Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-06-2012, 00:30   #181
Nanoman
Aktivan član

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 23
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 33
Nanoman je na dobrom putuNanoman je na dobrom putu
Uobičajeno Re: eGo 2.4ml CC (Coil Changeable) clearomizer

Dakle moze. Koliko je komplikovano? Pitam jer ga jos nisam imao u rukama, a zaista ne bih da uzimam atomizer koji ne moze da se prefitilji.
Nanoman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-06-2012, 00:34   #182
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 456
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Nanoman Vidi poruku
Dakle moze. Koliko je komplikovano? Pitam jer ga jos nisam imao u rukama, a zaista ne bih da uzimam atomizer koji ne moze da se prefitilji.

Vrlo jednostavno se resi,potrebno je malo promozgati kako vratiti pin koji drzi kantal i resen problem,a da je teze odraditi nego na stardustu - to jeste

Edit: nesto mi bilo dosadno pa reko da cha du ri-u postavim domaci zadatak
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-06-2012, 00:49   #183
dudasd
Iskusan član

dudasd's avatar

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 16
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 37
dudasd je na dobrom putududasd je na dobrom putududasd je na dobrom putu

Meni je danas bilo 12 punih dana i samo jednom me je roknula zagoretina (zaboravila da dopunim, ostao skroz prazan), poslednjih 0,4 ml eventualno ima malo suvlji ukus koji meni vrlo prija, ali zagoretina - jok.

Nego sam nešto drugo htela - mislim da sam upravo provalila u čemu je bio problem curkanja - niko dosad nije imao taj problem osim mene, ali nije loše da pribeležim. Elem, danas se razlabavio usnik, tj. plastika je počela da šeta oko metala, uredno sam sve očistila, zalepila loktitom itd., ali kad sam zašrafila, počelo je malo da curka u bateriju (prepozna se i po drugačijem ukusu i toploti). Tu primetim da sam suviše nabila plastiku na metal (bila je manje nabijena ranije, virilo je malo oboda, ne znam kako da opišem), a isto tako nabijen je bio i prvi usnik. Šta se dešava - kad se takav usnik zašrafi do kraja, gore u samom pisku (mislim na tanki deo usnika) pravi se strašna kondenzacija i ona je ta koja se sliva kroz glavu i cevčicu klira do baterije. Problem je odmah rešen time što jednostavno ne zavrćem usnik kao besna, ostavim malo hoda (gumica je dovoljna da spreči curkanje tečnosti, potpuno fino zatvara). Dakle, ako neko primeti da ima takav "nabijen" usnik, pri lepljenju slobodno neka ga malčice opuštenije postavi na metal, ne nabijajući do kraja, jer izgleda da se problem javlja kad plastika piska (tačnije, onog unutrašnjeg "korita", kako ga neko nazva) previše nalegne na silikon glave.

Sad sam malo zakomplikovala objašnjenje , ali ovim je, izgleda, rešen problem curkanja, drago mi je što se klir pokazao kao dobar i što je problem bio samo u usniku.
dudasd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-06-2012, 00:52   #184
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

@dudasd upravo sam odradio setup na CC-u i primetio sam da problem sa curenjem nastaje kada je donja gumica koja lici na levak pomerena na dole,samo skini glavu i donju gumicu povuci malo na gore da stisne fiber i neces vise imati problema sa curenjem
Zahvalili :
Staro 29-06-2012, 00:53   #185
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 659
Pohvaljen: 956
Nivo reputacije: 225
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Svaka cast,sad sam se jos vise iznervirao kad vidim da moze
U svoju odbranu imam jos da dodam,dva dana nisam stao...posao,zena,deca,posao na crno i dzaba karte za koncert uz besplatan KFC piletinjo 20 kom krilca....
Cime si vracao gumeni deo,pokusao sam na sve nacine...dok nisam zavrnuo 2,2 glavu i sunuo DS,a onda ga Baloteli zabode glavom,sve ostalo je istorija
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-06-2012, 00:59   #186
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od Cha Du-Ri Vidi poruku
Svaka cast,sad sam se jos vise iznervirao kad vidim da moze
U svoju odbranu imam jos da dodam,dva dana nisam stao...posao,zena,deca,posao na crno i dzaba karte za koncert uz besplatan KFC piletinjo 20 kom krilca....
Cime si vracao gumeni deo,pokusao sam na sve nacine...dok nisam zavrnuo 2,2 glavu i sunuo DS,a onda ga Baloteli zabode glavom,sve ostalo je istorija

Ma da,sad cu i ja da smisljam izgovore ako mi nesto ne uspe

Vidi,kad rasklopis sve,smotas setup i ostavis duze krajeve kantala,uvuces lepo setup na mesto,kantal treba da viri dole,moze i par cm,onda lepo makazama odseces kantal negde dokle dohvaca gumica kada je pravilno postavljena,od prilike do vrha navoja,zatim gumicu navuces na jedan kraj kantala,drugi ostaje sa spoljnje strane,ali pazi,gumicu okreces naopacke jer ovako kako fabricki stoji ne moze da se vrati nikako,kada si navukao gumicu polako ubacis pin i gurnes srafcigerom da legne,bitno je samo da pogodis dokle da skratis kantal,kad sve sklopis nesme da viri ispod pina jer ces imati kratak spoj i kao sto sam vec u prethodnom postu napisao sa donjom gumicom stelujes dotok tecnosti na grejac,probaj sa 4 fibera... i sve ostalo je reseno uz pivce
Zahvalili :
Staro 29-06-2012, 01:24   #187
dudasd
Iskusan član

dudasd's avatar

Pohvala: 16
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 37
dudasd je na dobrom putududasd je na dobrom putududasd je na dobrom putu

Hvala, Tabby! Konkretno je večeras definitivno bio prenabijeni usnik problem, ali odlično je znati i ovo što si ti napisao jer može lako da se brkne pri skidanju i pranju glave. Možda je usnik i pogurao čitavu instalaciju naniže, pa se u stvari svelo na isti problem, ko će ga znati, mrzi me sad da isprobavam šta se sve pomera kad se pritisne silikon odozgo.

Sad ću da zvučim kao Cha Du-Ri, ali lepila sam usnik uz utakmicu... i nabih više nego što treba. Preporuka je da se lepi u smirenim prepodnevnim satima.
dudasd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-06-2012, 01:27   #188
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 281
Pohvaljen: 757
Nivo reputacije: 208
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Nego reci ti nama Tabby ima li konkretne razlike u performansama sa duzim fitiljem? Osim sto ne treba naginjati klir kadaje tecnost pri kraju.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-06-2012, 01:39   #189
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od dudasd Vidi poruku
Hvala, Tabby! Konkretno je večeras definitivno bio prenabijeni usnik problem, ali odlično je znati i ovo što si ti napisao jer može lako da se brkne pri skidanju i pranju glave. Možda je usnik i pogurao čitavu instalaciju naniže, pa se u stvari svelo na isti problem, ko će ga znati, mrzi me sad da isprobavam šta se sve pomera kad se pritisne silikon odozgo.
Nema na cemu,uzivaj samo,nista nije kvantna fizika,ono sto sam ja uradim to moze svako,nego sam bas hteo da se upustim u izazov modovanja,kad sam sve rasklopio prvo mi je proslo kroz glavu da nema sanse da sklopim al sam sve odradio za 5 minuta

Citat:
Originalna poruka od dudasd Vidi poruku
Sad ću da zvučim kao Cha Du-Ri, ali lepila sam usnik uz utakmicu... i nabih više nego što treba. Preporuka je da se lepi u smirenim prepodnevnim satima.
Ja nemam tih problema jer ne gledam utakmice,ponekad wrc ali i to retko,nego se meni malopre desilo da mi se ceo drip iscupao iz metalnog dela na kom je navoj,samo sam ga nabio ponovo i to je to

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Nego reci ti nama Tabby ima li konkretne razlike u performansama sa duzim fitiljem? Osim sto ne treba naginjati klir kada je tecnost pri kraju.

Mozda ima ali ja je ne primecujem,meni to sve isto,bas cu videti da ga koristim par dana ovako,taman da bell-u dam neplaceno koji dan
Staro 29-06-2012, 01:41   #190
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku
Ja nemam tih problema jer ne gledam utakmice,ponekad wrc ali i to retko,nego se meni malopre desilo da mi se ceo drip iscupao iz metalnog dela na kom je navoj,samo sam ga nabio ponovo i to je to
To je to... dok ne budes hteo da sipas tecnost.

Onda ces se umazati odvrcuci prstima... ili ces uzeti kljesta ako si bas dobro pritegao.

Zato ga i treba zalepiti.

Staro 29-06-2012, 01:41   #191
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Pri pravljenju setup-a kantal sam prvo ubacio u gumicu i isekao da ne viri,samim tim nema ni kratkog spoja,pokusao sam i sa naopacke gumicom mada mi tako bas nije islo,ali je definitivno tako lakse.
Ono sto me brine je kvalitet same gumice koja nece moci da izdrzi previse.
Jeste da je pet glava par dolarcica ali moracu da naucim kako da zamenim grejac.
Evo i par slika dezintegrisanog CC-a (na slici se vidi nagoreli deo na gumici,on prvi popusti,tj.pocne da se cepa )
Pri "divljem" vracanju gumice vrlo lako moze doci do kidanja,tako da verujem da je ovo za ljude sa malo vise strpljenja,umeca,iskustva-koje se stice razvaljivanjem delova opreme
Priložene Slike
File Type: jpg Fotografija0084.jpg (133.6 KB, 54 pregleda)
File Type: jpg Fotografija0087.jpg (167.5 KB, 54 pregleda)
File Type: jpg Fotografija0104.jpg (173.6 KB, 54 pregleda)
Zahvalili :
Staro 29-06-2012, 01:44   #192
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mozda i najbolji savet - bacis glavu, nasrafis novu i picis.

Sa ciscenjem moze najmanje da izdrzi 15 dana (kazem najmanje jer toliko vec koristim klir sa originalnom glavom). Uz pakovanje od 5 glava i menjanje na 15 dana, to je 3 meseca parenja.

Osim u svrhu eksperimentisanja, ne pada mi napamet da menjam fitilj.

Staro 29-06-2012, 01:55   #193
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Za duze trajanje treba izbegavati tecnosti tipa Gold ducat,ne dozvoliti da se skroz zaprlja nego cesce raditi dry burn.
Staro 29-06-2012, 01:55   #194
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
To je to... dok ne budes hteo da sipas tecnost.

Onda ces se umazati odvrcuci prstima... ili ces uzeti kljesta ako si bas dobro pritegao.

Zato ga i treba zalepiti.
Ma ja sam to vec odvio klestima,nabio i zavio nezno

Citat:
Originalna poruka od Cha Du-Ri Vidi poruku
Pri pravljenju setup-a kantal sam prvo ubacio u gumicu i isekao da ne viri,samim tim nema ni kratkog spoja,pokusao sam i sa naopacke gumicom mada mi tako bas nije islo,ali je definitivno tako lakse.
Ono sto me brine je kvalitet same gumice koja nece moci da izdrzi previse.
Jeste da je pet glava par dolarcica ali moracu da naucim kako da zamenim grejac.
Evo i par slika dezintegrisanog CC-a (na slici se vidi nagoreli deo na gumici,on prvi popusti,tj.pocne da se cepa )
Pri "divljem" vracanju gumice vrlo lako moze doci do kidanja,tako da verujem da je ovo za ljude sa malo vise strpljenja,umeca,iskustva-koje se stice razvaljivanjem delova opreme

Ma nije nista tesko,prvi put samo malo dok ne vidis kako i sta ide,koliko sam skapirao iz ovog malopre sto sam odradio glave i nisu predvidjene da se rasklapaju i da im se menja grejac,zato i jesu 4.5 dolarcica

A po mojoj proceni mogu da traju najmanje mesec dana,uz redovno dry burnovanje
Staro 29-06-2012, 02:56   #195
MilosNS
Senior

MilosNS's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 302
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 86
MilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosiMilosNS ima čime da se ponosi

Ja verujem da će sa novim drip tip-om i izmenjivim glavama sa dužim fiberom svi navedeni problemi biti rešeni, a sa obzirom na cenu glava reparacija iste nema smisla osim iz čiste zabave (što znači da će jedna biti rastavljena 100%).

Ovih dana očekujem pošiljku, pa da konačno probam toliko hvaljeni CC...
MilosNS nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:09 sati.