Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke
Zaboravljena šifra? Registracija

Razne poruke Prostor za razne diskusije (ili poruke) kojima nije bilo mesta u ostalim forumima

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-04-2017, 16:44   #1
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,597
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 984
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Potrebna pomoc Samsung S6 edge

Posto se do sada pokazalo da na ovom forumu uvek ima nekoga ko moze da pomogne, da probam kada mi se na specijalizovanim forumima niko nije javio.

Treba mi backup 6.0 firmware na rootovanom telefonu uradjen iz adb interfejsa:

adb dd if=/dev/block/sda of=/sdcard/mmcblk0 bs=1024 count=1048576
adb pull /sdcard/mmcblk0

Ja imam AT&T s6 edge, ali posto za njega sigurno necu naci fajl, pokusao bih da iz hex editora posle prepravim dump za moj telefon.

Pisao sam o tome ovde:

Kod:
https://forum.xda-developers.com/att-galaxy-s6-edge/help/help-backup-unbrick-t3587878
U svakom slucaju ne kupujte americke sasmunge, nemoguce ih je rootovati, a meni licno telefon bez roota je kao atomizer bez tecnosti, neupotrebljiv osim za telefoniranje, a to mi i ne treba...
Ovo je hvatanje za slamcicu i ne verujem da bi proslo cak i da imam pravi fajl, ali vredi probati, vec tri nedelje sam bez telefona, a tek u junu mogu da ga dobijem nazad iz usa ako budem morao da ga saljem za garanciju.
Inace je skroz mrtav, ne reaguje na komp. Kazu da sa specijalnim otg kablom koji sam napravio prvo podize sa usba, a ne sa ufsa, pa bih voleo da probam.

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-04-2017, 20:39   #2
apotekar
Senior

Registrovan: Sep 2015
E-cig: Menja se u skladu s mogućnostima.
Pohvala: 230
Pohvaljen: 343
Nivo reputacije: 58
apotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Potrebna pomoc Samsung S6 edge

Googlaj deep flash cable... Nisam siguran da li ima veze s tvojim problemom ali možda pomogne. Imaš i na YouTube objašnjenje šta je i kako napraviti.
apotekar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-05-2017, 12:17   #3
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ostao sam duzan odgovor. Napravio sam deep flash kabl posle tvog posta, ali nema uticaja na samsunga. Takodje sam napravio i uart kabl, ni tu ne daje znake zivota. Na punjacu ne vuce nikakvu struju.
Cak sam i prilicno siguran da ona varijanta sa flashom ne bi prosla jer kada spojim na otg kabl uopste ne pokusa da cita sa flasha, po meni bi bar trebalo da trepne dioda.
Nasi servisi su mi rekli da jedini lek je nova ploca i za to traze 160 eur sa ugradnjom. Nosio sam u 5. servisa i niko nije hteo ni da ga otvori, kazu samo ces izgubiti garanciju, a nista mu ne mozemo.
Ne kontam logiku da kupis nesto i nisi vlasnik toga. AKo hocu security da niko ne moze da koristi telefon kada mi ukradu, to mogu da ukljucim, a ako hocu da napravim tetris od telefona, zasto je to njih briga?
Sada je i LG zakljucao boot, novi modeli ne mogu da se rutuju, kinezi imaju losu kameru i nisu IP68, uopste ne znam sta kupiti....
Telefon mi danas ide za USA na garanciju, sve u svemu bicu 71 dan bez telefona zato sto ne mogu da koristim proizvod koji sam platio onako kako ja hocu. I ode mi 20.000 smsova (imam bekap do 19.000), ponovo instaliranje 300 aplikacija (koristim 10 od 300, ali OCD ne da da ih izbrisem...)
I eto pozalih vam se ja

P.S. Danas mi stigao Doggy pa ce bar to malo da me smiri, pisem utiske, stari ati i vec je sve napisano, ali nece da skodi.

Doggy and Pico

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Zahvalili :
Staro 12-05-2017, 13:55   #4
apotekar
Senior

Registrovan: Sep 2015
E-cig: Menja se u skladu s mogućnostima.
Pohvala: 230
Pohvaljen: 343
Nivo reputacije: 58
apotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosiapotekar ima čime da se ponosi

Razumem muke oko aplikacija... Ja skoro brikovao telefon ali je srećom bio opravljiv pa se još nalazi u službi...
apotekar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2017, 16:21   #5
Kinkel
Senior

Kinkel's avatar

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 524
Pohvaljen: 415
Nivo reputacije: 77
Kinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosiKinkel ima čime da se ponosi

Ako niko sa xda ne može da ti pomogne, onda ti ostaje da sam brljavis. Inace, slazem se sa tobom .. ne kupovati telefone sa usa mreza.. kupi dobrog kineza, al prvo malo pogledaj kakvu podrsku kod developera ima.

*jbg neko pusta vozice, neko mota coil-ice*
Kinkel je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2017, 18:24   #6
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,593
Pohvaljen: 1,274
Nivo reputacije: 285
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@zogu , rekao si IP68?

Kod:
https://www.fasttech.com/product/6989402
... Nema na čemu

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-05-2017, 11:51   #7
zogu
Moder

zogu's avatar

Da, IP68, ali u normalnom kucistu (tankom, ne ovim nabudzenim) I sa dobrom kamerom.
Oneplus 4 ce biti prvi kinez sa IP68 ako se ne predomisle dok ga izbace.
Od ovih poznatih nekineza IP68 imaju iphone, s7 i 8 i LG G6, mislim da ni jedan drugi tel trenutno nema IP68. A meni malo, malo pa se telefon pokvasi kada vozim bajs. U principu nikada mi zbog toga nije crkao fon, svi toliko mogu da izdrze, ali ovako ne moram da razmisljam.

Doggy and Pico

Staro 15-05-2017, 12:17   #8
Nedeljko
Banned

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 133
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 0
Nedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od zogu Vidi poruku
Od ovih poznatih nekineza IP68 imaju iphone, s7 i 8 i LG G6, mislim da ni jedan drugi tel trenutno nema IP68. A meni malo, malo pa se telefon pokvasi kada vozim bajs. U principu nikada mi zbog toga nije crkao fon, svi toliko mogu da izdrze, ali ovako ne moram da razmisljam.
Xperia XZs, Galaxy A7 2017, Galaxy A5 2017, Xpera X, Xperia XZ
Svi gore navedeni su IP68 i uklapaju se u ono što tražiš.
Mada kako si i sam rekao većina ostalih će da izdrže.

Motorola G5 Plus je splashproof, a trenutno je ubedljivo najbolja kupovina (u kategoriji "za razumne pare").. pa ako ti nije bitna domaća/zvanična garancija i možeš da je nabaviš eto još jedan predlog.
[/B]
Nedeljko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2017, 15:39   #9
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,807
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Krenuo sam da pisem a onda sam skontao o cemu se zaista radi, pa shvatio da je nemoguca misija.

Apropo telefona, imam A5 2017 trenutno, kupao sam ga, slucajno, posle namerno, ziv je

Ne kosta previse, po oglasima moze da se nadje od 300 do 350 eura.

Sto se tice samog telefona, samo reci hvale, 32GB, 3GB RAM, microSD slot, Samsung Exynos 7880, QC, 16mpx prednja i zadnja kamera, 2k snimanje, ali bez OIS-a nazalost....

Inace, IP68 standard je dust and water resistance.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2017, 08:59   #10
zogu
Moder

zogu's avatar

Popravili su mi telefon u USA, zamenili su:
1. Bateriju
2. Plocicu za punjenje
3. Maticnu plocu
4. Dva koaksijalna kabla izmedju maticne i plocice za punjenje

To je otprilike bilo ovako:
- Nece da upali, ne vuce struju sa punjaca, ma riknula baterija.
- Vidi i dalje nece, riknula plocica za punjenje
- Ma da nisu ovi kablici izmedju maticne i plocice za punjenje
- Menjaj plocu

Sada imam nov telefon, vidim da su cak i dugmici novi, mada ne pise da su zamenjeni...

Ide u oglase, leecoo le 2 mi vec 7. dan na carini, pa da premostim dok ne kupim oneplus 5.

Doggy and Pico

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Razne poruke

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:48 sati.