika izmedju ovog tanka i manje verzije tanka u kolicini vazduha, ovde, na ovoj verziji ima vise vazduha i prsten je za nijansu labaviji ali idalje dobro radi.

Kako radi ovaj atomizer:

I mala i velika verzija ovog atomizera su veoma jednostavni, tecnost se dosipa lako, a ovde postoje jos vece rupe za dosipanje tecnosti, menjanje grejaca jednostavno i brzo. Kod ovog atomizera ne mogu da se koriste 510 i 810 drip tipovi pa kao sto sam reko ovo ce biti mana za nekoga, ali ovaj drip tip je po meni dosta udobniji nego kod manje verzija atomizera tako da meni to nije problem. Grejaci rade lepo i ne zagorevaju,ogroman protok vazduha ovde, a kolicina pare ogromna takodje, ima vise pare nego kod manje verzije atomizera. Aroma dobra, nemam zamerke na aromu, sasvim solidna, a sa DM - mesh grejacem malo bolja aroma, ali aroma mi je malo bolja na maloj verziji, sto ne znaci da ovde nije dobra, samo je na malom po meni bolja.
Ovde isto vazi kao i za manju verziju, jako solidan sub-ohm tank i vrlo lepo radim, ali ovde postoji i rba glava sto je odlicno.

Ijoy saber mod

Ijoy saber je cevasti regulisani mod. Maksimalna snaga na kojoj ovaj mod moze da radi je 100w. Na donjem delu moda precnik je 29mm, na gornjem delu moda precik je 27.5mm, a tu gde je konekcija precnik je 25mm, tako da ovde mogu da se koriste atomizeri do 25mm bez da vise sa strane. Visina moda je 97mm, tako da mod nije nesto preterano visok sto mi se svidja kod ovog moda. Mod koristi jednu bateriju i kompatibilan je sa dve vrste baterija, u modu moze da se koristi 20700 baterija i moze da se koristi 18650 baterija. Adapter za 18650 bateriju dolazi uz mod. Takodje ono sto je vrlo dobra stvar je to sto uz mod dolazi i 20700 baterija, tako da mod moze da se koristi odmah cim stigne ukoliko nemate bateriju. Kvalitet izrade je vrlo dobar, takodje nema zveckanja kad se mod protrese, osim prekidaca, on blago zvecka, sve ostalo je sasvim okej. Od detalja na modu imamo jednu gravuru na donjoj strani moda i tu je gravura "Ijoy", zatim imamo sa gornje strane moda gravuru "May vape force be with you", sa donje strane na poklopcu baterije se nalazi gravura "Designed by Ijoy".
Ovde je stainless steel konekcija i samopodesavajuci pozlaceni 510 pin. Mod ima usb uzlaz za punjenje i upgrade uredjaja, tako da moze da se puni baterija u modu ako nemate punjac, mada preporucujem svakako eksterni punjac.
Zatim se na modu nalazi prekidac, prekidac je u obliku dijamanta, kliktav je medjutim malo mrda kad se protrese mod sto je mala zamerka. Takodje prekidac strci pa je vrlo lako naci ga na modu kad zelite da parite. Prekidac lepo radi, svaki put, za sada, nema miss fire-a. Plus i minus dugmici su takodje vrlo kliktavi i deluje kao da su bolje odradjeni od prekidaca, oni ne zveckaju uopste, takodje i oni vrlo lepo rade.
Odmah ispod plus i minus dugmica se nalazi mali ekran. Osvetljenje ekrana je odlicno i sve se lepo vidi na njemu.
Na poklopcu baterije su navoji dobri i vrlo lako se menja baterija. Takodje na poklopcu se nalaze detalji koji pomazu da se poklopac lakse uhvati i da se odvrne sa moda. Na poklopcu baterije se nazlazi jedna rupica za ventilaciju. Kad se poklopac baterije skine sa moda, na njemu se moze videti da je oblezeno kako se stavlja baterija u mod, takodje i u modu je obelezeno kako se stavlja baterija u mod, pored ovoga, mod ima zastitu ako se stavi baterija naopako. Pin koji je na poklopcu baterije, tj. minus pin je samopodesavajuc.

Mod je vrlo lak za upotrebu i ovde nema niceg komplikovanog. Pali se na pet klika na prekidac, a takodje se mod na isti nacin i gasi. Kad se mod pali na ekranu pise "Saber" i verzija firmware-a. Kad se uredjaj upali na ekranu se moze videti sledece:

- Snaga u vatima
- Indikator baterije
- Broj povlacenja
- Otpor grejaca

Ovaj mod moze da radi samo u VW rezimu i drugi rezimi rada ovde ne postoje, sto ce nekome biti mana, a nekom verovatno i vrlo dobra stvar jer nece biti podesavanja koja smetaju i samim tim ce sve biti lakse, zavisi ko kako voli. Jedino sto se moze uraditi na modu je to da se resetuje broj povlacenja, a to se radi pritiskom na prekidac tri puta i mod ce pitati da li zelite da resetujete broj povlacenja. Bilo bi fino da su barem dali mogucnost da mod moze da se zakljuca, a ne moze sto ce opet biti mana.
Snaga moze da se podesava od 5w do 100w, a povecava se odnosno smanjuje za 0.1w pritiskom na plus ili munus dugme, ukoliko se zadrzi dugme mod ce ubrzati i snaga ce se podesavati za 1w, medjutim povecanje ili smanjenje snage ne ide previse brzo.

Neke od zastita na modu:
- Short-circuit protection
- Low-power protection
- Anti-reverse protection of the battery

Dakle, Ijoy saber je po meni vrlo lep regulisani cevasti mod, vrlo je subjektivno ali meni se licno svidja sto mod nije preveliki, nego je sasvim okej u visini pa ga to cini vrlo zgodnim za koriscenje. U poslednje vreme dosta koristim cevaste regulisane modove i sve vise mi se svidjaju.
Mod radi vrlo pristojno, okida vrlo brzo, a koristim ga na snagama oko 50w stalno. Mnogo je dobro sto uz mod stize baterija pa ako nemate 20700 baterije necete imati problem. Sto se ove baterije tice, imam par komada njihovih 20700 i 21700 i nemam neke primedbe, baterije vrlo dobro rade, neke imam vec malo duze i one i dalje rade odlicno. Vrlo je lepo sto uz mod dolazi i adapter za 18650 bateriju pa ukoliko zelite mozete koristiti i takvu bateriju. Licno ja bih voleo da postoji mogucnost da se koristi 21700 baterija ali ne postoji. Jos jedna mana kod ovog moda je nesto sto moze mnogo da nervira pa se nadam da ce nekim updateom ubrzo to da rese, mada pitanje je. Mod radi odlicno dok baterija ne padne na dve crte i onda krece da nervira, recimo kad se ekran ugasi i mod vam stoji i kad uzmete mod da parite, kliknete na prekidac al se nista ne desava zato sto u tom trenutku na ekranu ispise "Saber" i verzija firmware-a, nakon toga se mod upali i sledecim klikom na prekidac mozete da parite i tako sve od dve crtice dok ne ispraznite bateriju, svaki put kad mod ugasi ekran ispisace ovo na ekranu, tako da se iskreno nadam da ce to da rese nekim updateom jer mi se mod dosta svidja, a ta sitnica me zivcira.
Kvalitet kao sto sam rekao, vrlo dobar, sve je na svom mestu. Mod je vrlo udoban za koriscenje po meni i tu nema nikakve greske, a preporuka za sada samo ukoliko vas ne zivcira ovo gore navedeno, sve ostalo odlicno.

Kod:
https://www.buybest.com/product/100W-IJOY-Saber-100-Kit_57665.html

shone29 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:12 sati.