Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-02-2013, 19:14   #1
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 204
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu
Uobičajeno Alien Vision (AVE)

Danas su konacno stigle i ove, pored Halo, najiscekivanije tecnosti od kada parim.

Od americkog proizvodjaca tecnosti Alien Juice (AVE) predstavljam vam Gorilla Juice i Boba's Bounty, njihove dve najpoznatije tecnosti o kojima su napisane salve hvalospeva sirom vaperskih foruma.

Kada sam ih dobio bio sam malo iznenadjen. Najobicnije moguce pakovanje, flasica ista kao Joyetech ili Dekang flasice od 30ml, nalepnice najobicnije crno-bele i ocigledno stampane na kucnom racunaru, nigde boje, dezena, logoa, slike (ocekivao sam bar slike postavljene iznad, koje im inace sluze kao Trade mark kada se reklamiraju).

Tecnosti su 100% VG. Do sada mi se nije dopala ni jedna VG tecnost od onih koje sam probao - Joyetech su mi bile doslovce odvratne, one koje sam sam pravio su mi bile bezlicne, neupecatljive i mnogo sladje nego sto mogu da podnesem, Pipe Juice tecnosti mi se uopste nisu dopale, ni jedna, em oporo-preslatke em za moj ukus ruzne arome. Sa Gorilom i Bauntijem to nije slucaj, naprotiv, uopste ne primecujem da su VG.

Otvorim Gorilu, omirisem... otvorim Boba's pa omirisem... miris je fenomenalan. Nakapljem par kapi Gorile u novu 510-ku i odusevim se... cuclam neprestano kao ludak dok me ukus zice nije vratio u realnost... nakapljem par kapi Boba's i ista prica. Obe tecnosti su na prvu loptu, da se ponovim kao i za miris, jednostavno - fenomenalne. Ne bih ni jednoj mogao da dam prednost, razlicite su a podjednako odlicne. Gorilla je duvanska sa sasvim dovoljno izrazenim ukusom banane i jedva izrazenim ukusom mentola, u daljini negde, samo da pridoda ukupnom smeku. Boba's je sa druge strane potpuno klasicna duvanska tecnost. Ne da nisu preslatke, iako su 100% VG, nisu ni sladje nego sto volim, idealno su izbalansirane i ocigledno da sama receptura aroma kao i procenat koji ide u VG bazu daju dobitnu kombinaciju zbog koje su i postale ovoliko popularne.

Tecnosti su poprilicno tamne, sto se i vidi na slikama. Ne znam kakve su neposredno nakon proizvodnje jer iako se prave nakon narucivanja, do mene su putovale nekih mesec ipo dana (cekale su ostale e-cig drugare da se okupe pre nego sto krenu na prekookeansku avanturu ).

Tecnosti su kupljene na sajtu proizvodjaca - Alien Vision. Cene se razlikuju, jer se prodaju u pakovanjima od 6, 12, 18, 30 i 100ml. Flasica od 30ml kosta 16.30$ dok 100ml kosta 52$, sto i nije losa cena obzirom da 10ml ispadne 5.2$ odnosno nekih 425 dinara. Kakve se sve tecnosti prodaju po ovoj ili malo nizoj ceni, ovo je u potpunosti prihvatljiva i fer cena. Definitivno najbolji nacin kupovine ove tecnosti je na litar, za sebe ili da se par ljudi dogovori pa podeli medju sobom. 1 litar ispadne 365$, odnosno nepunih 3.000 dinara za 100ml ili 300 dinara za 10ml, sto je vec bagatelna cena za ovakvu tecnost. Jedini (uopste ne mali) problem je to sto ne isporucuju za Srbiju, te je potrebno da se nekako snadjete ... i pridodate trosak postarine ukupnoj ceni.Sto se tice alternativnih mesta za nabavku, prvo je Smoktech koji nema bas redovno ovu tecnost ali je ima malo redovnije nego Toscana, za koju se moze reci da se desi da ponekad u godini ima AVE tecnosti. Naravno, svuda su i skuplje, na Toscani cak i preskupe.

Sad se setih - i samo narucivanje sa AVE sajta ume da bude zeznuto. Imaju realtivno male proizvodne kapacitete (u odnosu na neke druge velike proizvodjace) a ogromnu potraznju... tako da su osmislili nacin narucivanja koji funkcionise tako da nikada nisu out of stock ali takodje ne znaci da cete uvek moci da narucite. Imaju vreme u koje otvaraju deo sajta za narucivanje (negde oko 18 ili 19h po nasem), i drze ga otvorenim dok se ne ispuni odredjena kvota koju znaju da mogu da postignu, ne bi li spravili tecnosti u dovoljno brzom vremenskom roku da ne cekate danima na isporuku. Nakon toga se ceka da sutrasnjeg, novog otvaranja. Nekada ispune kvotu za bukvalno 5 minuta, nekada rade i par sati, nema pravila.

Eto, ovo su samo prvi utisci, najkrace moguce.

Detaljniji i iscrpniji utisci o samoj tecnosti nakon nekog malo duzeg vremena testiranja.

P.S. I sad da se vratim na pocetak i pricu o ambalazi. Dzabe mnogim proizvodjacima fensi flasice, hologrami, zastitni zigovi i folije, moderne kapaljke i lepo dizajnirane iglice, kvalitetne nalepnice modernog dizajna i u raznim bojama itd. .. ono sto tecnost cini dobrom je ukus i to je jedino merodavno. Ove tecnosti (na prvu loptu) su toliko dobre da ne da mi ne smeta jednostavna ambalaza vec bi ih ponovo narucio (pre 99% drugih) pa sve da mi ih posalju u tegli za dzem ili kartonskom tetrapaku. Ljudi jednostavno rade ono sto bi i svi drugi trebalo da probaju - prodaju dobru tecnost.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-02-2013, 21:37   #2
Puk. Hans Landa
Veteran

Puk. Hans Landa's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,221
Pohvaljen: 1,813
Nivo reputacije: 305
Puk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputaciju
Uobičajeno Re: Alien Vision (AVE)

Može li uputsvo kako reštiti problem što ne šalju za Srbiju
Puk. Hans Landa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-02-2013, 22:01   #3
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Moze - narucis da stigne kod ujaka u USA i onda ti on posalje za Srbiju. To je jedini nacin koji ja znam.

Zahvalili :
Staro 07-02-2013, 18:47   #4
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 659
Pohvaljen: 956
Nivo reputacije: 223
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Parim ove tecnosti nekoliko dana i vec sam tri puta menjao misljenje o njima.
Na prvu loptu obe su mi se svidele,a na drugu nisu,doduse radilo se o
vrlo malom uzorku.
Kada sam poceo da ih parim po ceo dan shvatio sam zasto
je o ovim tecnostima napisano toliko i zasto ih ljudi vole.
O samim ukusima tecnosti necu pricati,dovoljno su poznate i napisano je toliko o njima.
Definitivno(sta je to u svetu pare?) ulaze u tecnosti koje cu kupovati u narednom periodu.
Dobro izbalansirana VG baza i arome,ocajna ambalaza(koga to zanima?)parljiva tokom celog dana(i narednog),sa puno pare i dobrim TH na 18 mg nikotina.
Trenutno se sa njihovog sajta ne moze naruciti za Srbiju sto predstavlja problem.
Cena,kada se ulovi neki popust,kupi veca kolicina,podeli postarina moze biti korektna.
Moja preporuka,pogotovo iskusnijim pariocima sa malo kvalitetnijom opremom.

Isprobano na 510 atomizeru,Boge kartovima,CC 2,4 kliru i gucnuto iz flasice po staroj narodnoj "pola pije pola Sarcu daje"
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-02-2013, 12:29   #5
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 551
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Evo jednog recepta za pravljenje tečnosti sa ukusom Boba's Bounty,recept nije baš iz pouzdanog izvora,odn. prekopiran je sa jednog e-cig foruma,ali oni koji su probali tu tečnost mogu da daju svoj sud da li ovaj recept ima sličnosti sa aromom orginalne Boba's Bounty .

Citat:
After you mix a normal bottle of E-Juice with your flavoring of tobacco, say a 30ML bottle, ensuring you have proper nicotine strength, PG/VG ratios, here's the top off ingredients, after your other flavors. Remember the more of this E-Juice that you make, just make the appropriate adjustments for the amounts of flavoring used.

4 drops PA Cinnamon
8 drops FA Irish Cream
8 drops FA Caramel (awesome with butterscotch too)
1 drop PA Absinthe (this is a tester flavor
unfortunately, I think a redbull or jager flavor might be an OK sub though?)
4 drops Ethyl Maltol (or other sweetener, adjusted for strength)

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-02-2013, 13:59   #6
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 659
Pohvaljen: 956
Nivo reputacije: 223
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Jos kad mene ne bi mrzelo da miksam
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-02-2013, 15:51   #7
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Veoma sam skeptican u vezi sa ovim receptom, obzirom da se dodaje i cimet.

Cak i lose tecnosti mogu da poparim, ali one koje imaju u sebi cimet ne mogu da svarim, makar bile i najkvalitetnije. Primer su Maxx Blend od FA i Freedom Juice od Halo. Dva dima i dosta za sva vremena.

Poenta je da bih osetio cimet da ga ima u Boba's, pa makar i u tako maloj kolicini kao sto je u receptu.

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2

Staro 09-02-2013, 16:31   #8
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 551
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

@Cha Du-Ri
Verujem ti,ima dana kad i mene strašno mrzi da smotam setup ili smućkam tečnosti .

@Mesecar

Za to sam i napisao da bih voleo da čujem šta će reći oni koji su probali Boba's Bounty,ne sećam se da sam ga probao na skupu,takođe nisam nikada probao ni cimet jer ga ni ja ne volim .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-02-2013, 17:34   #9
strimer
Aktivan član

Pohvala: 28
Pohvaljen: 22
Nivo reputacije: 32
strimer je na dobrom putustrimer je na dobrom putustrimer je na dobrom putu

Budite pažljivi sa cimetom! Cimet topi plastične delove na atomizerima
Kod:
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/atomizer-issues/214909-cinnamon-juice-degradation-plastic-components-atomizers.html
Edit F: Nisu dopusteni direktni linkovi ka forumima
strimer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-02-2013, 18:41   #10
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,536
Nivo reputacije: 1170
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ovo uopsteno vazi za vecinu kiselih aroma, ondnosno tecnosti sa kiselom reakcijom gde spadaju i cimet i karanfilic. Problem nije toliko izrazen dok su kolicine arome male. Ameri generalno dodaju daleko vise arome u svoje tecnosti nego sto je to slucaj u Evropi.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2013, 18:11   #11
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Sve AVE tecnosti 25% popusta, $39 100ml umesto $52.

Ne salju za Srbiju ali ako imate nekoga u USA ko moze da vam prosledi, shipping unutar USA na preko $40 je besplatan.

Staro 15-10-2013, 09:50   #12
Parfimerija Stellina
Product Support

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 840
Pohvaljen: 674
Nivo reputacije: 181
Parfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvaluParfimerija Stellina je za svaku pohvalu

Dobio sam juce od drugara malo Bobas Bounty za probu sa 12mg nikotina ,,,

Tecnost je tamna i gusta , miris i ukus sjajni , th mi je jak kao da je u pitanju 18mg , ,,

Sta je unutra ali je odlicna ,,,

Pare ima dovoljno , mada sam ocekivao da je bude vise s obzirom da su cist vg ,,,
Parfimerija Stellina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2013, 20:00   #13
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

U toku je Thankgivings sale. Popust je 25% na Bobas Bounty i Gorilla Juice i 35% na sve ostale AVE tecnosti. Umesto standardnih $52 cena za 100ml je $39 sto je vise nego povoljna cena za ovakvu tecnost, ispadne 327 dinara za 10ml.

P.S. I dalje ne isporucuju van USA pa ovo znaci samo onim pariocima koji imaju nekoga u USA ko bi im poslao tecnosti.

Zahvalili :
Staro 01-02-2014, 22:52   #14
Danijels
Iskusan član

Danijels's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 65
Pohvaljen: 163
Nivo reputacije: 54
Danijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosi

Jutros postar doneo sa Toscane Boba's Bounty 2 puta po 10ml (18 i 12mg/ml) pa sam napravio 20ml jacine 15mg/ml.
Hm... Za sada, nisam uopste odusevljen aromom. Cak sta vise, nisam siguran da cu je uopste popariti. No to je individualna stvar.
Cak sta vise, bojim se da me podseca na jednu tecnost koju sam poklonio jer zamal' nisam umr'o od mucnine.
Sacekacu jos malo. Dacu joj sansu. Mozda mi i legne. Mada, ... Skaptican sam.

Staro 02-02-2014, 20:49   #15
Danijels
Iskusan član

Danijels's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 65
Pohvaljen: 163
Nivo reputacije: 54
Danijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosiDanijels ima čime da se ponosi

Uuuuuuu... Ujeo sam se za jezik. Tecnost je sve bolja.

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:24 sati.