Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-01-2017, 18:20   #646
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,246
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 465
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

10 -15 ml pure vg,samo aroma i nikotin su pg ,

30 wati, 0,5 oma otpor-mnogo je reci d2 l
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-01-2017, 20:16   #647
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: Think Vape Finder 167+Ammit
Pohvala: 244
Pohvaljen: 1,202
Nivo reputacije: 205
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

10-12ml na 3mg odnos 20/80 pg/vg uglavnom d2l. Nekoliko zadnjih dana sam se vratio na kaju i duvanske arome na 6mg. Potrosnja osetno manja....

Poslato po golubu pismonoši

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 16:17   #648
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

3-4ml, radio - ne radio.

M2L, 1.5-1.8 oma na 4.2-4.6v, 18mg evo skoro 5 godina.

Vi sto cepate 8, 10 i vise ml dnevno pretpostavljam da miksujete?

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-02-2017, 16:24   #649
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 278
Pohvaljen: 191
Nivo reputacije: 45
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

10-15ml,3mg D2L 40-60W
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 17:09   #650
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Mali off: bilo bi zanimljivo kada bi se moglo uporediti koliko pafova dnevno uzmu M2L vaperi na nekom normalnom setapu a koliko D2L na maloj omazi, pa videti da li postoji neka razlika i kolika. I da li dolazi do relativno slicnog broja pafova a drasticno razlicite potrosnje tecnosti.

Zahvalili :
Staro 02-02-2017, 17:22   #651
ricma79
Aktivan član

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 42
Pohvaljen: 38
Nivo reputacije: 18
ricma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom puturicma79 je na dobrom putu

Naveo sam da mi je potrošnja 8-10 ml, 6mg/ml, M2L, 1,3oma, oko 15W, 700-800 pufića od 2-3 sekunde

Послато са PSP3530DUO уз помоћ Тапатока
ricma79 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 17:28   #652
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,571
Pohvaljen: 12,484
Nivo reputacije: 1921
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Mali off: bilo bi zanimljivo kada bi se moglo uporediti koliko pafova dnevno uzmu M2L vaperi na nekom normalnom setapu a koliko D2L na maloj omazi, pa videti da li postoji neka razlika i kolika. I da li dolazi do relativno slicnog broja pafova a drasticno razlicite potrosnje tecnosti.
Zapremina pare nije ista. Tako da su ipak ml keva za merenje... Pisao je Farsalinos na svom blogu neđe...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-02-2017, 17:42   #653
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Ma to mi je jasno, ali bas zbog toga bi bilo zanimljivo. Ovako kada laicki razmisljam nekako sam siguran da neko ko pari na npr. 0.2-0.3 oma i jakom voltazom za jedan paf sprzi vise tecnosti nego ja sa mojim setapom.

Zbog toga mislim da bi bilo dobro uporediti. Mozda ne bas koliko neko dnevno napravi pafova nego se dogovori par nas M2L i D2L vapera sa paf brojacem na modu da potrosimo po 5ml tecnosti i vidimo koliko nam je za to bilo potrebno pafova.

Staro 02-02-2017, 22:42   #654
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 318
Pohvaljen: 1,345
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Pa odokativno D2lungaši naprave bar oko 40-50% manje puffova u odnosu na M2lungaše na istu količinu potrošene tekućine.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 22:47   #655
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,196
Pohvaljen: 6,454
Nivo reputacije: 951
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ali im puffovi ne traju 2-3 sekunde.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-02-2017, 22:55   #656
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 318
Pohvaljen: 1,345
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

U jednom puffu D2lungaš izbaci pare koliko M2lungaš u tri, četiri puffa.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-02-2017, 23:08   #657
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

To kazem. Sve se svodi na ukupni broj mililitara dnevno koji prodje kroz disajne puteve.

Pri tom, D2L znaci i da mnogo vise pare stize i zadrzava se u plucima jer su i udisaji ne samo duzi nego i dublji.

Za na duze staze M2L smatram da je manje stetan. To ako se izdivlja tu i tamo ili proba neki novi D2L nije problem, ali svakodnevno udisanje direktno u pluca nikom ne preporucujem, taman i sa 0 nikotina.

Zahvalili :
Staro 03-02-2017, 14:08   #658
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,432
Pohvaljen: 1,442
Nivo reputacije: 272
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

@vap, Sad mi to kažeš, kad mi ne pada napamet da se vratim ma mtl. A i da hoću, ne bih imao atomizera za takvu vrstu parenja. A i sledeća dva koja stižu su takodje dtl atomizeri. A da, i tečnosti su mi tako umixane, 4mg sa blago manjim procentom arome.

Kad je potrošnja u pitanju tu sam prosek za dtl parioca, i na granici sam oko 8ml. Ponekad i dosta manje, jer joristim tanke žice i otpore od 0.30 dual coil, do 0.80 singl.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-02-2017, 14:12   #659
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Sve se menja... ja sam godinu dana cepao D2L kod kuće a M2L na poslu i u javnosti.

Sad preko godinu dana samo M2L. I samo kayfuni.
Za D2L je i trošak veći za atomizere, non stop izlaze novi.

Zahvalili :
Staro 03-02-2017, 14:19   #660
Vladimir_84
Iskusan član

Vladimir_84's avatar

Registrovan: Oct 2016
E-cig: eVic vTwo Mini with Joyetech Ultimo
Pohvala: 83
Pohvaljen: 35
Nivo reputacije: 21
Vladimir_84 je na dobrom putuVladimir_84 je na dobrom putuVladimir_84 je na dobrom putuVladimir_84 je na dobrom putu

Ja D2L samo 8ml. Mada moracu da predjem tj da se naviknem na M2L cim uzmem neki ati jel me u javnosti opomenuli par puta (U lokalima)
Vladimir_84 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:16 sati.