Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-01-2017, 16:12   #1
noobvaper
Aktivan član

Registrovan: Jun 2014
Godine: 40
Pohvala: 40
Pohvaljen: 26
Nivo reputacije: 18
noobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putu
Uobičajeno CubisPro mini ili eGo One v2 mini za EVic BASIC

Pozdrav drugari, stigla mi je pre nedelju dana eVic BASIC 40w (60w sa novim firmwareom) koju koristim sa dotrajalim Ego one atomizerom (otisao navoj i curka po malo). "Stari" Ego One (kojim sam prezadovoljan jer mi je ipao iz ruku mnoogo puta i oklopljen je kao tenk tako da je staklo ostalo citavo) nemaju na stanju u sivoj boji koja meni treba tako da se razmisljam o prelasku na eGo One V2 mini cije glave su mi poznate i izuzetno sam zadovoljan njima ili prelasku na Cubis Pro mini koji inace i ide u paketu sa ovom baterijom vizuelno, ali o tim glavama i atomiseru stvarno nista ne znam. Video sam da Cubis pro ima veliki izbor glava i ona Clapton glava od 1,5 ohm i kontrolom dotoka tecnosti mi je zapala za oko. Dajte pls neka iskustva i preporuke.... jos jedan podatak kada "Vejpujem" koristim mouth-to-lung tehniku tako da me glave za direkt u pluca ne zanimaju.

- t2-cc 2,4 1100mAh
- KangerTech mini Protank II + Vision Spinner II 1600mAh
- Eleaf iStick 30w + eGo One mini
- eVic BASIC 60w + Cubis pro mini (LVC Clapton 1.5ohm)
noobvaper nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2017, 19:50   #2
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 465
Pohvaljen: 340
Nivo reputacije: 98
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: CubisPro mini ili eGo One v2 mini za EVic BASIC

Ja sam vise za ego. Imam Cubisa onog obicnog 4ml i sad imam ego v2 mega. Cubis ima nekako ostar i iritirajuci ukus sa svim fabrickim glavama a to 0.5om ss, 1om ss i 1.5 clapton, jedino sa claptonom je malo bolja stvar ali nije to to. citao sam utiske za onu njihovu rba glavu i ljudi nisu bas zadovoljni. Ali mi se svidja kvalitet izrade, izgled i princip rada, sipanja, afc. Ego one mega v2 mi daje mnogo bolji i prijatniji ukus, clr glava je super, isto dosta kvalitetan, prezadovoljan sam. E to su moja iskustva sa tim tankovima, prepostavljam da je slicna stvar i sa tim za koje si ti pitao.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-01-2017, 20:43   #3
noobvaper
Aktivan član

noobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putu

Meni bas CLR nije odgovarao na eGo One mini jer sam imao tzv "spit back" pritisnem fire i sacekam da pucne (i to prilicno) pa onda mogu da cimnem dim, vec sa drugim , trecim i na dalje ga nije bilo, ali nakon pauze eto ga opet, kao da se previse natapao coil pa dok ne ispari visak tecnosti....dok sa fabrickom glavom sa vertikalnim coilom 1 ohm nisam imao nikakvih problema i sta vise ta glava je prakticno neunistiva..i moja omiljena, inace samo mini varijante dolaze u obzir zbog velicine baterije...hvala usvakom slucaju

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 16-01-2017, 21:16   #4
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 465
Pohvaljen: 340
Nivo reputacije: 98
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Ma da to ok, ja samo iznosim moje utiske sa vecom 'bracom'. A za clr nisam primetio da nesto pucka mnogo, verovatno zato sto ja volim da stavim gusto vatu.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-01-2017, 15:13   #5
noobvaper
Aktivan član

Citat:
Originalna poruka od x-man Vidi poruku
Ma da to ok, ja samo iznosim moje utiske sa vecom 'bracom'. A za clr nisam primetio da nesto pucka mnogo, verovatno zato sto ja volim da stavim gusto vatu.
Verovatno nema neke velike razlike u ukusu izmedju vece i manje "brace" ipak su iste glave u pitanju, pocinjem da naginjem prema eGo One v2 bas zbog 1 ohm "fabricke glave" i njene pouzdanosti i izdrzljivosti, a mogu da probam i ovu novu CL-Ni 0.25 ohm glavu i ceo taj sistem kontrole temperature kad vec imam opciju na Basicu. Jedna stvar me iritira, uz Cubis pro mini dobijas 2 glave:
Joyetech CUBIS BF SS316 zamenska glava od 0.5 oma: za TC režim i uvlačenje direktno u pluća (D2L)
- Joyetech CUBIS LVC Clapton zamenska glava od 1.5 oma: za VW režim i standardno korišćenje (uvlačenje u usta pa u pluća, M2L), dok uz eGo v2 ne ide cak ni jedna glava...msm stvaaarnoo. Druga stvar koja me spinuje je to sto Cubis pro mini stvarno dobro stoji vizuelno na Basicu dok eGo one V2 kako izgleda na mojoj bateriji..grr. Sreca pa se stari Ego One jos drzi ( uz pomoc malo duck tape-a )i ne moram toliko da zurim pa se mozda i dokopam radnje uskoro i probam i jedani drugi pre nego porucim na "slepo"

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 17-01-2017, 18:33   #6
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,415
Pohvaljen: 2,227
Nivo reputacije: 397
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Na istoj glavi/grejacu sa istom tečnošću...ukus se menja sa dužinom puta pare do usta.

shomy_ksh je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-01-2017, 16:50   #7
noobvaper
Aktivan član

Tu si u pravu naravno, ali na pr losa glava je losa glava pa neka je na velikom ili malom tanku. Listam klipove na YT i mnogo pljuju ovaj Cubis pro mini jer i on njih pljuje nazad , treba mi neko od nasih iskusnijih koji je koristio Cubis (i verovatno resio problem spit-backa-a, jer sam i ja nasao neko resenje na netu, a to je da se posle punjenja ne navrce gornji poklopac nazad sa zatvorenim AF jer se tada kao glava natopi i pljucka) i neko da mi kaze kakav je u odnosu na EGo One mini v2..znam da na forumu ima onih koji nema sta nisu probali i otklonili nedostatke, dali savete itd..

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 18-01-2017, 18:45   #8
noobvaper
Aktivan član

Jos jedno pitanje na eGo one mini AF je na dnu tanka i vazduh koji vuce prolazi kroz grejac i ide kroz dimnjak, a na cubisu pro mini vidim da je AF kontrola na vrhu tako da mi nije jasno kako to uopste funkconise. Da li vuce vazduh kroz grejac, a jacinu povlacenja regilise gornjim AF jednostavno uvaceci odrdjenu kolicinu vazduha bez prolaska kroz grejac (glavu), ako je tako to je veliki minus po meni...Nije mi jasno kako AF koji je na vrhu tanka moze da sprovede vazduh kroz glavu i dali to u opste radi?

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 18-01-2017, 19:12   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,833
Pohvaljen: 12,808
Nivo reputacije: 1992
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Glave imaju spoljnu komoru kroz koju vazduh ide dole pa se vraća gore ka usniku.

Pošto Cubis glava ima mali milion, neke rade bolje a neke lošije... Ja ga nemam, samo sam probao par komada... Valjda će neko znati...

c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-01-2017, 19:06   #10
Mikitza
Nov član

Mikitza's avatar

Registrovan: Jun 2016
Pohvala: 3
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 6
Mikitza je na dobrom putu

od svih cubis glava na slici,najbolje se pokazala ova od 0,5 ss316. za d2l naravno. sam proizvođač preporučuje 0,6 kao najbolji izbor za m2l,ali meni ova prva varijanta najvise odgovara. nema puckanja,odlična aroma i to je to.
Mikitza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-01-2017, 16:36   #11
noobvaper
Aktivan član

Hvala, na kraju krajeva ne kupujem kola ili kucu pa da se mislim toliko, Cubis ide najbolje uz bateriju i od tolikog izbora glava naci cu neku koja mi odgovara i + idu 2 glave u startu...odluceno. Kad ga nasrafim javljam utiske

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 29-01-2017, 10:33   #12
noobvaper
Aktivan član

Red je da javim iskustva. Nakon sto je stigao Cubis pro mini. prvo sam 3-4 dana koristio CUBIS LVC Clapton glavu od 1.5 oma i kao sto sam i mislio ta glava mi odgovara, nema spitbacka, aroma odlicna (ritchy cuban cigar), stelovanje dotoka i sve radi savrseno, nakon cetvrtog dana iz radoznalosti nasrafim CUBIS BF SS316 glavu od 0.5 oma za M2L i onda skontam zasto ljudi kukaju na netu, znaci prsti na sve strane ko jaja da przim na vrelom zejtinu , smanjim voltazu, sporo se zagreva, pojacam voltazu prsti ko vulkan...neka hvala. Znaci za moj ukus je Clapton na nekih 11-12w extra, kasnije cu probati jos neku M2L glavu, ali sve u svemu zadovoljan sam...hvala. Jos jedna estetska zamerka za ceo set: baterija je tzv "gun metal" siva ili ti tamnosiva brusena "boja", a atomizer nemaju u toj identicnoj tamno sivo jboji vec klasicna svetlija siva sto dosta odudara od baterije , tako da sam se odlucio za crnu koja se sa prednje strane slaze uz crnu boju display-a...ako prave bateriju i atomizer u setu , zasto vec ne ispostuju boje do kraja...toliko

---------- Post dodan 29-01-2017 u 10:50 ----------

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Glave imaju spoljnu komoru kroz koju vazduh ide dole pa se vraća gore ka usniku.

Pošto Cubis glava ima mali milion, neke rade bolje a neke lošije... Ja ga nemam, samo sam probao par komada... Valjda će neko znati...

Clapton od 1,5ohm koji ide u pakovanju nema veze sa ovim Claptonom na slici i izgleda ovako:

Moderator poruka
Slika ne ide u [url] kod već u [img] kod. Pregledajte ovaj post : Kačenje slika na forumu. Ili se obratite na PP nekom ako bude poteškoća. Shomy_ksh

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 29-01-2017, 13:08   #13
noobvaper
Aktivan član

ok, pokusavao sam da se setim kako ide to kacenje slika (zurio sam) i ovo mi je kao bilo priblizno, izvinjavam se, nisam aktivan neko vreme i zaboravi se jbg.., a sad mislim da sam trebao da citiram jer je proslo odredjeno vreme od odgovora...i to sam zaboravio. Prelistacu pravila sada na tenane da se podsetim ;p i evo kad sam vec naucio da kacim slike evo i ispravke Clapton ipak izgleda ovako:

- t2-cc 2,4 1100mAh
Staro 05-02-2017, 13:38   #14
noobvaper
Aktivan član

Jedno od iskustava sa ovim Atomizerom i Clapton glavom (mozda i sa dugim glavama, ali ja ovu koristim) . Desava mi se da na pr. napunim tank do kraja, parim i sve ide ok dok nivo tecnosti ne padne na pola (nekada je tecnost i preko polovine) i onda primetim da glava ne dobija dovoljno tecnosti iako je potopljena u istu. Shvatio sam da kada nivo tecnosti pada, vazduh ili prostor koji ostane iznad nje nije vazduh vec vakuum i taj vakum ne dozvoljava tecnostida produzi put na dole i natopi grejac. Dovoljno je samo otvoriti gornju kapu sa drip-tipom koja se otvara samo za punjenje na kratko i dozvoliti da vazduh udje i onda tecnost nastavlja normalo bez prenatapanja da ispunjava glavu. To je izgleda cena koriscenja atomizera i konstrukcije koja ne moze da procuri, sto je i tacno, ali mislim da nije nikakav problem odvrnuti kapicu i pustiti vazduh unutra jednom, moozda i 2 puta u zavisnosti koliko dozvoljavate da vam minimum tecnosti ostane u tanku do sledeceg punjenja. Ja licno dopunim kada ostane trecina (min cetvrtina) tecnosti jer se stvarno brzo i lako odradi

- t2-cc 2,4 1100mAh
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:45 sati.