Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-11-2018, 01:49   #1
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 315
Pohvaljen: 234
Nivo reputacije: 61
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Kako prestati sa koriscenjem e-cigarete

Za pocetak neko moje iskustvo i kako je sve pocelo

Dok sam jos bio pusac probao sam u par navrata da ostavim cigarete. Probao sam "cvrstom voljom", nikotinskim zvakama, flasterima, koristio neke tablete (ziban,tabex i sl) i nista nije pomoglo. Vec posle dva dana bi odustao. Strastven pusac sa 2-3 kutije Winston 100s zlatni. Otrov

Davne 2013 sam se prvi put susreo sa elektronskom cigaretom i resio da probam. U to vreme je bilo malo informacija i jos manje radnji gde bi iste mogli kupiti. Malo sam istrazivao po netu i resio da kupim neki komplet od ako se dobro secam 40e. Bilo je tad Joyetecha ali mi se tad to cinilo skupo i za cenu jednog Joyetecha sam kupio komplet od 2 eGo T cigarete sa ego t klirom + 2 Ce5 klira + 2 baterije sa displejom i "1300mah" kapacitetom baterije.
Jeste da je bila neka kineska kopija ali za to vreme sasvim solidna oprema. Grejaci su zagorevali, tecnost curila, posle dve nedelje crkla prva baterija ali sam video da mi taj "novi sport" odgovara tako da sam vec u startu skroz ostavio cigarete.
Vec posle mesec dva sam skapirao da mi treba bolja oprema tako da sam kupio Dzojtekovu bateriju i Evod klir. Sa Evodom sam vec krenuo da cistim grejace i menjam fiber, kupio Ego C twist i jos vise uplovio u vape vode...
Posle nekih god dana Joyetech je izbacio prvi AIO uredjaj, kocka neka ne secam se kako se zvala, mali i lep (video prvi put kod cika Dalibora - Tottaly Red ) za koji se mogla kupiti i RBA glava i zaljubio se u uredjaj. Sa tim uredjajem sam prvi put krenuo s motanjem grejaca. Kasnije je sve postalo neki hobi, kupovao sam neke cevke, box modove, rba,rta,rda,rdta,..pamuk,zice,svasta nesto...to vec svi znaju kako ide.

Sto se tecnosti tice u pocetku sam koristio iskljucivo duvanske arome sa 24mg nikotina (Dekang, Tottaly,Joyetech i sl) Male snage i m2L. Kako je vreme prolazilo smanjivao sam nikotin i sam mixao liquid i evo vec godinu-dve sam na 0mg nikotina i koristim samo vocne i kremaste arome. Duvanske sam izbacio jos pre 3 god. I naravno D2L i nenormalna potrosnja tecnosti.

Za sve ove godine Vape mi je postao neki hobi, cigaretu nisam zapalio 5 godina i iste ne mogu da smislim (zabranio pusenje u kuci,kolima,...) ali sve manje volje imam da smotam grejac, mixam 10 razlicitih tecnosti i sl.
Ecig mi prija i ne osecam nikakve posledice, mnogo se bolje osecam nego kao pusac tako da sam siguran da je sve ovo manje stetno nego pusenje ali sam isto tako i svestan toga da ni vaping nije bas dobar po zdravlje.

Oduzio sam... Jednostavno na ecig sam presao da bi ostavio cigarete. Ecig je trebao biti privremeno resenje da se ostave cigarete ali se sve ovo malo oduzilo
Mislim da je doslo vreme da posle 5 godina vapinga prekinem s ovim. Prija meni sve to ali jednostavno svestan sam da je vape los po zdravlje i jednostavno ne zelim biti rob svojih navika (mixaj,nosi baterije, punjace,tecnost,...)

Sad pitanje

Voleo bih da cujem misljenje ostalih vapera sa foruma na ovu temu. Jos vise bih voleo da cujem misljenje nekog ko je prekidao pa se vratio ili prekinuo za stalno sa vapingom.

Da li preseci od jednom ili postepeno smanjivati koriscenje e-cigarete. Razmilsjao sam da se za pocetak vratim na M2L,vratim se na slabiju opremu, mod koristim samo kod kuce, ogranicim sebe na recimo par povlacenja u 1h i sl? Sto se nikotina tice mislim da sam se te zavisnosti resio, medjutim sto se vapea tice...navika je da svakih 5 min povucem par puta

Kolege iznesite svoje misljenje i dajte neki savet
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2018, 03:52   #2
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,253
Pohvaljen: 1,423
Nivo reputacije: 294
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju
Uobičajeno Re: Kako prestati sa koriscenjem e-cigarete

Mislim da si pogrešio forum,treba da se konsultuješ sa izabranim lekarom.mi ovde pomažemo ljudima u vezi e cigarete i opreme.tvoje pitanje bi bilo na mestu da ne postoje analogne cigare zbog kojih smo generalno ovde

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2018, 07:34   #3
milanlaki
Aktivan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 5
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 26
milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku
postepeno smanjivati koriscenje e-cigarete. Razmilsjao sam da se za pocetak vratim na M2L,vratim se na slabiju opremu, mod koristim samo kod kuce, ogranicim sebe na recimo par povlacenja u 1h i sl?
Ja bi probao ovako
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2018, 07:43   #4
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 1,581
Pohvaljen: 650
Nivo reputacije: 133
nikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalu

Ja sam pomisljao da učinim isto, i nemam bas neku ideju da li prestati odjednom ili postepeno. Često sam je ostavljao namerno u stanu na par sati da vidim kako ću da reagujem i falila mi je ako sam išao negde da kuliram i da sedim. Kad je bila situacija da nešto šljakam nije mi falila. Sa druge strane, žena iz komšiluka je ostavila pljuge tako što je koristila tečnost velike koncentracije nica, i vukla puff samo kad joj je frka par puta dnevno, bukvalno dva, tri puta. ALI to je opet situacija u kojoj je ona nije koristila vape pre toga...
Sve u svemu, nisam pametan ali to nije ništa novo!

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2018, 07:51   #5
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 651
Pohvaljen: 908
Nivo reputacije: 149
Piki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvalu

Generalno se ne savetuje naglo prestajanje ili nagli prelazak na tečnosti bez nikotina da te ne bi uhvatila nervoza zbog nikotina.
Postepeno smanjivanje jačine tečnosti (Nikotina) možeš tako, a možeš i da ograničiš sebe na korišćenje same elektronske cigarete. Vremenski što ti kažeš na svakih 30-60 minuta ili ograničiš sebi mesto korišćenja. Recimo da kažeš koristiću je samo napolju/unutar određene sobe i tako ograničiš na neki način korišćenje.

To je neka moja logika, jer sam se na leto i sam tako odvikao na kratak period baš zbog ovoga:
Citat:
ali sve manje volje imam da smotam grejac, mixam 10 razlicitih tecnosti i sl.
I onda sretneš nekog kolegu vidiš šta on ima/koristi i tako mi se vratila želja i entuzijazam
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2018, 08:25   #6
prika
Senior

prika's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: menja se cesto
Pohvala: 433
Pohvaljen: 473
Nivo reputacije: 105
prika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosi

Zanimljivo pitanje I Sam Sam mislio vise puta da batalim sve ovo Ali kada bolje razmislim nepijem nepusim nekockam se jos I ako ovaj sport ostavim mogu da se zamonasim

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
prika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2018, 12:33   #7
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 354
Pohvaljen: 307
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

@ljuba vr; najveću grešku si napravio kad si ' izbacio ' duvanske ukuse i kad si smanjio nikotin skroz na nulu.

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2018, 22:05   #8
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 47
Pohvala: 117
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 49
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Citat:

Voleo bih da cujem misljenje ostalih vapera sa foruma na ovu temu. Jos vise bih voleo da cujem misljenje nekog ko je prekidao pa se vratio ili prekinuo za stalno sa vapingom.

Kolege iznesite svoje misljenje i dajte neki savet
Kolega, moja prica je skoro identicna kao tvoja sa par izuzetaka ali evo ovo su otprike moja iskustva.

Citat:
Da li preseci od jednom ili postepeno smanjivati koriscenje e-cigarete.
Po mom misljenju jedino presecanjem mozes da postignes neki rezultat. Postepeno smanjivanje je kao kad zednom dajes po kasicicu vode.
Iz iskustva znamo da dnevni unos nema mnogo veze sa mg/ml ako je jaca tecnost manje cuclas i obrnuto ako je slabija ne vadis spravu iz usta.
Citat:
Razmilsjao sam da se za pocetak vratim na M2L,vratim se na slabiju opremu, mod koristim samo kod kuce, ogranicim sebe na recimo par povlacenja u 1h i sl?
To bi po mom mislenju svakako trebalo da uradis bez obzira da li prestajes ili ne i time smanjis unos Pg-a i Vg-a. Posto si na D2L sigirno miksujes sopstvene tecnosti a svi znamo kako je tesko doci kvalitetnih sirovina. Uglavnom u sebe pored vece kolicine vestackih aroma i stetnijih isparenja na vecim snagama unosis i vise necistoca iz PG-a i Vg-a ( 99% cist - a sta je onih 1% bog ce ga znati) kao sto su naprimer teski metali.
Citat:
Sto se nikotina tice mislim da sam se te zavisnosti resio.
Ovo je po meni osnovna zabluda. Nikotina se nisi resio i nikad neces dok god ga unosis. Nikotin je osnovna adiktivna supstansca i on je stimulativ.
Posle toliko dugog staza unosa nikotina tvoj mozak funkcionise na drugaciji nacin od npr nepusaca. Potrebno je duze vreme da vratis u normalu, po recima drugih, otpilike godinu dve. Nikotin te tera da povuces svakih 5min a ne navika za vapom, mada i navika je cudo. Kao kada se dete odvikava da sisa palac.

Ja sam prestajao dva puta po otprilike nedelju-dve. I kao kod analognih, ako si prestajao prva tri-cetri dana su najgora stim sto ide kriza ide progresivno.
U pocetku nista, to moze da traje i ceo dan. Obicno krene uz neki trigger(okidac) kafa, pivce, zivci, dosada i tako do nekog treceg-cetvrtog dana kada je vrhunac
i onda polako opada. Posle sedam-osam dana to je to. To je tzv fizicka kriza.

Ona druga je mnogo opasnija a to je psiholoska. Ovde dodje do izrazaja prica o sisanju palca.
Mnogi ukljucujuci i moju malenkost padnu na tom ispitu. O tom moze da se prica do sutra i veruj mi svaka prica je potpuno individualna.
Pitanje na kome svi popadaju je taj osecaj praznine kao da si izgubio najboljeg prijatelja. I onda krene taj crv sumje u opravdanost sopstvenih namera, pa opsesija idejom da cimnes samo dva vape-a itd.. Manje vise klasicna prica svakog zavisnika.

Nadam se da ces probati i sam da batalis pa eto napisi koju o sopstvenom iskustvu..

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-11-2018, 00:20   #9
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od ezgeta Vidi poruku
Mislim da si pogrešio forum,treba da se konsultuješ sa izabranim lekarom.mi ovde pomažemo ljudima u vezi e cigarete i opreme.tvoje pitanje bi bilo na mestu da ne postoje analogne cigare zbog kojih smo generalno ovde

Ne razumem cemu ovako negativan stav? Vaper sam vec 5 godina, dosta toga sam procitao, video, naucio na forumu i mislim da je 90% nas preslo sa analognih na elektronske u nadi da ce i njih ostaviti. Retko ko je bio nepusac pa krenuo sa vapingom. Vidim da danas klinci krecu sa vape a da nikad nisu pusili zbog "oblaka",trikova i ostalih gluposti.

I dalje podrzavam elektronske kao alternativu analognim ali ne preporucujem nikom kao vid zabave vec kao pomocno sredstvo u ostavljanju cigareta.

Zar forum ne sluzi tome da razmenimo misljenja i iskustva? Zar ne treba pomoci ljudima da sa analognih predju na elektronske? Zasto onda ne bi pomogli i nekom ko bi zeleo da sa elektronskih predje na... nista ???

---------- Post added 02-11-2018 at 00:28 ----------

Bio sam malo opsiran pa me neki nisu ispratili. Parim 5 godina, pre 4 godina sam batalio duvanske arome i vise mi ne prijaju, a pre godinu i nesto sam se "skinuo" sa nikotina i mixam tecnost sa 0mg nikotina. Vec 2-3 godine ecig koristim na otporu 0.2-0.5ohm 40-60w D2L, pg/vg 50/50 - 60/40. Koristim Meilab pg i vg, arome FA,KTS,Tottaly... Dnevno potrosim oko 20ml tecnosti.
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 01:25   #10
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 354
Pohvaljen: 307
Nivo reputacije: 81
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Za toliko godina nisi naučio da su arome najštetniji od likvid sastojaka.

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 08:04   #11
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Shvatio si kako si hteo,mislim da na mestu gde se savetuje o odvikavanju i prelasku na zdraviju varijantu bespotrebno je postavljati takva pitanja.to bi bilo ko kad bi dobio dete,a pitao ženu gde si pogrešio
Na forumu su uglavnom ljudi koji su presnecni što imaju zdraviju alternativu umesto analognih a ne mogu bez nikotina

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
Staro 02-11-2018, 09:31   #12
milanlaki
Aktivan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 5
Pohvaljen: 24
Nivo reputacije: 26
milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Pa nije covek pitao kako da predje sa elektronskih na obicne cigarete vec kako da batali sve ovo i trazio savet (pretpostavljam) od iskusnijih kolega kojima je i to poslo za rukom. A kontam da je to i bio cilj kada su se elektronske i pojavile kao alternativa. E sada stoji i to da je nekima preslo u hobi i to je druga prica.

@ljubaVR
nisam iskusan parilac, ali iz ugla pusaca nisam mogao odjednom da ostavim cigarete (valjda nisam "karakter" jbg ) pa sam alternativu nalazio u Iqosu pa eto tako napokon dosao do elektronskih. Poenta ovog gore napisanog je da smanjis parenje pa lagano, a ne odjednom da ostavljas jer da smo mogli odjednom da ostavimo uradili bi to i sa obicnim cigaretama. Nikotin si vec izbacio tako da je verovatno samo neka navika ostala ili sta vec. Naravno moje skromno misljenje i podrska za ljubuVR da istraje u svojoj nameri

@ezgeta
nema zdravije varijante nego da se batali sve i naravno da nije bespotrebno postavljati i ovakva pitanja. A i ovo poredjenje... pa nidje veze nije ljubaVR pogresio nigde, nego kada je presao na elektronske bio je jos jedan korak blize da batali sve ovo (da ne kazem pusenje )

A onaj koji dobije dete pa se posle cese po glavi... pa ili nije izvadio na vreme ili losa serija kondoma
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 10:00   #13
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Citat:
Originalna poruka od Dj_ Vidi poruku
Za toliko godina nisi naučio da su arome najštetniji od likvid sastojaka.

A gde sam ja to rekao da arome nisu stetne? Cak sam i probao da koristim tecnost bez arome al je totalno bezveze! Svi smo se slozili da niko ne zna sta se krije u aromama i da bi je trebalo koristiti u manjim kolicinama. E sad tu opet nastaje problem sa tim koliko je koja aroma koncentrovana... Ali da ne spamujemo jer to nije vezano za temu.

Nije tema sta je stetno a sta ne i da li koristiti e-cigaretu, analogne,nargile,travu,... tema je:

"KAKO PRESTATI SA KORISCENJEM ELEKTRONSKE CIGARETE"

i ne razumem neke pojedince gore koji su me bespotrebno napali!??? Zar nije poenta cele price bila da se manemo otrova, ruznih navika i sve ostalog sto je vezano za pusenje. Zasto se istim principima ne bi vodili i resili se ovih drugih manje stetnih ali opet stetnih "otrova"!???

Naravno ne namecem svoje misljenje nikome, ja sam samo zatrazio savet i misljenje nekog ko je imao iskustva sa prestankom parenja da podeli iskustva sa mnom i svima nama (a vidi se da nas ima) koji bi prestali sa e-cigaretom. Ako neko hoce da pusi, pari,drogira se ili sta vec, ma sve podrzavam nije problem dok god ne ugrozava mene.

@ezgeta

Ako mislis da pitanje nije na mestu, da je tema glupa ili sta vec, jednostavno vidis temu, nasmejes se i produzis dalje.
Da tema nije na mestu i da postoji nesto sporno moderatori bi obrisali temu, mene banovali i "svi srecni".

@milanlaki

Hvala na podrsci. Skapirao si poentu moje price.
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 10:23   #14
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

U najboljoj nameri sam rekao da su lekari najkompetentniji za takve stvari,a ne da se savetuješ o tome po forumu.druga je stvar što si ti shvatio to kao uvredu

Staro 02-11-2018, 14:34   #15
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 460
Pohvaljen: 2,507
Nivo reputacije: 451
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Ništa bez dobre volje i čvrstog karaktera.
Svako smanjivanje analognih kod pušača tipa "danas ću 10, sutra 8...pa onda ostavljam", ili smanjivanje koncentracije nikotina u tečnostima kod vapera, kao i smanjivanje potrošnje.....ne vode ka definitivnom prestanku korišćenja bilo jednih, bilo drugih, ako za to ne postoje volja i čvrst karakter. Više je zavaravanje samog sebe nego stvarnost.
Gledano iz mog ugla.
Analogne sam ostavio tako što sam rekao da neću više i prelazim na elektroniku. Uzeo od rodjaka cloupor mini i eleaf air tank i krenuo. Nikad više nisam pomislio na analogne.
Električne koristim bez malo 3 god. i nikad mi nije palo na pamet da prestanem (niti ću u dogledno vreme).
Duvanske tečnosti i dalje koristim sa 12 ili 9 mg nikotina, ostale sa 6 ili 3 mg. Tako sam počeo, tako je i dan danas.
Kad budem rešio da ostavim, biće kao i sa analognim. Nema više - kraj.
Prema tome, ne trebaju vam ni kolege, ni doktori. Dovoljni ste sami sebi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:49 sati.