Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2016, 11:32   #256
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 48
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,353
Pohvaljen: 1,449
Nivo reputacije: 226
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Početničke greške

A tek kada shvatis da ono sto si kupio uopste ti ne treba i sto je jos gore ne sluzi nicemu.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-11-2016, 11:42   #257
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Registrovan: Jun 2012
Godine: 43
E-cig: Kraftшerk
Pohvala: 921
Pohvaljen: 602
Nivo reputacije: 121
Zvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvalu

Sve je to deo procesa učenja

koliko ušiju - toliko kanala
Zvukoljub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 10:01   #258
Zemunac47
Nov član

Registrovan: Nov 2018
Pohvala: 5
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 2
Zemunac47 je na dobrom putu
Smile Re: Pozdrav svima

Pozdravljenje svima, ovde posebno komsu bez uvrede za druge. Sta ces, lokal patriote iliti seljak iz sela da, al selo iz seljaka nikad.

Ajd' da napisem malko utisaka nakon 2 nedelje (ako ima toliko) otkako je stigla aparatura. U pitanju se Aegis i Zevs.

Za pocetak sa modom sam odusevljen, kvalitet spoljasnje izrade je odlican. Unutrasnju komentarisati necu, ipak je to kinez a i ovako sa tacke gledista elektricara, ja sam u tom domenu apsolutno slep.
Najverovatnije nazad nije prava koza, gotovo sigurno tacnije ali je osecaj pod rukom zadovoljavajuci. Gornje dugme, iliti fire button dok se ne proradi ostavlja krhki i jeftin utisak, al evo posle 2000+ uvlacenja je prisutan tvrd start sa mekanim ugibom pri pritisku. Dopada mi se. Donji su ostali tvrdi, ali njih sam manje i akao.
Guma skuplja prasinu, koja se skida lagano sa nakvasenom magicnom krpom.
Skelet od metala, lepo brusen i to je ono sto odaje utisak crvstini samog moda.

Baterija unutra je 26650, uzeo sam 2 komada: Ijoy i Aspire naknadno, rekoh sebi aj ustedim 500kinti, moze se aroma uzeti za te novce. Pride ju je Mooche ocenio kao bolju u odnosu na Ijoy. Nisam zalazio u to koliko puffova koja izvlaci iz razloga sto i dalje pronalazim setup koji mi odgovara. Golisi punjac za 1 bat, nudi opciju punjenja i na 2A za koje stize i punjac koji ce to da isporuci (ne znam koliko je to pametno i bezbedno ciniti), do sada sam ih punio detaljno, takoreci, na 0.5A. Treba im poprilicno vremena, oko 4-5h da se napune, a izvlace oko 2 i po tanka sto je 12ml, kad ih vadim iz moda na 3.5v i 30% kapaciteta. Tako punjac registruje.

Zevs atomizer, sta da kazem. Nezahvalan za pocetnike, barem se tako meni cini, zahteva vatu lepo postavljenu i dovoljno ocesljanu bez dodirivanja deka od atija. Desavalo mi se da leakuje pola rezervoara kroz parnjak (dimljak) jer sam lose vatu postavljao.
Solidno proizvodi paru, hladan do 30w na skroz otvorenom protoku, sa opcijom restrikcije koja je osetna ali i zvucna. Zvizdi kao vazduh koji struji kroz gornje razmaknute keceve.
Imao sam prilike da probam kod Majora DD svasta nesta, od cega mi se vise dopao Blitzen, koji razmisljam da nabavim i koji je dual coil tako da i nisu za poredjenje. Pario sam na 40-50w alien clapton deklarisan .45(ocitava .55) i flat twisted 0.35(ocitava 0.45), iz neznanja naravno, i zadobio vejperski jezik. Sad su sve arome mutirane, tako da se smejem sam sebi, a taman mi se KTSova Nuklearka razlozila u bazi. Jbgica
Pocetnicka greska, ima da se uci jos dosta.
Pri prajmovanju grejaca, odasilju metalan miris u pari koja dopire od njih, resih je tako sto nakon usijanja, grejac potopim pod ladnu vodu. I tako par puta. Negde videh da se ciste na ovaj nacin grejaci, pomislih da moze da upali. I za divno cudo, pali.

Vatu cesljam malim T srafcigerom koji je stigao u paketu sa Zeusom, i sluzi dok ne stigne oprema za pripremu grejaca i cesljanje pare.
Arome koje sam uzeo su KTS mango kaktus, koja u kombinaciji podseca na Fantu Egzotik. Dodavao sam i kokos u nju, pa me svi pitaju je l sam se kupao/mazao sa proizvodima od kokosa, i da li mogu neke popuste u Liliju da im sredim.

Mogu reci slobodno, da je sveopsti utisak veoma dobar, preporucujem svim zainteresovanima u okruzenju kod kojih prepoznam iskru ili polu-korak ka nabavci nekog od uredjaja. Obicno mi takvi traze da dunu "malo". Ima i onih sto pitaju je l otrovno/stetno, kojima kazem da ako su negde tako procitali, onda mora da jeste. Dajem im ga odmah za 500e sa sve tecnostima, ako su mi prijatelji pomoci ce, zar ne ?

Vec narucih Galaxies RTA, za mtl uvlacenje i 28awg kantal.
Blitzena bih pazario kao sto rekoh, ako neko ima na prodaju neka se javlja.
Sad jurim zicu koja ce mi dati .3ohm na 5-6 namotaja, a ako neko zna gde moz' se nabave vec napravljeni grejaci na tolkom otporu; neka veli takodje.

Pricam sa kolegom koji je najzasluzniji za moj ulazak u ovu pricu, kako mi je drago zbog sebe. Cigaru sam iscimao posle 2 meseca, zali boze coveka. Cuveni citat iz Biblije: "Oce, oprosti im, ne znaju sta rade". Ukus u ustima je ravan poluraspadu
atoma uranijuma u plutonijum, ako me hemija dobro sluzi iz osnovne.

Malo sam istalasao i izdigresirao ovaj post, al razumite da sam prepun utisaka, sto visoko rangiranih na skali pozitivnih, i samo jedan negativan koji ide na moj racun.
Nedovoljna upucenost i obazrivost.

Svaki savet, sugestija su dobrodosli.
Zemunac47 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 10:45   #259
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 415
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 103
rankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalurankosuns je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Pozdrav svima

nema savet. sve dobro radiš

pisano u dokolici sa mašine

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2019, 14:28   #260
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 77
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 17
Major_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Pozdrav svima

Ma samo neka nema poluraspadnutog atoma uranijuma u plutonijumu i sve 5 bato! Sad cemo ti i ja da zaparimo kad dodjem ������
Major_dd_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2019, 15:05   #261
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,021
Pohvaljen: 2,826
Nivo reputacije: 515
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Moderator poruka
Prebačeni postovi u ovu temu zbog klasične početnike greške.

Evo ojašnjenja
Zemunac47 je napravio klasičnu početniku grešku koju je iz posta i sam priznao, time što je uzeo dtl atomize. Dobar deo krivice snosi i komšija, ali će koliko vidim ipak da se ispravi dobrim mtl atomizerom i s njim nastavi dalje da se usavršava, a za dtl ima vremena.
Da iskoristim priliku da još jednom dodam da svi početnici krenu da mtl atomizerima i to sa fabričkim grejačima. Kasnije ima vremena i za motanje grejača, dtl atomizere I za sve što vajp čini interesantnim.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 14:04   #262
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Berserker, Blitzen
Pohvala: 288
Pohvaljen: 303
Nivo reputacije: 61
Cookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosi

Iz ove perspektive ne bih nikom preporučio početak sa fabričkim grejačima. Jeste mnogo jednostavnije, ali na svakom MTL atiomizeru savladaš pravljenje grejača posle 2-3 pokušaja. Nemojte da pravite neku nauku od toga.

Problem fabričkih grejača je to što ukus koji daju brzo dosadi pušačima i onima koji su u tranziciji na parenje. Svaki RTA ti daje mogućnost da se igraš sa grejačima i načinom pravljenja, različitim žicama i sl., i svaki put dobijaš nešto drugačije.
Cookie nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2019, 14:44   #263
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,532
Pohvaljen: 2,102
Nivo reputacije: 408
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

A kakav je to ukus koji daju fabricki grejaci ?

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2019, 14:46   #264
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,306
Pohvaljen: 16,156
Nivo reputacije: 2618
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Fabrički ukus 😊

Pita moja komšinica šta je grejač. Jel ono srebrno burence...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 14:52   #265
Cookie
Senior

Cookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
A kakav je to ukus koji daju fabricki grejaci ?
Ako koristiš istu tečnost, uvek isti. Za razliku od svakog RTA, gde dobiješ različite varijante sa različitim žicama, debljinom, prečnikom grejača i sl.
Staro 03-01-2019, 15:11   #266
scooter
Moder

scooter's avatar

scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Koliko RTA je potrebno da bi se mogle isprobati sve te varijante sto si nabrojao ili u jedan te isti moze bilo koji format grejaca da se spakuje ?

EDIT:Obicno se kaze meni u taj i taj atomizer najbolje radi taj i taj setup , u onaj drugi opet neki drugi sto je u zavisnosti velicine komore , kanala za tecnost,kolicini vazduha itd...

Ne znam uvidjas li i sam kuda vodi ova polemika ? Nije neka nauka ali po mom misljenju nije nikako za pocetnika...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 16:31   #267
Cookie
Senior

Npr., u svakom MTL RTA možeš isprobati nekoliko varijanti, igrati se sa prečnikom grejača, vrstom žice, protokom vazduha.... Meni u Berserkeru najviše odgovara kantal 2mm prečnika, ali nekad napravim 2.5mm, dobijem malo drugačiju aromu i eto tako... Igram se, nije zabranjeno. Tek kod DL atomizera imaš milion izbora sa već namotanim grejačima, clapton, alien, ovaj - onaj... Nude versatilnost, to im je i poenta.

Uviđam kuda vodi ova polemika, a forum bi trebalo da služi za razmenu mišljenja i iskustava, bez ovakvih postova koji mene “spuštaju”. Elitizam na forumu o jednom poroku (što ovaj naš hobi jeste) je, najblaže rečeno, čudan.
Staro 03-01-2019, 16:57   #268
scooter
Moder

scooter's avatar

Nisam bas razumeo ovo poslednje ali se slazem sa tobom da forum bas i sluzi za razmenu misljenja samo nikako da se usaglasimo da je za igranje sa pravljenjem setupa potrebna i odredjena kolicina znanja i spretnosti koju pocetnici velikom vecinom nemaju

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 22:34   #269
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 30
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Šta znam ja sam totalni početnik.... pukne koji koil, otvori se tank u džepu pa mirišeš lepo ceo dan itd... Al nekako ja sam krenuo spontano, takoreći prirodno kao sa keksom i ide mi. Fabrički atomizeri mi posle prvog tanka daju divan zaostao i sagoreo ukus u pozadini a i čime bi nervirao ženu i okolinu ako ne bih celo veče motao žicu i mućkao
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2019, 22:46   #270
Major_dd_
Iskusan član

Major_dd_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 77
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 17
Major_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putuMajor_dd_ je na dobrom putu

Druze od cele te poruke najvazniji je kraj nje gde kazes DA NERVIRAS ZENU...ajde boga ti, bice grejaca samo zeninih zivaca nece Pazi se dtl atomizera, hoce ukucani da isteruju iz kuce ako se zamagli

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Major_dd_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
početničke greške

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:14 sati.