Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-12-2019, 19:51   #1
chobika
Aktivan član

Registrovan: Oct 2019
Pohvala: 4
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 3
chobika je na dobrom putuchobika je na dobrom putu
Uobičajeno Pocetak

Uvek ovde nadjem nesto zanimljivo, ali ima nesto sto me interesuje, a nisam nasao. Parim nekih 8 dana. Vario cigare kao lud. Napravio par tecnosti koje su odstojale nekih 20tak dana(wizard lab 555,sa 4%i 5% arome, usa mix elda 4%,mix usa mix i Francuska vanila 5%ukupno).Vg/Pg pravio 50/50 i 60/40.Nikotin od 9 do 12%...Da ne davim.. . Nekako mi je svaka aroma slaba..Cigare ostavio i jako sam zadovoljan,ali me interesuju vasa iskustva, jer nemam bas nikoga u svom okruženju ko pari. Da li su meni receptori malo u autu zbog cigara....

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
chobika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 19:56   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,700
Pohvaljen: 16,640
Nivo reputacije: 2708
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pocetak

Moguće. Idi doziranje do maksimuma preporučenog od strane proizvođača, pa možda vremenom budeš išao na slabija doziranja...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 20:02   #3
chobika
Aktivan član

Hocu.Bet mi rekao za usa mix 4%,u e liqvid prodavnici wl 555 3%(ja stavio 4 i 5%). Evo danas smuckao shade na 5 %... Hvala puno

Staro 01-12-2019, 20:08   #4
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,259
Pohvaljen: 981
Nivo reputacije: 221
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Citat:
Nikotin od 9 do 12%
0.9%, 1.2% ili 9 mg/ml, 12 mg/ml

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 20:12   #5
chobika
Aktivan član

Od 9ml do 12ml nikotina u 100ml tecnosti. Jel sam s***ao nesto? )

Staro 01-12-2019, 20:41   #6
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 231
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 152
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

zavisi od baze, nikotina itd...? sta koristis? veca doza po meni vec od 10-12mg/ml nikotina ubija aromu, plus nedovoljno odlezan mix = mala aroma... + zatupljeni receptori + ne poznavanje arome ( sta moze i sta ocekujes od nje ).... neke arome su light neke jake...

u pocetku moras da juris jake arome poput cohibe ili tako necega, tek posle 2,3 meseca mozes koristiti light arome, kad se organizam rascisti i u ustima budes imao lepu i cistu aromu, pranje zuba 2-3 dnevno minimum kao i jezika.... isiranje usta bikarbonom ma ima milion nacina i resenja ali jednostavno nekad se desi da sta god radio arome nema... meni i dan danas posle 2 i nesto godine se desi da ne osecam tecnost kako treba

imas e-juice calculator, moras da znas u kom obliku pravis nikotinsku bazu, obicno se nikotin vezuje sa PG-om, uneses u calculator cifre i on ti izbaci sve sta treba, jedino moras da znas oko nikotina sta imas (koliko) i u cemu da bi dobio dobru racunicu.
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 21:04   #7
chobika
Aktivan član

Koristio Steam engine kalkulator po savetu nekih clanova na ovom forumu. Nikotin kupio 100mg/ml u pg-u i u sustini sam se nasao na nekih 10mg/ml u razmeri 60/40 vg/pg. 12mg/ml u razmeri vg/pg 50/50 mi malo grebe grlo. Eto, jedino arome.. Kupovao ono sto su hvalili Hvala Dule puno za ovo sa sodom bikarbonom.Ako mozes napisi mi molim te cija je kohiba (proizvodnja). Moze jos neka preporuka za aromu. Hvala jos jednom.

Staro 01-12-2019, 21:43   #8
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 300
Pohvaljen: 409
Nivo reputacije: 89
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Potrebno je vreme da navikneš na sopstvene tečnosti.Ja sam u početku pičio samo fabričke jer su izražajnijeg ukusa i vremenom krenuo u sopstvenu proizvodnju.Zavisi i od opreme na kojoj koristiš tečnosti i još koje čega.Doći će to sve na svoje kada se uhodaš i upoznaš arome koje ti se budu svidele.

AG no1
Mad AG je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 21:57   #9
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 231
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 152
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Ne znam ne pratim ti ja te arome gde sta ima ja odem u domacu radnju i uzmem sta ima, MOJ ZIVOT TI JE DOSADAN, parim samo parliament i to koji nadjem, neki kupim od clanova neki iz domacih radnja(verujem da vec znas gde sve ima, posto ne smem da reklamiram )
Kad mi dosadi parliament ne parim nedelju dve dana, mesec malo kriziram, zapalim neku cogaru i onda se vratim opet na parlament
Ostale DTL arome i tecnosti sta mi padne pod ruku to mi je iovako nebitno posto sam ja mtl 95% vremena...

Real cigar, virginia, desert ship, shade, parliament... sta znam, ja sam vise za tu klasiku, ne parim one moderne duvanske sa dodatnim aromama tipa rackless kts i tako to, ne volim ista na taj fazon.

Dobro si smuckao ti to, duvanu treba bar mesec dana da sazri

Sent from my iPhone using Tapatalk
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2019, 22:05   #10
chobika
Aktivan član

Nije bilo parlamenta, pa mi preporucili 555 od wizard Laba.Danas smuckao shade.. BSKR V1.5, druga rupa, 10-11w.Ljudi,hvala vam puno. Meni glupo da pitam..

Staro 01-12-2019, 22:28   #11
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Cohibu i još veliki izbor duvanskih aroma imaš sve u našim domaćim radnjama.Pregledaj,nazovi ih i pitaj o onome šta te bude zanimalo.

AG no1
Staro 01-12-2019, 22:32   #12
chobika
Aktivan član

Ok. Cini mi se da cohibu ima vise proizvodjaca pa sam zbog toga pitao.. Hvala puno

Staro 01-12-2019, 22:53   #13
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Ove koje ima na našem tržištu su potpuno iste.Isti proizvođač samo je druga etiketa preprodavca.

AG no1
Staro 01-12-2019, 23:06   #14
chobika
Aktivan član

Imam ja jos puno da ucim

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:32 sati.