Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-12-2018, 03:26   #1
Bobiwan
Nov član

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 33
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 2
Bobiwan je na dobrom putu
Uobičajeno Zasto Sub Ohm i mnogo Ampera za Dtl

Nikako ne mogu da nadjem na odgovore, zasto ljudi koriste mali otpor grejaca, tipa 0.5 i nize i time crpe veliku Amperazu iz baterija. Sta se postize? Zar nije bolje staviti veci otpor, tipa 1.2 ili malo vise i time grejac vuce mnogo manje ampera, i na manjoj vatazi. Nikako mi nije jasno cemu toliko mali otpor?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Bobiwan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-12-2018, 04:22   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,821
Pohvaljen: 15,491
Nivo reputacije: 2495
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Zasto Sub Ohm i mnogo Ampera za Dtl

Zbog fizike i elektrotehnike...👍🏿

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 04:37   #3
Bobiwan
Nov član

jel moze malo opsirnije, ili neki izvor gde mogu da procitam i skapiram

Staro 30-12-2018, 10:30   #4
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,345
Pohvaljen: 1,523
Nivo reputacije: 219
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

to je za osobe koje pare dtl, oni koriste opremu koja daje vise pare
samim tim grejaci su nizeg otpora jer je zica deblja
pozto je zica deblja treba nam i vise ampera snage da bi se ona zagrejala
to je to u celini
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 10:48   #5
ezgeta
Veteran

ezgeta's avatar

Registrovan: Sep 2013
E-cig: modovi,rta,rda
Pohvala: 1,443
Pohvaljen: 1,668
Nivo reputacije: 333
ezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputacijuezgeta ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Bobiwan Vidi poruku
Nikako ne mogu da nadjem na odgovore, zasto ljudi koriste mali otpor grejaca, tipa 0.5 i nize i time crpe veliku Amperazu iz baterija. Sta se postize? Zar nije bolje staviti veci otpor, tipa 1.2 ili malo vise i time grejac vuce mnogo manje ampera, i na manjoj vatazi. Nikako mi nije jasno cemu toliko mali otpor?

u principu sve se svodi na povrsinu grejnog tela,sto je veca više pare a mali otpor i obratno

"Prvo te ignorišu,onda ti se podsmevaju,pa ti se suprotstavljaju,i na kraju pobediš." Mahatma Gandhi
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 11:15   #6
MIKE TYSON
Aktivan član

MIKE TYSON's avatar

Registrovan: Dec 2017
E-cig: G-PRIV Baby+Savour
Pohvala: 20
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 11
MIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putu

Nije sve do malog otpora,ajde da dam primer fema za kosu.u njemu je kantal,ima preko 50oma,i sad zamisli da je popunjen pamukom,i tecnosti.dao bi ogromnu paru.ipak je bitnija snaga,fem radi na 220v.na manjim otporima ti je potrebna ne veca,manja snaga da bi postigao odlican dl,dok bi sa vecim otporima npr 1om ili 1,2 trebalo oko 7,8volti da bi dobio slican rezultat.stim sto se kod grejaca 1,2 oma brze zica greje,tako da bi morao sto veci promer coila staviti,i dosta vise vate i tecnosti da nebi doslo do zagorevanja.dacu primer jai haze,on pari na 1.2,1om na 6,7 volti.i para nije vrela.dok bi sa 0.2 oma na 7v bila previse topla,i mislim da vecini nebi prijala.moje misljenje,nisam citao o tome,pricam iz iskustva.mozda gresim
MIKE TYSON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 15:52   #7
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 599
Pohvaljen: 789
Nivo reputacije: 177
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od MIKE TYSON Vidi poruku
Nije sve do malog otpora,ajde da dam primer fema za kosu.u njemu je kantal,ima preko 50oma,i sad zamisli da je popunjen pamukom,i tecnosti.dao bi ogromnu paru.ipak je bitnija snaga,fem radi na 220v.na manjim otporima ti je potrebna ne veca,manja snaga da bi postigao odlican dl,dok bi sa vecim otporima npr 1om ili 1,2 trebalo oko 7,8volti da bi dobio slican rezultat.stim sto se kod grejaca 1,2 oma brze zica greje,tako da bi morao sto veci promer coila staviti,i dosta vise vate i tecnosti da nebi doslo do zagorevanja.dacu primer jai haze,on pari na 1.2,1om na 6,7 volti.i para nije vrela.dok bi sa 0.2 oma na 7v bila previse topla,i mislim da vecini nebi prijala.moje misljenje,nisam citao o tome,pricam iz iskustva.mozda gresim
Potpuno pogresno to sto si iznio. Zica od jednog materijala bez obzira na otpor tj debljinu zice ili duzinu ce se skoro pa isto ponasati na istom naponu. Svaki setup od kentala bez obzira da li je 2 Ohm-a ili 0.2 Ohma tjeram sa naponom u rasponu 3.5V do 4.2V. Za SS i Ni80 je potreban nesto nizi napon.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-12-2018, 21:08   #8
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,526
Pohvaljen: 2,026
Nivo reputacije: 396
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Zica od jednog materijala bez obzira na otpor tj debljinu zice ili duzinu ce se skoro pa isto ponasati na istom naponu.
Znaci...imamo 2 grejaca na istom precniku motanih kantalom 0,25mm , prvi grejac ima 6 namotaja ( 1,6 oma ) a drugi 9 namotaja ( 2,4 oma ) ...skoro pa isto se ponasa pri 3.7V ?
Skoro da si u pravu sve sto si napisao

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-12-2018, 15:27   #9
Bobiwan
Nov član

Ja koristim 1.39oma grejac na 16W, 4.72V, Dtl, jel mose nesto da podje po zlu haha?

Staro 30-12-2018, 15:30   #10
MIKE TYSON
Aktivan član

MIKE TYSON's avatar

MIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putu

Ma neee kolega,svi smo razliciti,ako ti tako odgovara pari tako.pusti ti price i recenzije.niko nema isti ukus,nekom je neka npr aroma vauuu,nekom odvratna,tako ti je i sa setapom.paris kako ti prija,ako ti prija tako,samo nastavi.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Staro 30-12-2018, 15:34   #11
Bobiwan
Nov član

Trenutno ovako, jer nemam pravi atomizer za dtl, a takodje nemam ni baterije koje ce da obezbede veliku amperazu. Planiram mozda Obs Crius 2, nego ne znam dal hice da procuri posto su rupe dole
Citat:
Originalna poruka od MIKE TYSON Vidi poruku
Ma neee kolega,svi smo razliciti,ako ti tako odgovara pari tako.pusti ti price i recenzije.niko nema isti ukus,nekom je neka npr aroma vauuu,nekom odvratna,tako ti je i sa setapom.paris kako ti prija,ako ti prija tako,samo nastavi.

Staro 30-12-2018, 15:40   #12
MIKE TYSON
Aktivan član

MIKE TYSON's avatar

Ma nece,samo dobar setap.on je prost za wikovanje.dobar rta,i ja vise volim single coil,manje gutaju tecnosti,aroma ista,i treba manje snage,mrzim da menjam baterije na svakih 3h.odlican atty,slobodno ga uzmi,neces se pokajati.

---------- Post dodan 30-12-2018 u 15:42 ----------

Po meni,svi attyji koji imaju dole rupe su,kazem moje misljenje,za mene bolji nego sto imaju gore.doduse,obs nano me je odusevio,iako vazduh ide od gore,kada je izasao,i jos uvek je odlican single rta.

Staro 30-12-2018, 16:12   #13
Bobiwan
Nov član

Prvo sam gledao Engine nano, na Aliju samo dva prodavca, a boja samo gold i ona lgbt hahaha

Staro 30-12-2018, 21:57   #14
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 599
Pohvaljen: 789
Nivo reputacije: 177
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Napisao sam "skoro pa isto" sto znaci da ce biti nekih odstupanja uzrokovanih povrsinom grijaca koju treba zagrijati. Ali ta odstupanja nece biti jedan grijac na 3V drugi na 6V, bice mozda razlike 0.2V maksimum.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 22:06   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,821
Pohvaljen: 15,491
Nivo reputacije: 2495
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ja ne razumem

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:28 sati.