Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-11-2018, 15:04   #16
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 315
Pohvaljen: 234
Nivo reputacije: 61
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Kako prestati sa koriscenjem e-cigarete

Citat:
Originalna poruka od ezgeta Vidi poruku
U najboljoj nameri sam rekao da su lekari najkompetentniji za takve stvari,a ne da se savetuješ o tome po forumu.druga je stvar što si ti shvatio to kao uvredu

Od lekara sam svojevremeno dobio "savet": "Batali to, to ti je smrt za pluca, u tom ulju imas antifriz, a on je otrovan". Taj doktor (mislim da je kardiolog) je procitao neki od glupih clanaka koji su u to vreme izlazili po novinama i na netu, povezao pricu o PG-u i antifrizu i za njega mi "pusimo antifriz". Kad sam pre pola godine snimao pluca, popricao sam sa doktorom koji je specijalista za plucne bolesti, on bar nije lupetao nista, reko je da nije upucen u elektronske i da su mi pluca ok, da su cistija nego pre 4 godina kad sam snimao ali ako mogu da batalim i tu elektronsku.

Nisam shvatio kao uvredu,otvorio sam temu jer sam hteo da cujem misljenje nekog koje probao da ostavi ili ostavio vape. Kad mene neko pita kako da ostavi cigarete, ja sa njim podelim moje iskustvo i kazem ako ne mozes "na suvo" onda ti je najbolji nacin elektronska cigareta i ako je zainteresovan dam par saveta o opremi, tecnostima i sl.

@ Raka 1971

Slozio bi se. Jaka volja, cvrst karakter.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 16:46   #17
prika
Senior

prika's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: menja se cesto
Pohvala: 433
Pohvaljen: 479
Nivo reputacije: 107
prika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosi

Prvo PO meni covek treba da zna sta zeli Ali sto posto da zna sta zeli I da iza toga stoji cvrsto kao stena bez obzira na sve u ovom slucaju moras biti nacisto sa samim sobom da je to ono sto hoces I to je to nema odstupanja bacis ih preseces I cvrsto stojis iza toga

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
prika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-11-2018, 17:42   #18
milanlaki
Aktivan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 5
Pohvaljen: 25
Nivo reputacije: 26
milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

Pa oni sa karakterom su samo ostavili te jbn cigarete i sav taj otrov koje one nose i vise nista nisu u sebe inhalirali u bilo kom obliku.
Kad predjes na elektroniku samo si istu tu naviku zamenio manje stetnom i to je to. Nekom je odgovaralo pa je eto ostao na istoj i to je super. Navika da se nesto vrti po rukama, da uvlacis dim u ovom slucaju paru, pa nikotin itd... nije bas jednostavno preseci, samo zavaravamo sebe.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 18:49   #19
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,270
Pohvaljen: 1,435
Nivo reputacije: 297
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

kad god sam ostajao bez tecnosti ili e cig (u ranijim danima kad nije bilo dostupno)opreme odma bi se vratio na motani duvan,a i znam bar 5 ljudi koji su imali isto iskustvo,najvise sto sam uspeo je da smanjim nik.sad sam presrecan sto se ova industrija razvila i razvija i dalje..da sam mogao presekao bih odmah,sad vise nema razloga da se bar bojim da cu ikad morati da se vratim na ono zlo od duvana.sama pomisao i pomen "bez e cig mi stvara neku bojazan,kao na primer ovisnici na terapiji kad pomenu da je neko napravio recidiv,svi se uznemire pa je zato i zabranjeno da se pominje to..do kraja sa e cig.ziveo Hon Lik

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 19:28   #20
prika
Senior

prika's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: menja se cesto
Pohvala: 433
Pohvaljen: 479
Nivo reputacije: 107
prika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosiprika ima čime da se ponosi

Ziveo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
prika nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 19:55   #21
nikolaang
Veteran

nikolaang's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 1,598
Pohvaljen: 655
Nivo reputacije: 133
nikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalunikolaang je za svaku pohvalu

@Ezgeta, svako od nas je bar jednom osetio tu bojazan ali isto tako je bar jednom pomislio da bi bilo lepo nekad ostaviti I ecig I biti ponovo "cist".
Mislim da treba pricati u ovom pravcu u ovoj temi, nakraju, svi smo uzeli ecig kao manje skodnu alternativu analognim zbog zdravlja, drustva, porodice ili cega vec...
Treba iznositi svoje misljenje I ideje ovde, ko zna mozda neko ko zeli za njega, ultimativni cilj, uspe na neki nacin. Mi treba da budemo tu kao pomoc I podstrek I u tome kao I u svemu sto je vezano za nase drustvo - jedni drugima.

Ziveo Hon!
nikolaang nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2018, 22:39   #22
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 47
Pohvala: 117
Pohvaljen: 147
Nivo reputacije: 49
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku
Od lekara sam svojevremeno dobio "savet": "Batali to, to ti je smrt za pluca, u tom ulju imas antifriz, a on je otrovan". Taj doktor (mislim da je kardiolog) je procitao neki od glupih clanaka koji su u to vreme izlazili po novinama i na netu, povezao pricu o PG-u i antifrizu i za njega mi "pusimo antifriz". :
BTW - cesto se cuje ta prica o antifrizu i to zbog toga sto je antidriz zaparavo etilen-glikol a ne propilen-glikol. Ta dva su potpuno razlicite stvari. Etilen glikol nikao nije za parenje otrivan je i jako stetan i ako se proguta a kamoli pari.
Propilen glikol dokazano nije stetan za ljusku upotrebu doduse ono "dokazano" se odnosi samo na unos u organizam preko sistema za varenje. Nalazi se u gotovo svim indistriskim prehrambenim proizvodima pre svega kao nosac vestackih aroma.

Kolega zaboravio sam da lajkujem tvoj post. Pohvalio bih pokretanje ove teme i odao ti priznanje za iskrenost i nesebicnost. Ne obaziri se na hejtove i ostale neprimerene komentare koji po meni nemaju za cilj da negiraju tvoje stavove vec da izbegnu sopstveno suocavanje sa nepobitnim cinjenicama.

Eventualno ce svaki uzivalac pare, pre ili kasnije, morati da se suoci sa pitanjem ima li smisla nastaviti sa ovom ipak nezdravom navikom.

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-11-2018, 07:58   #23
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

pušač koji je prestao nikad ne gubi zelju za dimom,pogotovu posle jela(pa cak i posle 50 god apstinencije),alkoholicar mora ceo zivot da pije blokatore,uzivaoci droga takođe ili neke antidepresante.zavisnost je bolest,a ne navika koja ako se ne leci ponovo se vraca.sticajem okolnosti sam bio saradnik jednom ovisniku u drajzerovoj pa znam da nema leka,samo apstiniras,a zelja je uvek tu,u nekom mracnom kutnu vreba i ceka...e to su cinjenice i nasa realnost

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
Zahvalili :
Staro 03-11-2018, 10:13   #24
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Voleo bi zarad nekih mlađih koji misle ja Cu to da probam na kratko,vidim moderno je pa Cu posle da ostavim da član @s@le u kratkim crtama prepriča svoju avanturu sa poslednjim pokušajem da ostavi e cig

Staro 03-11-2018, 10:36   #25
milanlaki
Aktivan član

milanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putumilanlaki je na dobrom putu

^Molim te otvori odgovarajucu temu. Od pocetka nisi napisao nista sto bi odgovaralo istoj. Covek je pitao za savet kako da ostavi ecig, a ne da se vrati na cigarete. Ti ga vec slao kod doktora, smestio u Drajzerovu kao narkomana u najmanju ruku kao alkoholicara.

Ne nisam ni blizu narkomana ili alkoholicara i poredjenje nije na mestu nikako. I ne nisi jedini koji je poznavao alkoholicara narkomana itd...

Molim te da nam objasnis zasto spamujes temu od pocetka odnosno aj nam objasni svrhu tvog pisanja?
Bilo bi lepo da administracija malo odraguje i sve isprebacuje gde pripada.

Apsolutno sam zainteresovan za temu. Prelazak na ecig mi je samo jedan korak da batalim sve.

Zahvalili :
Staro 03-11-2018, 10:55   #26
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

zato sto se zavisnost ne ostavlja prepiskom na forumu,a i zato sto zbog pogresnog pristupa imamo i previse ovisnika jel se zbog ne iformisanosti ili ti pogresne informisanosti upustaju olako u avanture.e cig su jedan vid zavisnosti ali daleko zdravije.slazem se sa bilo kakvim vidom moralne podrske,samo zelim da ukazem da je problem daleko ozbiljniji

Zahvalili :
Staro 03-11-2018, 10:59   #27
milanlaki
Aktivan član

Znaci ono sto ti govoris je da ne postoji nacin da se ostave elektronske cigarete? I odma da kazemo @ljubaVR da i ne pokusava i da mu je jedina varijanta ostavljanja ecig da se vrati na smrde eventualno neke lake i teske droge ili eto alkohol?

Staro 03-11-2018, 11:21   #28
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Eventualno duga apstinencija,zato sam i zamolio @s@le da ispriča,on je skoro pokušao da ostavi

Staro 03-11-2018, 11:46   #29
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 724
Pohvaljen: 1,009
Nivo reputacije: 183
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

@ezgeta
Ovo apsolutno nije tacno, i zavisi pre svega, od pojedinca.
Licno znam 2 coveka koji su se lagano skinuli sa elektronskih nakon manje od godinu dana i nikada se nisu vratili, ima vise od godinu dana. Jedan od njih je bio i clan ovog foruma.
Ali, znam i ljude koji su pokusali da se skinu, pa se ponovo vratili, sto na elektroniku, sto na cigarete.
Najzanimljiviji mi je bio decko koji je imao problema sa elektronskom cigaretom i na kraju se vratio klasicnim cigaretama. Odgovarao mu je d2l, ali je imao ogromne probleme sa slajmom, mesecima. U pokusaju da se ne vrati na cigarete, presao je na m2l, sto je izazvalo konstantne upale grla i bol. Na kraju je, posle skoro godinu dana, digao ruke i vratio se na cigarete.
Jednostavno nema pravila. Neko ce uspeti vrlo lako da se skine i sa elektronike, neko nece nikad.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-11-2018, 12:35   #30
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

misliš, prirodna selekcija.slazem se.ja licno 1-2 sata izdrzim i vec imam fizicku krizu da cimam,a stalno mislim o tome i po rukama mi je..probao 6 * za ovi 10 godina i odustao..pomirio se..al to sam samo ja..

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:37 sati.