Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-09-2017, 01:57   #1
Vlajko76
Aktivan član

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
Pohvala: 29
Pohvaljen: 12
Nivo reputacije: 27
Vlajko76 je na dobrom putuVlajko76 je na dobrom putu
Uobičajeno Povratnik na ECigare, molim savet za opremu

Zdravo (posle 5 godina )
Pokusao sam sa parenjem pre par godina (jbte, pa 5 godina).
Vratio se na cigarete, ali sada mi bas puno smetaju i mislim da je krajnjie vreme da prekinem sa smrdama.
Potpuno sam ispao iz koloseka u vezi elektronike, pa mi zaista treba par saveta kao povratniku-pocetniku.
Moze li neki predlog za ECIG, neki dobar a povoljan mod, atomizer, tecnosti koje jako podsecaju na duvan itd?
Vlajko76 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 08:05   #2
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,423
Nivo reputacije: 294
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju
Uobičajeno Re: Povratnik na ECigare, molim savet za opremu

kayfun mini3plus ili russian 91% ili phenomenon light i ego mega twist baterija 0.22 kantal 5 krugova oko 2,5 mm burgije 10-12W vata i cepaj ry4 tecnost,cuban supreme,red tabaco,congress,de tabacco,havana special i dovoljno za solidan pocetak
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 08:35   #3
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,522
Pohvaljen: 1,973
Nivo reputacije: 389
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Ne bih preporucio 12W na 0.22mm kanthalu ... 7,5W max

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 09:27   #4
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 662
Pohvaljen: 299
Nivo reputacije: 69
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Od mene preporuka za Liqua Traditional tobbaco i Dark tobbaco tecnosti.Vrhunske za odvikavanje,a jeftine.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 10:49   #5
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,423
Nivo reputacije: 294
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

ja zato napisao od 10-12 al ajde moze i 7,5 mada kad se neko odvikava mislim da juri jak vap i th,a ovaj dark tabaco mi mnogo jak miris bio i sladunjav od silver cig 18mg,nikako mi se nije dopao,bar meni pa zato nisam preporucio,a tradicional tabako je za pohvalu
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 11:17   #6
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 662
Pohvaljen: 299
Nivo reputacije: 69
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

Meni je Dark dobar,a skoro mi je drugar koji mota duvan probao i njemu je bio baš dobar.Iz tog razloga,nego ukusi su razliciti.Manje je sladunjav nego Hangsen R4,osjeća se aroma cigarete,a ne tompusa,a para mu je gusta.Šta znam meni odgovara,pogotovo posle jela Ta tri(R4,DT i TT) su meni odlicna kombinacija,a jeftini su.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 11:55   #7
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 204
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Neko ko pocinje ili se vraca na ecigarete posle 5 godine sigurno nije u toku, a posebno nije zainteresovan za kantal i burgiju. Za pocetak neki AIO set, npr. Joyetech eGo AIO ili iStick 30W i protank. Oko tecnosti tesko ko moze pomoci dok se ne isproba bar 10 razlicitih, svako ima razlicit dozivljaj. Ja licno nisam pobornik duvanskih tecnosti jer nisam naisao ni na jednu koja je slicna duvanu, ali nekima ipak te tecnosti lice na duvan.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 12:04   #8
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 571
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ja nikom ne bih preporucio AIO kit, jer je to po meni bacanje para. Glavni razlozi za to su sto ne postoji mogucnost nadogradnje, ne mozes promijeniti neku drugi atomizer, takodje baterija crkne sve moras da bacis. Dakle, po meni najbolje neka kombinacija baterije (kutija ili cjevka zavisno sta covjek vise preferira), i neki atomizer, sa gotovim grijacima ili pravljenim grijacima, to on mora sam odluciti sta mu vise odgovara.
Protank takodje ne bih preporucivao, mislim da ga je vrijeme pregazilo, ako vec hoce nesto na tu foru grijaca koji se lako prepravljaju, mislim da je ego one tu bez konkurencije, ujedno s njim moze da proba i m2l i d2l, zatim izbor cl i clr grijaca koji su nevjerovatno jednostavni za prepravljanje.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 13:10   #9
Vlajko76
Aktivan član

Citat:
Originalna poruka od ezgeta Vidi poruku
kayfun mini3plus ili russian 91% ili phenomenon light i ego mega twist baterija 0.22 kantal 5 krugova oko 2,5 mm burgije 10-12W vata i cepaj ry4 tecnost,cuban supreme,red tabaco,congress,de tabacco,havana special i dovoljno za solidan pocetak
Au druze, probao sam google translate ali ne moze da otkrije jezik, salim se naravno. Bas sam ispao iz svih tokova, secam se da sam koristio joytech, onaj duguljasti precnika oko 10-12mm i duzine oko 8-9cm, tada je bio medju najboljim. Ali se takodje i secam da mi je problem bio kada mi tecnost procuri, kada svakih sedam dana menjam atomizere, kada me izda kada mi najvise treba... to me je i odbilo od ecig, sada bi zeleo nesto sto je kompaktno, podesivo u smislu jacine, gustine dima itd. Bitno mi je da se ne zezam previse oko nje, da napunim, zasrafim i da purnjam. Voleo bih nesto sto nije preskupo, da me komplet izadje do oko 100€ - nije fiksno, ako vredi dati vise novca za nesto bas dobro, moze i vise. Da mi baterija traje, moze i dve baterije.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Staro 27-09-2017, 13:32   #10
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 204
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Sad kompaktno nema nista jer je sve preko 15cm. Za 100 eura mozes da kupis gotovo bilo koji komplet, nije to vise toliko skupo kao nekada kad je eGo-T kit bio azdaja. Pogledaj Aspire Zelos ili nesto slicno, ima na forumu dosta ispisano za svaki model i utisci korisnika. Uglavnom, za pocetak gledaj M2L (usta pa u pluća) opremu, ne D2L (direktno u pluća).
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 14:08   #11
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 722
Pohvaljen: 1,003
Nivo reputacije: 183
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Mirne duše svakom početniku bi preporučio Ego One V2 atomizer, sa svim mogućim glavama koje idu uz njega (i fabričkim i onim za premotavanje), dok ne nadje koji mu stil parenja odgovara.
Uz Ego One recimo Primo SE, samsung baterija 25r, za početak, sasvim dovoljno.
drako je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 15:53   #12
ZimicM
Senior

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 126
Pohvaljen: 366
Nivo reputacije: 81
ZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosiZimicM ima čime da se ponosi

Hiljadu ljudi, hiljadu odgovora. Stvar ukusa je cudo.

Ali eto da se i ja ukljucim, mozda i pomogne sta.

Koliko vidim u startu, tebi je bitno da se puno ne "za***ajes" sa opremom, tj. princip sipaj i vozi, po potrebi zamjeni grijac, dospi tecnost i dopuni bateriju. U skladu sa tim preporuka da kupis mod sa integrisanom baterijom. S druge strane, posto prelazis sa cigara na paru, kao sto je vec neko napomenuo, preporuka za atomizer (tank) koji se koristi za m2l nacin parenja (klasicni princip pusenja cigarete i tih starih e-cig, uvuces paru u usta pa onda u pluca), a da ne ganjas ovaj novi trend oblaka na sve strane d2l (direktno u pluca).

Sto se Atomizera tice, topla preporuka za Aspire Nautilus Mini (19mm, malo stariji atomizer, ali po meni jedan od boljih) kao i za Aspire Nautilus v2 (22mm, eto kao noviji, koristi iste grijace kao i Mini). Grijace misim da sigurno mozes naci i u Srbiji u lokalnim prodavnicama, tako da si tu miran, a mislim da i oba atomizera se lahko mogu naci lokalno. Sto se tice kupovine iz vana, ima toga na sve strane.

Linkovi za atomizere. (svi linkovi ce biti direkno na stranicu proizvodjaca, a za kupovinu se moze naci njih bruku. Svakako nakon odluke o opremi priupitaj ovdje gdje je najjeftinije kupiti)
Kod:
http://www.aspirecig.com/aspire-tanks/nautilus/nautilus454.html
http://www.aspirecig.com/aspire-tanks/nautilus/nautilus456.html
Ukoliko planiras uzeti set, a ne smeta ti "cigla" (ili ti ga box mod), onda preporuka za Aspire Zelos Kit. Ovaj set dolazi sa vec predlozenim atomizerom (Nautilus v2).
Kod:
http://www.aspirecig.com/aspire-kits/aspire-kits417.html
Ukoliko pak smeta "cigla", onda preporuka za Joyetech Ego One bateriju (19 mm precnik baterije i 2200 mAh kapacitet) sa Aspire Nautilus Mini atomizerom.

Takodjer mozes naci i bateriju koja je 22 mm i upariti je sa Aspire Nautilus v2, sto je po meni jos ljepsi set nego li ovaj od 19 mm, iako je malo robusniji zbog precnika, ali je kraci zbog atomizera.

Link za bateriju 19 mm.
Kod:
http://www.joyetech.com/product/ego-one-battery/
Link za bateriju 22 mm.
Kod:
http://www.joyetech.com/product/ego-one-vt-battery/
Svakako, super je stvar i joyetech-ov set sa njihovim eGo one atomizerom i navedenim baterijama, ali ja ipak vise preferiram Nautilusa u odnosu na eGo one Atomizer.

Pored ovoga preporuka moze ici i za Innokin Endura setove, ali ne znam kakva je situacija u Srbiji po pitanju nabavke kako seta tako i grijaca. Baterija je manja i set je kompaktniji, ali joj je i kapacitet duplo manji nego li kod navedenih Joyetechovih baterija.
Kod:
https://www.innokin.com/vaporizers/endura/
Nadam se da ce ti informacije skupljene na forumu biti od pomoci i da te nece jos vise zbuniti.
ZimicM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2017, 15:55   #13
Vlajko76
Aktivan član

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Sad kompaktno nema nista jer je sve preko 15cm. Za 100 eura mozes da kupis gotovo bilo koji komplet, nije to vise toliko skupo kao nekada kad je eGo-T kit bio azdaja. Pogledaj Aspire Zelos ili nesto slicno, ima na forumu dosta ispisano za svaki model i utisci korisnika. Uglavnom, za pocetak gledaj M2L (usta pa u pluća) opremu, ne D2L (direktno u pluća).
E taj Ego-T sam imao, mislim imam ga i danas verovatno negde (2 baterije i par atomizera), ali posto je 5 godina star ne verujem da mu baterija radi pa mi se i ne mili da ga trazim (pokusao, ali neuspesno), jer smo imali pretumbavanje stvari pa cak i zena ne zna gde bi mogao biti.
A pravo da vam kazem zeleo bih nesto novije posto vidim da je sve to u vezi E-CIG opasno uznapredovalo i ne zelim da opet prestanem pariti zbog istih mana e-cigarete.
Malo se i plasim da pocnem, jer sam 3 puta ozbiljnije prestajao sa pusenjem i svaki povratak smrdljama je znacio i povecanje predhodne doze cigareta. Na primer, pre prvog prestanka sam pusio oko paklice na dan, a danas 2 pakle/dan obavezno i to ako ne pijem.
Zahvalili :
Staro 27-09-2017, 17:23   #14
Vlajko76
Aktivan član

E ovaj Aspire zelos mi se jako dopada, gde to moze da se kupi povoljno?

---------- Post dodan 27-09-2017 u 18:13 ----------

Ljudi, znam da ne treba da pisem post za postom izvinjavam se, ali mi je zaista bitno da vec jednom pocnem da parim.
Sada je u toku neki dobar popust na gearbestu.
Sta mislite, koliko ce im trebati da mi dostave i koliko je to sigurno?
I da li ima ovaj mod da se kupi u Srbiji, da ne cekam bezveze mesec dana ako za hiljadu dve dinara to mogu kupiti odmah?
PS Popust je jos jedan dan.
Staro 27-09-2017, 18:22   #15
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 26
E-cig: Ipower, p80,doggy,rose v2
Pohvala: 616
Pohvaljen: 487
Nivo reputacije: 133
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

I ja bi preporucio ego one mega v2 sa svim grejacima za probu i neki bilo koji mod sa integrisanom baterijom preko 2200 mAh koja ima regulaciju snage kao sto je naprimet taj Aspire

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:34 sati.