Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-05-2016, 18:50   #61
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju
Uobičajeno Re: pomoc oko odnosa i razblazivannja

Ja to radim na sledeći način, od litra VG-a oduzmem 100ml u posebnu flašu, umesto toga vratim u flašu destilovanu vodu 100ml i promućkam. Kad se sve sjedini pravim bazu od PG-a, već spremnog VG-a sa 10 vode i nikotina. Nekako mi najlakše tako, ne moram svaki čas da dolivam vodu u VG

E, da, kasnije u tih 100ml VG-a što sam odvojio dodam 10ml vode i imam spremnu količinu za 220 ml baze 50/50...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-05-2016, 20:38   #62
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 2,995
Pohvaljen: 884
Nivo reputacije: 150
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Upravo tako, isti postupak :-)
Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-05-2016, 20:54   #63
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,896
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ja sam po prvi put umixao bazu sa 10% vodke u odnosu na VG. Pobacu ovih dana kako smeka. Vec je bilo reci da nema neki efekat, ali tek da probam.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-05-2016, 21:01   #64
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,944
Pohvaljen: 3,766
Nivo reputacije: 623
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Ja to radim na sledeći način, od litra VG-a oduzmem 100ml u posebnu flašu, umesto toga vratim u flašu destilovanu vodu 100ml i promućkam. Kad se sve sjedini pravim bazu od PG-a, već spremnog VG-a sa 10 vode i nikotina. Nekako mi najlakše tako, ne moram svaki čas da dolivam vodu u VG

E, da, kasnije u tih 100ml VG-a što sam odvojio dodam 10ml vode i imam spremnu količinu za 220 ml baze 50/50...
Cek bre... Nesto tu ne stima... Valjda na kraju od tih preostalih 100ml VGa u maloj flasici odvojis u jos manju flasicu 10ml pa u malu gde je preostalo 90ml VGa dodas 10ml destilovane vode...

I sve tako u krug dok ne potrosis sav VG

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-05-2016, 21:05   #65
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Babushka style

Staro 17-05-2016, 21:10   #66
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,944
Pohvaljen: 3,766
Nivo reputacije: 623
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Tako ispadne

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2016, 00:24   #67
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 2,995
Pohvaljen: 884
Nivo reputacije: 150
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Tako ispadne, ali neki procenat nize nije strasno, ovako je lakse :-)

Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-09-2016, 17:51   #68
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,916
Pohvaljen: 711
Nivo reputacije: 194
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

ovde je pisalo nesto
ne znam kako da obrisem post

---------- Post dodan 16-09-2016 u 19:12 ----------

ritaciju kao prava cigareta ono sto se siffrovano sporazumevamo -th
ne mogu dobiti kako zelim elektronskom cigarom ,mada me i prave nase frusttriraju jer nema dovoljno jakih za mene
gitanes se kod nas ne prodaje vise
naucio sam ovde da je pg bolji jer ne ubija aromu ,za vg kazu da je slatkast
i ja bi da smuckam nesto da bar aroma bude kako valja ,th pravi neznam i slabo nesto i verujem da moze da se dobije ta iritacija(th)za kojom neki od nas ceznu ,to izgleda moze samo prava cigareta ,cigara ,da grebe
ako znaju carevi iskusniji ovde-
bar da aroma bude ok , no sto podforuma ,koji proizvodjac ovog ,onog ,

---------- Post dodan 16-09-2016 u 19:13 ----------

i 100 putta tvrdim nesto pa preumim
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-09-2016, 18:53   #69
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Ako ti ne smeta mentol, tj njegov ukus, možeš da pokušaš sa tom aromom u kombinaciji sa nekom drugom. Uglavnom se sve slažu sa mentolom.

Sent From Plastique

Staro 16-09-2016, 19:00   #70
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

kad bi nasxao dobar irish ...verujem da ima da se nadje ...
Staro 16-09-2016, 19:28   #71
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ajde da postavim ovde sliku iako sam je spremio za" šta radite trenutno". Flajka sa merkom obeležena i baždarena špricom na 50/50 i 4mg/ml. Za 1min sve smućkano 300ml. Inače spremam ceo litar jer sam tek sad u rupi zvanoj Kladovo nasao bočice od 100ml.

---------- Post dodan 16-09-2016 u 21:08 ----------

Hehe zaboravio sam sliku da postavim, pa post nema smisla. Izvinjavam se na duplom postu.

Staro 30-09-2016, 20:20   #72
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

moja stara boljka
th
znaci dal opet da probam sa 100 posto pg
posttovacu savete ako ih bude
Staro 30-09-2016, 20:52   #73
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,703
Pohvaljen: 2,098
Nivo reputacije: 297
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@milanez pokusaj arome koje sadrze mentol i pokusaj da koristis drip tips sa manjim precnikom, to je meni pomagalo kada sam hteo jaci th
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-09-2016, 22:13   #74
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Hmm mislim da koristiš lošu nikotinsku bazu. Ja sam takodje bio u zabludi skoro 6 meseci. Nigde TH, ali sam tada bio jako neiskusan u DIY mixu, pa sam mislio da tako treba. Porucio sam bazu drugog proizvodjača, i smutio 6 mg/ml jer mi 3 jelte nije ni blizu dovoljno. Kada sam povukao prvi dim umalo se nisam šlogirao. Prvo sam pomislio da sam pogrešio u procentima tj u ml. Umaxao još jednu flašicu šestice, pa trojke. Ispostavilo se da sam do tad umesto 3mg/ml bio negde na 0.3mg/ml.
Sada sam na 4mg/ml i ostaću još neko vreme. Sledeća tura ide na 2mg sigurno, jer lagano osećam da mi 4 previše grebe grlo. Što bi se reklo idem ka odvikavanju i to me jako raduje.

PS
Promeni bazu pa vidi šta ti je činiti.

PS2
Nisam spomenuo koju sam bazu koristo da ne bude shvaćeno kao olajavanje.

Edit

PS3
Možda se nisam dobro odrazio. Možda baza nije loša, nego ti naprosto ne leži, što može biti slučaj da je tako bilo i kod mene.

Zahvalili :
Staro 01-10-2016, 13:18   #75
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

volim th -da zaboli
sve dok ne zaboli je nista
i onda se osecam kao sampion
al kad nema th onda sam ocajan
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:51 sati.