Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-06-2015, 19:47   #646
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 131
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 58
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Ritchy Liqua tecnosti

Ubio si receptore, ostavi FP i pari nešto drugo. Ako ti tečnost brzo pocrni moguće da ti zagoreva grejač tj. da ga pržiš na jakoj struji, posle jednog tanka ne bi smelo da menja boju, posle 3 da al posle jednog nikako. Proveri rok trajanja tečnosti.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-06-2015, 19:47   #647
doktorbole
Veteran

doktorbole's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 679
Pohvaljen: 316
Nivo reputacije: 146
doktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosidoktorbole ima čime da se ponosi

Verovatno su u pitanju receptori čula ukusa.Probaj sa nečim kiselim,recimo limunov sok na jezik i pij dosta vode.Prebaci se i na neku drugu aromu jer može da dođe do zasićenja,pa kad se čulo ukusa vrati u normalu vrati se na french pipe.
doktorbole nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-06-2015, 10:45   #648
dejantt
Aktivan član

Registrovan: Jan 2014
Godine: 35
Pohvala: 15
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 24
dejantt je na dobrom putudejantt je na dobrom putu

Ajde,za receptore mi nije ni prvi ni poslednji put,samo mi cudno to sto tecnost pocrni.ne verujem da je do grejaca,ne desava se na drugim aromama.mislio sam da nije nesto do FP konkretno posto je prvi put koristim.a dja mi se mnoooogo....u svakom slucaju hvala na brzim odgovorima...:-)
dejantt nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-06-2015, 16:55   #649
Kiwi
Iskusan član

Kiwi's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 48
Pohvaljen: 27
Nivo reputacije: 25
Kiwi je na dobrom putuKiwi je na dobrom putuKiwi je na dobrom putu

French pipe sam po sebi ima dosta kilavu aromu, bar meni. Kada tek probaš osetiš aromu, ali se isto tako mnogo brže izgubi od ostalih (receptori otupe, kako si rekao). Meni je to jako lepa aroma, ali isto tako jako "vodenasta", blaga. Što se tiče boje, ne znam. Možda da je i u bočici potamnela, pa da uzmemo u obzir da je sazrela, ali ako ti samo u tanku potamni, onda je nešto drugo ili si eventualno mešao sa nekom aromom koja je tamnija.
Kiwi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2015, 18:18   #650
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Prodaju li se ove tecnosti u pakovanjima od 50ml? Pojavile se na FT u pakovanjima 50ml i to pise authentic, po dosta pristupacnim cijenama
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2015, 19:22   #651
BigBud
Banned

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 459
Pohvaljen: 609
Nivo reputacije: 0
BigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvalu

Kod:
https://www.ritchy.com/e-liquid
Postoje pakovanja i od 50ml.
BigBud nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-10-2015, 12:47   #652
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Gledam na FT ove tecnosti i vidim dosta novih ukusa koji se uopste ne pominju na oficijelnom sajtu proizvodjaca. Pise da su authentic. Je li moguce da su se pojavili a da ih jos nisu ubacili u oficijelni sajt, ili FT nesto zestoko mulja?
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-11-2015, 02:41   #653
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 455
Pohvaljen: 805
Nivo reputacije: 152
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Nisam neki ljubitelj "duvanskih" tecnosti ali sam probao par.

French - smrdi na dundjerske carape, prejaka aroma za solo parenje u mixu sa sumskim vocem moze da prodje.
Turkish - probao sam 0mg na iClear30 i odusevio se. Realno imala je aromu meda. Kupio sam 18mg i na PT mini 2 je jedva finisirao mesajuci je sa cim sam stigao. Ljuta od silnog nikotina, onaj med samo u naznakama a neki sapun kanda probija odozdo paletu. Ne znam da li je do mog not so clear-a, nikotina ili tecnosti koja ispusta dusu ali ne bih je zadrzavao.

Bright - slican kao Turkish bez naparfemisanog dela, i mnogo blazi a samim tim i lepsi. Drugim recima grozan je ali se ne oseti

Osim ovih probao sam Energy drink - i ovo treba da prodaju kao duvanski ukus jer ima ukus kao one zvake oblika cigarete sto su se delile na kasi, umesto kusura, generaciji X kad smo bili mali. Ima i onaj vonj Guarane, kad neko otvori limenku a ja pomislim da ljusti radzu. Moze da prodje za osvezavanje prostorija i daha.

Berry mix - bas lep ukus, slatko kiselkast i dobo odmeren. Desavalo mi se da potrosim i po 6ml na miniju sto je podvig imho.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 03:19   #654
atomicboom
Nov član

atomicboom's avatar

Registrovan: Apr 2015
Godine: 24
Pohvala: 29
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 21
atomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od BigBud Vidi poruku
Nove bocice.
Čini mi se da nisu nove bočice, nego "nova" serija od strane Ritchy-ja. Tačnije, bila je nova kad ju je spomenuo evaporate pre nekih 9 meseci na ovoj temi.

A ta serija je upravo povod za moje citiranje. Naime, kišobrandžije su je nedavno uvrstile u svoju redovnu ponudu.

Serija je pod nazivom "Liqua Q". Procenat PG/VG je i dalje 70/30 uz varijacije od arome do arome. Bočice su prepoznatljivo četvrtaste, sa dugim "pipkom" za doziranje (ne znam zašto ovo pišem kad slika u citatu govori hiljadu reči). Nove bočice su zaštićene perforacijom na sredini celofana koji se cepa prirodno, prvim otvaranjem, i koji je u isto vreme i jedina "etiketa" na goloj bočici (mala zamerka za to). Ali, ako taj celofan već nekako preživi otvaranje i ostane na bočici (kao što je slučaj na slici u citatu), dobra stvar je što ima prorez sa strane kako bi se lako video trenutni nivo tečnosti u bočici. Tu je i dalje i QR kod za proveru.

Cena koju su nam "metnuli" kišobranci je 420 dinara za 10ml (hmmm, nešto mi je ta cena dobro poznata). Trenutno ne postoji varijanta većih pakovanja.

Što se tiče ukusa, kišobranci nude American Blend, Traditional Tobacco i Turkish Tobacco od duvanskih, kao i Menthol, Peach, Berry Mix i Apple od ostalih aroma. Jačine koje su u ponudi su 6, 12 i 18mg.

Ja sam za početak kupio Traditional Tobacco 18mg. Utisci su da je skroz okej za svakodnevnu upotrebu. Nije ništa spektakularno. Inače koristim malo slabiju gramažu nikotina sa eLeaf Tobacco i JT Tobacco, ali ovo mi je skroz dobra alternativa, da malo promenim. Nema velike sličnosti sa prethodno navedenim, ali mi je nedostajao onaj oštriji šmek, koji ova aroma definitivno ima u pozadini. Tečnosti su prilično retke i svetle. Ovo drugo je prosto neverovatna činjenica za tečnost kupljenu kod kišobrandžija. Rok trajanja ove serije kaže čak "Best Before FEB-2017".

Problem je, nikad ranije nisam koristio "obične" Ritchy tečnosti pa ne mogu da napravim paralelu. Voleo bih da to uradi neko drugi ko je probao i jedno i drugo.

Napravih ja ceo review.. Ne zamerite, prvi mi je post, ne računajući introduction od pre 7 meseci!
atomicboom nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 07:17   #655
BigBud
Banned

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 459
Pohvaljen: 609
Nivo reputacije: 0
BigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvalu

Mislim da se radi o istim tecnostima samo je bocica drugacija.
BigBud nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-11-2015, 12:06   #656
atomicboom
Nov član

atomicboom's avatar

atomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putuatomicboom je na dobrom putu
Post Re: Ritchy Liqua tecnosti

Citat:
Originalna poruka od BigBud Vidi poruku
Mislim da se radi o istim tecnostima samo je bocica drugacija.
Misliš da je ista tečnost kao obične Ritchy tečnosti?
Staro 01-12-2015, 17:41   #657
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 3,005
Pohvaljen: 884
Nivo reputacije: 150
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Svakako imaju iste nazive... ne kapiram zasto bi za istu tecnost neko dao 100 din vise samo zato sto je cetvrtasta bocica? U ponudi nemaju kubanca, da imaju kupila bih samo poredjenja radi...
Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2015, 18:39   #658
atomicboom
Nov član

atomicboom's avatar

Post Re: Ritchy Liqua tecnosti

Citat:
Originalna poruka od evaporate Vidi poruku
Ritchy Liqua je promivarala novu seriju tecnosti pod nazivom Q. Ali kao sto vidim, Cuban Supreme im nije ushao u selekciju aroma koje ce biti ponudzene u ovoj seriji. Inace se radi o tecnostima proizvedzenih u EU.

Kod:
http://www.liqua.com/q
Moje pitanje u vezi razlike izmedzu Liqua Premium Smoke Juice i ove nove serije, jer im se arome celosno poklapaju:

Is there a difference in the composition and taste of the Liqua Q liquids compared to the Liqua Premium Smoke juices, other than the fact that the Liqua Q liquids are manufactured in EU, rather than China?

Njihov odgovor:

Dear Mr. -------, yes, there is a difference. In new LIQUA Q Vape Juices we for example use the highest quality Swiss nicotine which has absolutely neutral nature so it supports to gain more optimized, bold taste of the flavour itself. We also have further improved PG & VG. With LIQUA Q you can enjoy a new level of vaping experience. Try it for yourself.
Ako je verovati Ritchy-ju, nisu iste. Ali, ne bi me čudilo da je ovo samo marketniški trik sa njihove strane da po većoj ceni prodaju iste mućkalice.

Citat:
Originalna poruka od atomicboom Vidi poruku
Problem je, nikad ranije nisam koristio "obične" Ritchy tečnosti pa ne mogu da napravim paralelu. Voleo bih da to uradi neko drugi ko je probao i jedno i drugo.
Baš zato sam napisao ovo, kako bih video iskustva nekoga ko je probao i jednu i drugu seriju. Da vidimo ima li stvarno razlike, kao i da li je ona vredna 100 dinara, ili samo pokušavaju da nas nasamare novim bočicama.
Zahvalili :
Staro 01-12-2015, 21:37   #659
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 3,005
Pohvaljen: 884
Nivo reputacije: 150
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Da nasamare :-)
Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-08-2016, 13:37   #660
fantomkg
Nov član

fantomkg's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 4
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 22
fantomkg je na dobrom putu

Pitanje za iskusne parioce, koja bi mogla biti zamena za RL Cuban Cigar. Probao sam American isto od liqve ali mi je nekako bez ikakve arome. Ne planiram da totalno menjam kubanca, nego je problem sto u kg-u cesto nema kubanca pa trazim prelazno resenje.
fantomkg nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:52 sati.