Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-08-2017, 11:50   #256
mebanes73
Nov član

Registrovan: Aug 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 3
mebanes73 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Kolicina nikotina

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku
Zamisli da je koka kola ta tecnost i da je napravljena sa savrsenim okusom ali da nije gazirana, a da je gazirana tecnost (recimo kisela voda) ta tecnost sa nikotinom.

Uspes u 50ml te koka kole 20ml kisele vode. Dobices blago ali nedovoljno gaziranu tecnost jer je sva baza trebala biti gazirana.
Izgubices deo okusa jer je okus originalan samo na 50ml tecnosti.
Razumem, mada opet, nađem ja tako na netu da su proizvođeči aroma uzeli u obzir ovu činjenicu pa navodno prave u malim procentima jači koncentrat da bi se posle dodavania nikotinskog shota dobila željena aroma ;-)
Ludo...
mebanes73 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-08-2017, 12:01   #257
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,355
Pohvaljen: 1,713
Nivo reputacije: 429
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Moguce, ali oni racunaju da se recimo u 9ml te tecnosti doda nikotinska aroma 100mg/ml, a toga u EU nema od maja ove godine.
U tom slucaju imao bi 10ml tecnosti jacine 10mg/ml sto bi bilo OK.
U tvom slucaju tecnost je razredjena za 2/7, a videces da li ti odgovara ili ne.
Kolicina nikotina koju si dobio je 5.7mg/ml.

ECSmoki je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-08-2017, 12:20   #258
mebanes73
Nov član

Registrovan: Aug 2017
Pohvala: 5
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 3
mebanes73 je na dobrom putu

Hvala ECSmoki. Matematika prikazana u postu je jasna. Mnogo ste mi pomogli.
Zahvaljujem se i ostalim članovima na diskusiji. A sada, odoh da parim :-)
mebanes73 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-02-2018, 10:53   #259
zoran puf puf
Banned

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 0
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Pročitao sam ovu temu jer imam problem sa slabijim udarom u grlo (TH) zbog smanjenja količine nikotina sa 9 na 6 mg. Problem sam rešio tako što sam povećao snagu i napon na kojij parim. Sa 16 do 19 W sada sam povećao na 22W i imam ponovo korektan osećaj u grlu. Ovo će imati konsekvence na trajanje grejača i na "ceđenje" baterije jer se napon bustuje sa 4.2 na 5,2V ali šta da se radi. Vremenom će stići prikladniji grejači a i ja ću se valda navići.
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 10:57   #260
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 386
Pohvaljen: 2,146
Nivo reputacije: 375
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

To što ti osećaš takvim načinom parenja nije udar TH, već udar gareži sa grejača.
O tome si već pisao u temi koju si otvorio. Nemoj više pisati iste postove u različitim temama.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 11:04   #261
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 9,890
Pohvaljen: 14,360
Nivo reputacije: 2282
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Koji atomizer? i sledeće pitanje u tvom slučaju koji usnik, pa da krenemo sve odgovore ispočetka...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 11:07   #262
zoran puf puf
Banned

zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Ovo što si sad napisao stvarno nema smisla. Grejač je nov i nije teran na jakoj snazi a samo sam promenio jačinu nikotina i slabiji mi je osećaj. Dakle sigurno nije garež sa grejača a čitajući temu video sam da su ljudi već imali slične probleme kada smanjuju nikotin. Nije problem, nemoram ja više ništa pisati ovde i ovaj moj prethodni post nije upućen tebi i iskusnima nego upravo neiskusnima koji mogu nešto da zaključe na osnovu čitanja postojeće teme a ne da otvaraju nove i stalno zapitkuju.
Sad ti obriši ovu poruku je je off topic ali ovaj forum nepostoji za tebe i ostale moderatore i ako te neko nervira moraš to da istrpiš, ja nisam prekršio nikakva pravila.
Staro 25-02-2018, 11:10   #263
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 505
Pohvaljen: 640
Nivo reputacije: 144
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@zoran puf puf - zasto si smanjio nikotin kad vidis da nemas adekvatan TH? Odmah se vracaj na vise nikotina i smanji snagu i kao drugi savjet je da uzmes neki kraci driptip.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 11:13   #264
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Godine: 46
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 386
Pohvaljen: 2,146
Nivo reputacije: 375
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od zoran puf puf Vidi poruku
Ovo što si sad napisao stvarno nema smisla. Grejač je nov i nije teran na jakoj snazi a samo sam promenio jačinu nikotina i slabiji mi je osećaj. Dakle sigurno nije garež sa grejača a čitajući temu video sam da su ljudi već imali slične probleme kada smanjuju nikotin. Nije problem, nemoram ja više ništa pisati ovde i ovaj moj prethodni post nije upućen tebi i iskusnima nego upravo neiskusnima koji mogu nešto da zaključe na osnovu čitanja postojeće teme a ne da otvaraju nove i stalno zapitkuju.
Sad ti obriši ovu poruku je je off topic ali ovaj forum nepostoji za tebe i ostale moderatore i ako te neko nervira moraš to da istrpiš, ja nisam prekršio nikakva pravila.
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=31341
Ajmo sve ispočetka......
U nekoliko postova su ti kolege objasnile gde grešiš.
Ti i dalje tražiš opravdanje za sebe, da povećaš wate.
Nije problem. Tvoja oprema, tvoja volja, tvoj način parenja. Ili prihvati savete ili teraj po svome.
Samo nemoj da se stalno vrtimo u krug.
Ako si već pročitao temu i video da su i drugi članovi imali isti problem, trebao si shvatiti da se jačina TH ne rešava pojačavanjem snage.
Pročešljaj malo teme i vidi šta utiče na jačinu TH.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-02-2018, 11:18   #265
zoran puf puf
Banned

Ajd dobro, možemo ponoviti stvari nije problem.
Evo nabio sam kratki drip tip i sad je to znatno bolje.

---------- Post dodan 25-02-2018 u 12:20 ----------

16W
Staro 25-02-2018, 11:31   #266
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 9,890
Pohvaljen: 14,360
Nivo reputacije: 2282
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Nastavi....
Unosiš minimum 10x manje nikotina nego dok si bio pušač... Smanjuj ali lagano

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 11:38   #267
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,828
Pohvaljen: 1,368
Nivo reputacije: 310
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@zoran puf puf
I sad sa tim kratkim drip-tipom ukombinuj i tečnost sa malo više nikotina nego što sad koristiš, pa ćeš moći dodatno da smanjiš snagu, a možda i potrošnju tečnosti.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-02-2018, 11:42   #268
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,896
Pohvaljen: 1,873
Nivo reputacije: 318
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od zoran puf puf Vidi poruku
Nije problem, nemoram ja više ništa pisati ovde i ovaj moj prethodni post nije upućen tebi i iskusnima nego upravo neiskusnima koji mogu nešto da zaključe na osnovu čitanja postojeće teme a ne da otvaraju nove i stalno zapitkuju.
Već koliko puta čitam tvoje postove i baljezgarije po ovom forumu... prvo i osnovno i ti si početnik, ne znaš ni sam o čemu pišeš a savetuješ početnike da pare na 5.2V sa fabričkim grejačima i to na modu sumnjivog kvaliteta. Najgore od svega je to što će neki početnik tvoje reči shvatiti ozbiljno i raditi isto što i ti radiš. Forum je opširan, treba sve pročitati i naučiti a ljudi koji su novajlije na ovom forumu ne znaju da od svih postova 10-20% su gluposti članova koji vole da se prave pametni iako pameti nemaju.Takodje otvaraš teme bez smisla, postavljaš iste postove u više različitih tema i samim tim ih činiš nepreglednim za nove članove. Uzevši u obzir sve ovo, zaključujem da ti uopšte ne razmišljaš o početnicima već samo pišeš da bi negde nešto pisao. Uglavnom se ne upuštam u rasprave na forumu, niti me zanimaju, ali kada se pojavi neko kao što si ti i savetuje novajlije da sebi raznesu facu (a onda će se to ticati svih vapera, i onih koji nisu na forumu) jednostavno moram da odreagujem.

Sent from my huawei P9 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2018, 11:47   #269
Čedomir
Senior

Čedomir's avatar

Godine: 49
E-cig: Hotcig DX75 Primo SE
Pohvala: 125
Pohvaljen: 265
Nivo reputacije: 54
Čedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosiČedomir ima čime da se ponosi

I obavezno experimentisanje sa Afc da ne kazem s koločinom vazduha

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Čedomir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-02-2018, 15:50   #270
zoran puf puf
Banned

Citat:
Originalna poruka od SljukaZr Vidi poruku
Već koliko puta čitam tvoje postove i baljezgarije po ovom forumu... prvo i osnovno i ti si početnik, ne znaš ni sam o čemu pišeš a savetuješ početnike da pare na 5.2V sa fabričkim grejačima i to na modu sumnjivog kvaliteta. Najgore od svega je to što će neki početnik tvoje reči shvatiti ozbiljno i raditi isto što i ti radiš. Forum je opširan, treba sve pročitati i naučiti a ljudi koji su novajlije na ovom forumu ne znaju da od svih postova 10-20% su gluposti članova koji vole da se prave pametni iako pameti nemaju.Takodje otvaraš teme bez smisla, postavljaš iste postove u više različitih tema i samim tim ih činiš nepreglednim za nove članove. Uzevši u obzir sve ovo, zaključujem da ti uopšte ne razmišljaš o početnicima već samo pišeš da bi negde nešto pisao. Uglavnom se ne upuštam u rasprave na forumu, niti me zanimaju, ali kada se pojavi neko kao što si ti i savetuje novajlije da sebi raznesu facu (a onda će se to ticati svih vapera, i onih koji nisu na forumu) jednostavno moram da odreagujem.

Sent from my huawei P9 using Tapatalk
Jel mogu moderatori da obrišu ovu citiranu poruku od Šljuke i ovu moju koju sam sada napisao.
Nevidim smisao tvoje poruke. Koga zanimašta ti misliš o meni i ko si ti da mene opisuješ i karakterišeš bilo kako. Mogao si da mi pošalješ privatnu poruku sa uputstvima štaq da radim a ne ovde da me ponižavaš javno.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:58 sati.