Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-05-2012, 09:43   #46
gangula7
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 48
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 39
gangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putugangula7 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
To je ujedno i najveci nedostatak, verovatno i jedini kod EC - nemogucnost kontrole u smislu kraja "doze", moras sam da kazes stop. Kod analognih znas, izgori i cao.
U pravu si. Arome su lepe pa se uživa! Zato sam i pravio tečnosti sa 0mg jer ne prestajem po ceo dan. U njih dodam po malo mentola koji kako - tako zameni TH.
gangula7 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 10:15   #47
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Posle 15 dana parenja dosao sam u proseku na 3ml dnevno, radi se o 18mg/ml tecnostima. Realno, vise od ovoga ne moze (osim ako ne promenim spravu, pa sama po sebi trosi vise), moze samo manje, obzirom da ne vadim EC iz usta po ceo dan.

To je ujedno i najveci nedostatak, verovatno i jedini kod EC - nemogucnost kontrole u smislu kraja "doze", moras sam da kazes stop. Kod analognih znas, izgori i cao.

Pre par dana smo pricali "potrosnji" na nekoj drugoj temi. Nisam hteo dalje, jer sam te pustio da do nekih stvari dodjesh sam...

Kad sam poceo sa e-cigaretama, isto sam poceo sa 18mg/ml, i isto kao ti trosio sam oko 2 ml. Kad sam procitao da neko na forumu kaze da trosi 5-6, ja prosto ne mogu da verujem. Kako??? Da im ne curi negde??? Rade li ovi ljudi ishta osim sto pare po ceo dan???

Sada sam na oprilike 5ml (+ - 1ml) a zavisi da li ceo dan radim za kompom, ili sam poslom vezan za neku akciju napolju, pa ni ne stizem da parim koliko zelim.

Ono sto sam primetio je da iako vise trosim, pocela je da mi odgovara tecnost sa manje nikotina. Sada koristim tecnost od 9-12 mg/ml, u zavisnosti koji atty koristim.
Mislim da cu se zadrzati neko vreme na ovoj potrosnji i jacini, mada ne bih smeo da stavim ruku u vatru za to...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 10:29   #48
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Slazem se sa napisanim, ali i dalje mislim da ja sa Egocom fizicki ne mogu vise od 3ml. Ja bukvalno ne vadim Ego iz usta, a parim i na poslu za kompom non-stop, nemam nikakvo ogranicenje u smislu prostora gde ne bi trebalo ili gde ne bih smeo da parim.

Ali podvlacim kljucni deo mog komentara - mislim da je tako Mozda demantujem sebe u buducnosti.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 10:33   #49
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Ali podvlacim kljucni deo mog komentara - mislim da je tako Mozda demantujem sebe u buducnosti.

Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 10:36   #50
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Možeš da lagano povećaš potrošnju ako pređeš na atomizer tipa B, a ako mu dodaš turbo(LR varijantu) onda ume prilično da se pogorša.

Dokle god ne budeš morao, nemoj
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-05-2012, 10:43   #51
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Za sada nemam nameru. Kada mi je do promene stavim ECHO cart koji radi odlicno.

Sigurno ce mi jednog dana skociti potrosnja, kada predjem na Mod. Ali do tada ce mnogo vode proteci, jer sam odlucio da ne kupujem razne stvari , testiram i gledam na cenu vec cu po malo da odvajam i za par meseci lepo uzmem Provari i najbolji atty mod koji trenutno postoj na trzistu i zavrsim kupovinu.

Poslednje sto zelim je da se navucem na kupovinu svega u vezi sa EC samo zarad testiranja. A koliko vidim po iskustvima sa foruma, ljudima se to desi a da i ne primete.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-05-2012, 22:02   #52
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Godine: 45
Pohvala: 2,176
Pohvaljen: 3,259
Nivo reputacije: 502
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Pusio sam 25 godina izmedju 1.5 i 2 pakle dnevno, Marlboro, Dunhill, uglavnom jace pljuge.
Sa eGo-T trosim u proseku 1.5 tank 18mg tecnosti dnevno i to mi je skroz OK.
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-05-2012, 22:33   #53
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,994
Pohvaljen: 1,186
Nivo reputacije: 394
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

to je extra chikavili...
ja parim yenkijem nikostik, i imam jednu bateriju ambrela 100s model, i joytech obicnu automatsku 510 od 360 mah-a ako se nevaram, i to mi je ok, sada sam na nekih recimo max 5 ml, shto je drasticno skocilo sa pocetnih 1-2ml
josh kad nabacim mod sa hc-a, preshishacu 5 ml

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-05-2012, 22:48   #54
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Evo, prvih mesec dana je proslo, malo sam pojacao potrosnju, ali i dalje sam ispod 2 tanka (tip A) dnevno

Kapiram da se sa modovima potrosnja drasticno povecava, ali zasad ni nemam potrebe za tim.
Staro 25-05-2012, 13:36   #55
radomir
Nov član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 2
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 20
radomir je na dobrom putu

ja koristim prestige pro i za sada mi jedno punjenje pokrije dan. Jos uvjek ispitujem razne tecnosti jer sam nov. Za sada mi ovaj cowboy blend najvise odgovara
radomir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2012, 16:21   #56
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,994
Pohvaljen: 1,186
Nivo reputacije: 394
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

dobar je cowboy, i ja ga derem

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2012, 03:28   #57
Grca
Nov član

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 20
Grca je na dobrom putu

Kad se sve sabere, imam 25 godina pusackog staza, od cega sam 3/4 purnjao izmedju 2 i 3 kutije dnevno, uglavnom sarajevske drine, lakija, rotmansa i pall mall-a. Pre nedelju dana sam poceo da parim prestige energy 900 i zasad nemam potrebe za duvanom. Prva tri dana sam trosio po bocicu od 5ml dnevno (tobacco i dunhill od 9mg) sto me je finansijski malo uspanicilo, a kad sam potrosio te pocetne tri bocice, u apoteci sam nasao dunhill od 18mg u pakovanju od 20 ml i evo trosim ga nepuna 4 dana i cenim da ce mi potrajati jos dva dana. Pritom, bas svojski cevcim i ne odvajam se od e-pljuge dok ne istrosim bateriju.
Grca nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-06-2012, 16:11   #58
dejdza
Iskusan član

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 218
Pohvaljen: 46
Nivo reputacije: 33
dejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putudejdza je na dobrom putu

za ove 3 nedelje prosecna potrosnja 1,2 -1,5ml prve nedelje jacina 9mg a druge 2 nedelje 12mg .
dejdza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-06-2012, 21:44   #59
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Posle 2 meseca, potrosnja mi se krece izmedju 1.5 i 2ml dnevno na ego-T i CC 2.4 kliru (na kliru neznatno veca). Purnjam po ceo dan. Ocigledno cu i ostati na tih "do 2ml". 18mg je u pitanju, zasad.
Staro 22-06-2012, 22:54   #60
uketic-paric
Senior

uketic-paric's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 1,770
Pohvaljen: 1,025
Nivo reputacije: 172
uketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputaciju

Trenutno na ego-c A tip,potrošnja mi se kreće u razmerama 1,5-2 ml od 18mg.....ili slabija varijanta od 9mg ali ode i po 3-4 tanka što mu dodje na isto
uketic-paric nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:30 sati.