Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Pretraži temu Način prikaza
Staro 05-10-2018, 18:11   #16
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,572
Pohvaljen: 15,165
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Maloletna lica koja koriste elektronske cigarete

Od mene ne. Imaš jednu za spam i jednu za prozivanje uredništva. Kao postavljač teme sam hteo da čujem LIČNA razmišljanja na ovu temu. Možeš da "prozoveš" LIČNO razmišljanje člana, ako se držiš pravilnika. Forum još nema stav. Kad ga bude imao itekako će se znati i videti. 🍺🍺🍺

EDIT

E DA! I kažnjavati 😄

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2018, 18:21   #17
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 384
Pohvaljen: 419
Nivo reputacije: 101
Danone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosiDanone ima čime da se ponosi

Kada pogledam kakve sve etikete lepe na tecnosti za E cig bude mi muka

Kao da su im ciljna grupa deca od 5-7 godina

jedan od hiljade primera :

Danone je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 18:21   #18
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 461
Pohvaljen: 2,513
Nivo reputacije: 449
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@VusaBEJBE
Ličnu kartu na uvid....😂😂😂

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 18:30   #19
VusaBEJBE
Aktivan član

VusaBEJBE's avatar

Registrovan: Mar 2018
Godine: 27
E-cig: iStick Pico+Nautilus Mini
Pohvala: 15
Pohvaljen: 88
Nivo reputacije: 15
VusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svimaVusaBEJBE je poznat svima

Dok ne krenu kazne, da se ja ispovedim ondaK. Jedan član, tada maloletan ali sada već punoletna osoba me je kontaktirao u vezi nekih tečnosti, bile su mi u višku i rado sam podelio to sa njim jer su i meni forumaši pomogli pa gledam da se odužim na neki način. Nisam znao da je maloletan dok se nismo videli u gradu ali mi je nekako bilo draže njemu da dam jer sam znao kako je to kad ostaneš bez cigara. Ali klinac je ispao faca, kad je skupio dovoljno keša da kupi vg/pg/arome, pitao me je šta volim da parim i smućkao mi je tečnosti u znak zahvalnost.

@raka umesto ličnjaka šaljem poziv za druženje negde po gradu, vodim na pivo a možete i kod mene na posao da me posetite mislim da će imati zaječarac za sve niške vejpere

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
VusaBEJBE nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 18:32   #20
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 461
Pohvaljen: 2,513
Nivo reputacije: 449
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Poziv prihvaćen. 🍺

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2018, 19:18   #21
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 999
Pohvaljen: 487
Nivo reputacije: 106
Jagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od VusaBEJBE Vidi poruku
Svestan sam da ću opet dobiti warn ali ovo je čista demagogija!

Послато са SM-J330FN уз помоћ Тапатока
Ne vidim zašto da dobiješ upozorenje. Jedno je imati stav, mišljenje o nečemu, a drugo je kršenje pravila foruma. I moderatori valjda imaju pravo na lično mišljenje kao korisnici foruma?

Prosto i jednostavno, izričit sam po pitanju maloletnika u ovom našem svetu. Smatram i da svako ko javno objavljuje svoje mišljenje snosi odgovornost za to. A složićemo se valjda da je pisanje na forumu javna stvar?

Dalje, smatram da je pogrešno i objavljivati javno da je ok da maloletnici pare.
Jer u tom slučaju, može se protumačiti da ovaj forum zagovara da maloletnici pare, iako stav korisnika foruma nije stav foruma.

U tom smislu, pitanje maloletnika u svetu elektronskih cigareta, može se posmatrati isto kao pitanje nebezbednog korišćenja baterija, odnosno korišćenja baterija od 1,5 do 3A u modovima-elektronskim cigaretama. Samo što meni to deluje još gore, jer su u pitanju praktično deca.

Nedvosmisleno sam za to da na forumu bude jasno i transparentno - ne maloletnicima u ''vejpu''.

Edit: Inače, uvek sam za druženje... ako poziv važi i za mene...
Edit 2: Ponesi ličnu da pregleda Raka

Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 19:55   #22
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 573
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Mislim da je realno problem sto recenzenti popularizuju dtl i to na nacin da je to nesto cool. Niko od njih ne govori sustinu tj, da je e-cigareta samo jedna alternativa klasicnim cigaretama.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 19:58   #23
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ja pričam da je Bet kriv za sve, ali me niko ne sluša

Zahvalili :
Staro 05-10-2018, 19:59   #24
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 573
Pohvaljen: 736
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@c-hell - hahahahahaha

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2018, 21:56   #25
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,798
Pohvaljen: 2,347
Nivo reputacije: 427
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Žarko bih želeo (i boriću se protiv toga klliko mogu i u životu i na forumu) da maloletna lica ne krenu u bilo koju vrstu korišćenja cigareta ili elekronike bar do 17-18g života jer kao što reče Jagodinac, do tada nisu svesni šta gube u životu postajući korisnici svega navedenog ovde.
O tome šta vide maloletna lica u elekronskim cigaretama svi znamo, u toliko gore što ti isti maloletnici u najveće puše cigarete koje su im primarne, a sa elekronskim cigaretama bi se samo igrali i pravili oblake, a sve kao posledica potpuno pogrešnog promovisanja elektronske cigarete neodgovornih plaćenih likova na internetu, kao spravu za igranje, pravljenja trikova i belih, gustih oblaka. Odgovornih sajtova i promovisanja elekronske cigarete na pravi način (prestanak pušenja) je jako malo i zato dolazimo u problem i ovde na forumu. Malo, malo pa se pojave uglavnom dosta mladi ljudi i traže savet šta da uzmu da bi izbacivali iz sebe ceo oblak. Zato kao korisnik foruma, bezuslovno sam protiv toga da se takvima da savet za kupovinu pre nego što ga ubedimo u suprotno. Takvim ponašanjem svih članova foruma, pa i mojim postajemo ozbiljno i odgovorano mesto koje promoviše pravu svrhu el. cigareta na internetu.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-10-2018, 09:43   #26
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,269
Pohvaljen: 1,435
Nivo reputacije: 296
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

ja promovišem i na ulici,kad me vide sa driperom i oblakom iza mene odma se interesuju šta je to,a ja ih upucujem na forum

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 09:47   #27
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ok krivi su Bet i ezgeta. Može lock 😂😂😂

Staro 06-10-2018, 09:57   #28
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,269
Pohvaljen: 1,435
Nivo reputacije: 296
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

krivi su roditelji uvek

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-10-2018, 10:00   #29
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 653
Pohvaljen: 911
Nivo reputacije: 151
Piki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvalu

Da se ne lažemo na ovu temu možemo da diskutujemo do sutra. Da li sam protiv? Pa da i ne. Uglavnom jesam protiv. To je sve do mentaliteta klinaca i porodice odakle dolazi. Da se ne lažemo 21. vek je sve je dostupno na internetu i svako može da kupi kako hoće preko ovoga ili onoga. Klinci većinom koriste od "đeneralnog" kiteve jer su realno najpristupačniji, pa je pitanje koliko "đeneralni" poštuje zakon 18+ ali nećemo sad o tome.

Moj možda predlog vezan za to, jeste stvaranje teme koja će podizati svest o tome šta sve može da pođe po zlu ako ne razumete šta koristite i kako(I upućivati mlade ljude u temu). Mislim da je bitnije sačuvati sve zube i udove nego ispasti kul i duvati oblake po školi.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-10-2018, 10:10   #30
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 723
Pohvaljen: 1,009
Nivo reputacije: 183
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Nije bas lako dati pravi odgovor na ovo pitanje... maloletni sestric je krenuo sa cigarama i vec stigao do paklice i po dnevno, i sa te strane, vise bih voleo da je krenuo sa elektronikom...ali, par puta sam razgovarao sa njim i njega interesuju oblaci, trikovi, gigawati...
Tu se sad postavlja drugo pitanje, da li ih sprecavati, pa da krisom eksperimentisu sami i, obzirom na uzavrelu krv, naprave neku nesrecu ili ih strpljivo obucavati i koliko je moguce, usmeravati u pravcu umerenije i pre svega manje opasne konzumacije.
U njihovim godinama, sve sto im branite ih samo jos vise izaziva da probaju.
Kad poredjam elektronsku cigaretu, cugaretu, marihuanu, alkohol, tablete, teske droge...
Mozda su elektronske cigarete najmanje zlo.
Starijoj cerki, koja ide sa mnom u teretanu, stalno objasnjavam da bih verovatno mogao i vise da trcim kada ne bih koristio elektronsku cigaretu, a da u prethodnom periodu treniranja nisam mogao ni pola od ovoga sto sad mogu.
Opet, napomenem joj svaki put, ako te povuce zelja da probas obicnu cigaru, kazi mi, bolje da ti ih ja kupim nego da ti podmetnu nesto. Naravno, uz to dodam, da je pametnije da pre obicne, proba elektronsku, cisto da vidi kakve ce posledice to imati na njen trening, a da je elektronska bar 60-70% manje stetna od obicne.
Dakle, nisam pristalica nikakve rigidne zabrane, jer najsladje je zabranjeno voce.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme Pretraži temu
Pretraži temu:

Preciznija pretraga
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:12 sati.