Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Novi članovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Novi članovi Predstavljanje i upoznavanje

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-05-2020, 20:02   #1
Dusan_
Nov član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 0
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 1
Dusan_ je na dobrom putu
Uobičajeno Pozdrav svima (molim za pomoć)

Ćao

Bio sam na ovom forumu aktivan pre možda jedno 6-7 godina, ali sam zaboravio i nick i mej sa kojim sam se registrovao, tako da sam opet novi član

U problemu sam.

Počeo sam da parim 2012, a od 2015 nisam zapalio cigaru.
Unazad ~6 godina koristio sam isključivo Joyetech USA Mix na 16mg nikotina. Svaki dan, ceo dan. Ne odgovaraju mi modovi i ostale mašine tako da ja i dalje koristim Ego T baterije (koje moram da naručujem iz inostranstva pošto kod nas više nema).

Sve je bilo ok, do pre neki dan kada više nije bilo Joyetech USA Mix tečnosti da se kupi. Probao sam KTS, Umbrella, OLE i Ritchy Liqua (tazličite arome, na 12mg nikotina). Ni jedna mi ne odgovara, toliko da razmišljam da se vratim na cigare.

Problem nije samo što mi se ne sviđaju ukusi (na koje sam spreman da se naviknem), nego što od svih probanih tečnosti imam iritaciju nepca i desni, što je u mom slučaju posebno problematično.

Joyetech USA Mix je 70PG/30VG, nove tečnosti koje sam probao su sve 50/50.
Poznato mi je još od ranije da ljudi uglavnom imaju slične reakcije na tečnosti sa većim PG odnosom. Ja verovatno spadam u manjinu kome ne odgavara više VG-a u tečnosti - ako je moj problem uopšte i do odnosa PG/VG u tečnosti.

Da li neko ima iskustva, ideju, informaciju...da li je do odnosa PG/VG u tečnosti, da li je do razlike u bazama (samom sastavu) ili šta već.

Preostaje mi još da probam sam da napravim nešto slično USA Mix-u sa 70PG/30VG. Pitanja oko toga ću postaviti na pdf "Uradi Sam", sada me samo interesuje da li uopšte da pokušam da pravim ili recimo da nastavim sa KTS tečnosti u nadi da će se organizam navići i iritacija nepca i desni povući za neko vreme.

Hvala
Dusan_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 20:07   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,052
Pohvaljen: 16,932
Nivo reputacije: 2764
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pozdrav svima (molim za pomoć)

Promeni par fabričkih/domaćih tečnosti i nadaj se da prodavac ume da ti kaže sastav, pa kreni sistemom eliminacije.

Dosta komponenti tečnosti su iritanti. Možda prođe vremenom.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 20:12   #3
Allegreto
Veteran

Allegreto's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Aegis Legend & KYLIN Mini
Pohvala: 1,260
Pohvaljen: 559
Nivo reputacije: 196
Allegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvaluAllegreto je za svaku pohvalu

Pozdrav

Allegreto nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 21:06   #4
doktorbole
Veteran

doktorbole's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 691
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 156
doktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosi

Ne znam da li Joyetech prodaje arome,ima ovde članova koji sigurno znaju.Kad bi to bio slučaj lepo poručiš aromu Joyetech USA mix i bazu sa odnosom 70PG/30VG i napraviš sam tu istu tečnost kao što si pomenuo.Poenta je da kupiš kvalitetnu bazu,mislim da je veća verovatnoća da izbegneš iritacije o kojima pričaš,mada ne možeš znati dok ne probaš.

I meni odnos 70PG/30VG najviše odgovara.
doktorbole nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 22:27   #5
Dusan_
Nov član

Dusan_ je na dobrom putu

Pronašao sam na grčkom sajtu prodaju Joyetech aromu, piše samo "USA". Nisu mi još odgovorili da li je reč o USA Mix aromi, ali recimo i da jeste onda bih je naručio i ovde kupio npr. KTS bazu, vidim da ima već spremljena 70PG/30VG u koju se samo doda aroma.
Ali bih pre naručivanja uzeo ovde neku aromu da vidim da li je do odnosa. Nadam se da jeste, jer mi je malo čudno da sva 4 različita proizvođača (od tečnosti koje sam probao) imaju nešto što meni iritira sluzokožu. Mada, iako su sve tečnosti sa 50/50, i među njima ima ralizlika. Npr. KTS mi najmanje smeta, dok je Umbrella najnepodnošljivija, prži kao aceton da parim.
Staro 18-05-2020, 22:28   #6
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,398
Pohvaljen: 1,119
Nivo reputacije: 251
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Zdravo

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2020, 05:19   #7
Nedefinisani covek
Aktivan član

Nedefinisani covek's avatar

Registrovan: Feb 2020
E-cig: Vaporesso Orca Solo
Pohvala: 12
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 8
Nedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putu

Pozdrav

Ostacu nedefinisan uvek
Nedefinisani covek nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2020, 09:30   #8
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,595
Pohvaljen: 1,987
Nivo reputacije: 500
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Pozdrav.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-05-2020, 01:58   #9
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

Registrovan: Jun 2016
E-cig: Istick 60 + kaya
Pohvala: 1,106
Pohvaljen: 905
Nivo reputacije: 197
radna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvalu

Pozdrav

Da bi zlo napredovalo, dobri ljudi trebaju samo – ne činiti ništa."
Edmund Burke
radna skela nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2020, 15:27   #10
Dusan_
Nov član

Dusan_ je na dobrom putu

Javljam da je problem rešen

Smućkao sam svoju prvu DIY tečnost 70PG/30VG. Nema iritacije sluzokože što je najbitnije. Ostalo, nema hemijskog ukusa i aroma je zadovoljavajuća. Tako da je najverovatnije problem ipak bio do VG-a. Hvala forumu, Dj_-u i ljudima iz Smart Vape shopa na savetima.
Zahvalili :
Staro 27-05-2020, 13:16   #11
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 37
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,240
Pohvaljen: 1,245
Nivo reputacije: 440
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Pozdrav :}

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Novi članovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:17 sati.