Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-12-2017, 14:56   #856
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 228
Pohvaljen: 598
Nivo reputacije: 128
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

On misli na onaj deo mtl gde kad pucnea isto kao i sa cigarim deo ode napolje deo se uvuce, sto je ok, naravno kod mtl je mnogo manja apsorbcija( kako se vec pise) nego kod dtl.. to je cinjenica manja potrosnja svakako. I manje dodje do pluca i ono malo sto dodje pola se ne apsorbuje

Sent from China Air Post with Tracking
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 15:16   #857
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,954
Pohvaljen: 1,984
Nivo reputacije: 333
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Juce,ponet temom,sam merio koliko potrosim u dnevnoj rotaciji m2l-d2l.
1.M2L kayfun lite 0.81oHm Ni80 zica normalno namotana 15W,3.4ml 10mg
2.Ammit 25,Alien clapton 0.31 oHm,40W,8.7ml 2mg
Kayfun i ammit nosim svuda sa sobom,dripper koristim samo kod kuce i eventualno kod drugara koji pare,takodje ga ne koristim svaki dan,recimo da je svaki drugi.U svakom slucaju,redovna dnevna potrosnja mi je
oko 12ml,zavisno od dana,kada koristim i driper skace preko 25ml

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 15:24   #858
Zee
Aktivan član

Zee's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: eVic Primo Mini+Lemo Drop+Tron T
Pohvala: 18
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 21
Zee je na dobrom putuZee je na dobrom putu

Da se prijavim i ja, Lemo drop, redukovan vazduh na 1.6mm za M2L.
Otpor mi bude od 1 do 1.3 oma, kantal 0.35 motan oko 2.4 mm, u poslednje vreme parum umereno i potrosim oko 4-5ml tekucine sa 6mg nikotina.

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk
Zee nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 15:28   #859
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,285
Pohvaljen: 1,996
Nivo reputacije: 475
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od PsyBoza Vidi poruku
Tako je Seme.Do koje si jacine tecnosti stigao? Mene je nekako stalno teralo da smanjujem nikotin i dogurao sam do 1mg.Sad sa Crius 2 mi i to jako pa planiram jos da smanjijem.
Smanjio sam nikotin na 4 mg . a potroshnju od 5 do 15 ml !
Nema veze na chemu parim/ne dripujem odavno
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 15:35   #860
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,485
Pohvaljen: 2,489
Nivo reputacije: 434
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od sirius sem Vidi poruku
Secam se pre dve godine kad su me ljudi pljuvali i neverovali kako potroshim 20 ml , koliko vidim sada je to normalno sa rda atomizerima i velikim watazama komotno ide na duplo no boze moj ,uvek je bilo dushebriznika i nevernih Toma !!!
normalno je i razumljivo da ima opreme sa kojom se moze trositi desetine ml dnevno...ali nije bas ni normalno a ni razumljivo da se zaista toliko trosi dnevno.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 16:42   #861
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 45
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 825
Nivo reputacije: 160
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Meni je i normalno i razumnjivo
Šalim se malo. Znam na šta misliš (ili barem pretpostavljam da znam).
Ja imam običaj da kažem da to meni atomizer toliko troši, ne ja.
Mislim.. evo Zee gore kaže kako je kod njega. Taj isti Lemo Drop sam koristio pre sada Atomic (RDA) - isti grejač (ø0.4 mm kanthal, 6-7 wraps, ø3 mm round wire single coil, ~0.8-1.0 Ohm, 21 W) i uvek prebacim 20 ml/dan. Restricted DL.
OK, Zee je prepravljao svoj atomizer, ali opet - moj je trošio toliko.

Ja kao namerno zaobilazim pitanje koliko je to više štetno. A vidim i posebnu temu da imamo. Mada opet, tamo nisam, čini mi se, video ništa više, sem pretpostavke da je više tečnosti, više štetno nego manje tečnosti. Pa opet.. ne znamo ni koliko je štetno.
Pa se ja vodim onim što osećam - ne osećam ništa.
Čak štaviše, ovaj klir što koristim mene "suši".
OK, 12 mg/ml je tečnost i ono što meni najverovatnije smeta je upravo nikotin. Jer iako klir, koji je u pitanju, je Eleaf GS AirM, i ima.. pa malu glavu.. onu običnu, za MTL, ja koristim za DL (pa koliko vazduha prođe - prošlo je) - 12 je mnogo.
Peče u plućima, glavobolja, gorušica.. i inače generalno loš osećaj. Bukvalno me osuši tih ~5 ml/dan. Isto je bilo i dok sam ga u početku koristio MTL.. ali mi nije odgovaralo tako, zbog navike na DL.
Toliko, da ja ne mogu pariti duže od dva dana..
.. i kada se vratim na dripper i DL - ništa.
I ok, to što meni ništa ne smeta, ništa ne znači. Kao ni to što mi ono drugo smeta, jer bih se navikao.
Pitanje je kako bi bilo da sam probao recimo 6 umesto 12 mg/ml, ali neman više te tečnosti, pa da presečem.
Poenta je da ja PG/VG ne osećam, ali me nikotin razara. A rečeno je da nikotin nije značajno štetan.
I opet, nije za ovu temu, ali kako sam razumeo - PG/VG ne ostaje u plućima, niti ide u krvotok kao takav, već se proguta.
Ne znam. Videćemo. Biće sigurno nekih podataka u budućnosti. A ja za sada radim kako osećam..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 20:59   #862
Zee
Aktivan član

Zee's avatar

Da se razumemo, kada iz Lema izvadim reducir, i pocnem da ga koristim d2l, sa odgovarajucim pratecim efektima(grejac, snaga, tecnost) i ja lagano do popodne pocepam preko 10ml.

Ovako redukovan, ne trazi mnogo snage, a aroma samo prshti.

Staro 17-12-2017, 21:13   #863
zoran puf puf
Banned

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 0
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

A šta kažeš poison! Pg i vg se proguta? Pa zato mene zeza želudac kad parim na prazan stomak ili kad se naparim pre spavanja pa ujutro malo muka
Ima logike

Sent from my MI 5C using Tapatalk
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 21:53   #864
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

@Zee .. zanimljivo. Ja imam neki problem sa Lemo Drop.. šeta otpor.. i ono, nisam uspeo da ga sredim. Inače bih probao to sa reducirom.

@zoran puf puf .. pa, tako shvatih da pluća funkcionišu. Ne samo PG/VG, već bilo šta što dospe u njih, a veća je čestica od onih koje prolaze u krvotok - pluća ih "izguraju" do grla (dušnika valjda), gde se proguta. Ili tera na kašalj, pa tako izbacimo.
PG/VG je dovoljno veliki, da tako putuje ono što u plućima ostaje.. (što ne izdahnemo)

Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 22:42   #865
zoran puf puf
Banned

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 0
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Da jasno mi je. PG I VG su ogromni molekuli u odnosu na elementarne ili slobodne gasove pa i neka jednostavna ali otrovna jedinjenja CO npr.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 23:37   #866
Zee
Aktivan član

Zee's avatar

@PøisøN
Mislim da na skoro svima seta pomalo otpor, mislim da je tu glavna muka sa pinom i osnovom baze koja se odshrafljuje da bi se napunio tank i nastelovao vazduh.
Drugar je imao vece oscilacije kada je probao da koristi deblju zicu, poludeo mod od Lema, na kraju smo provalili da jedan srafcic ne drzi kako treba, navoj nije valjao, taknes li ga on popusti i sve ode u tri lepe.
Drugi shraf i sve radi kako treba.
A sto se tice reducira, prosto ko pasulj, vikaj kad budes hteo pa da objasnjavam, ako hocea mozemo i da se cujemo.
Manje vazduha + manja snaga i eto i manje potrosnje.

Staro 17-12-2017, 23:38   #867
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,535
Nivo reputacije: 1093
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Grozno zvuči 30-40 mililitara tečnosti dnevno, no direktno u pluća se uvuče mnogo pare ali se mnogo i izbaci (oblaci) momentalno. Jednako, najveći deo ode u vazduh u sobi ili napolju.

Dakle, bespotrebno bacanje para i akanje baterija i moda. Realno, nakon pola godine takvog parenja to je moj zaključak bio 2015 i od onda uglavnom M2L.

Nestale su i neke od nus pojava kao što su otekle desni, kiselina i česti overdose od nikotina.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2017, 07:25   #868
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

@Zee .. pa da. Tako nešto. Sada je završio u kutiji. Neću se baviti njime, jer imam atomizer koji radi (a dva istovremeno ne mogu koristi).
Za redukciju.. hvala na ponuđenoj pomoći. Samo, što MTL za sada nije za mene.
Ja bih probao, pa.. probe radi. Ko zna. Možda bih vremenom pronašao sebe u tome. Ali trenutno mi se ne bavi time, samo zbog probe. Što je taman nastavak na Vapoholic-ov post..
Da, trošenje tečnosti, baterija i para "u vazduh", zaista.
I ja sam tog viđenja.

I ustvari.. hajde napisaću sada jedan post u drugoj temi..
.. ili ipak neću. Tema nosi naslov "M2lL vs D2l", međutim, vidim sada da nije to-to "vs" o kome pričamo. (MTL vs DL, kao način parenja, a ne u čemu je razlika (u atomizerima))
Idem da potražim ima li takve teme. Znate li da ima?
Možda otvorim, ako još uvek nema..

Staro 18-12-2017, 10:41   #869
gojkov
Veteran

Godine: 51
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,432
Pohvaljen: 1,022
Nivo reputacije: 210
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

mtl 12-15ml 5% nik mod je produzetak ruke,ne vise od 6 h spavanja iz kuce ne izlazim,jednom nedeljno ako odem do prodavnice i to pre nego udjem zavrnem prsten nemesisa i ne zadzavam se dugo

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2017, 13:03   #870
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 474
Pohvaljen: 2,561
Nivo reputacije: 460
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Slave + Unicorn Milk + Serpent SMM = katastrofa potrošnja.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:55 sati.