Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-04-2013, 19:00   #76
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 54
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima
Uobičajeno Re: Kanger eVod

Citat:
Originalna poruka od kra3y Vidi poruku
ja sam evodom prezadovoljan.. sve dok nisam sam pokusao da napravim coil..
uzasno je jednostavan za kosriscenje, ne curi uopste, nemam dry hit..
ali evo sad sam pravio svoj koil i verovatno sam lose uradio.. jbg prvi put sam radio
radi mi okej na vamu kad stavim na 3-3,5w, a pise da je otpor 1,6-1,7..
mada evod volim da nosim na obicnoj eGo bateriji pogotovo kad sam napolju, a na njoj mi daje bas zagoreo ukus.. sad moram da kopam da nadjem neki stari klir da nosim..
kako treba da napravim coil, ako hocu da mi otpor bude 2,0ohm?
koristim 0,2 kantal, ali imam i 0,15 (mada koliko shvatam lakse je sa 0,2?)
imam samo fiber od 1mm debljine, pa sam stavio 2 struka i oko njih obmotavao.. posle sam preko dodao jos 2 struka.. da popunim rupu
sta predlazete?

Ako ti radi dobro na 3 wata proveri da ti se Vamo nije "resetovao" na avg rezim rada...Meni se to desavalo da na 5-6 w dobijam zagoreo ukus na kartu dok nisam provalio da je do Vama...
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-04-2013, 19:07   #77
kra3y
Iskusan član

kra3y's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 55
Pohvaljen: 39
Nivo reputacije: 40
kra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putu

proverio, nije.. ali stvar je u tome sto ne zelim da ga koristim na Vamu nego na obicnoj ego bat.. tako mi je zgodno kad sam napolju.. a na njoj mi pregoreva tj ima neki uzasan ukus..
kra3y nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2013, 19:10   #78
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 54
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

ja nikad nisam koristio evod pa ne znam sta se trpam ovde,ali logika kaze da probas se 3 struka fibera a preko njega samo jedan struk da popunis rupu...Sa 0,15 kantalom ces lakse da dobijes veci otpor,tj.2 plus oma
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2013, 21:08   #79
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 438
Pohvaljen: 341
Nivo reputacije: 107
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Citat:
proverio, nije.. ali stvar je u tome sto ne zelim da ga koristim na Vamu nego na obicnoj ego bat.. tako mi je zgodno kad sam napolju.. a na njoj mi pregoreva tj ima neki uzasan ukus..
Sa fabricki namestenim fiberom nebi trebao da imas zagoreo ukus e sad desava se kod prepunjenog eVoda sa tecnoscu da se desi zagoreo ukus kao i kod vecine atija/clirova!!!Nikad neprepunjavati nego do 2/3 dopunjavati tecnost!!!

Jednostavno pri parenju obratiti paznju da se cigareta nalazi u vodoravnom polozaju ako je puniji cak i malo vislje kao recimo kada se pije pivo iz flase!!!

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2013, 21:57   #80
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 154
Nivo reputacije: 60
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi
Uobičajeno

ja sebi pravim sa 0.18, ali pravio sam i sa 0,2 kantalom. 5 namotaja , a mozes i 6 preko 2 struka fibera od 1mm, koristi tanju iglu ili spajalicu kod motanja,da ne bi bio fiber pretegnut.
jedan struk 1mm fibera preko. dobices otpor 1,8 do 2,2 oma . cenim da sa 0,15 kantalom sa 4 namotaja bi dobio isti otpor. sa 0,15 udvostruci krajeve koji idu kroz gumicu, da ne bi dobivao ukus zagorele gume. inace EVOD je zaista odlican klir

edit: ja ga punim skoro uvek pun do vrrha, i nemam nikakvih problema 50/50 tecnost, i koristim ga u svim mogucim polozajima, i lezeci
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2013, 22:25   #81
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Nema mi nikakve logike da bilo koji klir daje zagoreo ukus kada je prepunjen...
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2013, 22:34   #82
Puk. Hans Landa
Veteran

Puk. Hans Landa's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,221
Pohvaljen: 1,813
Nivo reputacije: 305
Puk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputaciju

Vaistinu .
Da procuri hoce kad je prepunjen,ali da da zagorelo meni jok.

Maut tu lang inhejl
A kuma misa ish a kush la Karpin, hej Dzo strndje lampa k vin Indijanci.
Bil fji mirnik s nu ucrup urjekilji
Puk. Hans Landa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2013, 00:01   #83
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 46
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,207
Nivo reputacije: 353
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Citat:
ja sam evodom prezadovoljan.. sve dok nisam sam pokusao da napravim coil..
uzasno je jednostavan za kosriscenje, ne curi uopste, nemam dry hit..
ali evo sad sam pravio svoj koil i verovatno sam lose uradio.. jbg prvi put sam radio
radi mi okej na vamu kad stavim na 3-3,5w, a pise da je otpor 1,6-1,7..
mada evod volim da nosim na obicnoj eGo bateriji pogotovo kad sam napolju, a na njoj mi daje bas zagoreo ukus.. sad moram da kopam da nadjem neki stari klir da nosim..
kako treba da napravim coil, ako hocu da mi otpor bude 2,0ohm?
koristim 0,2 kantal, ali imam i 0,15 (mada koliko shvatam lakse je sa 0,2?)
imam samo fiber od 1mm debljine, pa sam stavio 2 struka i oko njih obmotavao.. posle sam preko dodao jos 2 struka.. da popunim rupu
sta predlazete?
Ako ti je otpor od 1.6 do 1.7 oma, a izabrao si na vamu snagu od 3.0 do 3.5 w, po mojoj nekoj racunici, napon koji ti daje vamo je od 2.26 do 2.37 volti (i ovo je tebi OK)

eGo baterija ti daje 3.3 volta, na otpor od 1.6 do 1.7 oma, a u tvom slucaju je to od 6.41 do 6.81 w. Ovo i nije neka drasticna razlika od parenja LR glava (1.8 oma) na 3.3 volta (6.05w) i ne bi trebao da dobijas BAS zagoreo ukus...

Ubedjen sam da je greska u setup-u, tj da imas problem sa "snabdevanje" grejaca sa tecnoscu putem fibera - los setup.

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2013, 05:09   #84
kra3y
Iskusan član

kra3y's avatar

kra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putukra3y je na dobrom putu

Neki nisu dobro procitali moj post, nisam imao nikakav problem sa evodom sve dok nisam sam pravio coil.. A napisao sam da sam verovatno lose napravio.. Ipak prvi put to radim..
Mislim da sam, izmedju ostalog, previse nabio namotaje, nisu se ravnomerno zagrevali, to sam naknadno video.. (hot spotovi? ) Mislim da treba malo vise prostora izmedju svakog..
Na vamu mi nije ok na 3w, hteo sam da kazem da tu ne dobijam zagoreli i uzasni ukus, verovatno jer je mala jacina pa ni ne stigne da se toliko zagreje.. Ne znam zasto sam to i pominjao.. bzvz..
Shvatio sam bio da se lakse pravi veci otpor sa 0,2 kantalom nego sa 0,15, ali iz vasim postova shvatam da sam pogresio..
Iglu sam koristio i motao preko 2 fibera od 1mm
Napravicu novi coil, pokusacu sa 0,15 kantalom preko 3 struka fibera i 6 namotaja..
Napisacu kako je ispalo..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Between two evils, I always pick the one I never tried before..
Staro 17-04-2013, 05:57   #85
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 45
Pohvala: 1,714
Pohvaljen: 1,287
Nivo reputacije: 217
ljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputacijuljudva ima reputaciju

Koristio sam kantal 0,2,sest namotaja oko 2 struka fibera od 1mm i dva preko njih.Sve radi jako lepo,ali koji je otpor.
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2013, 13:51   #86
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Godine: 44
Pohvala: 662
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 154
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Kod mene sve lepo radi dok ga ne iznesem napolje na ovo toplo vreme,a onda počne grgoljenje,curenje.Unutra radi ko zmaj.
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2013, 14:01   #87
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Treba ti ili gušća tečnost ili neki fiber više preko grejača
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2013, 14:32   #88
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Godine: 44
Pohvala: 662
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 154
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

To za tečnost sam i ja mislio,a fibera sam sad dodao 2x1mm,pa odoh da ga testiram napolju.
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-04-2013, 14:16   #89
kraza.as
Aktivan član

Registrovan: Apr 2013
Pohvala: 0
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 27
kraza.as je na dobrom putukraza.as je na dobrom putu

Evo da dam i ja mali doprinos sto se tice utiska za eVod 1.6 na 1.8ona sa bateriju ego t 1000 usb pass
Inace sam koristim cc 2.4 i za razliku od cc-a eVod za moj prvi utisak je lepši, daje vise pare i vise arome (naravno sa jednu zatvorenu rupicu)
Jedina mu je mana sto mu je providan usisnik pa su stalno kapljice u njemu, ali i to mi ne smeta sto ga vise koristim
I primetio sam da je svaki dim kad povučem uvek isti nikada nije vise ili manje kao sto je slucaj kod cc-a
cc vrlo cesto posle 2-3 povucena uzastopna dima 3. ili 4. skoro da ga i nema, to je jos jedna moja pohvala za eVod
kraza.as nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-04-2013, 00:12   #90
kra3y
Iskusan član

kra3y's avatar

napravio sam sebi idealan setap.. na 2mm fiber 3 namotaja 0,15 kantala (ispadne oko 2.0ohm otpor), a preko toga jos 2 x 1mm fibera.. radi odlicno, mozda bolje nego fabricki
hvala imagine-u na preporuci za 2mm + 2x1mm fibera preko
takodje hvala na fiberu (mozda je i do toga )
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Kliromizeri

Pošalji link

Tagovi
atomizer, evod, kanger

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:18 sati.