Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-12-2018, 20:30   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 597
Pohvaljen: 1,425
Nivo reputacije: 261
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Vandy Vape Berserker V1.5 24mm / V1.5 mini 22mm

Berserker 1.5 je dostupan u 4 boje:

- Rainbow
- Stainless steel
- Matte black
- Gun metal

Specifikacije:

Visina: 32mm
Precnik: 24mm
Stakleni tank: 2.5ml
Metalni tank: 3ml
Tezina: 63g

Pakovanje:

- Berserker 1.5 rta
- Metalni tank
- Kesica sa grejacima i rezervnim delovima
- Jos jedan drip tip
- Uputstvo

Novi berserker 1.5 rta ima slican dizajn kao i prethodni modeli ovog atomizera sa malim razlikama koje su tu kako bi atomizer radio bolje. Detalji na atomizeru slicni, na top kapu se nalaze gravure za laksi hvat, takodje na prstenu za vazduh se nalaze gravure za lakse podesavanje vazduha. Na novom berserkeru na top capu nema natpisa kao ranije, a ni na komori nema logo-a, od natipisa jedino sa donje strane mogu da se vide informacije o proizvodjacu, dizajneru i serijski broj.
Kvalitet izrade odlican, nemam nikakvih zamerki sto se kvaliteta tice, sve lepo i uredno odradjeno, navoji su svuda sasvim okej i nikakvih problema ja nisam imao.

Drip tip:

Uz atomizer stizu dva drip tipa, jedan se nalazi na samom atomizeru, a drugi se nalazi u pakovanju. Na novom berserkeru drip tipovi se razlikuju od drip tipova koji su bili na originalu i miniju. Novi drip tipovi su vislji u odnosu na prethodne drip tipove, a i sam izgled drip tipova je drugaciji. Oba drip tipa su dizajnirana da smanje toplotu sto je dobra stvar. Gornji deo na metalnom drip tipu se skida, kada atomizer stigne na tom drip tipu na vrhu ce biti ultem deo, dok ce u kesici sa rezervnim delovima biti i delrin deo, tako da mozete koristiti koji vam se vise svidja. Precnik rupe na ovom drip tipu je 3mm. Crni drip tip je napravljen kompletno od plastike, on je iz jednog dela i on ima precnik rupe oko 4mm. Drip tipovi su sasvim udobni za mene za koriscenje i nemam zamerki. Naravno probao sam ove drip tipove i na ranijim berserkerima i dobro je to sto je na miniju sa ovim drip tipovima dosta hladnija para, takodje sa ovim drip tipovima kondenz teze dospe u usta kad se koristi na prethodnim berserkerima. Sto se arome tice, aroma mi je malo bolja sa starijim drip tipovima. Sto se tice drugih drip tipova svi pasu lepo i bez problema na atomizeru.

Top cap:

Top cap se dosta razlikuje na novom berserkeru, prva stvar koja se moze primetiti je da je top cap ravniji nego na prethodnim modelima sto omogucava lakse skidanje top capa. Navoji su vrlo dobri ovde, a gravure koje se tu nalaze olaksavaju odvrtanje. Video sam da su se mnogi zalili da su gravure trebale da budu dublje mada nema nikakve potrebe jer top cap se stvarno skida bez problema. Obecali su da ce popraviti top cap i stvarno to jesu uradili, ovo je prvi berserker koji ustvari moze da se puni odozgo. Kad se top cap odsrafi moze se videti gde su na ovom atomizeru postavili gumicu i mogu se videti dve rupe gde se sipa tecnost i rupe su vece nego kod prethodnih. Da napomenem da ponekad kad sipate tecnost i zatvorite top kap oce malo da zaslinavi na top capu zbog o ringa, ali to nije nista mnogo vrlo malo tecnosti bude tu, ali vredi napomenuti jer ovo ce mozda nekome biti mana. Na samom kraju dimnjaka se moze videti da je oblik drugaciji to jest blago je zaobljen na dole i na taj nacin ce se kondenz vracati nazad. Dakle, sa punjenjem atomizera bas nikakvih problema nema sto se tice curenja na prstenu za vazduh ili grgoljenja, ni jednom atomizer nije zagrgoljio ili procurio, napokon je to reseno kako treba. Sto se kondenza tice ima ga daleko manje nego kod prethodnih sto je takodje jako lepo, a u kombinaciji sa novim drip tipovima kondenz retko dolazi u usta.

Tank:

Sto se tanka tice, u pakovanju se dobijaju dva tanka, jedan stakleni tank i jedan metalni tank. Stakleni tank ima kapacitet 2.5ml dok metalni tank ima kapacitet 3ml, tako da ako neko zeli veci kapacitet tanka moze da koristi metalni tank. Na metalnom tanku se mogu videti gravure "BSKR V1.5 MTL RTA". Na ovom berserkeru takodje moze samo baza da se skine i da se napuni tank odozdo ili da se zameni grejac ili vata bez da se tank isprazni, kada se baza odsrafi tank ce se drzati na o ringu. Ono sto je takodje bitno ovde je to da mozete koristiti kompletni gornji deo od originalnog berserkera, tj. moze se koristiti komora, tank i top cap od originalnog berserkera i na taj nacin moze da se poveca kapacitet tanka.

Baza:

Takodje i baza je promenjena, rupa za vazduh je drugacija, a drugaciji su i slotovi za dovod tecnosti. Grejaci se idalje postavljaju lako i bez problema, a dobijaju se dve vrste srafova pa mozete koristiti srafove koji vam vise odgovaraju. Rupa za vazduh vise nije okrugla kao sto je to bilo na originalu, vec je sada rupa ovalna, a kako kazu uradili su to kako bi vazduh udarao u celu duzinu grejaca. Rupa je idalje mala ali ja nemam cime da izmerim rupu tako da jedino sto mogu da kazem jeste da je mala. Slotovi za vatu su prilicno drugaciji i manji su nego kod originalnog berserkera. Kod stavljanja vate samo treba lepo popuniti slotove za vatu i nece biti nikakvih problema.
Sto se komore tice komora ima isti precnik kao i originalni berserker tako da kao sto sam vec rekao moze da se koristi gornji deo od starog berserkera.

Prsten za vazduh:

Ovde takodje postoji promena, prsten za vazduh stoji na bazi uz pomoc dva o ringa i prsten moze da se skine sa baze sto ce olaksati pranje i ciscenje ovog atomizera kao i naravno to sto se kasnije mogu promeniti o ringovi bez problema. Podesavanje vazduha vrlo dobro, prsten nije ni previse lagan ni previse stegnut, radi kako treba, a ovde se nalazi i stoper na prstenu tako da se prsten nece vrteti u krug. Jos jedna promena u odnosu na starog berserkera je to sto su rupe za vazduh malo drugacijih dimenzija, na berserkeru 1.5 takodje imamo 5 rupa na prstenu za vazduh ali dimenzije su 1mm, 1.2mm, 1.4mm, 1.6mm, 1.8mm, dakle zadnja rupa za vazduh je sada malo veca, dok je najmanja rupa za vazduh takodje malo veca. Svakako i dalje ovaj atomizer ima tesan protok vazduha i pre svega je za ljude koji vole tesna povlacenja. Znam da je mnogima bitan fals vazduh, sto se mog modela tice nema fals vazduha.

Koriscenje atomizera:

Za sada evo vec par dana koliko imam atomizer svaki put sam atomizer punio odozgo i ni jednom se nije desilo da je procurio ili zagrgoljio, znam da je mnogima to bio problem oko prvog atomizera ali sada je to reseno i nema nikakvih problema sa punjenjem odozgo osim sto malo zaslinavi na top capu ali jos jednom kazem nista strasno. Sto se kondenza tice, kondenz postoji ali definitivno u granicama normale i daleko manje nego ranije. Drip tipovi odlicni, vrlo udobni drip tipovi i najbitnije sprecavaju da kondenz dolazi do usta, al opet kazem aroma mi je bolja sa starim drip tipom.
Sto se novih slotova za vatu tice po meni je bolje ovako, vata se lako postavlja i grejac ni u jednom trenutku nije prenatopljen. Koristio sam grejace sa 2mm i sa 2.5mm precnikom, takodje sam probao i grejac iz pakovanja. U principu ne radi lose ni sa 2.5mm ni sa 2mm, ali mi bolje radi sa 2mm, opet to je moje licno misljenje, ali 2mm grejac za mene je ovde pogodak pogotovo sto se arome tice. Na slici gde sam pokazao kako sam postavio grejac je grejac iz pakovanja, ne zato sto radi najbolje nego tako najbolje ispada slika. Throat hit je dobar ali cini mi se malo slabiji nego kod originalnog. Kolicina pare standardno dobra i para je gusta. Aroma, aroma je vrlo priblizna originalu, maltene po meni su u pitanju nijanse, iz parliamenta se oseca i kikiriki i med, a duvan je najjaci. Uspeo sam da probam jos dve vrste tecnosti koje ne parim stalno uporedo u originalu i u ovom novom berserkeru i razlike su vrlo male, ali cini mi se da se na novom berserkeru malo vise oseca duvan iz tecnosti, dok su na starijem bratu podnote malo jace, al jos jednom kazem nijanse su u pitanju.

Ako volite originalni berserker moje misljenje je da sa ovim necete pogresiti ukoliko planirate da kupite, mnoge stvari su ispravljene sto znaci da ce biti mnogo manje muka pri koriscenju ovog atomizera, a na vama je da odlucite dal su vam stvari koje su ispravili bitne da bi kupili novu verziju jer je ovaj atomizer svakako jedan od boljih atomizera po mom misljenju.

Mane:

- Ja ne mogu da nadjem nista na ovom atomizeru oko cega bih se zalio, popravili su sve sto je ranije ljudima smetalo i odradili su dobar posao. Jedino sto bih mogao izdvojiti kao manu za nekoga je to sto malo zaslinavi na top capu kada se puni al opet kazem nista strasno

Dobre strane:

- Dobri drip tipovi
- Punjenje odozgo bez curenja i grgoljenja
- Dobar oblik komore
- Dobra aroma
- Lak za postavljanje grejaca i lako se postavlja vata
- Odlican protok vazduha i nema fals vazduha
- Prsten za vazduh se skida
- Moze da se koristi gornji deo od originalnog berserkera
- Dobar kvalitet izrade
- Grejaci u pakovanju

Kod:
http://www.vandyvape.com/atomizer/rta/atomizer/rta/Berserker-v1.5-mtl-rta/
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 16:47   #2
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,324
Pohvaljen: 1,626
Nivo reputacije: 306
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju
Uobičajeno Re: Vandy Vape Berserker V1.5

Malo drugacije pakovanje sam ja dobio ali vidim i na YT da nisam jedini, recimo drip tipovi nisu stigli u kesicama vec plasticna kutijica, mozda se crni tako pakuje ko ce ga znati.
Inace metalni drip tip i nekako mogu da koristim mada mi precnik ne odgovara dok je ovaj plasticni meni bezveze, velika je rupa i to nije to, od starog bersa drip tip nezamenljiv sto se mene tice.

Aroma meni odlicna, TH malo slabiji u odnosu na velikog bersa. Punjenje radi bez greske, fals vazduha nema.

Ako je nekome bitno treca rupica za vazduh na starom bersu je jednako kao i treca na novom iako nisu istih dimenzija. Na prvoj rupi za vazduh je previse tesno, mozda i tesnije nego stari bers na najmanjoj rupi jer je ovaj bez fals vazduha.
Protok vazduha odlican, nema pistanja i sistanja sto je opet meni veoma bitno, jezim se od pistanja i sistanja, protok vazduha mekan, ma milina...

Rupa centralna veoma mala, deluje mnogo manje nego na klipovima, kanali za vatu odlicni, bas pravih dimenzija, igrao se malo sa vatom spustenom do kraja deka i drugi put bas malo vate jedva da je usla u kanale i ima razlike znaci igranje sa vatom je moguce. Natapa odlicno. Grgolj free.

Da ne tupim previse @shone29 sve objasnio, generalno odlican atomizer, sustina je da je aroma slicna kao i na starom bersu sto je odlicno bar za mene. Preporuka svima pa i onima koji me ubedjuju da je to isto kao i stari i nema potrebe da se odradi upgrade.

I need a beer
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 18:56   #3
Reyhan
Iskusan član

Reyhan's avatar

Registrovan: Sep 2017
Pohvala: 1
Pohvaljen: 90
Nivo reputacije: 24
Reyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svima

Porucijo bers 1.5 danas nisam mogao da izdrzim a vidim svi ga hvale. Nisam ranije koristijo berserker pa me zanima konkretno na ovaj novi koji je najbolji setup da bude tu oko 0,9 ili 1 om.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Reyhan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 19:43   #4
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 48
Pohvala: 442
Pohvaljen: 1,185
Nivo reputacije: 226
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Ja čekam da moj krene, za Novu godinu je verovatno kasno, ali možda me iznenadi do Božića. Pošto putuje sam ne očekujem zadržavanje na carini...
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 19:52   #5
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,950
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 201
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Reyhan Vidi poruku
Porucijo bers 1.5 danas nisam mogao da izdrzim a vidim svi ga hvale. Nisam ranije koristijo berserker pa me zanima konkretno na ovaj novi koji je najbolji setup da bude tu oko 0,9 ili 1 om.

npr kantal A1 28 ga oko 7 namotaja dia 2mm
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-12-2018, 22:41   #6
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Citat:

Zasto mora bas 1Ω?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

I need a beer
Staro 20-12-2018, 12:38   #7
Reyhan
Iskusan član

Reyhan's avatar

Registrovan: Sep 2017
Pohvala: 1
Pohvaljen: 90
Nivo reputacije: 24
Reyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svima

Pa obicno toliko pravim grejac za mtl jer mislim da nema potrebe koristiti jace grejace za mtl

Reyhan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2018, 17:09   #8
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 43
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,876
Nivo reputacije: 370
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

gde svi turci tu i mali mujo

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2018, 17:16   #9
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,950
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 201
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

aaa cestitamo matori
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2018, 17:18   #10
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
Godine: 43
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,643
Pohvaljen: 1,876
Nivo reputacije: 370
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

taman na unimax 25 da ga metnem pa da vidimo.ako se ne složimo u oglase

KLEPTO-BIZNIS D.O.O.
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2018, 17:20   #11
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Citat:
Pa obicno toliko pravim grejac za mtl jer mislim da nema potrebe koristiti jace grejace za mtl

U kom smislu jace? Zasto ne 1.6 oma ili 1.8 oma?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

I need a beer
Staro 20-12-2018, 17:36   #12
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 32
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,787
Nivo reputacije: 1202
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Kod mene ozbiljno manje vazduha na V1.5 nego na V1... Najveća rupa otvorena.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-12-2018, 18:35   #13
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 597
Pohvaljen: 1,425
Nivo reputacije: 261
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Zavisi kolko ti v1 vuce fals vazduha. xD Meni v1 vuce fals vazduh kao lud.
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-12-2018, 21:42   #14
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 32
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,787
Nivo reputacije: 1202
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Ne vuče uopšte. 7 ili 8 primeraka sam promenio dok nisam potrefio ovaj bez falša.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-12-2018, 23:17   #15
fis
Aktivan član

Registrovan: Jun 2018
Pohvala: 52
Pohvaljen: 58
Nivo reputacije: 14
fis je poznat svimafis je poznat svimafis je poznat svimafis je poznat svimafis je poznat svimafis je poznat svima

I ja porucio pre par dana, dobro je cuti da je cug tesan, nisam imao Berserkera do sada
fis je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:00 sati.