Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-12-2019, 00:10   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 598
Pohvaljen: 1,451
Nivo reputacije: 266
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Xtar VC8 punjac

Xtar vc8 charger specs:

- Input: QC3.0 (5V 2A / 9V 2A)
- Adjustable Constant Current: 3Ax1 / 2Ax2 / 1Ax4 / 0.5Ax8
- End-of Charge Voltage: 4.20±0.05V / 1.45±0.1V
- End-of Charge Current: <120mA
- Operating Temperature: 0-40° C
- Compatible Batteries:
3.6V/3.7V Li-ion/IMR/INR/ICR: 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 20700, 21700, 22650, 25500, 26650
- Can charge protected 20700/21700 batteries
- 1.2V NiMH/Ni-Cd: AAAA, AAA, AA, A, SC, C

Features:

- 0V Activation Function revives over-discharged batteries
- Internal Resistance Testing
- Automatically chooses the best charging current
- USB Type-C input port

In the box:

- VC8 charger
- Usb c cable
- User manual

Vc8 je punjac za baterije u koji staje cak 8 baterija. Ovaj uredjaj podrzava veliki broj popularnih vrsta baterija sto je veoma dobro. Dimenzije ovog punjaca su 194mm x 134mm x 34mm. Ovaj uredjaj koristi usb c radi brzeg punjenja baterija.
Dakle ovaj punjac ima 8 slota za baterije koji su podeljeni u dve grupe, u svakoj po 4 slota za baterije. Na punjacu se nalaze dva ekrana, jedan za jednu grupu baterija, a drugi za drugu grupu baterija. Ispod svakog ekrana se nalazi po dva dugmica. Ispod jedne grupe baterija imamo dugmice na kojima pise "Mode" i "Curr.", a ispod druge grupe baterija se nalaze dugmici na kojima pise "Disp" i "Curr".
Sto se tice ekrana, ekrani su vrlo lepo osvetljeni i sve se lepo vidi na njima bez problema.

Kada ukljucite punjac u struju, a zatim stavite bateriju u punjac na ekranu cete videti:

- Voltazu baterije
- Vrstu baterije
- mA

Ako je baterija u desnoj grupi, pritiskom na "Disp" videcete koliko je "mah" baterija primila od kada ste je stavili u punjac, a kada pritisnete jos jednom "Disp" mozete da vidite unutrasnji otpor baterije.
Kada stavite baterije u punjac, on ce automatksi da prepozna vrstu baterije i izabrace najbolju metodu punjenja, ali vi pritskom da "Curr" dugme mozete to i sami da podesite ako zelite.
Kada su baterije koje punite napunjene, na ekranu ce pisati "Full".
Takodje punjac ima opciju da isprazni odnosno napuni bateriju do odredjene voltaze ukoliko zelite da cuvate bateriju, odnosno da je odlozite na neko vreme kako bi produzio vek baterije. Da bi to uradili treba da zadrzite dugme "Mode", a zatim treba da izaberete "Store".
Kada stavite bateriju u neki od prva 4 slota mozete da zadrzite "Mode", a zatim izaberete "Grad", kada to uradite punjac ce napuniti, isprazniti i opet napuniti bateriju kako bi vi videli pravi kapacitet baterije.

Neke od zastita:

- Over voltage protection
- Over current protection
- Short circuit protection
- Over charge protection
- Anti reverse protection

Koristim ovaj punjac vec par dana i za sada nikakve probleme nisam primetio. Moram da se ogradim odmah i da kazem da ja nikako nisam ekspert za punjace pa ne mogu mnogo toga da kazem za ovaj punjac osim da radi za moje potrebe dobro. Ima dosta mogucnosti i to veoma korisnih. Svidja mi se sto punjac ima smart funkciju pa sam odredjuje kako da puni baterije, ali svakako to mozete i sami podesiti ukoliko to zelite. Dobro je i to sto uredjaj ima zastitu od visoke temperature sto obezbedjuje sigurnije punjenje, a takodje materijal je kako kazu otporan na vatru. Mogu da se pune mnoge vrste baterija, a ja licno sam ovde punio svoje 18650, 20700 i 21700 baterije. Na ekranima se nalaze mnoge korisne informacije i osvetljenje ekrana je dobro. Sve u svemu ja sam vrlo zadovoljan kako ovaj punjac radi i kakve mogucnosti pruza.

Kod:
http://www.xtar.cc/product/XTAR-VC8-Charger-125.html
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:23 sati.