Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Pretraži temu Način prikaza
Staro 04-10-2018, 22:04   #1
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,564
Pohvaljen: 15,141
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Maloletna lica koja koriste elektronske cigarete

Gledam ovaj Steam-ov klip...

... pa se setih da (iako mora da se klikne DA JA SAM PUNOLETAN pri registraciji na forum) smo par puta u temama sumnjali da je par kolega maloletno, a i svaki dan po kraju viđam sve više klinaca sa SMOK TFV8000GTI...

Šta su vaša razmišljanja na temu maloletnih parioca?

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-10-2018, 22:10   #2
VusaBEJBE
Iskusan član

VusaBEJBE's avatar

Registrovan: Mar 2018
Godine: 27
E-cig: iStick Pico+Nautilus Mini
Pohvala: 15
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 16
VusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svima
Uobičajeno Re: Maloletna lica koja koriste elektronske cigarete

Prvi put je cigara došla u prvoj godini srednje škole kao i većini ovde, iako su nam tada matorci pričali da nam to nije uošte potrebno u životu. Zašto bi neko nas slušao kad smo mi bili nedokazani i krenuli da pušimo?

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
VusaBEJBE nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-10-2018, 22:10   #3
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Pohvala: 356
Pohvaljen: 308
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Ima ih sve više i u Budimpešti, već oko godinu dana se može videti da klinci na primer na stanici (autobuskoj, Itd) jedan drugome daju ' Smok kit ' kao joint i prave oblake, još pričaju da nije štetno...
Žalosno.

Meni ove godine na moru ukrali original Dvarw atomizer deca od nekog relativno normalnog Nemaca (u Hrvatskoj)…

Ps: u početku sam mislio da sam ja izgubio
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2018, 22:30   #4
Lyuman
Iskusan član

Lyuman's avatar

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Armour Pro + Berserker 24
Pohvala: 34
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 13
Lyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putu

Sto kaze VusaBEJBE to ne moze da se spreci, vecina smo i sa analognim krenuli veoma mladi, ja sa 12, tako da bolje elektronske nego analogne svakako. Roditelji i da hoce tesko da mogu da kontrolisu s obzirom da ne smrde kao analogne. Doduse postoji rizik sa elektronikom naravno za koji oni nisu svesni ali sta je tu je....
Lyuman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2018, 22:35   #5
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 460
Pohvaljen: 2,508
Nivo reputacije: 451
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@VusaBEJBE
Naravno da nas niko neće da sluša, nismo im mi roditelji.
Nije u tome poenta.
Stvar je u tome da je ovaj forum za 18+, što je i naglašeno prilikom registracije, pa je stoga neophodno da maloletnike udaljimo sa foruma.
A oni se sami razotkriju tako što traže da kupe "vejp", "ulja" i "ukuse".

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-10-2018, 22:38   #6
Lyuman
Iskusan član

Lyuman's avatar

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Armour Pro + Berserker 24
Pohvala: 34
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 13
Lyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putu

To naravno, ja glasam da svaki novi clan koji napise "hocu da kupim vape koji proizvodi mnogo dima" bude banovan
Lyuman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2018, 22:50   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

@Raka Ma naše moderatorske muke na stranu. Više pitam šta ljudi misle o klincima koji pare. Verovatno bi pušili da nije ecig postao popularan. Šta znam...

Staro 04-10-2018, 22:52   #8
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 460
Pohvaljen: 2,508
Nivo reputacije: 451
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Obzirom šta im je sve dostupno....ispada da je e-cig najmanje zlo.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 01:14   #9
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,424
Nivo reputacije: 295
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

živeo e cig i Hon Lik

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2018, 05:30   #10
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 332
Pohvaljen: 788
Nivo reputacije: 204
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Nije dobro jer im ne sluzi da "puse" i da uzivaju u aromama kao sto je vecina nas to radila sa duvanom vec da bi se dzekirali u drustvu kako prave oblake. Nadam se samo da neko od tih klinaca nece imati priliku da dozivi da mu elektronika u modu otkaze kad potera neki mega sub-om i on ostane bez prstiju.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2018, 10:06   #11
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Hoće i biće na dnevniku...

Staro 05-10-2018, 10:46   #12
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,306
Pohvaljen: 1,462
Nivo reputacije: 212
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

ne savetujemo nepusacima i deci elektronske, one su iskljucivo namenjene za ostavak analognih cigareta
e sad je problem da nasa deca vole da probaju sta odrasli rade a njima zabranjuju
nazalost bilo sta da se napise kaze na ovom forumu nece se nista promeniti, voleli mi to ili ne
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 13:02   #13
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,522
Pohvaljen: 1,973
Nivo reputacije: 389
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Zaista je zabrinjavajuce jer vecina nas je pocinjala ( neki i ostali ) sa pocetnickom opremom ( citaj malim snagama ) vremenom smo eksperimentisali ,edukovali se i sada neki od nas pare na malo vecim snagama dok "vejp" podrazumeva oblake pare i veliku snagu u samom startu.. Informacije jesu dostupne ( svako moze i bez registracije citati forum ) ali po pravilu to nikoga ne zanima , ranije svakog novog clana smo upucivali da cita forum i stekne neko predznanje iako se nije radilo o oblacima pare dok sada vidim kako se predlazu razni kompleti za pravljenje istih bez dlake na jeziku , da li smo se opustili ili je nesto drugo u pitanju ne znam ali ne ucestvujem u tome i mnogo mi je lepo

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 17:13   #14
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 994
Pohvaljen: 487
Nivo reputacije: 108
Jagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosi

Apsolutni sam protivnik toga da maloletnici puše duvan i pare elektronske cigarete!
Shodno tome, ne bih imao nikakvog obzira prema korisnicima foruma koji imaju manje od 18 godina - ban naloga i ćao-zdravo! Mislim da tu prosto nema mesta kompromisu.

Da, jesam počeo da pušim u ranoj mladosti (sa 13 godina) i to mi dodatno daje za pravo da imam ovakav stav! Kada imaš manje od 18 godina jednostavno nisi sposoban da shvatiš razinu, težinu, jačinu, obim štetnosti korišćenja duvana ili elektronskih cigareta. Pluća su stvorena za vazduh, a ne za dim ili paru.

Velika bi šteta bila da se zbog neodgovornih pojedinaca - prodavaca elektronskih cigareta i pripadajuće opreme i sredstava, država još rigoroznije odnosi dodatnim i većim zabranama. Parenje ili ''vejp'' prevashodno služe za odvikavanje od pušenja i kao takvo predstavlja do sada najbolju i najmanje nezdravu alternativu pušenju duvana. TAČKA!
To što je pojedinim ljudima korišćenje elektronskih cigareta preraslo u jednu posebnu vrstu hobija, usudio bih se reći čak i u svojevrsnu subkulturnu pojavu, to je zato što smo to sami izabrali, mi koji imamo više od 18 godina i potpuno smo svesni da sami snosimo posledice svojih postupaka.

Međutim, sve ovo obuhvata i to da svi mi imamo obavezu da ne pristajemo, nikada i ni pod kakvim uslovima na kompromis sa maloletnicima u smislu korišćenja elektronskih cigara. Nema propagiranja elektronske cigare, osim pušačima (koji nisu maloletni!). I naposletku, nema tolerancije prema korisnicima foruma za koje se utvrdi da su maloletni - AUTOMATSKI BAN!

Možda čak da se napravi upozorenje na naslovnoj strani foruma, poput onog kakvog imamo za korišćenje baterija.

Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 18:05   #15
VusaBEJBE
Iskusan član

VusaBEJBE's avatar

Godine: 27
E-cig: iStick Pico+Nautilus Mini
Pohvala: 15
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 16
VusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svima

Svestan sam da ću opet dobiti warn ali ovo je čista demagogija!

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
VusaBEJBE nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme Pretraži temu
Pretraži temu:

Preciznija pretraga
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:49 sati.