Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-03-2019, 02:17   #76
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 219
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Niska voltaža

E to je old school umetnost napraviti grejac da natapa i przi muski, a ne vuci traktorski akumulator od 100Ah u dzepu. Ima snage, dobro je kamry odradio ovo, znas da ja sigurno ne bih koristio bilo sta. Za svaki slucaj sam nalagerovao 5 komada, ali i prve dve drze jos dobro, bolje su odradili posao od Joyetecha.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-03-2019, 02:24   #77
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,533
Pohvaljen: 2,117
Nivo reputacije: 413
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Znas da se ja uvek pomalo salim ako tebi odgovara

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-03-2019, 14:33   #78
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,234
Pohvaljen: 950
Nivo reputacije: 214
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-03-2019, 16:25   #79
maestro
Veteran

maestro's avatar

maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Sta vidimo na slici, koja je zica? Po mojoj slobodnoj proceni ni u prvom ni u drugom slucaju to nece da valja kad se pusti u pogon sa tim podesavanjem na modu.
Staro 28-03-2019, 19:17   #80
scooter
Moder

scooter's avatar

scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

To Dj_ nesto isprobava nadam se da ce pojasniti kasnije a ja cekam Zadimljivaca da isproba ono sto smo nocas tipkali

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Staro 28-03-2019, 19:58   #81
maestro
Veteran

maestro's avatar

Meni lici na kanthal i u oba slucaja predebeo.
Staro 28-03-2019, 20:08   #82
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Upravo isprobao. Sportski moram da priznam da je kolega @scooter bio u pravu Na 3.2V grijac s mukom se uzari, tek preko 4V se zazari u neko normalno vrijeme, ali to je neki minimum gdje bi mogao da da paru i to dosta slabo.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-03-2019, 20:40   #83
scooter
Moder

scooter's avatar

Zadimljivac ok je bas sam nesto pretrazivao i vidim da skoro svake godine dodjemo barem po jednom u slicnu diskusiju a sve zbog toga sto imas misljenje o heat flux-u kako si ovde naveo da je to "za nas neka nebitna velicina" http://www.e-cigserbia.com/showpost....0&postcount=39 ali eto meni je on pomogao da budem u pravu iako nikada nisam motao slican grejac

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 28-03-2019, 20:43   #84
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Zbunilo me je najvise to sto sam koristio 2.4 Ohma grijac na neregulisanoj bateriji i to je radilo.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-03-2019, 20:58   #85
maestro
Veteran

maestro's avatar

To je radilo i uvek ce raditi jer veci otpor manje stresira bateriju, a i nisu to bili grejaci sa debljinom zice od 0.4 vec 0.16mm.
Staro 11-04-2019, 18:25   #86
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Dj_ Vidi poruku

Kanthal, 0.25 mm.

Osam namotaja vs. četri puta dva(osam) namotaja oko 1.8 mm.
I jedan i drugi rade lepo na 9 W.
Ali dual paralel se ipak greje sporije, zahteva malo više snage, jer je grejna površina veća, znači ' heat flux ' vrednost [mW/mm˛] i ukupna dužina kantal žice je dao rešenje da treba smanjiti dual paralel sa jednim namotajem.

Evo kako radi skoro pa identična grejna površina, samo je motano dual paralelno;
9 W

Zahvalili :
Staro 17-04-2019, 09:21   #87
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

@maestro; da li je 0.25 mm kanthal zaista predebeo?
@zadimljivac prostora; da li je 50% razlike u voltaži za istu snagu zadovoljavajući primer ?
@scooter; da li sam negde pogrešio?

Staro 17-04-2019, 10:31   #88
scooter
Moder

scooter's avatar

Nisi nego ja skrtarim sa thanksovima...evo ispravljam se

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 17-04-2019, 11:28   #89
maestro
Veteran

maestro's avatar

Ja imam svoja pravila kojih se pridrzavam, koja poticu jos od davnih dana kada smo koristili fabricke grejace koje je fabrika pakovala, a mi po uzoru na njihov setup radili reparaciju. Za mene te egzibicije koje si ti izveo NE VALJAJU sto ne znaci da za tebe ili bilo koga drugog ne mogu biti dobre. U prvom slucaju ce ti se zica zariti veoma brzo i bice vrela para, u drugom se nece ni uzariti pre cut offa na modu. Nisam siguran da li si probao da paris na tim grejacima. Dakle, za otpore od 1.5 do 2 oma se koristi zica debljine ~0.25mm, od 1 do 1.5 oma ~0.32mm, od 0.5 do 1 om ~0.4mm i od 0.1 do 0.5 oma ~0.5mm. Sto tanja zica, manje W, sto deblja zica, vise W, nema neke preterane mudrosti.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:06 sati.