Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Zatvorena tema

Alati za teme Način prikaza
Staro 31-10-2018, 00:39   #1
djokatru
Nov član

Registrovan: Apr 2018
E-cig: Joyetech Ego Aio d22
Pohvala: 8
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 4
djokatru je na dobrom putu
Uobičajeno preporuka

Ovakooo, imam joyetech d22 vape. Kupio sam vape iskljucivo zbog dima koji pravi, i mnogo volim da parim. Sada hocu da uzmem novi vape, koji pravi jos veci dim. Jel mozete da mi preporucite sta da kupim? Koliko sam guglao i trazio, mislim da sam shvatio da na kolicinu pare utice koliko ima watta i resistance. Ne znam da li jos nesto utice na to. Ja sam pusac, znaci ne trazim vape da me odvikava od cigara, pravim kuci sam tecnost bez nikotina.

Zanima me i da li utice atomizer na tu kolicinu dima iliti pare. Ako ima neke veze, da li pravi vise paru RTA ili RDA, ili je svejedno?

Ne razumem se toliko u e-cig, ali ucim polako.
btw kupujem sa aliexpressa, bas sam ovaj forum pretrazio i video da mnogi hvale aliexpress, a i tamo su cene mnogo mnogo jeftinije nego sto moze ovde da se nadje, barem ja nisam naso jeftinije
Pa jel moze neka preporuka za sledeci vape?
Planiram da izdvojim 20-40 evra, ali koliko mi se cini, treba mi jos duplo vise kinte da kupim bas dobar vape.
djokatru nije na Forumu   top
Staro 31-10-2018, 01:51   #2
Allegreto
Veteran

Allegreto's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Reuleaux RX200S 250W SMOK TFV4 Subohm D2L
Pohvala: 748
Pohvaljen: 255
Nivo reputacije: 118
Allegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosiAllegreto ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: preporuka

Nakaci procent VG-a i dobices vecu paru, moras da nakacis procent i na aromu ako je koristis.
RDA ti daje vecu komociju za oblake.

Allegreto nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 31-10-2018, 04:51   #3
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 571
Pohvaljen: 735
Nivo reputacije: 167
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Kao sto ne podjes na trafiku da kupis kutiju pusenja, tako i ovdje ne kupujes vape nego elektronsku cigaretu, koja ne proizvodi dim nego paru.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 31-10-2018, 05:00   #4
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,305
Pohvaljen: 1,462
Nivo reputacije: 212
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@djokatru da bi se dobila velika kolicina pare, gustina tecnosti je vazna vise vg manje pg.
70vg 30pg po meni je super
koristio ti rta-rda-rdta ako ti tank ima dobro natapanje grejaca vate i dobar protok vazduha mozes praviti velike oblake
grejac je veoma vazan, kako ti napravis grejac toliko ces i pare dobiti.
clapton grejaci su najbolji za velike oblake, postoje puno razlicitih vrsta clapton grejaca
znaci treba sve lepo podesiti i dobices oblake koliko god zelis
sve ovo sto sam napisao nemoj da koristis dok ne nabavis mod koji ima dobru elektroniku i u njemu su baterije koje su kvalitetne
nemoj da zuris kupujes opremu dok ne naucis o bezbednom parenju
ima ovde na forumu iskusnih clanova iz tvig kraja koji mogu da ti pomognu, pozovi ih na kafu pivo ili ih ti poseti
dragon nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 31-10-2018, 07:43   #5
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 201
Pohvaljen: 1,323
Nivo reputacije: 289
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Купио си вејп због дима??? Лоша инвестиција. Батали ти то одмах, нећеш добити то што тражиш.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 31-10-2018, 08:58   #6
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 989
Pohvaljen: 485
Nivo reputacije: 108
Jagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosiJagodinac ima čime da se ponosi

@djokatru, ne kapiraš osnove, ali nije to ništa strašno. Preporučujem ti da iščitaš malo ovaj deo foruma:
http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=61

Takođe, obavezno štivo je i ovaj deo foruma:
http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=79
kako bi se upoznao sa tim šta je bezbedno parenje iliti bezbedno korišćenje elektronskih cigareta.

Krajnje dobronameran savet i upozorenje:
Bez poznavanja osnovnih stvari, posebno za baterije, odličan si kandidat da ti elektronska cigareta/mod/komplet/kit eksplodira u lice. Saznaj prvo osnove sigurnosti, pa ćeš onda lako za opremu.

Kao što su kolege već napomenule, ne kupuješ vejp već elektronsku cigaretu/mod/opremu; prilikom korišćenja elektronske cigarete dobija se para, a ne dim; isto kao što se u atomizer ne sipa ulje već tečnost i to tečnost koja ima svoj jasni sastav i postupak pravljenja.

I naposletku, svako će ti odavde reći da je prelazak na paru ili elektronsku cigaretu manje štetna alternativa pušenju (pušenju kao totalno nezdavoj navici), ali moraš biti svestan i toga da je kombinacija pušenja i pare najgora moguća kombinacija za zdravlje (što se tiče inhalacije dima ili pare u pluća).

Jagodinac nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 31-10-2018, 09:41   #7
Smoker_bgd
Aktivan član

Smoker_bgd's avatar

Registrovan: Oct 2018
Pohvala: 87
Pohvaljen: 26
Nivo reputacije: 6
Smoker_bgd je na dobrom putuSmoker_bgd je na dobrom putuSmoker_bgd je na dobrom putu

@Jagodinac, kako znas da je :

"I naposletku, svako će ti odavde reći da je prelazak na paru ili elektronsku cigaretu manje štetna alternativa pušenju (pušenju kao totalno nezdavoj navici), ali moraš biti svestan i toga da je kombinacija pušenja i pare najgora moguća kombinacija za zdravlje (što se tiče inhalacije dima ili pare u pluća)."

Da li mozes da postujes, neku studiju sa YT...o tome?

Iskreno, ja zapalim 4,5 cigareta ne vise; na dan; Verovatno zbog manjka opreme (Atomizeri,Modovi,Tecnosti)
Smoker_bgd nije na Forumu   top
Staro 31-10-2018, 16:34   #8
djokatru
Nov član

Registrovan: Apr 2018
E-cig: Joyetech Ego Aio d22
Pohvala: 8
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 4
djokatru je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
@djokatru da bi se dobila velika kolicina pare, gustina tecnosti je vazna vise vg manje pg.
70vg 30pg po meni je super
koristio ti rta-rda-rdta ako ti tank ima dobro natapanje grejaca vate i dobar protok vazduha mozes praviti velike oblake
grejac je veoma vazan, kako ti napravis grejac toliko ces i pare dobiti.
clapton grejaci su najbolji za velike oblake, postoje puno razlicitih vrsta clapton grejaca
znaci treba sve lepo podesiti i dobices oblake koliko god zelis
sve ovo sto sam napisao nemoj da koristis dok ne nabavis mod koji ima dobru elektroniku i u njemu su baterije koje su kvalitetne
nemoj da zuris kupujes opremu dok ne naucis o bezbednom parenju
ima ovde na forumu iskusnih clanova iz tvig kraja koji mogu da ti pomognu, pozovi ih na kafu pivo ili ih ti poseti
hvala ti brate, ali problem je sto moja e cigara jedva gura 50/50 odnos, veoma tesko ide sa vecim kolicinama vg, ne znam da li ima veze ali koristim bf ss316 grejac sa 0.5 ohma
jedini claptonov grejac koji moze da se nadje u umbrelli je sa 1.5 ohma, pa je l' mislis da taj uzmem?

Citat:
Originalna poruka od BobanNB Vidi poruku
Купио си вејп због дима??? Лоша инвестиција. Батали ти то одмах, нећеш добити то што тражиш.

E ovako, ja hocu samo da pravim oblake, i pusenje elektronske cigarete je stetno, veoma malo ali stetno, tako da nemoj meni da pricas da je to losa investicija, ovde sam zatrazio pomoc, a ne osudjivanje. Sta tebe boli ***** zasta meni treba e-cig, evo dajem ti rec, prekidam da parim zato sto si mi ti reko.
Za***i me.

Citat:
Originalna poruka od Jagodinac Vidi poruku
@djokatru, ne kapiraš osnove, ali nije to ništa strašno. Preporučujem ti da iščitaš malo ovaj deo foruma:
http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=61

Takođe, obavezno štivo je i ovaj deo foruma:
http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=79
kako bi se upoznao sa tim šta je bezbedno parenje iliti bezbedno korišćenje elektronskih cigareta.

Krajnje dobronameran savet i upozorenje:
Bez poznavanja osnovnih stvari, posebno za baterije, odličan si kandidat da ti elektronska cigareta/mod/komplet/kit eksplodira u lice. Saznaj prvo osnove sigurnosti, pa ćeš onda lako za opremu.

Kao što su kolege već napomenule, ne kupuješ vejp već elektronsku cigaretu/mod/opremu; prilikom korišćenja elektronske cigarete dobija se para, a ne dim; isto kao što se u atomizer ne sipa ulje već tečnost i to tečnost koja ima svoj jasni sastav i postupak pravljenja.

I naposletku, svako će ti odavde reći da je prelazak na paru ili elektronsku cigaretu manje štetna alternativa pušenju (pušenju kao totalno nezdavoj navici), ali moraš biti svestan i toga da je kombinacija pušenja i pare najgora moguća kombinacija za zdravlje (što se tiče inhalacije dima ili pare u pluća).
Hvala ti brate puno, ja sam cuo da e-cig moze da eksplodira, ali mi na kraj pameti nije bilo da zbog lose baterije moze da se desi.

Hvala svima sto su probali da pomognu, pogotovo bobanu. Dali ste mi neke savete sto nisam znao, dobio sam odgovor za rda/rta grejace, ali nisam dobio ni jednu preporuku, sto sam i najvise trazio, ali nije ovo prvi put da na ovom forumu postavljam temu, a da ne dobijem konkretan odgovor. Cekam odgovor za claptonov grejac, onda moze lock.
djokatru nije na Forumu   top
Staro 31-10-2018, 16:43   #9
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 201
Pohvaljen: 1,323
Nivo reputacije: 289
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Леп ти жаргон, за похвалу. А што се тиче твог пушења, можеш слободно.

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   top
Staro 31-10-2018, 17:16   #10
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 460
Pohvaljen: 2,507
Nivo reputacije: 451
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Moderator poruka
Neprikladno izražavanje i vređanje ostalih članova je izričito zabranjeno na forumu.
Zbog toga se tema zaključava

Raka 1971 nije na Forumu   top
Zahvalili :
Zatvorena tema

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:56 sati.