Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-07-2018, 10:28   #1
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 228
Pohvaljen: 622
Nivo reputacije: 132
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu
Uobičajeno Nicotine Salt

Evo jednog odlicnog i poucnog komentara iz Betove nove recenzije koju ce verujem on okaciti na forumu:

Nije benzeova kiselina jedino... Imas vise njih, zato nekima neke smetaju. A takodje se smatra da benzeova kiselina moze da se razlozi u benzin, sto naravno nije dobro za nas, ali to je ono, upitno. Nicotineuk.co.uk koriste benzeovu kiselinu da "pretvori" nikotin u nicotine salts, driphacks koristi drugu kiselinu da prave nikotinske soli, to je sto znam za prodavace u EU da imaju nikotinske soli a da nije 20mg koncentracija u 10ml bocici, oni prodaju 72mg/ml.
Nicotineriver.com ima vise varijacija, kao i nudenicotine.com , licno vise volim nicotineriver i od njih uzimam 250mg ili 100mg baze jer nemam frke kao sto neki ljudi imaju sa drugima, mada nudenicotine su osnovali sami koncept nikotinskih soli a JUUL ih je napravio popularnim sa svojim uredjajem (50mg ili po pravim testovima je 59mg/ml njihovi podovi).
Varijacije koje su najpopularnije su "Smooth", "Hit", postoji i kod nudenicotine postoji "Signature" a sada sta koji znaci
Najpopularnija u upotrebi je "Smooth", to je ova o kojoj bet prica, primjera radi, reci cemo da 20mg smooth ima throat hit kao 10mg free base iliti obicnog nikotina;
"Hit", opet primjera radi, 10mg njega ima hit kao 20mg, najcesce je ljudi koriste kojima je bitnije throat hit iliti zele da smanje kolicinu nikotina sto unose po ml;
"Signature" je kombinacija oba da lici najvise na free base, tj, 3mg "Signature" je kao 3mg free base samo sto je mnogo brza absorbcija nikotina sto je klasicna karakteristika nikotinskih soli.
Za one koji ne znaju, to sto je oznaceno kao "so" to ne mora da znaci da je slano, samo je po hemijskoj formulaciji so
Takodje, jedna od najbitnijih karakteristika soli je to sto ne "lape"/oksidiraju tako lako kao sto free base to cini jer je jedinjenje mnogo stabilnije od free base varijante
Budite jako pazljivi kada kupujete soli, i pogledajte koja je tacnije kiselina koristena, proizvodjac mora da istakne ako je benzeova
Takodje, to vise od individue do individue zavisi, ali neki ljudi imaju osjecaj kao da im se grudni kos steze, pocnu da teze disu, kaslju kao da ih gusi nesto. Ako se to i dalje desava nakon nekoliko hitova koje odradite u recimo sat vremena, bez koristenja free base izmedju tih hitova, znaci da nista kompatibilni sa tim tipom nikotinske soli, tj tom kiselinom koja je koristena za tu nikotinsku so.
(Ovo sledece stvarno nisam siguran, isprobacu kada mi dodje za koji dan 250mg/ml nikotinske soli vise je na rekla/kazala bazirano iliti na iskustvima miksera/korisnika, ali mozda je i placebo efekat.)
-Generalno se kupuje sto veca koncentracija mg/ml sa solima jer ima manje kiseline koja nije vezana za nikotin.

Ja licno ne bih preporucio da iko predje samo na Smooth ili Signature soli u DTL-u bar, jer vremenom onaj "high" osjecaj se izgubi, i postanemo vise zavisni o nikotinu. To je moje licno iskustvo jer sam vec potrosio skoro 250ml @100mg pravljenja tecnosti za DTL (nesto i za MTL) radi eksperimentacije. Mnogo teze sam se vratio na free base, a uspjesno sam se uspio "odvuci" od soli tako sto sam propario 2l (20ak dana mi bilo potrebno otp) tecnosti u 50/50 odnosu soli i free base. Tako da se tu pripazite. Mada, ne vidim razloga zasto bi bilo problema ljudima koji koriste i jedno i drugo. Takodje, neki ljudi koji koriste iskljucljivo soli (te mekse varijacije) su prijavili da ceze za cigaretama mnogo vise nakon duze upotrebe soli. Meni nije taj slucaj, jer parim iz drugih razloga, ne samo da bacim cigarete, ali to je nebitno za ovu diskusiju.

Iskreno, licno cu ih samo za "stealth" parenje koristiti, tj u konfiguracijama sa visokim otporom i visokim PG-om.
Ako se sjetim jos necega sto nisam napisao, stavicu u komentare.
Ali svaka cast Betu sto se bar dotakao teme

Malo da dodam o miksanju sa njima, generalno je potrebno sa visokim koncentracijama nikotinskih soli (a i sa free base mada niko ne koristi free base do te tacke visoko) npr kao sto je +25mg da se povecaju % kojima se mijesaju jer sto vise nikotina to se vise ugusi aroma. Zato vecina pod sistema ima ocajnu aromu, bas zbog visoke koncentracije nikotina. Mada, ne mora da znaci, NET duvani i sl jake arome sa njima se digne malo ili ostavi na sl koncentraciji
Kreme, slabija voca i finije note generalno gusi visok nikotin, tako da tu cesto i duplo veci % ne znaci puno.
Ako zelite miksati za pod sisteme, iliti za tecnosti sa velikim % nikotina, 2-4 arome maks, na vecem % nego sto biste inace. Licno koristim 1-2 voca sto eto da ima cisto arome neke, a znam i cesto WS-23 ili WS-5 staviti da malo istakne voce. Jer WS-23 i WS-5 (cooling agenti) ne moze da ugusi bilo kakva koncentracija nikotina, tako da je to odlicno za tu svrhu.
Mada, opet, % do kog se moze dici zavisi i od same arome, nije svaka narandza isto napravljena. Zato ih ima mnogo razlicitih. Tu samo se moze eksperimentisati ali nadam se da je bar malo pomoglo nekome
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-07-2018, 23:16   #2
PBM
Iskusan član

PBM's avatar

Registrovan: Apr 2016
E-cig: Squonk
Pohvala: 44
Pohvaljen: 77
Nivo reputacije: 28
PBM je poznat svimaPBM je poznat svimaPBM je poznat svimaPBM je poznat svimaPBM je poznat svimaPBM je poznat svimaPBM je poznat svima
Uobičajeno Re: Nicotine Salt

Bas mi je drago da je Bet ovo napiso u vezi ove teme. Slazem se sa sve.

Samo da dam moje iskustvo sa nikotinske soli . Ja licno ih koristim zadnji 4 meseca iskljucivo preko MTL (14-18W) sa 18mg/mL tecnost a baza u pitanju je nude nicotine smooth 72mg/ml.

Nikotinski soli ima drugacije pH nego standardni freebase nikotin. Na kralju ovo znacajno moze da promeni ukus tecnosti (i da smanji throat hit). Ja licno koristim oko 75% baza od nikotinski soli i 25% standardna freebase baza. Trudim se da sve moje tecnosti budu oko 7-7.5pH (koristim Lakmus papir za merenje pH vrednosti) ovo mi je puno pomoglo oko ukusa i oko throat hit koj sam zeleo. Ovo informaciju sam dobio od jednog coveka iz engleske koj pravi tecnosti sa nikotinski soli za prodaju i puno mi je pomoglo.
PBM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-07-2018, 18:50   #3
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,033
Pohvaljen: 15,802
Nivo reputacije: 2551
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-07-2018, 08:33   #4
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 228
Pohvaljen: 622
Nivo reputacije: 132
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Ja sam probao bas Betov suorin pod sa 30-ak mg nicotina, povukao par puta i sacekao, posle 2 min kao da me opalio brzi voz i trajalo je dosta dugo djir
To je jedini put da sam probao i mogu da vam kazem da je sto se tice ostavljenja pusenja super ako se ne preteruje za uzivanje nije, jer se ne sme povuci vise od jednom do dvaput u sat vremena, a mi koji smo ovde uglavnom ne ispustamo e cig iz ruke i vucemo kao manijaci
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-07-2018, 08:17   #5
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 42
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,601
Pohvaljen: 1,836
Nivo reputacije: 361
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

možda eventualno dok je neko na poslu,da pregura radni dan

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-01-2019, 23:49   #6
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 369
Pohvaljen: 410
Nivo reputacije: 85
rankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Ipha swis

gde da nabavim te nic salt tečnosti.

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Opšte diskusije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:11 sati.