Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-09-2014, 17:21   #31
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 998
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Re: Gplat - nova grejna zica

Ja narucio 50m Meni je odlicna.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-09-2014, 17:43   #32
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 41
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,181
Nivo reputacije: 304
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

daj koji m kada ti stigne, pa da pobesnim i ja

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-09-2014, 19:00   #33
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Naravno da cu ti dati. Ovo cu da delim sa jos dvojicom, ali i dalje ostaje vecina meni

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 30-09-2014, 19:16   #34
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Godine: 41
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,181
Nivo reputacije: 304
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

uvek si bio siroke ruke i velikog srca

falicu te kada se budes zenio

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-10-2014, 03:37   #35
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,604
Pohvaljen: 2,302
Nivo reputacije: 394
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Zigu ja bi da otkupim par metara ako može i ima ?
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-10-2014, 08:26   #36
zogu
Moder

zogu's avatar

Dogovori se sa Lordom, ne smem bez njegove dozvole.

Subtank mini

Staro 10-10-2014, 12:50   #37
zogu
Moder

zogu's avatar

Mali update.
Onih 45 cm sto sam dobio na poklon sam cuvao kao zlatnu zicu i napravio vise razlicitih koila. Posle 3-4 koila izvezbao sam se da mogu iz ruke da napravim idealan microcoil bez potrebe za dodatnim grejanjem, skupljanjem kljestima itd.
Montirao sam je i u kajfun i meni radi savrseno. Na kajfunu se ne primecuje toliko razlika u toplini pare i jacini TH, vrlo je priblizno drugim zicama koje sam koristio, ali ipak je za nijansu hladnija para i jaci TH. Setup se postavlja nikada lakse jer je zica mekana.
Bitna napomena, ova zica mora da se pulsira i oksidira, najbolje da se kane malo tecnosti pa onda da se pulsira jer se mnogo lakse pojavljuju hotspotovi nego na kantalu. Kada se napravi idealan microcoil samo se krajevi uzare. Znaci polako pulsiranje, pa kada krene da zari i ostatak onda se kane malo tecnosti, pa opet pulsiranje dok se ne dobije zarenje od sredina ka krajevima.
Ili napraviti coil sa malo razmaknutim namotajima.
Zbog svega toga ako nije lepo pripremljeno moze da dodje do promene otpora, zagorevanja itd. Treba malo pripaziti.
Otpor sam merio na kayfunu i identican je pri zagrevanju zice i dok je hladna, kada se sve lepo namesti nema variranja.
Napisah esej o zici....

Subtank mini

Staro 10-10-2014, 12:55   #38
smokey
Veteran

smokey's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 776
Pohvaljen: 874
Nivo reputacije: 168
smokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalu

Tako i treba! Esej! Da se zna na sta obratiti paznju.
Hvala zoguletina!
smokey nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-10-2014, 13:37   #39
Katy
Veteran

Katy's avatar

Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,027
Nivo reputacije: 357
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Ja nisam odusevljena g plat-om. Imala sam dosta problema da napravim setup na kaji, jeste jako mekana i laka za motanje, ali desilo mi se 2 puta za redom da mi coil pukne na setupu (sto mi se nije desavalo sa kantalima koje sam do sada koristila, a imam i kroistim:

- kantal sa Vape Mania-e 0,2/ 0,25/ 0,3
-kantal A (0,25/0,3/,035) sa Etigare
- kantal D (0,25/ 0,3)sa Etigare
i jos neke Kantale koje sam dobijala na probu...

Primetila sam da setup sa otporom od 1 oma sa g-plat zicom na kajfunu znatno vise talozi garez na coilu nego sa drugim kantalima , ali setup koji sam napravila na vecem otporu 1, 5 oma sa malo razmaknutim namotajima, dosta bolje radi i kao da imam i veci th i vise pare na njemu nego na ovom od 1 oma... sad mozda je to subjektivni osecaj ali i ako je gplat preporucivan za subom ja sam stekla utisak da meni ova zica vise odgovara na vecem otporu.
Napravila sam jos i setup od 0,7 oma za dripca ali nisam jos stigla da ga izprobam...

Da, i nisam primetila da je para znatno hladnija sa gplatom, bar ne na kajfunu, ok ja nisam subomer, pa meni to i ne znaci puno...

U svakom slucaju to su neki moji utisci u kratkom druzenju s ovom zicom...
Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-10-2014, 13:53   #40
zogu
Moder

zogu's avatar

Setup ti je pukao zbog hot spota, a iz istog razloga ti bolje radi razmaknuti nego sa nizim otporom skupljeni coil.
Igraj se jos malo

Subtank mini

Zahvalili :
Staro 16-10-2014, 11:17   #41
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 65
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,184
Nivo reputacije: 515
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

"Moj" dobavljač žice za motanje dao je u ponudu SS Wire-V2A, koja ima oznaku 1.4301 (X5CrNi18-10), AISI 304.
Da li je več neko to probao?
Kod:
https://shop.strato.de/epages/63862298.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63862298/Products/V2A-0.35/SubProducts/V2a-0.35-10m
Kod:
http://www.metalravne.com/selector/steels/pk11ex.html

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-10-2014, 11:41   #42
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Meni GPLat radi sasvim dobro, ne pravim microcoil, motam 6X0.20 oko 3mm fibera na kajfun. Ne znam koliko je oma, meni je taman
Vrlo je lako popraviti setup ako naleti HS, ali nisam imao problema sa istim, jer je zaista piece of cake napraviti savršen setup iz ruke sa onom žicom...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2014, 20:08   #43
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,604
Pohvaljen: 2,302
Nivo reputacije: 394
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Dokopah se i ja 316L zice, nema sta da se napise Zogu sve vec rekao.
Naj veca prednost ili razlika bar meni naspram kantala je hladnoca pare, dosta je hladnija para na 0.4oma s ovom zicom nego kantalom 0.35. Jedina primedba ta mekoca njena, poprilicno je meka praktnicno nisam ni morao da je suzbijam nakon namotavanja.
Aroma mi otprilike ista, TH mi jaci na kantalu, barem na ovom otporu, imam osecaj kao da parim 0.7-0.8 na kantalu, druge nisam ni probao.

Kako god Zogu hvala za zicu
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:30 sati.