Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-12-2017, 07:45   #16
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,355
Pohvaljen: 673
Nivo reputacije: 143
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Prvo muckanje. :)

Do sada sam koristio samo FA RY4. A Drum je domaća DIY Tabak Drum. Domaća proizvodnja (možda samo presipaju i prepakuju?), domaći brend, kupljeno u domaćoj prodavnici.
Preporuka prodavca je maksimalno 1% (3 kapi na 10 ml - ovo je za @c-hell-a, tj. čika Paklenog).
@shomy_ksh, misliš da 1% bude kada je Drum sam, a kada ga mešam sa RY4 i lešnikom onda po 0,5%?
Ako je tako pa to je fantastično! Preko 1l tečnosti sa 1 bočicom arome...
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-12-2017, 12:11   #17
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,497
Pohvaljen: 2,516
Nivo reputacije: 440
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Ne verujem da ima diy aroma Tabac drum proizvedena u srbiji..

Pakovana u srbiji da ali proizvedena nikako. Imas na forumu o tim aromama, pretpostavljam gde je kupljena, to je aroma cini mi se nemackog proizvodjaca.

Napravi 10ml samo tabac drum na ispod 1% da vidis prvo kakva je ona. U miksu sa bilo kojom drugom ja licno ne bih smeo preko 0.5% tabac drum da stavim ma koliko % druge arome ide.

Sent from my p10 lite using Tapatalk

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-12-2017, 19:14   #18
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Potpuno si u pravu. Od prodavca sam danas dobio potvrdu da je Tabak Drum koji oni prodaju Heltz&Selck aroma brendirana od domaće firme.
Zrenje Tabak Drum-a? 3 nedelje?
Staro 15-12-2017, 19:26   #19
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,497
Pohvaljen: 2,516
Nivo reputacije: 440
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Probaj posle 14 dana pa javi dal si preteko

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-12-2017, 22:00   #20
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Dogovoreno!
Staro 11-01-2018, 20:55   #21
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Probaj posle 14 dana pa javi dal si preteko
Probao posle 14 dana, tabak drum, jako je, ali mi ima ukus neki bljutav, hemijski, metalni...
Probao nakon 22 dana, samo malo bolje.
Šmek mi je isti kao kad se pije sveža nesazrela rakija. Prema tome, pretpostavljam da treba još vremena da sazri. Samo, još koliko treba čekati?
Miksao na 0,9%. (Što je manje od 1%!)

Istog dana sam napravio i RY4 od FA, solo 3%. Nakon 7 dana sam imao isti taj ukus neki bljutav, hemijski, metalni... Ali nakon 14 dana je moglo da se pari, a nakon 3 nedelje odličnan ukus. Tako da sam odmah nakon 8 dana smućkao još 200ml FA RY4.

E da. Smućkao sam i lešnik od Heltz&Selck, on tek sada solo na 2% ima parljiv ukus bez tog nekog metalnog. A u kombinaciji sa FA RY4 (miksano sa po 2%) je dobar, nije neko padanje u nesvest, ali može da se pari... Ok je, što bi rekli.

Ali me samo brine taj Tabak Drum, šta mu treba toliko dugo? Dobra je fora ako on ide na 1% pa mogu ja da čekam i 2 meseca, nije problem, samo da mi odgovara ukus! A procenat je ekstra! Sa manje od 1%, ali ajde neka bude 1% - sa 1 bočicom arome dobije se 1 l tečnosti - pa to je više nego isplativo, jbt!!!!!

Dodato:
Inače, sam miris tečnosti Tabak Drum-a koju sam smućkao je ekstra. Kad sam je pomirisao nakon 3 nedelje, rekoh to je to. Kad ono - hevi metal u ustima i nosu!
Staro 12-01-2018, 10:30   #22
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,559
Pohvaljen: 16,536
Nivo reputacije: 2687
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Neke duvanske imaju komponente koje se jako dugo sjedinjuju sa bazom. Otuda i koncept sazrevanja tečnosti.

To što danas svi pare jagode i šlag, pa je danas sve shake&vape, to je druga priča 🙋

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2018, 10:37   #23
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,027
Pohvaljen: 533
Nivo reputacije: 109
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

C-hell,koliko je doziranje i zrenje za Capella Strawberies and cream?Da iskoristim momenat ako znaš?
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2018, 10:47   #24
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,559
Pohvaljen: 16,536
Nivo reputacije: 2687
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kod mene je sve pa i to 30 dana 😄

A doziranje mnogo manje od preporuke proizvođača i debelih amera, tako da ti nisam ja adekvatan za to...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2018, 11:04   #25
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,987
Pohvaljen: 2,061
Nivo reputacije: 346
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

@Gaga Kanasta 3% minimum nedelju dana zrenje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-01-2018, 14:04   #26
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,027
Pohvaljen: 533
Nivo reputacije: 109
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Zamutih ga na 4% pa nek' ide život...
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2018, 20:26   #27
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Neke duvanske imaju komponente koje se jako dugo sjedinjuju sa bazom. Otuda i koncept sazrevanja tečnosti.

To što danas svi pare jagode i šlag, pa je danas sve shake&vape, to je druga priča 🙋
Ma, ni jednog jedinog trenutka nemam problem da sačekam i 2 meseca ako treba.
Strpljiv sam, što se toga tiče.
Samo, eto, moram da pitam i podelim ovde...
Zahvalili :
Staro 12-01-2018, 21:22   #28
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,660
Pohvaljen: 2,030
Nivo reputacije: 288
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

zavisi od tecnosti koliko treba da sazri, 28 dana je maksimalno vreme
tecnosti koje sadrze destilisanu vodu puno sporije sazre [jedan od problema]
vocne tecnosti sazru za nekih sedam dana ako su lepo pripremnjene [ne stoje u frizideru i na niskim temperaturama]
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-01-2018, 01:27   #29
Bratzza
Veteran

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 48
E-cig: KFL+V2 & EpicSMPL
Pohvala: 1,284
Pohvaljen: 717
Nivo reputacije: 130
Bratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvalu

Usudio sam se da smuckam svoje prvu tecnost. Pa kaze:
Koristio sam:
1. TOP DIY baza-standard 36 mg/ml-bez ukusa (50%pg-45%vg-5% voda)
2. TOP DIY pg-vg mix pg-vg mix 50-50 (50%pg-45%vg-5% voda) bez nikotina
3. AROMA TOP DIY 100% koncetrat - Desert Ship
4. AROMA TOP DIY 100% koncetrat - Shade
Napravio sam dve tecnosti od po 9 ml. obe jacine 12mg/ml po sledecem receptu:

Baza:
1. baza-standard 36 mg/ml - 33.3%
2. pg-vg mix pg-vg mix 50-50 - 66.66% (da bih dobio bazu od 12mg/ml)
3. aroma - 2.5% (sedm kapi)

Koliko bi to trebalo da sazreva onako okvirno, ukoliko nisam nesto zabrljao?
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2018, 01:49   #30
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 587
Pohvaljen: 1,310
Nivo reputacije: 244
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

sacekaj mesec dana.
Mislis ako si zabrljao oko baze?
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:57 sati.