Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-10-2018, 13:27   #1
StSava84
Nov član

Registrovan: Oct 2018
E-cig: Aspire nx75 - KT Protank4
Pohvala: 9
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 1
StSava84 je na dobrom putu
Uobičajeno Taze vaper

Pozdrav svima,

Krenuo sam sa parenjem pre 3 dana. Pusac sam 6-7 godiina i trosio sam paklu dnevno cigareta jacine 10mg.

Bukvalno od kako sam kupio e cig, nisam imao ni najmanju zelju da zapalim analognu cigaretu, na moje veliko iznenadjenje i odusevljenje! Tako da za sada, 3 dana smoke free

Imam neka pitanja za vas iskunije vapere:

1. Zanima me misljenje o opremi koju sam uzeo:
- Mod je Aspire nx75 plus samsung bat od 3500 mha
- Atomizer je Kanger Tech protank 4

2. Savet oko tecnisti:
Za pocetak sam kupio 4yr pg/vg 70/30 sa aromom ronhila i 18mg nikotina.
Pored toga imam i jos Pink Dragon pg/vg 65/35 sa 10mg nikotina

Krenuo sam sa ovom jacom 18mg i za dva dana otislo 10 mg, tj cela bocica. Zadovoljava mi potpuno nikotinsku potrebu, a parim na 120c i 40w. Uvlacim d2l.
Da li je to mnogo, malo, normalno... i da li koristim dobra podesavanja?
Probavao sam od 10w-70w i nasao sweet spot na 40w. Za temperaturu nisam siguran, stoji 120c na default pa nisam ni dirao. Koristim 0.5om keramicki grejac koji je dosao u kompletu.

Inace, veoma sam zadovoljan i ne razumem zasto nisam ranije ovo kupio i batalio analogne Citao sam da pocetnici imaju problem sa kasljem da im smeta kad predju na paru, pluca navikla na dim, i tako to, medjutim, meni je prvi inhale bio potpuno prijatan i imamo sam osecaj kao da sam veteran u ovome

3. I jos ovo

- Necu jos uvek sam da pravim tecnost pa me zanima koje su gotove tecnosti dobre i jel ima nesto povoljnije, posto sam ja placao 360 din za 10mg bocicu??

Hvala i poz,
Sava
StSava84 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 13:45   #2
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 315
Pohvaljen: 234
Nivo reputacije: 61
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Taze vaper

Sasvim pristojnu opremu za pocetak imas. Posto ti prija koristi tako. vremenom ces kupiti jos neki atomizer i sam praviti grejace. Na D2L je normalno da je potrosnja tecnosti velika tako da budi spreman da ubuduce jos vise trosis. ja koristim 20ml dnevno nekad i vise.
18mg je prejako na D2L i cudi me da te grlo ne otkida (mozda jer mod koristis u TC rezimu)?
Ja sam kad sam prestajao sa obicnim egolikim ecigaretama koristio sam 24-36mg, vremenom sam spustao, sad vec godinu dana koristim 0mg i nemam potrebu za nikotinom. Mislim da bi sa tom opremom i tim grejacem sasvim ok bilo da koristis 6mg na nekih 40-50w u power rezimu.
Jeftinijih gotovih tecnosti ima ako kupujes vece pakovanje, ima ih sad od 60ml 1600din u domacoj radnji a jos jeftinije je da sam miksas.

Mislim da si odlicno krenuo i predlozio bih ti da neko vreme ne eksperimentises mnogo vec da koristis tako kako si krenuo ako si vec zadovoljan. Za nedelju dve kreni da smanjujes nikotin, do tad citaj forum kupi jo jednu bateriju (predlazem Sony VTC6) i jedan RTA i kreci polako sa samostalnim pravljenjem tecnosti jer to nije nista komplikovano.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 13:58   #3
StSava84
Nov član

Hvala na odgovoru!

20ml dnevno, pa to bi meni pri ovakvim cenama bilo 700 din dnevno
Koliko te kosta tecnost na dnevnom nivou?

Jeste mnogo i prodavacica me upozorila... ne kida me grlo, bas mi prija... ne znam.

A sta je TC rezim?
Staro 18-10-2018, 14:08   #4
Lyuman
Iskusan član

Lyuman's avatar

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Armour Pro + Berserker 24
Pohvala: 34
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 13
Lyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putuLyuman je na dobrom putu

TC rezim - temperature control, mod ne dozvoljava coil-u da predje tu temperaturu, ali je 18mg nikotina za dtl previse, ja bih ti preporucio da smanjis barem na 9mg, najbolje na 6 i ako vec hoces dtl onda ti je najtoplija preporuka da sam pravis tecnost, imas na youtube-u tutorial i to je to, mnogo je jeftinije s obzirom da dtl "guta" tecnost
Lyuman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 14:27   #5
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 315
Pohvaljen: 234
Nivo reputacije: 61
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

@stSava84

Ne znam tacno ali kosta me do 150din dnevno. Ja koristim bazu bez nikotina a ona je dosta jeftinija.

Ti bi za pocetak sam mogo da pravis tecnost sa gotovom bazom 100ml baze sa 6mg nikotina ti kosta 900din u to sipas 10ml arome sto kosta oko 400din i za 1300 din dobijes 110 ml tecnosti na 6mg nikotina. Sa vecim procentom nikotina je malo skuplje a ako sam seces nikotinske baze (ali za to ti treba malo iskustva) dodje jos jeftinije.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 14:32   #6
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,559
Pohvaljen: 15,137
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2018, 14:35   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Admin poruka
ako ne odgovarate na post neposredno iznad svog, citirajte post ili deo posta na koji odgovarate

Staro 18-10-2018, 14:37   #8
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 354
Pohvaljen: 307
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Protank 4 je kompatibilan sa KangerTech Subtank/Toptank Mini rba (single coil) glavom

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2018, 14:42   #9
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 571
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Po mom misljenju ta baterija bi mogla da bude problematicna. Ne znam nijednu 18650 bateriju kapaciteta 3500mAh da ima potrebnu struju praznjenja koja je potrebna za nasu upotrebu. Molim te napisi nam model baterije.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 14:43   #10
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

To sam baš hteo dodati
Ako je Samsung 35 E baterija u pitanju, to se koristi do 30 W jer je 10 A..

Staro 18-10-2018, 14:48   #11
StSava84
Nov član

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Po mom misljenju ta baterija bi mogla da bude problematicna. Ne znam nijednu 18650 bateriju kapaciteta 3500mAh da ima potrebnu struju praznjenja koja je potrebna za nasu upotrebu. Molim te napisi nam model baterije.
Evo citam sa racuna, kutiju nisam uzeo:
18650 Samsung 35E 3500 mAh - 990 dinara.

To mi je prodavacica preporucila. Koristim 40w i izdrzi ceo dan. Preko noci je napunim.
Staro 18-10-2018, 14:52   #12
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 571
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Malo je problematicna ta baterija ako se koristi na 40w. Ima samo 10A struju praznjenja. Provjeri grije li se tokom koristenja.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2018, 14:55   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Citat:
Originalna poruka od StSava84 Vidi poruku
Evo citam sa racuna, kutiju nisam uzeo:
18650 Samsung 35E 3500 mAh - 990 dinara.

To mi je prodavacica preporucila. Koristim 40w i izdrzi ceo dan. Preko noci je napunim.

Kad ostaneš bez šake, seti se prodavačice 😉

Zahvalili :
Staro 18-10-2018, 14:57   #14
StSava84
Nov član

Admin poruka
NE CITIRAJ POST NEPOSREDNO IZNAD SVOG

Pa na koliko W da je koristim? I jel moze neka preporuka za bolju bateriju?
Staro 18-10-2018, 14:59   #15
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Citat:
Originalna poruka od Dj_ Vidi poruku
To sam baš hteo dodati
Ako je Samsung 35 E baterija u pitanju, to se koristi do 30 W jer je 10 A..

LG HG 2, LG HE 4, Samsung 25 R, Samsung 30 Q, Sony VTC 5, Sony VTC 6, Sony VTC 5 A

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:34 sati.