Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-12-2018, 22:13   #16
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 632
Pohvaljen: 831
Nivo reputacije: 185
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Zasto Sub Ohm i mnogo Ampera za Dtl

@c-hell - Uzmi 10 atomizera koje koristis sa grijacima koji imaju razlicit otpor a od istog su materijala i obrati paznju na koliko V ti je mod za tvoj idealan vape na njima i vidjeces da je svuda vrijednost napona priblizna. Ta vrijednost moze da varira u zavisnosti od same konstrukcije atomizera, od protoka vazduha i slicnih stvari, na istom tipu atomizera je skoro ista. 100% sam siguran da nije negdje 3V a negdje 6V.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 22:25   #17
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 47
Pohvala: 325
Pohvaljen: 125
Nivo reputacije: 29
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

I ja imam jeftinu kartu, ajd ovako sad na mini modu i mini tanku imam clapton 30gax2 + 38ga, namotao 6 krugova 2.5mm, dobio 0.8 oma, pržim na 13w. Ne sviđa mi se što mi drugo traje puf, hteo bih kraći. Da li to znači da treba samo da uzmem tanju žicu npr 28ga, namotam što više krugova i da ću većom površinom namotanog kalema dobiti to da mogu otprilike za 3-4 sec da imam dobar paf, mislim jači da ne moram da čekam 10 sec.
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-12-2018, 22:46   #18
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 632
Pohvaljen: 831
Nivo reputacije: 185
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Kraci puf ces dobiti tanjom zicom i sa manje namotaja. Sto manja povrsina grijaca znaci da ce prije da se zagrije.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-12-2018, 22:50   #19
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,526
Pohvaljen: 2,042
Nivo reputacije: 399
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od samposebi Vidi poruku
Ne sviđa mi se što mi drugo traje puf, hteo bih kraći.
Pojacaj snagu na 18W...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2018, 00:43   #20
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: Ranger DNA75C/Ehpro Morph
Pohvala: 793
Pohvaljen: 610
Nivo reputacije: 145
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

I/ili ' preheat '

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2018, 01:53   #21
samposebi
Senior

samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

ma da probao i na hard, tj preheat i da duvam uvlačim, pa da tek onda pafnem, probao i na 18w, sa 18w rizik da zagori, desilo se. Aj probam ovu tanku žicu i više namotaja, e sad jbg. "čovek je vazda na gubitku", kontam da je to(takav kalem) dosta glindžav tj.da je teže provući vatu.
Staro 31-12-2018, 01:59   #22
scooter
Moder

scooter's avatar

scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Ne bi smelo da zagori kad je natapanje dobro...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 31-12-2018, 02:00   #23
samposebi
Senior

aj ok prihvatam, nego nikako da mi stignu iz Kine (odnosno sa naše vredne carine) duži dimnjaci, parim sa ovim minijem, pa mi vruće na 18w
Staro 31-12-2018, 02:19   #24
scooter
Moder

scooter's avatar

Lupio sam da probas na 18W jer ti je kako kazes slabo na 13W sto po logici znaci da malo pojacas ( pronadjes se negde izmedju ) drugo , kada kazes "mini" to moze biti 50% atomizera jer svaki drugi u nazivu ima prefix mini i trece mislim da ti je prevelik coil od 2.5mm za MTL ( sto znaci i toplija para ) ali ne mora da znaci da je do toga a vata ne sme biti tesno provucena vec da tecnost nesmetano prolazi...i peto nemoj duvati/vuci u prazno pa onda povlaciti puff ( to si verovatno video na YT od ovih sto pare na driperima i 100W ) ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
Zahvalili :
Staro 31-12-2018, 02:38   #25
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Pre svega uzmi običnu žicu 0.28 - 0.32 mm (29 AWG/gauge - 28 AWG/ga)

Zahvalili :
Staro 31-12-2018, 12:05   #26
samposebi
Senior

Hvala puno na konkretnim odgovorima. A koliko bi bilo to manje namotaja a da bude funkcionalno 4-5
Staro 31-12-2018, 12:07   #27
MIKE TYSON
Aktivan član

MIKE TYSON's avatar

Registrovan: Dec 2017
E-cig: G-PRIV Baby+Savour
Pohvala: 20
Pohvaljen: 29
Nivo reputacije: 12
MIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putuMIKE TYSON je na dobrom putu

Po meni 6 je minimum,mozda najbolja opcija.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
MIKE TYSON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2018, 13:17   #28
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 486
Pohvaljen: 535
Nivo reputacije: 121
Danone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvalu

Ako hoces brza povlacenja onda uzimi SS zicu..Brze se zagreje od kantala..
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-12-2018, 16:40   #29
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Ili NiCr (Nichrome 80)

A ovde možeš sve da izračunaš:
Kod:
http://reprova.com/

Citat:
Originalna poruka od Dj_ Vidi poruku
Pre svega uzmi običnu žicu 0.28 - 0.32 mm (29 AWG/gauge - 28 AWG/ga)
Trenutno želiš običan M2L na 13 W sa 2*0.25 mm/ 0.1 mm (Fused clapton?)
Ja koristim 0.3/0.1 micro clapton za restricted DL na 18 W (+ preheat!)
Zahvalili :
Staro 02-01-2019, 02:40   #30
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,984
Pohvaljen: 2,035
Nivo reputacije: 341
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Prvo, mislim da si pobrkao babe i žabe. Kod regulisanih modova otpor ne igra ulogu u tome koliko će se ampera vući iz baterije već snaga i minimalni radni napon baterije (ili mod-a, zavisi koliko nisko ih prazni) . Dalje, pošto nisam dobro ispratio temu, da ti dam odgovor na pitanje (izvinjavam se ako je neko već odgovorio) . Zašto veća snaga i manji otpor? Manji otpor jer je to priroda materijala koje koristimo, što je deblja žica (i što ih je više) to je manji otpor a veća je kontaktna površina sa materijalom koji je natopljen tečnošću. Naravno i manjim brojem namotaja i manjim obimom postiže se manji otpor ali se onda i smanjuje kontaktna površina a to nam uglavnom nije u cilju. Koristi se veća snaga, jednostavno zato što veći grejač ima veću masu a za veću masu je potrebno više snage. Cela poenta oko grejača je da se poveća površina sa koje se isparava tečnost, i ponovo, što je veća površina treba joj veća snaga da se ugreje i više vazduha da se ohladi. Zato ne možeš da staviš velik grejač u atomizer sa malo vazduha. Sad kad sam već počeo da pišem, hajde da napišem i ovo... To što je MIKE TYSON napisao je potpuno pogrešno osim ako nije pogrešno napisao snaga umesto napon. Zašto? Zbog omovog zakona koji glasi V (napon u voltima) = koren iz P (snaga u vatima) * R (otpor u omima) kada ovo okreneš dobijaš da je P = V na kvadrat podeljeno sa R. Dakle, za manji otpor ti treba manji napon da bi postigao zadatu snagu i obrnuto. Predpostavljam da je to hteo da kaže samo je pogrešio u kucanju. Kod svih modova koji imaju VW režim, a to je 99% modernih modova, ti podesiš snagu a mod sam izračuna koliki mu napon treba (u odnosu na otpor) da bi postigao snagu koju si zadao.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:47 sati.