Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-01-2021, 19:07   #1
bivsisomborac
Nov član

bivsisomborac's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 50
E-cig: Modeli tipa BB, Dotmod
Pohvala: 10
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 29
bivsisomborac je na dobrom putubivsisomborac je na dobrom putu
Uobičajeno Setovi poput Billet Boxa i slično

Pošto sam ljubitelj ovakvih modova i setova evo da započnem ovu temu. Razmena mišljenja i fotki je dobrodošla

Sxk Billet Box sa Exocet rba glavom

Somborac
bivsisomborac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-01-2021, 21:09   #2
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,872
Pohvaljen: 1,115
Nivo reputacije: 205
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Setovi poput Billet Boxa i slično

Video sam da Grimm Green ima posebnu kolekciju videa u kojima pravi setups za meni čudne atomizere. Ali nikada nisam pogledao niti jedan od tih videa..
.. sve kao kada budem imao vremena, pa da pogledam o čemu se radi.
Onako, po naslovnoj slici, imao sam utisak da se radi o RBA koji se koristi umesto fabričkog AIO ketridža. Sada sam pogledao prvi Google Search rezultat i.. vidim da jeste RBA AIO, ali za mods koji koriste upravo takve atomizere.
Ništa. Kažem samo.
Video sam tvoj post kada je objavljen, ali ostavio za kasnije da pogledam o čemu se radi, i sada jesam.
Svakako - interesantno.
Nisam znao da to postoji..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-01-2021, 21:51   #3
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 30
E-cig: Drag 2 Platinum + Bskr v2
Pohvala: 2,290
Pohvaljen: 1,011
Nivo reputacije: 170
Nexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputaciju

Evo da se i ja ubacim, sve 'oću, a nikako da nadjem vremena.

I ja volim spravice kao što je BB, tako da imam nešto nalik njemu - Mechlyfe Ratel XS za restriktivni DL i Thor Aio sa Zeta RBA.

Thor Aio skroz solidan, dolazi sa dva DL grejača - 0.2 i 0.5ohm mesh coil. Nisam ih isprobao, jer mi za sad odličan posao vrši Zeta RBA koja je kompatibilna sa Thor-om, koju sam jedva kupio, mislim da je tada bila poslednja na stanju na Aliesxpressu. Sam Aio je dosta jeftin, jeftiniji od Zete za oko 10$ manje. Koristim ga najviše u toku vožnje, ili dok šetam i izlazim pa mi treba nešto mnogo lagano, a sa solidnom autonomijom baterije. Po nekad sipam i nic salts, zavisi od prilike.

Mechlyfe Ratel XS. Problem sa vratancima, zveckanje, luft. Magnet se odlepio... Ništa lakše za rešiti. Malo trake i super lepka, 5 minuta posla. Za cenu koju trenutno košta, mislim da nije ni vredno pomena, no dobro. Ovaj uredjaj me je oduševio, ali samo kao restriktivan DL. Kao MTL nije uopšte dobar, i to mu opraštam jer je aroma na DL topčina. Na oko 30-40W sasvim pristojno radi, rba je lagan za postavljanje grejača, dobro natapa, i ima odličan kapacitet od oko 5.5ml.

Nadam se da ne smara ceo post.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-01-2021, 22:43   #4
bivsisomborac
Nov član

bivsisomborac's avatar

Super post. Gledao sam recenzije i za Thora i za Ratela a i planiram kupiti ili jedan ili drugi ili oba kad se malo para skupi Gledao sam i Zetu pa sam sad u dilemi, videću kad bude dan odluke kako ću odlučiti Ratel mi je siguran a dvoumim se između Zete i Thora

Somborac
Staro 25-01-2021, 22:48   #5
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,872
Pohvaljen: 1,115
Nivo reputacije: 205
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Ne smara. Zašto? Dobro je videti i naučiti nešto novo.
Viđao sam takve.. uređaje, recimo na Instagram (#vape), što liče na špil karata. Ali nisam znao da je to to.
Nisam zalazio valjda zbog form factor. Ima dosta pod uređaja koji su tako.. četvrtasti ("candy bar"?). Smok mi prvi pada na pamet, koji ima uglavnom takav form factor, a meni se uopšte ne sviđa.
Ovo mi je ličilo na takav pod, samo većih dimenzija (većeg kapaciteta baterije)..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-01-2021, 23:04   #6
bivsisomborac
Nov član

bivsisomborac's avatar

Nexus vidi VandiVape Kylin M AIO, izgleda dobra stvarčica

Somborac
Zahvalili :
Staro 25-01-2021, 23:07   #7
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Nexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputacijuNexus ima reputaciju

Da, defnitivno je kao nekakav candy bar, ili kako to zovu Billet Box (BB) stil, jer je on prvi iskočio sa ovakvim stilom gde se kontrole i displej zajedno sa baterijom nalaze iza panela.
Skroz su super, samo eto na Ratel XS se ljudi žale zbog zveckanja na vratancima i zbog magnetima u vratima koji ispadne, jer je previše (ali baš previše) jak, a nije previše jako zalepljen za vratanca. Običan super lepak 100% popravlja ovaj problem, evo to mi se nije dewilo nijednom posle opravle. Obično se desi posle prve nedelje upotrebe, a meni već posle drugog dana, ali eto nije mi problem.

Zveckanje sa vratima fix (nekom može biti korisno) :

Izgleda malo glupavo, ali se s polja ne vidi i 99.99% (možda čak i 100% kad bolje pogledam i pokušam da pomeram vratanca) uklanja bilo kakav luft u vratima.

Edit: Kylin M deluje skroz super, ali su naduvali cenu.. Ratel je bio na FT za 19$, ovo čudo Kylin M nije ispod 50... Ali deluje mi okej

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Staro 26-01-2021, 02:08   #8
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: Billet Box
Pohvala: 16
Pohvaljen: 84
Nivo reputacije: 22
cebzab je poznat svimacebzab je poznat svimacebzab je poznat svimacebzab je poznat svimacebzab je poznat svimacebzab je poznat svimacebzab je poznat svima

Thor baš dobro izgleda. Sve što mi odgovara ima. 45 grama, 3.5ml kapacitet (za mtl super), ima taj zetin rba (da ima neki insert ispod grejača da se stavlja bio bi savršen), dugme mu je na "pravom" mestu.
Ne sviđa mi se što nema boost na čipu. 4.2 volta može samo da izbaci i da su ga izbacili u nekim čistim bojama bio bi još bolji.

Kylin M mi se ne sviđa maltene uopšte. Sviđa mi se, jer sve ide uz njega, ali ne sviđa mi se gde su zaboli dugme, ne sviđa mi se što je samo 2.5ml kapacitet i što je 170 grama bez baterije.

Billet box je milina. Što se pozicije dugmeta tiče, najudobniji mod koji sam do sada koristio. Jedino mi se ne sviđa što je isto kao i kylin m težak kao tuč. I naravno kao kod svih AIO ***#$i kondenz oko tanka. Mada ovi plastikaneri od sxk-a su baš zanimljivi. Možda naručim neki kada iskoči rasprodaja. Baš su bezobrazni sa cenama.

Za kraj evo ga moj "zlatni grumen". Isprobao sam par bridževa, ali se uvek vratim na vapeshell.
IMG_20210126_014831.jpg

Sent from my PH-1 using Tapatalk
cebzab nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2021, 02:42   #9
Mad AG
Veteran

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 633
Pohvaljen: 724
Nivo reputacije: 142
Mad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvalu

Upravo to ne kapiram zašto 95% tih AIO uređaja nemaju step up i boost chip.Moram da pravim setup kako bi koliko-toliko radio korektno od početka do pred kraj napunjenosti baterije.Ako već ne može preko tih 4,2V,onda barem da postoji mogućnost održavanja konstantne snage u okviru tih ograničenja.
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2021, 09:12   #10
Nexus
Veteran

Nexus's avatar

Thor aio i koristim samo za MTL, tako da ni ne osetim bilo kakav voltage drop na 10-12W, oko 1.1ohm uvek je oko 3.3-3.4V.. Tako da mu step up i ne treba (za to kako ga ja koristim), mala jednostavna pre svega jeftina igračkica. Svakako bi bilo dobro da ima, nije 2015. godina, ali meni ne pravi problem.

Što se tiče Ratel XS, on ima boost chip itekako i ide do 8V, kod njega može šta 'oćeš za DL.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:21 sati.