Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-01-2018, 20:16   #61
Estariol
Veteran

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose
Pohvala: 3,841
Pohvaljen: 1,379
Nivo reputacije: 313
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju
Uobičajeno Re: Zasto nije preporucljivo punjenje baterija u MOD-u

Ne posedujem mod sa više od jedne baterije. Ali i da ga imam, radije ne bih nagađao nego proverio, i to eksternim instrumentom/unimerom, kao što sam i za ove sa jednom batkom.
Trenutno su mi baterije u oba moda napunjene, ali čim se isprazne slikaću i okačiti ovde, da ne bude da izmišljam.
Wismec Releaux 200 puni baterije nejednako, a nejednako ih i prazni. I onaj 2/3 što može i na 2 i na 3 batke takođe, i sa 2 i sa 3 batke u sebi. I to je samo jedan primer.
Dakle, zbog ostalih članova bih te molio da i ti merenjima proveriš svoju tvrdnju za punjenje 2 ili više baterija u istom modu. Da ne bude posle "Napisao zzare na forumu da može"...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-01-2018, 16:13   #62
zzare
Iskusan član

Registrovan: Apr 2017
E-cig: Lots of RDAs
Pohvala: 297
Pohvaljen: 160
Nivo reputacije: 30
zzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosi

Ok posle nekoliko dana provera evo da iznesem moja zapazanja.
Dakle, uredjaj koji sam koristio za ovo je Wismec Reuleaux RX Gen3
Baterije koje sam koristio su Sony VTC5
Baterije su od starta koriscene samo u ovom uredjaju i nigde vise.
Ovaj uredjaj prazni baterije identicno, odnosno vrlo male razlike su u voltazi merene na instrumentu. Dakle svaka baterija je bila ispraznjena na 3.2V i svaka je bila razlicita. Neka 3.21V, 3.2 i 3.25. Po mom misljenju to je vec spot on.

Jos malo o praznjenju...namerno sam koristio bateriju van moda cisto da je izbacim iz bratstva i ispraznio je tako da je bila na 3.6 dok su ostale bile na 3.8.

Naravno, uredjaj je prestao da radi kad su sve baterije dosle do 3.2V.

U toj situaciji sam stavio da se puni preko moda i dobio rezultate punjenja 1A konstantno. mAh se poklapa sa mojim merenjima testiranja baterije ponaosob.

Koristio sam uredjaj dokle je bilo zivota u baterijama i svaka baterija je imala ~3.2V
Nakon stavljanja na punjac baterije sus e ravnomerno punile do 4.2V. Napon je bio konstantnih 4.98V do 5.1V i 1A.

Uredjaj se nije pregrejavao, bio je mlak na dodir sve vreme punjenja.
Da napomenem da dok sam ovo testirao sve vreme sam bio pored uredjaja.

Dakle, po mom testiranju sa "mojim" baterijama i "mojim" modom puniti baterije u modu koji podrzava vise baterija je po mom misljenju potpuno OK!

Opet kazem kao sto sam rekao i ranije proverene baterije, proveren adapter i nema problema.
Da ne bude napisao zzare na forumu ma moze bez problema da se puni, namerno sam se ogradio da su moje baterije uvek koriscenje samo u ovom modu od kupovine i proverenim adapterom na 5V i 1A.
Drugacije ne bi smelo, a to je poenta cele ove price i problemi nastaju sa losim adapterima, kablovima, ne uparenim/razlicitim baterijama!
Ko hoce da se kocka i da bude u fazonu ma moze i sa ovim njegov problem! Svako je odgovoran za svoje postupke. Kao sto se i ezgeta-i desilo a znao je da nije sve perfektno!
zzare nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-01-2018, 16:29   #63
Alex82le
Senior

Alex82le's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 222
Pohvaljen: 304
Nivo reputacije: 54
Alex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosi

Kupovinom kvalitetne opreme, rizik se drasticno smanjuje. Roba koju koristimo je uglavnom kineskog porekla a opste je poznato da no name baterije prouzrokuju probleme u raznoraznoj tehnici, ne samo u vape opremi.
Nije potrebno bezati u atomsko skloniste prilikom punjenja baterija u modu ako su baterije proverenog kvaliteta ali ako je neko razno-fobican, onda je i nosenje crvenog konca oko ruke razumna predostroznost.

Externi punjac nemam, punim iskljucivo u modu i to na 2A, mod je prilikom punjenja vise hladan nego mlak. 30ak stepeni max

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

---------- Post dodan 17-01-2018 u 17:37 ----------

Takodje sam primetio da se nocu baterija brze puni zbog povecane vlaznosti vazduha tako da mod iskljucivo punim preko noci, na pola metra od kreveta a spavam sa vojnim slemom i u kevlarskoj vreci posto je pancir malo neudoban dok spavam.

Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-01-2018, 16:40   #64
zzare
Iskusan član

Registrovan: Apr 2017
E-cig: Lots of RDAs
Pohvala: 297
Pohvaljen: 160
Nivo reputacije: 30
zzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosi

Ne zaboravi i celicnu plocu ispred moda debljine minimum 5cm
zzare nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-01-2018, 16:48   #65
Alex82le
Senior

Alex82le's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 222
Pohvaljen: 304
Nivo reputacije: 54
Alex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosi

Kod brace kineza sam uzimao kevlarsku vrecu...
kinez kaze :"ne tleba ploca, moze samo kaciga"
....i tako ja dam jos tlista dinala za slem
.... pitam kineskinju koja mi nije dala kesu da spakujem sve to:" a kesa?".....
a ona ce meni: "nema keca,ima muza"

Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-01-2018, 18:44   #66
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,307
Pohvaljen: 1,462
Nivo reputacije: 211
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

citam sta pisete, imam malo slobodnog vremena, i malo sam testirao baterije koje su se punile u modu, mod sadrzi 3 baterije i uvek su u njemu koriscene [nikad se nisu odvajale ili koristile pojedinacno
kada su baterije napune, svaka pokazuje 4,2 volti [mod ima regulisano punjenje, puni dopinjuje pojedinacnu bateriju]
koristio sam mod i baterije su se malo ispraznile, uzmem da testiram opet i zacudim se, svaka batetija pokazuje 4 volti [znaci baterije se prazne jednako isto]
da dodam i ovo, kada se baterije pune u modu ne dolazi do nikakog zagrejavanja da mogu osetiti
da ne pisem vise, postavicu slike pa ko zeli nek pogleda
da dodam i ovo, ja uvek savetujem drugove da kupe dobar punjac i tako pune baterije, ja tako radim u 99,9 i jednu polovinu slucaja
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2018, 11:52   #67
genius001
Nov član

Registrovan: Oct 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 2
genius001 je na dobrom putu

Prvo Pico 75w, pa Uwell Nunchaku i sad Aegis Legend 200w sa dve baterije uvek punio preko USB kabla zakacenim za racunar. Nikakvih problema nikad nije bilo.

Dok sam imao modove sa jednom baterijom, u slucaju da znam da cu pariti vise, nosim napunjenu u rezervi, i puni se preko noci u modu kad se vratim.

Sada ovaj mod sa dve baterije, kombinujem mtl (70% vremena) i dual coil RDA, izdrze i do dva dana baterije pa opet nakacim na USB i preko noci se dopune.

Jedino sto sam primetio, odem kod drugara jednom nedeljno i nakacim na eksterni punjac PUNE baterije, napunjene su oko 93%, a kad su skroz prazne uvek ispisuje oko 30-35%.

Vec 6 meseci, bez problema ikakvih.
genius001 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-10-2018, 18:27   #68
boskomatijasevic
Iskusan član

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 9
Pohvaljen: 27
Nivo reputacije: 27
boskomatijasevic je na dobrom putuboskomatijasevic je na dobrom putuboskomatijasevic je na dobrom putu

Ja nikako, punim iskljucivo na eksternom punjacu

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока
boskomatijasevic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-10-2018, 08:07   #69
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 26
E-cig: Ipower, p80,doggy,rose v2
Pohvala: 616
Pohvaljen: 487
Nivo reputacije: 132
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Swag Mod, punim u modu, eksterni punjac nemam. Punim i preko noci.

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2018, 22:12   #70
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,283
Pohvaljen: 1,994
Nivo reputacije: 475
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Swag moze samo da se dopuni i bolje kupi externi jer imam 2 swaga80 i za celu noc ne napuni bareriju....imam onaj trust fire sa 2 slota al neshto baguje,dacu ti pa vidi ako moze da se opravi!!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-11-2018, 20:19   #71
ime korisničko
Nov član

Registrovan: Feb 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 3
ime korisničko je na dobrom putu

Ja sam na Joytech VTC mini redovno punio na modu bez ikakvih problema, ali kod Wismec Sinuous p80 ume poprilično da se zagreje pri punjenju, ne bih se usudio da ga ostavim preko noći
ime korisničko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro Juče, 01:44   #72
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 41
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,260
Pohvaljen: 1,428
Nivo reputacije: 295
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Kod:
https://batteryuniversity.com/index.php/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:49 sati.